IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Жилищен имот - наследник и мащеха

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Имаш запазен дял от майка си. Въпросът е какво е състоянеето на кредита, заедно ли го изплащат и какъв дял от него. Имат ли предбрачно споразумение. Не могат да те изгонят от къщата, тъй като си съсобственик. Важно е дали тя е реално поделима. Наследник си на баща си със запазен дял, ако той не прехвърли приживе имуществото си на нея. Тя има право на значителен дял от наследството му, ако са живели в брак над 10 години. Тотава има право май на половината от незапазения дял. Но също е важно, ако са в съпружеска общност, какъв дял от къщата ще придобие до изплащане на кредита. Казусът е сложен и най-добре да делите имота отсега, за да защитиш собствеността си. Спешно бегай при адвокат.

    Коментар


    • по 4та точка не съм писал защото не е от юридическо естество

      Коментар


      • Радев ти е отговорил на първите три въпроса възможно най-точно. Обаче какво да правиш? Опитай се да запазиш отношенията с баща си възможно най-добри, друг нямаш. Ако се изнесеш не обвинявай него, не поставяй имота на първо място. Помисли дали той се чувства добре с мащехата и ако да, приеми неговия избор. Най-вече говорете и споделяйте, останете близки, така ще можете да се подкрепяте в трудните житейски моменти. Ако украинката е меркантилна и манипулативна кучка (каква изненада) бъди обратното, нека той да проумее разликата в отношението.

        пп като наследник на 25% от къщата си отговорен и за 25% от остатъка по кредита
        Last edited by BONI; 12.08.2018, 12:18.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Leonardu Разгледай мнение
          Баща ми и биологичната ми майка купуват имот чрез кредит , имат граждански брак и т.н. Скоро след това , тя почина. Баща ми се жени отново , за жена която не е българка , за да може тя да остане в България и да получи възможност за постоянно пребиваване.
          Тази жена е украйнка и още не е научила нашият език , доста пъти съм я чувал да казва , че е с него за пари , докато говори с майка си по телефона , все едно някак си го преглътнах и това.
          Но в последно време се опитва да го настрой срещу мен и се стигна дотам , че му каза или АЗ или сина ти. И сега очаква аз на есен да се изнеса и да ги оставя да живеят в къщата. И най - наглото беше " ще ти взема всичко , ще те оставя на улицата " от нейната уста.

          Въпроса ми е :
          1) Аз 50% или 25% притежавам , след смърта на майка ми ?

          2) Има ли значение дали е ипотечен или жилищен кредита при покупката ? В смисъл чух , че ако е ипотечен , къщата ще е преъхвърлена на нас чак когато бъде изплатена след няколко години , а сега е собственост на банката. В такъв случай тя може ли да претендира за нещо?

          3) Има ли начин нейните заплахи , да станат реалност и да ме остави един ден на улицата без право на имота ?

          4) Вие какво бихте направили , искам съвет , всеки около мен казва , че не трябва да я оставам да живее вкъщи и да му промива мозъка. Но от друга страна знам , че му е самотно и иска жена до себе си. И след време аз ще създам семейство , и той ще остане сам.
          1 , ако нямаш братя и сестри 25%

          2. каква е разликата между ипотечен и жилищен.според мен няма. къщата не е собственост на банката

          3. не

          има и друг тънък момент.че ипотеката се изплаща по време на брака и при евентуално съдебно дело тя може да изяви претенции за дял от имота.

          тя се явява също и наследник на баща ти ако го надживее и не се разведат.

          пп. смени заглавието на "Жилищен имот с 2ма наследници"
          Last edited by nradev; 12.08.2018, 11:57.

          Коментар


          • Жилищен имот - наследник и мащеха

            Баща ми и биологичната ми майка купуват имот чрез кредит , имат граждански брак и т.н. Скоро след това , тя почина. Баща ми се жени отново , за жена която не е българка , за да може тя да остане в България и да получи възможност за постоянно пребиваване.
            Тази жена е украйнка и още не е научила нашият език , доста пъти съм я чувал да казва , че е с него за пари , докато говори с майка си по телефона , все едно някак си го преглътнах и това.
            Но в последно време се опитва да го настрой срещу мен и се стигна дотам , че му каза или АЗ или сина ти. И сега очаква аз на есен да се изнеса и да ги оставя да живеят в къщата. И най - наглото беше " ще ти взема всичко , ще те оставя на улицата " от нейната уста.

            Въпроса ми е :
            1) Аз 50% или 25% притежавам , след смърта на майка ми ?

            2) Има ли значение дали е ипотечен или жилищен кредита при покупката ? В смисъл чух , че ако е ипотечен , къщата ще е преъхвърлена на нас чак когато бъде изплатена след няколко години , а сега е собственост на банката. В такъв случай тя може ли да претендира за нещо?

            3) Има ли начин нейните заплахи , да станат реалност и да ме остави един ден на улицата без право на имота ?

            4) Вие какво бихте направили , искам съвет , всеки около мен казва , че не трябва да я оставам да живее вкъщи и да му промива мозъка. Но от друга страна знам , че му е самотно и иска жена до себе си. И след време аз ще създам семейство , и той ще остане сам.
          Working...
          X