IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Още добри новини - Капризите на времето удариха зърнената реколта
    http://profit.bg/news/Kaprizite-na-v...id-104973.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
      ССБ: Пшеницата е поевтиняла с 20% от началото на годината

      От борсата отчитат спад в цената на царевицата от 10-15% за 2013 година

      http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...dinata,149047/
      Не следите какво се случва, Реколтата за лятото е труднопрогнозируема. Климатът не си поплюва, a на борси не играе
      Last edited by padre Bonaventura; 02.04.2013, 13:44.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
        ССБ: Пшеницата е поевтиняла с 20% от началото на годината

        От борсата отчитат спад в цената на царевицата от 10-15% за 2013 година

        http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...dinata,149047/
        а, не, не, само това не
        не вярвайте на такива работи, цените ще са само нагоре

        Коментар


        • ССБ: Пшеницата е поевтиняла с 20% от началото на годината

          От борсата отчитат спад в цената на царевицата от 10-15% за 2013 година

          http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...dinata,149047/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
            Геко, защо расте тази цена бе, човек ?
            Колкото по угнива - по убаво става

            Също тоже като загниващия капитализъм де ни плашеха с него партайгеносен време оно.
            А той все по сладък ставаше

            Коментар


            • Геко, защо расте тази цена бе, човек ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Benz Mafia 4 Разгледай мнение
                Една гнила ябълка (на БФБ всички позиции са такива), като и изрезеш хубавото - какво остава? Да ти подскажа ли - остава гнилото, това което е забутяло Само за едно си прав, че цената тук е като за хубава сочна вкусна ябълка и това е чудното тук според мен.
                Колко още пъти трябва да ти напиша, че колкото и да тролваш, ние в твоите избушеняци няма да се набием?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Мерцедесов - знам ли ги какво ще правят - от друга страна Пипбелов може да си има една стратегия, а аз - друго стратегия.
                  Догодина може по-сосно дивидент, може - по-несосно, според зависи. Не обръкваме никого, всеки има тимберица на своите рамене.

                  И - негнила ябълка. Хубаво ябълка, сочно ябълка, вкусно ябълка...
                  Една гнила ябълка (на БФБ всички позиции са такива), като и изрезеш хубавото - какво остава? Да ти подскажа ли - остава гнилото, това което е забутяло Само за едно си прав, че цената тук е като за хубава сочна вкусна ябълка и това е чудното тук според мен.
                  Ръстттттттттттттттттттттт ттттттттттттттттттттттттт

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Ти си единствения човек на пазара, който се води от "боок валю". Затова все удряш греда.

                    Атера, Монбат и Софарма определено не са гнили ябълки! Винаги има нещо което да не ми харесва, но твърдението гнила ябълка е глупост. Според мен трите компании ще продължат бавно да пълзят нагоре в унисон с добрите си резултати. Рекордния дивидент на Атера ще подкрепи целия пазар. Това са около 41 милиона кеш. По-голямата част вероятно няма да се върне на борсата, но една част ще се върне обратно в Атера а друга ще се инвестира в подобни компании. За твое голяма съжаление, нито кеша от Еларг, ното този от АТЕРА ще влезе в нещо, което харесваш. Причината е, че акционерите на двата АДСИЦ имат различен критерий за избор. От около година плюеш по двете компании, следователно нямаш акции и не ги харесваш. Защо мислиш, че хората с пари този път ще харесат нещо от което имаш? Те няма да се променят, важното е ти да се адаптираш към ситуацията. Лично аз съм умерен оптимист по позицията.
                    остави го, нека дращи
                    тези три компании са най-добрите на борсата и си заслужава да имаш акции о тях

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Мафиозов - колкото и да тролиш по Гековски личи си че те е яд дето си изпуснал движението тук и при Ларгото. Ми сори - не можем ти помогнем след като си ушит в боклуци.

                      Нас не ни мисли - и Импа да е прав че отиваме че към 0 дка или аз да съм правия че може и 300-400К да станат - все ще сме много повече на кяр.
                      Да - и да се заразвиват по сценарият на Пипбелов - доволен ще съм, и да тръгнат към ликвидация - пак доволен ще съм.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Benz Mafia 4 Разгледай мнение
                        Ами сейфти маржина като сложим? На БФБ сейсфри маржина е 0.5 боок валю. Няма друг такъв. сега сме към 1.00? къде е сейфти маржина?
                        Ти си единствения човек на пазара, който се води от "боок валю". Затова все удряш греда.
                        Първоначално изпратено от Benz Mafia 4 Разгледай мнение
                        Че пък и син чип била, Атерката е поредната гнила ябълка на БФБ - на БФБ няма ябълка която да не е гнила (bad apple както се казва на жаргон) - Монбат, Софарма, Хима - всичко е малко или много гнило.
                        Атера, Монбат и Софарма определено не са гнили ябълки! Винаги има нещо което да не ми харесва, но твърдението гнила ябълка е глупост. Според мен трите компании ще продължат бавно да пълзят нагоре в унисон с добрите си резултати. Рекордния дивидент на Атера ще подкрепи целия пазар. Това са около 41 милиона кеш. По-голямата част вероятно няма да се върне на борсата, но една част ще се върне обратно в Атера а друга ще се инвестира в подобни компании. За твое голяма съжаление, нито кеша от Еларг, ното този от АТЕРА ще влезе в нещо, което харесваш. Причината е, че акционерите на двата АДСИЦ имат различен критерий за избор. От около година плюеш по двете компании, следователно нямаш акции и не ги харесваш. Защо мислиш, че хората с пари този път ще харесат нещо от което имаш? Те няма да се променят, важното е ти да се адаптираш към ситуацията. Лично аз съм умерен оптимист по позицията.

