IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ипотечен кредит в лева или евро?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Честито! Живи и здрави да си го ползвате, и да си го плащате! И не обръщай внимание на дребните заядливци.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от iivvaa Разгледай мнение
      Здравейте, понеже бях обещала да пиша като мине всичко. Миналата седмица ни беше сделката. Продавачът имаше задължения към НАП, но ги изчисти, това ни забави. Консултирах се и с адвокат, и с астролог! Върнаха ми капарото.. понеже някои мислеха, че няма да го направят. Избрах прокредит, фиксирана лихва за 10 години в евро, 4%, и още 10 години на 4% плаваща лихва, общо 20. Кредитът ни е за 60 000евро. вноска по 364 евро. Чакаме сега да вдигнат тежестите, имаме писмо за ангажимент от банката на продавача. Това е. Благодаря за съветите на всички.
      Поздрави и успех от мен!
      Честито! Много радост и хубави моменти в новото жилище!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

        как хем купи хем ти върнаха капарото
        nradev не разбирам какво имаш предвид. Ако мислиш, че някъде съм се прецакала по сметките, не съм. Не искам да се задълбавам да обяснявам. Просто реших да споделя какво се случи. Хайде ще го напиша, защото явно ме смятате за неграмотна. Цената на апартамента, за която се разбрахме е 69 000евро, дали сме 1 022,58евро капаро. Съгласно писмото за ангажимент, тяхната банка искаше 68 198,40 евро, за да вдигне тежестите, т.е. предварителния беше за тая сума. Сделката беше за 68 198,40 евро. Платихме 8 198,40 евро самоучастие. Общо платени от нас: 8 198,4+1 022,58=9 220,98 евро. Върнаха ни 220,98 евро. (надплатено над 69 000 евро). Можеха да се направят на роми, но си бяха точни.
        Last edited by RUBLA; 24.04.2018, 13:13.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от iivvaa Разгледай мнение
          Здравейте, понеже бях обещала да пиша като мине всичко. Миналата седмица ни беше сделката. Продавачът имаше задължения към НАП, но ги изчисти, това ни забави. Консултирах се и с адвокат, и с астролог! Върнаха ми капарото.. понеже някои мислеха, че няма да го направят. Избрах прокредит, фиксирана лихва за 10 години в евро, 4%, и още 10 години на 4% плаваща лихва, общо 20. Кредитът ни е за 60 000евро. вноска по 364 евро. Чакаме сега да вдигнат тежестите, имаме писмо за ангажимент от банката на продавача. Това е. Благодаря за съветите на всички.
          Поздрави и успех от мен!
          как хем купи хем ти върнаха капарото

          Коментар


          • Здравейте, понеже бях обещала да пиша като мине всичко. Миналата седмица ни беше сделката. Продавачът имаше задължения към НАП, но ги изчисти, това ни забави. Консултирах се и с адвокат, и с астролог! Върнаха ми капарото.. понеже някои мислеха, че няма да го направят. Избрах прокредит, фиксирана лихва за 10 години в евро, 4%, и още 10 години на 4% плаваща лихва, общо 20. Кредитът ни е за 60 000евро. вноска по 364 евро. Чакаме сега да вдигнат тежестите, имаме писмо за ангажимент от банката на продавача. Това е. Благодаря за съветите на всички.
            Поздрави и успех от мен!

            Коментар


            • Пари да има, все тая дали са лева, евро или квито и да било други.

              Коментар


              • моме хората ти казах че си неориентирана , ама ти се мислиш за много знаеща. валутата на кредита ти е най малкия проблем в тая ситуация

                Коментар


                • https://www.imoti.net/bg/sredni-ceni

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от iivvaa Разгледай мнение

                    Аз не разбирам защо с такъв тон постоянно трябва да пишете, все едно съм малоумна. Нито съм се хвърлила, нито нищо, сигурна съм че дори и капарото мога да си върна, ако искам, защото ако се откажа, веднага други ще вземат апартамента на по-висока цена, което за продавача е ок, те са ми го предлагали, ако толкова ме е страх да ми върнат капарото, нямало проблем. Обикалям всички банки, пак казвам сделки се сключват, ипотеките се заличават. Относно обявяването в несъстоятелност, току що говорих с колежка, която е юристка, тя ми обясни, че за нас не може да се обяви сделката за недействителна, щом е направена преди вписването на исковата молба, тъй като ние сме добросъвестни трети лица и не сме свързани с продавача. Сега ако това се случи до самото прехвърляне е друг въпрос... Можем да поискаме от продавача удостоверение от съда преди сделката.
                    за капарото ще пиеш една студена вода

                    Коментар


                    • Като изключим, че на имотния пазар има голям балон и цените са неоправдано високи едно 25% нагоре, и то без спад на икономическата активност в страната, покупки трябва да се правят само в два варианта!

