IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестицията "ГАРАЖ"

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Юруш на гаражите

    http://www.imoti.com/pcgi/details.cg...49995242727359

    Коментар


    • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение

      аз работя с кръчмарски сметки, ирр не ми върши работа, камо ли дисконт от 5%, бих сложил дисконт, 2% максиум. Ето ти гаража 20 бона, 1440 наем на година си е 7% както и да го гледам. не знам защо ти е толкова важно за колко години се изплаща, след като амортизацията му е ниска и след 15 години, когато се е изплатил, всеки наем е чиста печалба, хехе
      Исках да бъда точен просто. Понякога и бакалски сметки вършат работа, когато сумите не са много големи, периода не е толкова дълъг и лихвите са малки.
      Ако взема твоя пример гараж - 20 000, наем на година 1440, дисконт 2%, гаражът ще се изплати не за 15 год., а за 17 год.

      Иначе си прав, че когато се е изплатил, всеки наем е чиста печалба.
      Last edited by Kildirim_Bei; 20.10.2017, 14:26.
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

        Сметнал съм наема при IRR (присъща възвръщаемост) на проекта = 5% год.
        Пак ще си проверя сметките.

        ...и като NPV (нетна сегашна стойност) да го смятам, при 5% дисконт, пак сметката е така.
        аз работя с кръчмарски сметки, ирр не ми върши работа, камо ли дисконт от 5%, бих сложил дисконт, 2% максиум. Ето ти гаража 20 бона, 1440 наем на година си е 7% както и да го гледам. не знам защо ти е толкова важно за колко години се изплаща, след като амортизацията му е ниска и след 15 години, когато се е изплатил, всеки наем е чиста печалба, хехе

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cupwinner Разгледай мнение

          като си намериш гараж (не паркомясто) за тия пари ми пусни ЛС, ще почерпя ако стане сделката, наскоро един живущ от блоковете в които съм купувал гаражи ми предложи 15К, аз ми се изсмях и го отпратих да събира още пари. Сега за 35К може да ме накара да се замисля, но за по-малко им показвам пътя... Иде време когато кв.м. гараж ще е по-скъп от кв.м. апартамент. Само още след няколко години да направят цяла София на зони, да навлезнат електрическите автомобили по-масово и да забранят продажбите на коли с ДВГ. В някой европейски градове вече забраниха достъпа в центъра на дизелови МПС и ефектите се виждат. За БГ се иска още малко повече време.
          Благодаря за инфото

          Бърза сметка (без капиталови печалби/загуби):

          1. гараж - €15 000, изисквана доходност от инвестицията - 5% год., период на изплащане на инвестицията - 15 год.
          Месечен наем: €118.62 (никъв празен месец за 15 год.)

          2. гараж - €20 000, изисквана доходност от инвестицията - 5% год., период на изплащане на инвестицията - 15 год.
          Месечен наем: €158.16 (никъв празен месец за 15 год.)

          3. гараж - €25 000, изисквана доходност от инвестицията - 5% год., период на изплащане на инвестицията - 15 год.
          Месечен наем: €197.70 (никъв празен месец за 15 год.)

          Приеми тези сметки като подарък от мен - да си ги имаш предвид при следващи преговори.
          Те сигурно и купувачите правят сметки.

          Разгледах некви обяви за гаражи под наем в София, на хубави места. Малко оферти има около и над €100, което прави цена на гаража (при горните параметри) точно €12 645.
          Last edited by Kildirim_Bei; 20.10.2017, 13:20.
          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
            Ако един "ГАРАЖ", както е озаглавена темата, струва €10 000 днес, при 5% очаквана год. доходност, се изплаща за 15 год. (без празен месец) с наем в размер на €79. Вие си правете сметките.

            Говорим само да се изплати (капиталови печалби/загуби не са включени в сметката).
            като си намериш гараж (не паркомясто) за тия пари ми пусни ЛС, ще почерпя ако стане сделката, наскоро един живущ от блоковете в които съм купувал гаражи ми предложи 15К, аз му се изсмях и го отпратих да събира още пари. Сега за 35К може да ме накара да се замисля, но за по-малко им показвам пътя... Иде време когато кв.м. гараж ще е по-скъп от кв.м. апартамент. Само още след няколко години да направят цяла София на зони, да навлезнат електрическите автомобили по-масово и да забранят продажбите на коли с ДВГ. В някой европейски градове вече забраниха достъпа в центъра на дизелови МПС и ефектите се виждат. За БГ се иска още малко повече време.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение

              явно аз не мога да смятам, тъй като при твоя пример се получава друга, по-висока доходност. 5% от 20000 е 1000 лева, делено на 12 не прави 79 евра. Отделно при 79 евра не се ли изплаща за 11 години и нещо?
              Сметнал съм наема при IRR (присъща възвръщаемост) на проекта = 5% год.
              Пак ще си проверя сметките.

