IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ипотечен кредит в лева или евро?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Velizar_1 Разгледай мнение
    Здравейте, писах и в други форуми, общо взето събирам информация от хора, които могат да ми дадат съвет за моя казус, а именно: искам да изтегля ипотечен кредит, но се притеснявам, че кредитната ми история е лоша. Банката не е вариант за мен, направих проучване и за суми от порядъка на 200 000 лв. няма как да се получат нещата. Започнах да търся в интернет фирми, предлагащи ипотечни кредити при лошо ЦКР. Излизат ми: credittrust, lenno, finstart и др.‎.... някой има ли опит с тях? И още един въпрос, освен лихвения процент, има ли друг важен параметър на кредита, за който трябва да бъдем нащрек? Търся кредит в лева​​​​​​.
    Търси кредит в дЕсна и, току виж , те огряло.

    Коментар


    • Здравейте, писах и в други форуми, общо взето събирам информация от хора, които могат да ми дадат съвет за моя казус, а именно: искам да изтегля ипотечен кредит, но се притеснявам, че кредитната ми история е лоша. Банката не е вариант за мен, направих проучване и за суми от порядъка на 200 000 лв. няма как да се получат нещата. Започнах да търся в интернет фирми, предлагащи ипотечни кредити при лошо ЦКР. Излизат ми: credittrust, lenno, finstart и др.‎.... някой има ли опит с тях? И още един въпрос, освен лихвения процент, има ли друг важен параметър на кредита, за който трябва да бъдем нащрек? Търся кредит в лева​​​​​​.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от iivvaa Разгледай мнение

        Ами в началото да, преди време наистина е имало проблеми, после проверих в имотния регистър, имали са възбрани до април миналата година и не са могли да продават. Ходих в тяхната банка, говорих с банкерка, която е наясно с техния случай, каза че нямат данъчни задължения, отделно те ми дадоха удостоверение по чл. 87, което е чисто. От тяхната банка ДСК, като предимство единствено изтъкнаха, че щяло да стане по-бързо всичко, само че лихвите при тях са високи, изобщо не ги броя като вариант. Предполагам че продават на толкова ниска цена, за да си изчистят дълга при ДСК.. нямам представа. Но нали ви казвам, следя имотния регистър и сделки има постоянно с различни банки, тъй като комплекса е голям и има доста апартаменти. Е вече цената им е по-висока, на нас първият ни оглед беше още октомври някъде и тогава продаваха на 650, вече са към 680е/кв.м., може и повече.
        Привет,

        Честитоза покупката !

        В кой квартал си купила апартамента и ново или старо строителство ?

        Коментар


        • Здравейте, отскоро съм в групата и публикувам с какво и аз мога да съм полезна

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

            Задръж за малко .

            https://www.mba.org/2018-press-relea...rtgage-bankers

            Само като мерна линк от яху и ми се включва алармата....
            Не само трябва да задържи, но и трябва да не се поема никакъв дълг. независимо колко е привлекателна ниската лихва. Предишния ми съвет беше , ако някой все пак е надъхан да вземе кредит , да го вземе на фиксирана лихва. Поздрави Спарте.
            Last edited by Todor Sabev; 03.05.2018, 11:25.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bonboniada Разгледай мнение
              Така ли било, ми да изтегля и аз щом е благоприятен момент относно лихви
              Задръж за малко .

              https://www.mba.org/2018-press-relea...rtgage-bankers

              Само като мерна линк от яху и ми се включва алармата....
              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                Честито и от мен. Споко не си се прецакала с лихвата. Даже може да си измамила банката. В момента ще плащаш по малко от средния американец който тегли ипотека сега и то не на фиксирана лихва. Ако нещо се обърка лихвите по ипотечните кредити могат в България да са по големи отколкото в Америка. Като винаги до сега лихвите в България са били по високи от Америка.

