IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Benz Mafia 4 Разгледай мнение
    А, това че за пореден път пазара на БФБ не е прав и сме малцина, които алармираме затова е проблем, на тези които не осъзнават това.
    На калпав к....виститур - пазара му пречел.
    А и нали се сещаш скоро Доу като кихне - тук какво ще стане
    Бедовия избушко де си се ушил ще е от първите и най яко насрани.
    Бегай от тоя балон дорде е време

    Алармиран си. После да не кажеш че не си предупреден и не си го осъзнавал

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Benz Mafia 4 Разгледай мнение
      Равновесие е прав независимо колко ще стане цената и къде отива. Не е трудно и е много лесно да си прав по отношение на акция, която знаеме защо се покачи цената - два рекордни дивидента - видяхме и при Бреф същото и виждаме после какво следва - ялови години

      А, това че за пореден път пазара на БФБ не е прав и сме малцина, които алармираме затова е проблем, на тези които не осъзнават това.

      Атерата дори не си струва да се коментира - толкова скъпа акция е. Останаха само платените пипбел, падре, и ще два-трима не е препоръка
      Взел си да се изнервяш нещо, а?
      13.05 мина, БФБ-то не трепна. Дау, СиП 500, Дакс са на абслолютни върхове, а СинергонЯ си е все същия избушеняк, а? Сигурно е много гадно.

      Коментар


      • Най-голямото предимство на Атерата е, че всичко е доста прозрачно. Отчетът е от ясен по-ясен, законът защитава малките акционери, читава история на мениджмънта.

        На мен това винаги ми е харесвало, па нека е скъпа.

        Между другото в Софикс има няколко по-скъпи акции.

        Коментар


        • Равновесие е прав независимо колко ще стане цената и къде отива. Не е трудно и е много лесно да си прав по отношение на акция, която знаеме защо се покачи цената - два рекордни дивидента - видяхме и при Бреф същото и виждаме после какво следва - ялови години

          А, това че за пореден път пазара на БФБ не е прав и сме малцина, които алармираме затова е проблем, на тези които не осъзнават това.

          Атерата дори не си струва да се коментира - толкова скъпа акция е. Останаха само платените пипбел, падре, и ще два-трима не е препоръка
          Ръстттттттттттттттттттттт ттттттттттттттттттттттттт

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
            А като спорите тук 2.60-2.70 - отчитате ли дивидента?

            Щото сега ясно, че ще падне 2.10-2.20 след дивидента.

            Въпросът е до кога ще им просъществува бизнеса. Ясно е че не може да продължава до безкрай да купуват евтино земя, да я комасират и да я продават после на по-високи цени. И освен това се печели и от покачващите се цени на земята.

            За догодина пак се очертава 20-30 ст. дивидент - което значи че едва ли ще падне под 2.00 лв.
            Според мен, за да се правят по-точни сметки къде ще е цената след дивидента, би тр. да видим и докъде ще стигне в последния ден от правото на дивидента

            Коментар


            • А като спорите тук 2.60-2.70 - отчитате ли дивидента?

              Щото сега ясно, че ще падне 2.10-2.20 след дивидента.

              Въпросът е до кога ще им просъществува бизнеса. Ясно е че не може да продължава до безкрай да купуват евтино земя, да я комасират и да я продават после на по-високи цени. И освен това се печели и от покачващите се цени на земята.

              За догодина пак се очертава 20-30 ст. дивидент - което значи че едва ли ще падне под 2.00 лв.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                Абе излизаш ти прав, но основно в собствените си очи. Нали затова те питах прав ли ще си като стане 2,80 или 2,90 или 3,14 и докъде ти е границата до която ще си прав или граница няма ?
                Естествено че няма да съм прав. Но първо трябва да стигне до там. 10% са си вече прилична грешка за тази позиция, така че да кажем че 2,86 ми е граничата

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Дразнят се защото излизам прав. Ако грешах нямаше да се дразнят. Естествено че не винаги съм прав, но това не пречи в общи линии да съм по-често право от 90% от хората които ми се дразнят. Но поне аз като инвестирам винаги тръгвам от това че има вероятност да греша и никога не съм бил толкова самонадеян че да наблъскам всичко в една компания. Така че не знам на кого точно увереността му е в излишък.
                  Абе излизаш ти прав, но основно в собствените си очи. Нали затова те питах прав ли ще си като стане 2,80 или 2,90 или 3,14 и докъде ти е границата до която ще си прав или граница няма ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                    Убедеността ти дразни хората, а не баса. Няма друга причина, да си толкова сигурен в нещо, което от теб не зависи а от много други човеци, освен собствения ти инат. Заради това се дразнят хората, че говориш като пророк в бъдеще време.
                    По принцип и това не е беда, но има вероятност да стане, когато си и вярваш че бъдещето е именно такова, каквото само ти го виждаш, без значение, какво си мислят други пазарни участници, а както казваш, не са били и малко
                    Не е препоръка разбира се, но виждаме, че и ти не си прав винаги с прогнозите, а въпросът за баса е несъществен!
                    Дразнят се защото излизам прав. Ако грешах нямаше да се дразнят. Естествено че не винаги съм прав, но това не пречи в общи линии да съм по-често право от 90% от хората които ми се дразнят. Но поне аз като инвестирам винаги тръгвам от това че има вероятност да греша и никога не съм бил толкова самонадеян че да наблъскам всичко в една компания. Така че не знам на кого точно увереността му е в излишък.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Пак ще кажа, няма никакъв бас. Очевидно е че някой за да държи сега акции смята че цената ще върви нагоре. Което очевидно не са малко хора.

