Първоначално изпратено от grungo
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)
Collapse
X
-
Ще изложа и моите мисли по въпроса за поскъпването на земята ... а и дали Атера ще се облажи от този факт /акционерите на АТЕРА/
Със ситулност цената на земята се вдига и това няма да спре не само две години или 10 а 100 години на пред /поне още толкова се глася да живея/.
1. в момента в България стандарта е един от най-ниските в света ... факт е че той се повишава. Ето до преди 14 години /1997 година заплатата на баща ми стигаше за 3 килограма сирене, а в момента аз се чудя и мая какво ще правя дивидента
2. Населението на земята
3. Със сигурност, консперативните теории имат нещо вярно ... за евреите ... които вече строят жилища в България. А и не само те доста чужденци /руснаци/ се преместват в България за постоянно ... не че ще сяват лук, но ще търсят къде да си държът парите ... в нашите банки, на дали.
... и още поне 10 точки мога да напиша, ако някой държи да ги прочете ... на лични
Що се отнася до АТЕРАТА, ще ви кажа такава теория ... едно знам със сигурност, че българите сме големи дяволи, хитреци, и майстори на системите от далавери.
Единственото което ги интересува от управляващото дружество е да си вземат заплатките ... и то дълго време, забележете дълго време ... и колкото може по-големи.
За целта обаче, акционерите трябва да са спокойни, ...
... а ние ще сме спокойни когато взимаме дивидент който е с малко повече от основния лихвен процент.
... та ... няма да има в близко време дивидент по голям от 10%
ако надуем акцията, то със сигурност ще се разбързат и ще продадат още някой декар. ... и обратното.
Това е причината да не бързат, а да изчакват.
Пазар на земята има и ще има ще си вдига, но не съм убеден дали в момента инвестицията в Атера е по сигурна и по печеливша от реално закупуване на земя.Last edited by daris; 25.06.2015, 13:49.Мнението ми не е препоръка!!!
Коментар
-
Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнениеДа уточним само, че комасация в буквалния смисъл на думата се прави изключително рядко сега в БГ. Под комасация трябва да се разбира по-голям брой терени в едно землище.
Като се има предвид резултатите на фермерите през последните 2 години, може да се твърди, че цената на земята в БГ е ниска. Точно фермерите постепенно ще повишат цените през следващите години. Оставам на мнението, че до 10 години цената в Северна България ще отиде до 2 000 лева /Добруджа отделно/.Last edited by Mike Florida; 25.06.2015, 11:14.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнениеВсички, които имат позиции тук трябва да си дават ясна сметка, че основната движеща сила за доброто представяне на АТЕРА, не трябва да се разглежда единствено и само през стремглаво поскъпване на земята, и това да се разглежда като основен аргумент за участие тук или не. Тъкмо напротив за пазара на земя и в частност за АТЕРА поддържането на стабилни ценови нива в близките години би било полезно. Това се дължи на факта, че значимо увеличение от тук на сетне от една страна би попречило на покупките, тъй като дребните собственици ще се опитват да продават на все по високи цени и дори да държат земята в очакване на още по-високи цени в бъдеще време, от друга, твърде високите цени на вече комасираните землища би могло да доведе до нестабилност и спад на цените и намаляло търсене. Така погледнато добрият мениджмънт и запазване на продажните цени от миналата година са много по-важни и полезни, отколкото това да наблюдаваме ръст отново в рамките на едни 10% на цената на земята. Хубавото е че пазара като цяло изглежда стабилен и по-скоро ще имаме задържане на ценовите равнища.
Нестабилност на цената на земята ще доведе и до нестабилност при фундамента на акцията, което би се отразило изключително негативно на позицията.
Запазването на добър спред между цената на покупките и цената на продажба на вече комасираните терени ще формира печалбите и ще дава реалната добавена стойност, а ниската средна цена имотния портфейл ще подържа фундамента на акцията. Така погледнато дори и цени на придобиване от 800 лева не би трябвало да са прът в колелото на АТЕРА, особено ако аграрният сектор продължи с доброто си представяне.
Не е препоръка!
Като се има предвид резултатите на фермерите през последните 2 години, може да се твърди, че цената на земята в БГ е ниска. Точно фермерите постепенно ще повишат цените през следващите години. Оставам на мнението, че до 10 години цената в Северна България ще отиде до 2 000 лева /Добруджа отделно/.