                      1. Ако човек е впънал за имота!
                      2. Ако се надява идващата висока инфлация да му го изплати за без пари!

                      Най-добрия вариант е задължително ФИКСИРАН лихвен кредит в ЕВРО, доколкото еврото е налично като валута изобщо до след 3-4 години!

                      Иначе за самата покупка на имот, 25% от сделките на пазара в момента са с инвестиционна цел, абсолютна спекулация, помпаща цените за балъците!
                      Новите разрешителни за строеж са двойни на реално изтъргуваните сделки за псоледната година. Един вид свръхпредлагане на свиващ се пазар!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Тук е нещо средно между откровен хейт и наивност.
                        Ива, виж сега, тук част от хората са добронамерени, но и леко своенравни - разбираемо, с оглед на факта, че отделят от собственото си време, при това безплатно, за да ти кажат кое, как и що. Речи благодаря и питай пак, при положение че не разбираш почти нищо, лаик си в тази област, а се обвързваш с кредит на 100к лева. Ама ти спориш като стандартна представителка на твоя пол (дано не прозвучи сексистко) - у наше село на такова поведение му викат - хем шуто (т.е. без рога), хем боде.

                        Аз лично ти предложих да ми пратиш договора и да ти го погледна абсолютно безплатно - не пожела, шото много добре сама си ги разбираш нещата,. Втора покана няма да отправя, имам си достатъчно задачи. Сега вкарваш нов казус, някои се мъчат да ти покажат подводните камъни, ама ти пак си с рогата (дето ги нямаш) напред. И после очакваш да няма саркастични коментари...

                        Финално - вземи плати на един свестем адвокат или финансов експерт да ти погледне нещата и да ти каже какво и що. Теглиш кредит за немалко пари, който ще изплащаш 20 години. Остави приказките дали е скъпо или евтино (това са тролски изпълнения на леваци), щом си решила, че ти е ок, действай - Прокредит не са хубава банка за ритейл кредитиране, но като те устройват условията, просто го правиш. просто го изпипай като хората, защото накрая пак банката или друг ще ти е виновен, ако има фаул някъде.

                        Успех и щастлив и спокоен живот в новия апартамент - семейното гнездо си е семейно гнездо, само пълни прошляци и недорасляци живеят под наем след 30-тата си година - лично мнение!
                        Постоянно пиша, че благодаря за съветите... не ви пратих договора, понеже изчетох достатъчно упреци. Благодаря отново. Ще се консултирам с адвокат.

                        Дано не забравя, ще пиша по-нататък след като мине всичко. Успех и от мен на всички, които отделиха от времето си за моя случай.

                        Коментар


                        • Тук е нещо средно между откровен хейт и наивност.
                          Ива, виж сега, тук част от хората са добронамерени, но и леко своенравни - разбираемо, с оглед на факта, че отделят от собственото си време, при това безплатно, за да ти кажат кое, как и що. Речи благодаря и питай пак, при положение че не разбираш почти нищо, лаик си в тази област, а се обвързваш с кредит на 100к лева. Ама ти спориш като стандартна представителка на твоя пол (дано не прозвучи сексистко) - у наше село на такова поведение му викат - хем шуто (т.е. без рога), хем боде.

                          Аз лично ти предложих да ми пратиш договора и да ти го погледна абсолютно безплатно - не пожела, шото много добре сама си ги разбираш нещата,. Втора покана няма да отправя, имам си достатъчно задачи. Сега вкарваш нов казус, някои се мъчат да ти покажат подводните камъни, ама ти пак си с рогата (дето ги нямаш) напред. И после очакваш да няма саркастични коментари...

                          Финално - вземи плати на един свестем адвокат или финансов експерт да ти погледне нещата и да ти каже какво и що. Теглиш кредит за немалко пари, който ще изплащаш 20 години. Остави приказките дали е скъпо или евтино (това са тролски изпълнения на леваци), щом си решила, че ти е ок, действай - Прокредит не са хубава банка за ритейл кредитиране, но като те устройват условията, просто го правиш. просто го изпипай като хората, защото накрая пак банката или друг ще ти е виновен, ако има фаул някъде.

