IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли намаляване на цените на имотите?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от art-lubitel Разгледай мнение
    Така, я да видим дали съм познал , отваряме имот.бг - търсим четиристаен в кв. Левски - всичко на всичко -5 обяви. Последните 2 от които - на някой мечтател оптимист дето си пуснал апартамента за 185к евро, след това и една агенцийка, дето го е пуснала същия апартамент за 202 734 EUR- ей тъй да не се мине, щот голям наплив за тоя апартамент. Другия имот дето му била паднала цената не го разбрах къде е, ама съм сигурен че и там същата работа ще е.
    Така ли е 10 пъти по-ориентирания ?
    Така е, но не си коректен. Преди минути отворих за да видя какво се предлага в сегмента. Най-скъпия е за 157К, най-евтиния обаче за 37, който се оказва 3ст. - 90м2
    Както виждаш манипулацията е точно в обратната посока на това което се опитваш да внушаваш
    http://www.imot.bg/11rz6o

    И обявите както се вижда са 13, не 5.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
      Много си остроумен както винаги. Като на агнето майка му. Не човека а сайта , най-големия имотен сайт където са изчистили вече всички фалшиви и некоректни обяви.
      Със сигурност съм поне 10 пъти по-ориентиран в обстановката от теб, защото аз само тази обстановка наблюдавам, освен, че следя публикациите и присъствам на ОСА на три компании.
      Така, я да видим дали съм познал , отваряме имот.бг - търсим четиристаен в кв. Левски - всичко на всичко -5 обяви. Последните 2 от които - на някой мечтател оптимист дето си пуснал апартамента за 185к евро, след това и една агенцийка, дето го е пуснала същия апартамент за 202 734 EUR- ей тъй да не се мине, щот голям наплив за тоя апартамент. Другия имот дето му била паднала цената не го разбрах къде е, ама съм сигурен че и там същата работа ще е.
      Така ли е 10 пъти по-ориентирания ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        Със сигурност съм поне 10 пъти по-ориентиран в обстановката от теб, защото аз само тази обстановка наблюдавам, освен, че следя публикациите и присъствам на ОСА на три компании.
        със сигурност кисненето по форуми и посещаването но ОСА на ТРИ КОМПАНИИ води до пълна осведоменост за цената на старите къщи в слатина

        Коментар


        • Първоначално изпратено от art-lubitel Разгледай мнение
          Ами човека отворил някой сайт за имоти дето я има 5-6 оферти в тия квартали, я не.
          Утре някой като си пусне панелката за 200к и средната цена и тя скача с 10%- завалията се радва че цените се дигнали, после изтече обявата и средната и тя пада с 10% и човека се мисли за много ориентиран в обстановката
          Много си остроумен както винаги. Като на агнето майка му. Не човека а сайта , най-големия имотен сайт където са изчистили вече всички фалшиви и некоректни обяви.
          Със сигурност съм поне 10 пъти по-ориентиран в обстановката от теб, защото аз само тази обстановка наблюдавам, освен, че следя публикациите и присъствам на ОСА на три компании.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
            Кво значи "паднала с 10%" и "нараснала с 7%"......
            Някой извади и ти предложи тия пари ли?........Не разбра ли, че понятието "цена на квадратен метър" от общо правило се превръща в нещо мноу относително и доста персонално?
            Ами човека отворил някой сайт за имоти дето я има 5-6 оферти в тия квартали, я не.
            Утре някой като си пусне панелката за 200к и средната цена и тя скача с 10%- завалията се радва че цените се дигнали, после изтече обявата и средната и тя пада с 10% и човека се мисли за много ориентиран в обстановката

            Коментар


            • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
              Ще има.....ще има.....вече има.....адекватни пари е мноу разтегливо понятие.
              …бива, че съм в позиция да пазарувам от вече 5-6 месеца …

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                Имам здрава с единични тухли строена къща в София с 16 бетонни колони и здрави противоземетръсни шайби, с двор 400м2 на която средната офертна падна с около 10% за година, докато на четиристайния панел нарастнала с 7% за година. Така, че това е пълна заблуда
                Кво значи "паднала с 10%" и "нараснала с 7%"......
                Някой извади и ти предложи тия пари ли?........Не разбра ли, че понятието "цена на квадратен метър" от общо правило се превръща в нещо мноу относително и доста персонално?
                Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Така е.
                  Това което купих продавача го е изкарал на пазара още пролетта на 2010 на цена 60% по висока от тая на която си стиснахме ръцето наскоро.
                  Всъщност сделката стана 1 вид замяна с доплащане от моя страна. Дадох му панелката си барабар с квартирантите, която макар и в приличен бе все пак в квартал, а купух двойно по голяма 4стайна 15г. тухла в идеален център като и бонус имам и 100м2 дв.място. Последното супер изкусително и рядко срещано - друго е да си пиеш биричка покрай BBQ-то и зелена морава в центъра на града.
                  И за наема има значение

