IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    абе има едно на 51% държавно - дето чака да става частно???
    Топло, топло ... ама хич не вярвам на български мажоритари иначе, а пък и като обичам дивидент, то май и държавата ми прилича, все гледа да изсмучи каквото може и след това да плюе ...

    ... но навлязохме в друга тема, пък и много метафорите станаха!
    Мнението ми не е препоръка!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
      Не е от нашите Тони, ... не са Албенки, други са ... държавни, аз по харесвам държавни предприятия!
      абе има едно на 51% държавно - дето чака да става частно???

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        какво лапаш бе Дарко???
        Не е от нашите Тони, ... не са Албенки, други са ... държавни, аз по харесвам държавни предприятия!
        Мнението ми не е препоръка!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
          Ще кажа моето мнение, ... всъщност ... аз вече съм го казвал и можеш да го видиш от 11 февруари 2013, 14.34 ч. в същата тема.
          Тогава обаче нищо не предсказваше, че ще излязат хората по площадите и ще падне правителството.

          ... Мисля, ... че цената ще стигне до около 3,2 преди дивидента, а след дивидента ще падне за малко под 3, може би до 2,9.
          Ще се обоснова каква е логиката ми.

          Но първо да ти отговоря на каква цена бих се разделил с АТЕРА .
          ... Бъфет мисля е споменал, че най-добрата акция е тази с която никога не трябва да се разделяш ... но в случая АТЕРА е "друга бира", тя е фонд под специален закон, не е предприятие, рано или късно ще престане да съществува.

          ... бих бил щастлив, доживот да ми носи "сосен дивидент, както казва Императора", ... но уви, не съм чак такъв наивник.

          ... затова и ще се разделя с акцията, след като проследя няколко момента.

          1. С колко кеш разполагат в всеки един момент.
          2. Разбира се колко земя продават и същевременно купуват.
          Тук с интерес ще наблюдавам най-важното за тази акция ... как върви комасацията, това е разковничето на въпроса за тази акция.
          Ако комасацията е по план, всичко друго е ала-бала, ... много пари са заровени там.
          3. Разбира се в момента цената на малките парцели е един надут наполовина балон, но рентата също е важен показател, ... за съжаление Фортис постоянно ни обръща внимание на спада на цените на зърнените култури, това нямам как да не се отрази и на рентите. Но тук субсидията е по-важна, да не кажа най-важна, така че следя и информацията от ЕС.

          И след всичко казано до тук, ако някой ми даде 4 лв. на акция, ... ще му я дам ... моментално.

          Ако поне две години задържат този дивидент, ще я продам и за 3,5

          ... има обаче на БФБ друга ракета, която ми задържа внимание, ... но ще си кажа мнението, след като по накупя още от нея.
          ----------------
          В началото написах, че цената ще стигне 3,2, много информация за дивидента стигна и до хора които не са пряко свързани с борсата, също много КЕШ от Еларга има да се прилива в АТЕРА,
          Много свободни пари от депозити ще прелеят тези дни, ... лихвите паднаха безобразно, и един куп финансови "експерти" ще си дадат мнението в посока АТЕРА.
          Това ще надуе безцеремонно цената.

          На печелившите честито.
          какво лапаш бе Дарко???

          Коментар


          • Ще кажа моето мнение, ... всъщност ... аз вече съм го казвал и можеш да го видиш от 11 февруари 2013, 14.34 ч. в същата тема.
            Тогава обаче нищо не предсказваше, че ще излязат хората по площадите и ще падне правителството.

            ... Мисля, ... че цената ще стигне до около 3,2 преди дивидента, а след дивидента ще падне за малко под 3, може би до 2,9.
            Ще се обоснова каква е логиката ми.

            Но първо да ти отговоря на каква цена бих се разделил с АТЕРА .
            ... Бъфет мисля е споменал, че най-добрата акция е тази с която никога не трябва да се разделяш ... но в случая АТЕРА е "друга бира", тя е фонд под специален закон, не е предприятие, рано или късно ще престане да съществува.

            ... бих бил щастлив, доживот да ми носи "сосен дивидент, както казва Императора", ... но уви, не съм чак такъв наивник.

            ... затова и ще се разделя с акцията, след като проследя няколко момента.

            1. С колко кеш разполагат в всеки един момент.
            2. Разбира се колко земя продават и същевременно купуват.
            Тук с интерес ще наблюдавам най-важното за тази акция ... как върви комасацията, това е разковничето на въпроса за тази акция.
            Ако комасацията е по план, всичко друго е ала-бала, ... много пари са заровени там.
            3. Разбира се в момента цената на малките парцели е един надут наполовина балон, но рентата също е важен показател, ... за съжаление Фортис постоянно ни обръща внимание на спада на цените на зърнените култури, това нямам как да не се отрази и на рентите. Но тук субсидията е по-важна, да не кажа най-важна, така че следя и информацията от ЕС.

