IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
    И каква ще да е тази логика, ако не е тайна?
    Логиката си е само и единствено моя! Сегашната цена е ~2.64, дивидента е ~0,46 нето, тоест общо ~3 лв, но това при положение, че вече не е калкулиран дивидента в цената за което, аз няма как да знам.
    Не е препоръка за нищо!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
      Вече наистина не говорим за очаквания, и аз това казвам. За другото говориш сякаш е закон, а и двамата знаем, че не е така. Божа работа, може да си прав, може и да не си. Аз лично не вярвам акцията да скочи с повече от 7-8% до дивидента и считам, че голяма част от него вече е в цената. Само лична неангажираща прогноза.

      Иначе за мен Атера в момента е единствената акция на БФБ, в която бих оставил пари за малко повече време.
      Аз бих казал минимум двойно повече от цитираните проценти спрямо сегашните нива.....ма не е божа работа - цар Пазар ще каже последната си дума другия месец.

      Аз неслучайно напоследък ликвидирах и други перспективни позиции за да мога да достигна тук до 94% дял понастоящем. Дори обмислям 100%
      Речено вчера - сторено днес. 100% в Атера

      Любопитно ми е - има ли други такива шматки като мен на БФБ ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
        Отразява се не 2 месеца преди датата, а няколко дни до датата, за която все още е възможно да се вземе. Да не си от вчера на бфб ??
        Вече не говорим за очаквания, кога, дали и колко ще е.
        Преди е имало очаквания, но едно са очаквания, друго е точна цифра с точна дата. И то цифра надхвърлила очакванията
        Вече наистина не говорим за очаквания, и аз това казвам. За другото говориш сякаш е закон, а и двамата знаем, че не е така. Божа работа, може да си прав, може и да не си. Аз лично не вярвам акцията да скочи с повече от 7-8% до дивидента и считам, че голяма част от него вече е в цената. Само лична неангажираща прогноза.

        Иначе за мен Атера в момента е единствената акция на БФБ, в която бих оставил пари за малко повече време.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
          Няма как да не е отразена след като вече се знае колко ще е той. Очакванията за дивидент и корекцията в цената на акцията на база тези очаквания бяха през втората половина на 2012. Поне така мисля.
          Отразява се не 2 месеца преди датата, а няколко дни до датата, за която все още е възможно да се вземе. Да не си от вчера на бфб ??
          Вече не говорим за очаквания, кога, дали и колко ще е.
          Преди е имало очаквания, но едно са очаквания, друго е точна цифра с точна дата. И то цифра надхвърлила очакванията
          Last edited by padre Bonaventura; 10.04.2013, 14:54.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
            Не, още не е според мен. Мисля, че може да чукне 2.90 - 3,00 току преди дивидента
            Няма как да не е отразена след като вече се знае колко ще е той. Очакванията за дивидент и корекцията в цената на акцията на база тези очаквания бяха през втората половина на 2012. Поне така мисля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
              Има някаква логика да качи до 3, а след дивидента ще върне до сегашните нива или малко по долу
              И каква ще да е тази логика, ако не е тайна?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                Не, още не е според мен. Мисля, че може да чукне 2.90 - 3,00 току преди дивидента
                Има някаква логика да качи до 3, а след дивидента ще върне до сегашните нива или малко по долу

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                  Колеги, не мислите ли, че дивидентът е вече отразен в тази цена?
                  Не, още не е според мен. Мисля, че може да чукне 2.90 - 3,00 току преди дивидента

                  Коментар


                  • Колеги, не мислите ли, че дивидентът е вече отразен в тази цена?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SEBULBA
                      А аз си мислех, че 100 лева рента са ОК, а то ТКЗС-тата ме ограбвали... ....
                      Щом си се диверсифицирал и тук - не си прозт ти
                      Скоро едни добри чичковци ще ти кихнат >160лв/дка рента без да се занимаваш с теказесари.
                      И ще продължават да ти комасират земичките и да им донаждат стойност