Коментар
-
Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнениеОт тук нашия регион е супер за този бизнес.
Предлагането на земя много намаля, ресурсът за закупуването и не намалява обаче. Има време цената да се повиши.
Нищо няма да напиша за Адванса, Вие колеги сами ще прецените.
Всички, които имат позиции тук трябва да си дават ясна сметка, че основната движеща сила за доброто представяне на АТЕРА, не трябва да се разглежда единствено и само през стремглаво поскъпване на земята, и това да се разглежда като основен аргумент за участие тук или не. Тъкмо напротив за пазара на земя и в частност за АТЕРА поддържането на стабилни ценови нива в близките години би било полезно. Това се дължи на факта, че значимо увеличение от тук на сетне, от една страна би попречило на покупките, тъй като дребните собственици ще се опитват да продават на все по високи цени и дори да държат земята в очакване на още по-високи цени в бъдеще време, от друга, твърде високите цени на вече комасираните землища би могло да доведе до нестабилност и спад на цените и намаляло търсене. Поради това добрият мениджмънт и запазване на продажните цени от миналата година са много по-важни и полезни, отколкото това да наблюдаваме ръст отново в рамките на едни 10% на цената на земята. Хубавото е че пазара като цяло изглежда стабилен и по-скоро ще имаме задържане на ценовите равнища.
Нестабилност на цената на земята ще доведе и до нестабилност при фундамента на акцията, което би се отразило изключително негативно на позицията.
Запазването на добър спред между цената на покупките и цената на продажба на вече комасираните терени ще формира печалбите и ще дава реалната добавена стойност, а ниската средна цена на имотния портфейл ще поддържа фундамента на акцията. Така погледнато дори и цени на придобиване от 800 лева не би трябвало да са прът в колелото на АТЕРА, особено ако аграрният сектор продължи с доброто си представяне.
Не е препоръка!Last edited by Mike Florida; 25.06.2015, 13:34.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнениечак пък всичкиСФИ падна от 4.07 на 3.87 при 0.25 дивидент, т.е. +5 стотинки
Но си прав за златен лев, изглежда при доста позиции има наплив за излизане след дивидентите което е много тъпо. Ако някой иска да толкова да излиза, може да продаде преди дивидента - така взима повече и взима веднагаНе е препоръка... !!!
"Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany
Коментар
-
Коментар
-
Първоначално изпратено от Хапчо Разгледай мнениеПоздравления за Фортис - много добре препредаваш анализите на Агрикор.
www.zarnoborsa.com
защото аз ги пиша там - вече четвърта година
Коментар
-
така ги предпочитаме по удобно и лесно
Първоначално изпратено от Хапчо Разгледай мнениеПоздравления за Фортис - много добре препредаваш анализите на Агрикор.
Коментар
-
Първоначално изпратено от JaG Разгледай мнение+1
Коментар
-
Първоначално изпратено от neww Разгледай мнение..но най важното е, че това е един от най коректните мажоритари на нашата борса...
Коментар
-
Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнениеНещата около зърнопроизводството остават добре и през тази година - това за производителите в БГ.
Първите добиви от рапица и ечемик са добри, цените осигуряват добра печалба за фермерите на средно и по-високо ниво.
Определено може да се твърди, че България в сферата на зърнопроизводството е на едно от най-високите нива в света. От тук и предполагам ще продължи напрежението на пазара на земя.
Добивите от ечемик в Северна България са 500-600 кг/декар, а от рапица 250-280 кг/декар. Рапицата е с цена 680-700 лв/тон от производител.
Лошото е, че в южните части на Русия зърнената реколта също е добра. Проблеми ще има в Поволжието, където сушата е продължителна.
В САЩ вали много - 100л/квм ги прави за седмица. Качеството на пшеницата на много места е влошено. Посевите то царевица и соя са в добро състояние. Все още соята не е засята изцяло.
В Малайзия и Индонезия валежите намаляват и се надявам това да се отрази на палмовото масло. Същото става и в Австралия - там ще пострадат пшеницата и канолата.
В Южна Америка прибраха океани от соя.
Нещата добират пак до големи реколти, не много бързо растящо потребление и големи запаси.
От тук нашия регион е супер за този бизнес.
Предлагането на земя много намаля, ресурсът за закупуването и не намалява обаче. Има време цената да се повиши.
Нищо няма да напиша за Адванса, Вие колеги сами ще прецените.
Коментар
Коментар