            И след всичко казано до тук, ако някой ми даде 4 лв. на акция, ... ще му я дам ... моментално.

            Ако поне две години задържат този дивидент, ще я продам и за 3,5

            ... има обаче на БФБ друга ракета, която ми задържа внимание, ... но ще си кажа мнението, след като по накупя още от нея.
            ----------------
            В началото написах, че цената ще стигне 3,2, много информация за дивидента стигна и до хора които не са пряко свързани с борсата, също много КЕШ от Еларга има да се прилива в АТЕРА,
            Много свободни пари от депозити ще прелеят тези дни, ... лихвите паднаха безобразно, и един куп финансови "експерти" ще си дадат мнението в посока АТЕРА.
            Това ще надуе безцеремонно цената.

            На печелившите честито.


            Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
            Браво, при Еларга има интересно явление - гарантирана наличност на продавачи и купувачи (съответната ликвидност).
            Съобразно очерталия се във форума спор за цената на Атера, ми е любопитно какво мислиш по въпроса - на каква цена би се разделил с Атерата, имайки предвид и състоянието на други борсови алтернативи (доколкото ги има на бфб) ?
            Мнението ми не е препоръка!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
              Много добре го каза, ...ето аз от 2010 г. купувам акции от БФБ, до миналата седмица не бях продал нито една акция, ... но ... по прости изчисления за да избегна данъка си продадох всички акции на ЕЛАРГ, които бях купил през 2011 и ... разбира се веднага купих от АТЕРА на 2,51

              Ето на това му се вика икономически цикъл! ... и има моменти когато е задължително да продаваш, ... щото така трябва
              Браво, при Еларга има интересно явление - гарантирана наличност на продавачи и купувачи (съответната ликвидност). Естествено всеки си е сметнал на кое ниво ще му излезе профита, очитайки данъка. Влезлите дългосрочно и преди години, вероятно ще са на по-голям профит, ако не чакат самата ликвидация, а преотстъпят притежанието си на кандидатите за малка, но и сигурна печалба.
              А по принцип Кинтите търсят сигурност и предполагам, че и най-консервативния дремещ кеш на бфб (и не само), би се навил и на 3% за един- два месеца, вместо да стои и мухлясва по банките на същия % но за година...
              Така, че ликвидацията е едно от малкото явления в които и купувачи и продавачи са доволни. За Еларга - ясно
              Съобразно очерталия се във форума спор за цената на Атера, ми е любопитно какво мислиш по въпроса - на каква цена би се разделил с Атерата, имайки предвид и състоянието на други борсови алтернативи (доколкото ги има на бфб) ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                А ти защо залагаш на това че ще продължават да разпродават по същия начин и занапред ? И без да попълват ?
                Ами залагам на това, защото за да раздават сочни дивиденти са длъжни да разпродават, което не пречи и да допълват по малко както отбелязваш. В последните 2 години обаче, земите им намаляха с около 1/3 грубо, с което раздадоха доста привлекателни дивиденти. Именно заради тях, купувачите надделяха и вдигнаха цената на акцията. Без тези дивиденти, знаем каква беше цената преди. А тя беше такава именно, заради ниската доходност. Това няма нищо общо с твоите сметки за евентуална ликвидационна стойност, които са верни в общи линии. За това се получава този парадокс, за който говорих по-долу. Все пак сме на БФБ и всеки прави тънки сметки Авантюристите и ентусиастите фалираха 2008 - 2009. Ако спекулантите се водеха по теоретичната ликвидационна стойност, цената на ФПП, БРЕФ, дори Ленд-а и други щеше да е много далеч от това, което е в момента. Ама не е. Чрез цената, пазара ти казва именно това.
                За това и казах, че цената едва ли ще мине 3,5. Ти казваш поне 4 или над 4,5 в по-оптимистичен вариант. Дано аз да бъркам, ама не вярвам. Това е БФБ все пак