                          Успех и щастлив и спокоен живот в новия апартамент - семейното гнездо си е семейно гнездо, само пълни прошляци и недорасляци живеят под наем след 30-тата си година - лично мнение!
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от iivvaa Разгледай мнение

                            Аз не разбирам защо с такъв тон постоянно трябва да пишете, все едно съм малоумна. Нито съм се хвърлила, нито нищо, сигурна съм че дори и капарото мога да си върна, ако искам, защото ако се откажа, веднага други ще вземат апартамента на по-висока цена, което за продавача е ок, те са ми го предлагали, ако толкова ме е страх да ми върнат капарото, нямало проблем. Обикалям всички банки, пак казвам сделки се сключват, ипотеките се заличават. Относно обявяването в несъстоятелност, току що говорих с колежка, която е юристка, тя ми обясни, че за нас не може да се обяви сделката за недействителна, щом е направена преди вписването на исковата молба, тъй като ние сме добросъвестни трети лица и не сме свързани с продавача. Сега ако това се случи до самото прехвърляне е друг въпрос... Можем да поискаме от продавача удостоверение от съда преди сделката.
                            Първоначално изпратено от iivvaa Разгледай мнение

                            Е колко злоба и завист не е истина. Мерак за евтино, не знам си какво... ако бях се спряла на 1000 евро за панелка, по-добре ли щях да изглеждам в очите ти? Да не би да продаваш такава?
                            ае добре що трябва да взимате кредити ?!? искате да се заробите цял живот на лихварите и мутрите (с банките) аз не моа ви разбера ?!? и ти залагаш нещо което го имаш вече т.е. ипотечен кредит ...... не ви разбирам аз в наща държава не бих взел кредит дори и в Зимбабвийски долари, нито има постоянна работа, нито сигурност всичко е деиндустриализирано, гонят те от днеска за утре, здравеопазване нема ... де да ви знам .... аз в немско не взиам, а лихвата за жилище е от 1% до 2% не е кат при нас от 3% нагоре до къде 8% дет треа да платиш апартамента 5 пъти, ваш проблем как искате .... щом ви кефи и само правителството е виновно и треа дойде поредния "спасител" да ви опрай .....

                            P.S. сегашните "пари" банките ги печатат от въздуха ако тва не ви е ясно поне да ви го каем в прав текст !!! ..... аз не бих заложил нещо дет съществува реално за нещо дет се създава от нищото и съществува в нищото, че и после тряя да го връщам с нещо реално и лихва за да може 5 дерибея да живеят на гърба на 5 милиона, за мене вие сте луди нищо лично но не сте у ред ...
                            Last edited by michaelis12; 31.01.2018, 11:10.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                              опитвам се да ви отворя очите щото имам много опит с имотите а вие ме обиждате. нема никва злоба просто е съмнително ефтино, ама вие сте като коне с капаци.а дано да стане ама надали. спирам да коментирам в темата
                              Аз не разбирам защо с такъв тон постоянно трябва да пишете, все едно съм малоумна. Нито съм се хвърлила, нито нищо, сигурна съм че дори и капарото мога да си върна, ако искам, защото ако се откажа, веднага други ще вземат апартамента на по-висока цена, което за продавача е ок, те са ми го предлагали, ако толкова ме е страх да ми върнат капарото, нямало проблем. Обикалям всички банки, пак казвам сделки се сключват, ипотеките се заличават. Относно обявяването в несъстоятелност, току що говорих с колежка, която е юристка, тя ми обясни, че за нас не може да се обяви сделката за недействителна, щом е направена преди вписването на исковата молба, тъй като ние сме добросъвестни трети лица и не сме свързани с продавача. Сега ако това се случи до самото прехвърляне е друг въпрос... Можем да поискаме от продавача удостоверение от съда преди сделката.
                              Last edited by iivvaa; 31.01.2018, 10:52.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от iivvaa Разгледай мнение

                                Е колко злоба и завист не е истина. Мерак за евтино, не знам си какво... ако бях се спряла на 1000 евро за панелка, по-добре ли щях да изглеждам в очите ти? Да не би да продаваш такава?
                                завист за кое , че ще купите на кредит за 20 години ли. ами аз си имам жилище без кредит

                                Коментар

                                Working...
                                X