                  Та така Лордов. И аз смятам че панелките и други квартални НИ има още да падат.
                  Но не и тухлата и най вече добрата локация.
                  Това са градски легенди. Винаги цените са в корелация на всички типове строителство. Направил си подобна сделка поради една по-друга причина която работи в полза на хората които купуват по-скъп имот. Двустайните панелки на добра локация са едни от най-ликвидните имоти, а четиристайните тухли най-трудно продаваемите поради много малкото купувачи които си ги позволяват. Един бивш колега който в момента има фирма за мебели успя да си купи 150м2 мезонет в Банишора на половин цена от пазарната директно от строителя след дълъг пазарлък
                  Голям апартамент с нестандартно вътрешно разпределение винаги можеш да купиш директно от строителя на много изгодна цена. Това включва и стоте квадрата общо дворче в повечето случаи. Ако тази мантра, че едно строителство щяло да му пада цената , а на друго щяло само да расте ако беше вярна, да съм си продал всички панели още преди 5 години и да съм накупил само тухли. НО виждам, че това далеч не е така.
                  Имам здрава с единични тухли строена къща в София с 16 бетонни колони и здрави противоземетръсни шайби, с двор 400м2 на която средната офертна падна с около 10% за година, докато на четиристайния панел нарастнала с 7% за година. Така, че това е пълна заблуда
                  Last edited by LANDLORD 31; 29.06.2013, 13:21.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                    Тймингът за купуване в момента е добър, защото купувачът е цар в момента
                    Така е.
                    Това което купих продавача го е изкарал на пазара още пролетта на 2010 на цена 60% по висока от тая на която си стиснахме ръцето наскоро.
                    Всъщност сделката стана 1 вид замяна с доплащане от моя страна. Дадох му панелката си барабар с квартирантите, която макар и в приличен бе все пак в квартал, а купух двойно по голяма 4стайна 15г. тухла в идеален център като и бонус имам и 100м2 дв.място. Последното супер изкусително и рядко срещано - друго е да си пиеш биричка покрай BBQ-то и зелена морава в центъра на града.
                    И за наема има значение

                    Та така Лордов. И аз смятам че панелките и други квартални НИ има още да падат.
                    Но не и тухлата и най вече добрата локация.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
                      …хубаво евтино, никога не е имало, няма и да има … дори и при ЧСИ-тата , читавите имоти струват адекватни пари … ако не ми мине котка пътя, за пореден път, ще грабна един съвсем скоро … който иска да си се доверява на банките …
                      Ще има.....ще има.....вече има.....адекватни пари е мноу разтегливо понятие.
                      Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                      Коментар


                      • Офертната цена на всеки имот си е лично решение на собственика на този имот.
                        Тва, дали той е топидиот или разумен човек, който е в час с търсенето и предлагането в локацията, в която е имотът, пак си е негова работа.
                        Като цяло обаче има свръхпредлагане, невиждано по тия земи, и почти нулев интерес от страна на купувачите. Стагниран пазар. В будна кома! Докато няма стабилни симптоми, че излизаме от всички видове кризи, докато няма ясна и дълготрайна тенденция за растеж на доходите, тоя пазар няма да живне!
                        А цените ще си варират между 2 и 200 дето се казва, според нуждата на собственика, т.е. доколко може да си позволи да чака по-добри времена.

                        ПП В сегашната криза, която се задава, само идиот би инвестирал свободните си пари в имот в бг. Има имоти и на други места на планетата....доста атрактивни. Ей го Солун къде е........примерно, де.......
                        Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                        Коментар


                        • …хубаво евтино, никога не е имало, няма и да има … дори и при ЧСИ-тата , читавите имоти струват адекватни пари … ако не ми мине котка пътя, за пореден път, ще грабна един съвсем скоро … който иска да си се доверява на банките …

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bones 57 Разгледай мнение
                            а дано да има намаление на цените на имотите!
                            А дано, ама надали!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Е как бе, аз съм пред финализиране на такава.
                              Щом е замръзнало...ми добре, начи съм хванал чат пат тайминга.
                              И да не съм, майната му.
                              Аз съм доволен от цената на която придобивам имота.
                              Тймингът за купуване в момента е добър, защото купувачът е цар в момента

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Barona Разгледай мнение
                                Сделките с недвижими имоти замръзнаха : http://www.blitz.bg/news/article/191488
                                Е как бе, аз съм пред финализиране на такава.
                                Щом е замръзнало...ми добре, начи съм хванал чат пат тайминга.
                                И да не съм, майната му.
                                Аз съм доволен от цената на която придобивам имота.

                                Коментар

                                Working...
                                X