If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
ako az sam kupuvacha na zemia za 100mln i vijdam che tova ste se padne po 2.40 na aktsiia na fonda, to ste kupuvam aktsii pod 2.40 bez da se zamisliam. taka ste si svalia pokupnata cena na zemiata.
След провеждането на ОС на 03.09.12 ми се струва че , цената ще се коригира над 2,40 като се приеме / справка т.26 от междинния отчет на ЕЛАРГ / намаляване на неустойката с 10 млн.лв. и същите се прибавят към ликвидационната стойност.
ako az sam kupuvacha na zemia za 100mln i vijdam che tova ste se padne po 2.40 na aktsiia na fonda, to ste kupuvam aktsii pod 2.40 bez da se zamisliam. taka ste si svalia pokupnata cena na zemiata.
Е купувай де... Кой те спира...
Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.
ako az sam kupuvacha na zemia za 100mln i vijdam che tova ste se padne po 2.40 na aktsiia na fonda, to ste kupuvam aktsii pod 2.40 bez da se zamisliam. taka ste si svalia pokupnata cena na zemiata.
Което най-рано може да стане през септември след като се гласуват нещата на извънредното общо събрание. Да определено ще се затичат за няколко стотин хиляди броя акции да купят примерно до 2.10лв щото лихвата от банкато може да е по-доходна след това ниво спрямо времето в чакане до получаването на парите от ликвидационния дял.
Търпение това е решението. Ша седите и ша чакате колкото трябва може една може повече години па тогава колкото е ша го получите.
Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!
ako az sam kupuvacha na zemia za 100mln i vijdam che tova ste se padne po 2.40 na aktsiia na fonda, to ste kupuvam aktsii pod 2.40 bez da se zamisliam. taka ste si svalia pokupnata cena na zemiata.
Според Анекс №1 Фондът дължи на обслужващото дружеството неустойка в размер на 12 928 556 лв., по чл.13, ал.2 от Договора, която неустойка Фондът заплаща в срок до 03.12.2012 г.
Анекс №2 преурежда последиците от предсрочното прекратяване на Договора за обслужване, резултат от прекратяването на Фонда и обявяването му в ликвидация, както следва:
- Фондът дължи на Агроменидж неустойка в размер на 2 000 000 лева, която репарира всички вреди на обслужващото дружество от предсрочното прекратяване на договора.
- С оглед на така определения размер на неустойката, Агроменидж дължи да заплати на Фонда сумата от 10 928 556 лева, представляваща разликата между получената сума от 12 928 556 лева, изплатена въз основа на Споразумението от 30.11.2011 г. и размера на неустойката, определена по-горе. Дължимата от Агроменидж сума следва да бъде заплатена в срок от 1 година от сключване на сделката.
- В случай, че падежът на това задължение настъпи в рамките на открито производство по ликвидация, и при наличие на законовите условия за това, задължението за заплащане на сумата от 10 928 556 лева се погасява чрез прихващане срещу вземането на Агроменидж за ликвидационен дял, така както същият е определен в одобрения от общото събрание на акционерите заключителен ликвидационен баланс, като двете насрещни задължения се погасяват до размера на по-малкото от тях."
Мисля, че ако това си гласува на ОС май ще вземем по още над 20 ст. над прогнозираната от 2,47лв.
Това хубаво написано преди 2-3 месеца, прогнозен дял, алабала, но паживьом увидем, изкарах ги на 2,07, после ще видим кой е бил прав. Дано сметките на "наука" да излязат, и да се успокои, че нещо се е поизнервил ...
Иво го е обяснил, мале колко незнаещи има даже тук, а по улицата ходят направо главочи
Винаги съм казвал,че в нета са най-умните,най-добрите,най-честните,всичките най,най.Жалко,че никой от тях не ходи по улиците та да разбере човек как изглеждат
За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него
Сега се чудя за едно. Днес ЕЛАРГ обяви, че Агроменидж се отказва от 11 млн. лв. неустойка и иска едва 2 млн. лв. вместо 13 млн. лв.
11 млн. лв. ?!?!? НОООО не се знае какво става с парцела на Камбаните. Може би тези 2 млн. лв. ще бъдат заменени/платени с него. Тоест може би той ще бъде обезценен със 11 млн. лв. и ще струва само 2 млн. лв. и така ще бъде даден на Агроменидж. Вероятно така ще се платят по-ниски данъци, иначе на 13 млн. лв...... данъка би бил 6,5 пъти по-голям просто е.
Би ли ни обяснил, как са сметките за над 2,40 ? В смисъл, как се достига до тази цифра, не е ли 2,07 = като стойност на земята, разделена на бр. акции. А може би има и друго за отчитане ?!
Добре, нека е твоята
да разгледаме варианта че ЕЛАРГ дължи 10% данък печалба.
Става следното. Земята я продават на 100% печалба, тоест половината от ликвидационната от над 2,4 лв. (някой по долу беше писал че е 2,47 лв.) е печалба.
Тоест около 1,2 лв.
От тях данък печалба ще са 12 ст. така вместо над 2,4 ще е над 2,3 лв.
Сега е 1,95 лв.
До над 2,4 лв. (грубо 2,45 лв.) остават 50 ст. или 25% печалба
До над 2,3 лв. остават 40 ст., което е 20% печалба
Като се има предвид, че са обявили че през март ще са приключили с прехвърлянето и надявам се ще са дали парите, това са 8 месеца, или на годишна база печалбата би била 37,5% ако не дължат данък печалба и 30% на годишна база ДОРИ ДА ДЪЛЖАТ ДАНЪК ПЕЧАЛБА.
Отделно има по 5% данък дивидент което на 50 ст. е 2,5 ст., а на 40 ст. е 2 ст., което си го смятай сам.
С две думи, при всички случай ще лапам много добра печалба на г. база (30-40%), а ти си гний в Холдинг Пътища.
Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам акции.
Би ли ни обяснил, как са сметките за над 2,40 ? В смисъл, как се достига до тази цифра, не е ли 2,07 = като стойност на земята, разделена на бр. акции. А може би има и друго за отчитане ?!
Коментар