                Лихвите по ипотечните кредити в Америка.
                https://ycharts.com/indicators/30_year_mortgage_rate
                Така ли било, ми да изтегля и аз щом е благоприятен момент относно лихви

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                  Той Нрадев си е такъв, завистлив и злобен...в темата за естественото поскъпване на имотите такива като него са много, затова там се забаавляваме искрено с тях, те са ни един вид приятели щото сме в своеобразна симбиоза, понижителите в ролята на риба-клоун, а останалите сме в ролята на морската анемония.
                  много рано с пърцуцата бре

                  Коментар


                  • Благодаря за пожеланията! И аз така почетох доколкото можах и прецених да не рискувам с плаваща лихва

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от iivvaa Разгледай мнение

                      Благодаря! И на мен не ми харесва особено лихвата, като се има предвид плаващите на какви стойности са.. Но това беше най-ниската, за този срок 10 години. Опитаха уж от пощенска и сосиете да ми дадат по-добра, но не успяха... като се има предвид, че се свързах и с консултант, който работи с всички банки и той не можа да ми предложи нищо подобно, камо ли по-добро. Времето ще покаже.
                      Честито и от мен. Споко не си се прецакала с лихвата. Даже може да си измамила банката. В момента ще плащаш по малко от средния американец който тегли ипотека сега и то не на фиксирана лихва. Ако нещо се обърка лихвите по ипотечните кредити могат в България да са по големи отколкото в Америка. Като винаги до сега лихвите в България са били по високи от Америка.

                      Лихвите по ипотечните кредити в Америка.
                      https://ycharts.com/indicators/30_year_mortgage_rate
                      Last edited by Todor Sabev; 24.04.2018, 14:33.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от iivvaa Разгледай мнение

                        Е колко злоба и завист не е истина. Мерак за евтино, не знам си какво... ако бях се спряла на 1000 евро за панелка, по-добре ли щях да изглеждам в очите ти? Да не би да продаваш такава?
                        Той Нрадев си е такъв, завистлив и злобен...в темата за естественото поскъпване на имотите такива като него са много, затова там се забаавляваме искрено с тях, те са ни един вид приятели щото сме в своеобразна симбиоза, понижителите в ролята на риба-клоун, а останалите сме в ролята на морската анемония.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от iivvaa Разгледай мнение
                          Здравейте, понеже бях обещала да пиша като мине всичко. Миналата седмица ни беше сделката. Продавачът имаше задължения към НАП, но ги изчисти, това ни забави. Консултирах се и с адвокат, и с астролог! Върнаха ми капарото.. понеже някои мислеха, че няма да го направят. Избрах прокредит, фиксирана лихва за 10 години в евро, 4%, и още 10 години на 4% плаваща лихва, общо 20. Кредитът ни е за 60 000евро. вноска по 364 евро. Чакаме сега да вдигнат тежестите, имаме писмо за ангажимент от банката на продавача. Това е. Благодаря за съветите на всички.
                          Поздрави и успех от мен!
                          Честито и дълги години да ви радва жилището! 364 евро след 5 години ще е смешна сума за изплащане на ипотека. Дай малко найлей акъл и на Накавръка, че той от 4 години не мое да купи.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Честито и от мен, по-скоро браво, че сте успели да финализирате подобна сделка, в която и двете страни често се мъчат основно да прееват другата. Не си спомням какво и що беше точно, но дано е на добра цена и най-вече да си го ползвате със здраве. ЧУдесно е и че сте изтеглили кредит в евро, още повече фиксиран, макар на мен лихвата да не ми харесва, но това си е ваше решение. Поздравления още веднъж и да си припомним старата максима - заем се изплаща, наем - не
                            Благодаря! И на мен не ми харесва особено лихвата, като се има предвид плаващите на какви стойности са.. Но това беше най-ниската, за този срок 10 години. Опитаха уж от пощенска и сосиете да ми дадат по-добра, но не успяха... като се има предвид, че се свързах и с консултант, който работи с всички банки и той не можа да ми предложи нищо подобно, камо ли по-добро. Времето ще покаже.

                            Коментар


                            • Благодаря ви много! Да ви се връща!

                              Коментар


                              • Честито и от мен, по-скоро браво, че сте успели да финализирате подобна сделка, в която и двете страни често се мъчат основно да прееват другата. Не си спомням какво и що беше точно, но дано е на добра цена и най-вече да си го ползвате със здраве. ЧУдесно е и че сте изтеглили кредит в евро, още повече фиксиран, макар на мен лихвата да не ми харесва, но това си е ваше решение. Поздравления още веднъж и да си припомним старата максима - заем се изплаща, наем - не
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X