IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Жилищен имот - наследник и мащеха

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Leonardu Разгледай мнение
    Какво означава да внасям по ипотеката ? Имало е случай където съм покривал цялата вноска , но съм давал парите на него , а той ги е внасял. Как да внеса и да докажа , че аз съм ги внесъл ?
    Мисля че банков превод от теб ще свърши работа. Например всяка четвърта вноска може ти да я правиш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Leonardu Разгледай мнение
      Какво означава да внасям по ипотеката ? Имало е случай където съм покривал цялата вноска , но съм давал парите на него , а той ги е внасял. Как да внеса и да докажа , че аз съм ги внесъл ?
      УжасТ
      Превод по банков път на сметката на баща си, която обслужва ипотеката и в основание за превода пишеш: "вноска по погасяване на кредит". И после си запазваш банковия документ, естествено.
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Какво означава да внасям по ипотеката ? Имало е случай където съм покривал цялата вноска , но съм давал парите на него , а той ги е внасял. Как да внеса и да докажа , че аз съм ги внесъл ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

          А бе, мани. Заради рахатлъка на далавера, що закони, правилници и наредби изчетох ...
          и аз така ама това ми беше работата,прочел съм 2000 нотариални акта

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
            Идеята да отидете ЗАЕДНО с баща си при адвокат е добра. Той ще ви обясни какви са възможностите, ще можете да споделите намеренията си и после да търсите решение. Ако се съгласи да ти прехвърли къщата и да запази право на ползване е добре за теб, остава въпроса кой ще погасява ипотеката и къде ще живееш като не се разбирате с мащехата. Ключовото е да останете баща и син, а не съсобственици дето гледат да се прекарат един друг. Един съвет - не го притискай да ти прехвърли имота, той не е длъжен и може украинката да те изкара теб меркантилен.
            докато има ипотека никви ходове не може да има .банката не дава.а и не лошо младежа да внася по ипотеката да не стане после че няма принос

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

              добре казано. а срока за оспорване е 5 години от откриване на наследството
              А бе, мани. Заради рахатлъка на далавера, що закони, правилници и наредби изчетох ...
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Идеята да отидете ЗАЕДНО с баща си при адвокат е добра. Той ще ви обясни какви са възможностите, ще можете да споделите намеренията си и после да търсите решение. Ако се съгласи да ти прехвърли къщата и да запази право на ползване е добре за теб, остава въпроса кой ще погасява ипотеката и къде ще живееш като не се разбирате с мащехата. Ключовото е да останете баща и син, а не съсобственици дето гледат да се прекарат един друг. Един съвет - не го притискай да ти прехвърли имота, той не е длъжен и може украинката да те изкара теб меркантилен.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                  Законът за наследството, мисля, не допуска такива "екстри". Дори да ти бъде дарен имота, мащехата ти има право да оспорва дарението, след смъртта на баща ти. Има си законово установени срокове за това.
                  И чрез изповядване на покупко-продажба, т.е. баща ти да ти "продаде" имота, може да възникнат проблеми. Дамата може да атакува фиктивността на сделката, защото е в правото си да търси дял от парите, който ти си "заплатил".
                  Не съм на ясно как стои въпроса с договор за "изглеждане", т.е. полаганите от теб грижи за бащата, когато остарее, но това също може да бъде въпрос на обжалване за наследство.
                  Наистина най-добре е да се посъветваш с адвокат за формата на договора.

                  П.П. Написах горния коментар, защото се занимавам с покупка на имоти и съм се срещала с някои казуси. В моето семейство всички наследства са се прехвърляли с дарение от "главата на рода" приживе и на никой от другите наследници не му е минавало през ума да чупи хатъра на, този който дарява.
                  добре казано. а срока за оспорване е 5 години от откриване на наследството

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    абе адвокат да го консултира! много ясно, че сделката е пред нотариус не се прави и ти
                    тоя требе да е некъв пишман адвокат, имаш предвид доживотно право на ползване предполагам

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                      и ти некакви глупости кат колегата си написал. къв адвокат , за сделка трябва нотариус
                      абе адвокат да го консултира! много ясно, че сделката е пред нотариус не се прави и ти
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Leonardu Разгледай мнение

                        Да му обясни вашите думи , той си мисли , че тя няма да право да получи нищо , ако стане нещо с него , защото имота е купен преди брака с нея. Имота е 200 квадрата къща в центъра на Пазарджик. Някаква идея по въпроса ми с договора , благодаря отново!


                        Още един въпрос искам да му покажа , че тя е меркетилна. Има ли възможност да се направи някакъв договор за прехвърляне. Да се препише жилището на мен , но аз да нямам право да я изгоня , докато той е жив ? И тя да няма претенция за нищо , след неговата смърт?


                        п.с Остават още 5 години , изплащане на имота.
                        Законът за наследството, мисля, не допуска такива "екстри". Дори да ти бъде дарен имота, мащехата ти има право да оспорва дарението, след смъртта на баща ти. Има си законово установени срокове за това.
                        И чрез изповядване на покупко-продажба, т.е. баща ти да ти "продаде" имота, може да възникнат проблеми. Дамата може да атакува фиктивността на сделката, защото е в правото си да търси дял от парите, който ти си "заплатил".
                        Не съм на ясно как стои въпроса с договор за "изглеждане", т.е. полаганите от теб грижи за бащата, когато остарее, но това също може да бъде въпрос на обжалване за наследство.
                        Наистина най-добре е да се посъветваш с адвокат за формата на договора.

                        П.П. Написах горния коментар, защото се занимавам с покупка на имоти и съм се срещала с някои казуси. В моето семейство всички наследства са се прехвърляли с дарение от "главата на рода" приживе и на никой от другите наследници не му е минавало през ума да чупи хатъра на, този който дарява.
                        Last edited by tnm; 12.08.2018, 13:40.
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • докато има ипотека никви сделки не стават. банката не дава

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            в това положение да ти прехвърли имота... да видим... не знам как става с ипотеката - адвокат
                            само да не ти го прехвърли с право на ползване за двамата, че иначе ще гледаш старата вещица...че може и да те надживее.

                            поздрави
                            и ти некакви глупости кат колегата си написал. къв адвокат , за сделка трябва нотариус

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Leonardu Разгледай мнение
                              Ясно , благодаря за информацията. Ще опитам да го заведа с мен при адвокат , да му обесни закона и вашите думи.

                              Странно ми е всичко , той постоянно повтаря как един ден , като той си замине , тя нямало да получи нищо по закон , нищо не искала и т.н. А отстрани като я гледам постоянно го човърка за нещо или да и дава пари да праща на децата и в украйна.И забравих да кажа , че е 10тина години по-млада.

                              Още един въпрос искам да му покажа , че тя е меркетилна. Има ли възможност да се направи някакъв договор за прехвърляне. Да се препише жилището на мен , но аз да нямам право да я изгоня , докато той е жив ? И тя да няма претенция за нищо , след неговата смърт?


                              п.с Остават още 5 години , изплащане на имота.
                              в това положение да ти прехвърли имота... да видим... не знам как става с ипотеката - адвокат
                              само да не ти го прехвърли с право на ползване за двамата, че иначе ще гледаш старата вещица...че може и да те надживее.

                              поздрави
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Арахната се е допуснал лека грешка в терминологията. Точното словосъчетание е "запазена част", а не "запазен дял". Но, това всъщност е абсолютно едно и също.
                                така де .ама не му е ясно какво значи

                                Коментар

                                Working...
                                X