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Ама в близките 5 години "НЕ"!!!
                  Надявам се и аз да не в близките 5 години, ама това не зависи от нас и ние не знам кога ще е. Може и да е след 5, ама може и да е след 2, важното е, когато дойде времето да сме подготвени, че може да стане страшно
                  The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                  не е препоръка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    Ооооо разбира се!!! Ама в близките 5 години "НЕ"!!!
                    тук ми е скъпо иначе ЛАНД си имам от 60 стинки - точно щото НЕ ПРОДАВАХ ! и ако правя сложните счетоводни врътки на Пипбел, като махна дивидента и остава да кажа че съм ги взел на 35 стинки
                    Хъх, то и аз съм си докарал същата процентна доходност почти - само че продавайки и купувайки. Зех си есента - едно заради сосният ръст в печалбата, друго - защото си рекох, че щом една компания е разпределена основно между Съгласие, Алианц и Еврофинанс - значи си струва да съм измежду нейните собственици.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
                      Много добре го каза, ...ето аз от 2010 г. купувам акции от БФБ, до миналата седмица не бях продал нито една акция, ... но ... по прости изчисления за да избегна данъка си продадох всички акции на ЕЛАРГ, които бях купил през 2011 и ... разбира се веднага купих от АТЕРА на 2,51

                      Ето на това му се вика икономически цикъл! ... и има моменти когато е задължително да продаваш, ... щото така трябва
                      Ний с тебе доста си приличаме май.
                      И аз кеширах нацяло Еларга преди 12 дена на средна 2.435
                      А имах колкото и при Атерата в него (ноември бях прелял половината си атерки там)
                      Профита естествено се вля пак обратно в Атера, де другаде
                      Но не и капитала. Налага ми се сега да намаля с 42% портфейла си на БФБ, понеже до 2-3 седмици трябва да финализирам изгодна (мисля) сделка с НИ Варна, а мразя кредити, дългове и лихвите им.
                      Но нищо - следващите месеци като внасям по малко сухо, а и задаващият ми се сосен > 15% портфейлен дивидент - ще си възстановя позициите.
                      На бфб-то продължавам да съм оптимист вече 15ий месец.
                      Ако не за Софка, поне за портфейлина. А последния е най важен.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                        Което обаче не означава, че няма да се набия тука и в Булленда
                        Благодаря, успех и на вас. И Тони -

                        Няма такова понятие като "не продавам". Има един много важен момент от финансовата теория - той се нарича Икономически цикъл. Когато икономически цикъл дойде, ти ще продаваш. Защо? Защото така трябва!
                        Защото само преди 5 години, тия дето не продаваха се хвърляха от прозорците (на някои от високите сгради в САЩ)
                        Ооооо разбира се!!! Ама в близките 5 години "НЕ"!!!
                        тук ми е скъпо иначе ЛАНД си имам от 60 стинки - точно щото НЕ ПРОДАВАХ ! и ако правя сложните счетоводни врътки на Пипбел, като махна дивидента и остава да кажа че съм ги взел на 35 стинки
                        Last edited by tony1975; 31.03.2013, 12:43.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                          Няма такова понятие като "не продавам". Има един много важен момент от финансовата теория - той се нарича Икономически цикъл. Когато икономически цикъл дойде, ти ще продаваш. Защо? Защото така трябва!
                          Защото само преди 5 години, тия дето не продаваха се хвърляха от прозорците (на някои от високите сгради в САЩ)
                          Много добре го каза, ...ето аз от 2010 г. купувам акции от БФБ, до миналата седмица не бях продал нито една акция, ... но ... по прости изчисления за да избегна данъка си продадох всички акции на ЕЛАРГ, които бях купил през 2011 и ... разбира се веднага купих от АТЕРА на 2,51

                          Ето на това му се вика икономически цикъл! ... и има моменти когато е задължително да продаваш, ... щото така трябва
                          Мнението ми не е препоръка!!!

                          Коментар


                          • Което обаче не означава, че няма да се набия тука и в Булленда
                            Благодаря, успех и на вас. И Тони -
                            В шаха, както и в живота , има ходове, които правим, за да победим, а има и такива, които правим, защото така трябва.
                            Няма такова понятие като "не продавам". Има един много важен момент от финансовата теория - той се нарича Икономически цикъл. Когато икономически цикъл дойде, ти ще продаваш. Защо? Защото така трябва!
                            Защото само преди 5 години, тия дето не продаваха се хвърляха от прозорците (на някои от високите сгради в САЩ)
                            Last edited by LuckyYou; 31.03.2013, 10:19.
                            The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                            не е препоръка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                              Ами аз активно започнах на БФБ буквално преди 2 седмици така че наща борса няма нищо общо с чуждите между другото, тука правилата са съвсем различни и докато схвана какво тряя да правя се надявам да не глътна студена вода. Много
                              Мале-мале.
                              Дръж се и успех.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                                Ами аз активно започнах на БФБ буквално преди 2 седмици така че наща борса няма нищо общо с чуждите между другото, тука правилата са съвсем различни и докато схвана какво тряя да правя се надявам да не глътна студена вода. Много
                                Успех!

                                Коментар

                                Working...
                                X