                      Аз само казвам че те бъркат. Няма да върви нагоре.

                      П.С. Ако го ликвидират бързо може да скочи доста. но не вярвам че ще има ликвидация.
                      Убедеността ти дразни хората, а не баса. Няма друга причина, да си толкова сигурен в нещо, което от теб не зависи а от много други човеци, освен собствения ти инат. Заради това се дразнят хората, че говориш като пророк в бъдеще време.
                      По принцип и това не е беда, но има вероятност да стане, когато си и вярваш че бъдещето е именно такова, каквото само ти го виждаш, без значение, какво си мислят други пазарни участници, а както казваш, не са били и малко
                      Не е препоръка разбира се, но виждаме, че и ти не си прав винаги с прогнозите, а въпросът за баса е несъществен!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                        E, щом стане 2,80, после 2,90 или 3, 00 лв, тогава ще може ли да се каже, че си загубил баса ?
                        Пак ще кажа, няма никакъв бас. Очевидно е че някой за да държи сега акции смята че цената ще върви нагоре. Което очевидно не са малко хора.

                        Аз само казвам че те бъркат. Няма да върви нагоре.

                        П.С. Ако го ликвидират бързо може да скочи доста. но не вярвам че ще има ликвидация.
                        Last edited by ravnovesie; 18.05.2013, 16:37.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          ... Личното ми мнение, без да е препоръка за нищо че около 2,6 е абсолютния връх, повече никога няма да видим подобни цени....
                          E, щом стане 2,80, после 2,90 или 3, 00 лв, тогава ще може ли да се каже, че си загубил баса ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            съмнява ме - в момента се търгува на абсолютноия максимум за който цената може да се приеме за що годе подкрепена от фундамента. Над това вече всичко става балон, като и тази цена е доста висока по мое мнение, тъй като в нея е калкулирано съвсем буквално че нищо не може да се обърка.

                            В момента в който почне да се търгува без дивидент и има сериозна вероятност тази компания никога повече през съществуването си да не достигне пазарна капитализация от преди плащането на този дивидент. Личното ми мнение, без да е препоръка за нищо че около 2,6 е абсолютния връх, повече никога няма да видим подобни цени.

                            Ако трябва да залагам за диапазон на търговия за следващата година най-нормалния диапазон ми се струва между 1,4 и 1,8 така все пак в цената ще има вкарана вероятността от нещо неблагоприятно да се случи. Ако оптимизма по тази позиция се запази то най-вероятно ще се търгува 1,8-2,1. но за догодина всичко над 2,1 ми се струва доста безумно.

                            Пак казвам това не е препоръка за нищо, лични размишления са си.
                            Ето го цялото ми мнение.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Еее, за баса го казах просто така.
                              Е те това ти е мнението от 13 Април.
                              Просто го повтори няколко пъти тогава.

                              Засега на 2.65 нито ти си прав за абсолютния връх че е 2.60, нито аз съм познал че ще има нов ол тайм хай, тоест над 2.70.
                              Ма има време


                              Айде да не изопачаваме думите си. Можеш да погледнеш пак на същата дата мненията ми и съм казал че ще има нови ол тайм хай, а не че със сигурност ще мине 3 лева....
                              Между 2,7 и 2,6 са само 4% мисля че съвсем нормално това може да се приеме "около"

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Ти си знаеш

                                Аз на бас не съм се ловил, април мисля че беше бях казал че това е що годе върха. И като гледам последния месец май аз съм прав, а твоите очаквания за 3+ нещо не се сбъдват.

                                Така че за сега просто трябва да видим дали ще съм прав и за развитието на цената след дивидента. Може да съм прав, може и да греша
                                Личното ми мнение, без да е препоръка за нищо че около 2,6 е абсолютния връх, повече никога няма да видим подобни цени.
                                Еее, за баса го казах просто така.
                                Е те това ти е мнението от 13 Април.
                                Просто го повтори няколко пъти тогава.

                                Засега на 2.65 нито ти си прав за абсолютния връх че е 2.60, нито аз съм познал че ще има нов ол тайм хай, тоест над 2.70.
                                Ма има време


                                Айде да не изопачаваме думите си. Можеш да погледнеш пак на същата дата мненията ми и съм казал че ще има нови ол тайм хай, а не че със сигурност ще мине 3 лева....

                                Коментар

                                Working...
                                X