                      Коментар


                      • http://www.investor.bg/imenata-na-bi...vinagi,149241/


                        Човекът изказва правилна теза, че поземленото банкиране е кофти работа, т.е. сега вземаш парите на земята си и вече я нямаш. Това, че ще купиш по-евтино после го забравете, освен ако пазарът не падне като цяло.
                        Арендаторите със своите дългосрочни договори държат пазара и рядко човек отива да продаде на друг, като за това да продадеш на арендатора си причините са много.
                        Адванс направиха печалба от това, че продадоха земята, която притежаваха от години, и която беше купена на по-ниски цени. Сега вече няма такъв филм.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                          Мисля, че фондовете няма как да прецакват вечно арендаторите като купуват земята, която те обработват и после им я продават за кратко време на двойна цена.
                          Не става дума за прецакване. И друг път сме го смятали, че арендаторите нямат голям интерес да купуват земя. За да обработваш, инвестицията е в пъти по-малка а печалбата по-голяма. На арендатора най-рентабилно му е да разширява обработваемите площи вместо да купува земята. Обаче ако дойде момент в който арендатора няма на къде да се разшири и освен това съседите му се опитват да навлязат в неговите територии, то тогава той СЕ ПРИНУЖДАВА да купува за да се защити. Адванс правят точно това. Купуват там където няма конкуренция на арендаторите и съответно рентите и цените са ниски. После като собственици на голям процент в дадено землище или вкарват такива арендатори, които си търсят нови територии или изчакват настоящите арендатори да няма на къде да се развиват и да почнат да им купуват земята.
                          И друг път съм го казвал, ама пак ще го кажа. Ако Терата успеят да комасират и да изградят поливни системи, то печалбата от декар може да достигне до над 300 лева на година или да я докарат до 200 лева ренти. Ти като малък собственик няма как да го постигнеш, но те могат. Стига да поискат и да не ги мързи
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
                            .
                            И днес имаше хора които купуваха на 2,66 ... те са ми ясни!

                            Но ... помогнете ми да отгатна какви бяха тези които продадоха на 2,66
                            Другия вариант е - продават хора, които им трябват пари (дали са за джобни или за друг разход или да влязат в друга позиция) ... иначе и аз нямам идея, кой нормален човек би се лишил доброволно от ~18% доходност просто ей така...
                            Aбе то зор за кеш или друга стратегия разбирам....ама и аз верно не мога се начудя на логиката на тия продавачи и то сега.
                            Ми ей го на - по малко от месец и почва истинското Майско рали по позицията. Преддивидентното.
                            Ако някъде със сигурност ще има такова - то това е тук.
                            Ма всеки знай себе си....затова е интересно на борсата.

                            А и Импа много право спомена наскоро по друг повод че Българина затова е Българин понеже се сеща за всичко в последния момент.
                            И тая фолк особеност може да се отиграе правилно. И профитно.
                            Аз неслучайно напоследък ликвидирах и други перспективни позиции за да мога да достигна тук до 94% дял понастоящем. Дори обмислям 100%
                            За ужас на Равновесов де се ме кори че не съм диверсифицирал

                            Коментар


                            • Въпреки проблемите на небосклона, приемам инвестицията в земя като перспективна. Пак е добре да се влиза на по-ниски нива.
                              Резервите са в големите печалби на фермерите, които ще намалеят повече от рентата.
                              При всеки удобен момент аз ще купувам земя. Тя нови кеш всяка година, който според условията може да се инвестира на различни места.
                              Активът не се износва и не се произвежда - макар, обработваемата земя да се разширява в някои страни.
                              Мисля, че фондовете няма как да прецакват вечно арендаторите като купуват земята, която те обработват и после им я продават за кратко време на двойна цена. Това вече свърши.
                              Очаквам цените да се понижат през 2014г и ако това се случи мога да купя още 100 дек.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                                А за тези, които продават, предполагам са хора с някаква инвестиционна стратегия. Имам приятели, които следват принципа, че задължително си слагаш някаква цел - например реализиране на 10 % доходност (или 15 % или Х %), т.е. спрямо цената на която си купил определяш при каква цена продаваш. След това, като стигнеш целта - кешираш и търсиш следваш актив (логиката е да е подценен...) в който да влезеш и да търсиш следващите "Х" процента.... Идеята е да правиш повече търговия, вместо да чакаш някакви по-дългосрочни движения и резултати... аз лично не го споделям това, но има и такива...

                                Другия вариант е - продават хора, които им трябват пари (дали са за джобни или за друг разход или да влязат в друга позиция) ... иначе и аз нямам идея, кой нормален човек би се лишил доброволно от ~18% доходност просто ей така...
                                И аз по доста позиции действам така - само че като минимум реализирана доходност турям дивидентът, който бих взел при задържане на акцията. Т.е. ако дивидентната ми доходност е 8 стинки (примерно) гледам с продажбата да изкарам поне 12, та ако се наложи после да си ги купя пак по-скъпо, да съм изкарал поне 10... Мисля това - нелошо стратегия.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X