                        Коментар


                        • Мафиозов - колкото и да тролиш по Гековски личи си че те е яд дето си изпуснал движението тук и при Ларгото. Ми сори - не можем ти помогнем след като си ушит в боклуци.

                          Нас не ни мисли - и Импа да е прав че отиваме че към 0 дка или аз да съм правия че може и 300-400К да станат - все ще сме много повече на кяр.

                          Коментар


                          • Мерцедесов - знам ли ги какво ще правят - от друга страна Пипбелов може да си има една стратегия, а аз - друго стратегия.
                            Догодина може по-сосно дивидент, може - по-несосно, според зависи. Не обръкваме никого, всеки има тимберица на своите рамене.

                            И - негнила ябълка. Хубаво ябълка, сочно ябълка, вкусно ябълка...
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Benz Mafia 4 Разгледай мнение
                              А, колега, недей така Вземете се разберете първо в Императорчето каква ще я вършите, че обърквате по-балъците тук, във форума.

                              Ами той дума обратното на теб - той говори, че догодина дивиденту ще е още по-сосно - значи какво - значи отивате на под 100К земя. Ти заблуждаваш обратното, че сте отивали на 300К, което аз не виждам как може да стане някога освен ако не се изтегли кредит! А отидите ли как на 300К, значи дивиденту няма да е никак сосно, ами го виждам нещо като 0.02-0.04 стинки - ами какво ще правят тези дето са заради сосните девиденти? Става сложно

                              Ами сейфти маржина като сложим? На БФБ сейсфри маржина е 0.5 боок валю. Няма друг такъв. сега сме към 1.00? къде е сейфти маржина?

                              Че пък и син чип била, Атерката е поредната гнила ябълка на БФБ - на БФБ няма ябълка която да не е гнила (bad apple както се казва на жаргон) - Монбат, Софарма, Хима - всичко е малко или много гнило. Лошото при Атерата, което виждам е, че вие изрязахте хубавото от ябълката последните 1-2 г. и се раздава като сосни дивиденти, а после гнилото като остане само - кой ще го яде? Питам аз.

                              Не е препоръка, ама вземе се разберете към 100К или отивате или към 300К, че работа много гнила взе да става


                              Гадно ли ти стана, къде ще иде кеша на Еларга
                              http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Позна - по цена на придобиване ще ми дойде малко над 30% (ма за портфейла, за акцията доста повече)

                                А ти защо залагаш на това че ще продължават да разпродават по същия начин и занапред ? И без да попълват ?

                                Аз залагам на това че дори и след като ни изплатят рекордния дивидент пак ще имат достатъчно кеш да купят 50-60К дка качествена земя (дори и без да има значима корекция в цената и) и го смятам фундамента на 300К дка средно.
                                Всичко това добре комасирано (а знаем че и земята е качествена) след 4-5 години едва ли ще струва по малко от 1200лв/дка (те и сега вече имат сделки такива ) , което прави капитализация от 360милки поне. Като сложиш и градските имоти, както и рентите дето си текат ежегодно, дори и без да смяташ евентуален кеш дето ще имат (а те показват че умеят да го правят) - за мене е съвсем обосновано да се приеме 400млн кап-я по него време / 85млн = 4.70лв/Атерка ликвидационна.
                                Сложи там 14-15% сейфти маржин - ей ти ги 4-те лева. Съвсем резонно си е мисля.
                                Не си мърдам г..за от тая акция

                                А, колега, недей така Вземете се разберете първо в Императорчето каква ще я вършите, че обърквате по-балъците тук, във форума.

                                Ами той дума обратното на теб - той говори, че догодина дивиденту ще е още по-сосно - значи какво - значи отивате на под 100К земя. Ти заблуждаваш обратното, че сте отивали на 300К, което аз не виждам как може да стане някога освен ако не се изтегли кредит! А отидите ли как на 300К, значи дивиденту няма да е никак сосно, ами го виждам нещо като 0.02-0.04 стинки - ами какво ще правят тези дето са заради сосните девиденти? Става сложно

                                Ами сейфти маржина като сложим? На БФБ сейсфри маржина е 0.5 боок валю. Няма друг такъв. сега сме към 1.00? къде е сейфти маржина?

                                Че пък и син чип била, Атерката е поредната гнила ябълка на БФБ - на БФБ няма ябълка която да не е гнила (bad apple както се казва на жаргон) - Монбат, Софарма, Хима - всичко е малко или много гнило. Лошото при Атерата, което виждам е, че вие изрязахте хубавото от ябълката последните 1-2 г. и се раздава като сосни дивиденти, а после гнилото като остане само - кой ще го яде? Питам аз.

                                Не е препоръка, ама вземе се разберете към 100К или отивате или към 300К, че работа много гнила взе да става
                                Ръстттттттттттттттттттттт ттттттттттттттттттттттттт

                                Коментар

                                Working...
                                X