              ...и като NPV (нетна сегашна стойност) да го смятам, при 5% дисконт, пак сметката е така.
              Last edited by Kildirim_Bei; 20.10.2017, 12:45.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                Ако един "ГАРАЖ", както е озаглавена темата, струва €10 000 днес, при 5% очаквана год. доходност, се изплаща за 15 год. (без празен месец) с наем в размер на €79. Вие си правете сметките.

                Говорим само да се изплати (капиталови печалби/загуби не са включени в сметката).
                явно аз не мога да смятам, тъй като при твоя пример се получава друга, по-висока доходност. 5% от 20000 е 1000 лева, делено на 12 не прави 79 евра. Отделно при 79 евра не се ли изплаща за 11 години и нещо?

                Коментар


                • Сега, ако въведат и такса за влизане в центъра, наемите на гаражите и цените в паркинзите там ще спаднат мисля. Или поне ще забавят ръст.

                  Коментар


                  • Garage Days

                    Коментар


                    • Ако един "ГАРАЖ", както е озаглавена темата, струва €10 000 днес, при 5% очаквана год. доходност, се изплаща за 15 год. (без празен месец) с наем в размер на €79. Вие си правете сметките.

                      Говорим само да се изплати (капиталови печалби/загуби не са включени в сметката).
                      Last edited by Kildirim_Bei; 20.10.2017, 11:23.
                      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cupwinner Разгледай мнение

                        никъде не съм писал, че не отдавам. Писах, че не си заслужава усилието. С горните три точки съм съгласен. Тия дето пукат гуми не са селяндурите, селяндурите са тези които паркират върху чужда собственост, обозначена със знак и надпис "ГАРАЖ НЕ ПАРКИРАЙ!"
                        Ти си намерил най-яката ниша, жалко, че имахме проблеми в общуеането в миналото. Ти си безкомпромисен, а така се изпълняват мечтите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                          гараж в населен квартал е много добра инвестиция.

                          1. няма или почти няма разходи за ремонти след наемател.
                          2. няма или почти няма амортизация на обзавеждане.
                          3. по-лесно да го изкараш от колкото да го изнесеш с жена и деца на улицата ако не плаща.

                          в манастирски ливади едно време се бяха лигавили да не си купуват подземни гаражи в никкми комплекса по 6К евра... после виха до небесата, че не можели да влизат и гарират по улиците на комплекса... а в манастирските е една малка лудница с паркирането.

                          такива като купата дето чакат да продават без да отдават е пълна глупост...освен ако не е купил някъде до поляна с место бол за паркиране.
                          иначе в 'хубавите' квартали и 200 кинта месечно може да се вземе за гараж не човека да си пази колата, а просто да може да паркира до дома си без да се конкурира с разни селяндури дето пукат гуми и тн...
                          никъде не съм писал, че не отдавам. Писах, че не си заслужава усилието. С горните три точки съм съгласен. Тия дето пукат гуми не са селяндурите, селяндурите са тези които паркират върху чужда собственост, обозначена със знак и надпис "ГАРАЖ НЕ ПАРКИРАЙ!"

                          Коментар


                          • Добре, че има такива като obafeme, та да ни развеселяват от време на време
                            Last edited by pepo11; 19.10.2017, 10:37.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

                              ами не го пускай това с условията и няма да се коментира като не ти стиска за 60лв да си спокоен, притеснявай се безплатно
                              Аз съм си спокоен, имам си паркоместа, просто прочети постовете ми в темата и ще разбереш, откъде идват тия 30 лв. Няма какво повече да го коментираме

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                                Хотел Оливс е в Дианабад само, ако четеш обявите на брокерите. И 30лв за паркомясто, както съм писал са при много условия, няма какво да го коментираме.
                                ами не го пускай това с условията и няма да се коментира като не ти стиска за 60лв да си спокоен, притеснявай се безплатно

                                Коментар

                                Working...
                                X