IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ, санират ме "безплатно"

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Balcerovich Разгледай мнение
    Мои познати "спечелиха" такова нещо и от вече 8 месеца чакат да започне бленуваното саниране. Факт е, че пак са изпрани някакви пари и хората и останаха излъгани.
    Ти какво искаш да ги санират за една седмица ли? Знаеш ли колко труд е това.

    Аман от плювачи.

    Коментар


    • Мои познати "спечелиха" такова нещо и от вече 8 месеца чакат да започне бленуваното саниране. Факт е, че пак са изпрани някакви пари и хората и останаха излъгани.

      Коментар


      • Да бе... в държавата на уродите където те убиват за 5 лева... "безплатно саниране"... това е таква измама, че няма на къде повече. Който се върже, така ще го изпържат, че ще си сложи край на живота.

        Като отида някъде в държавна служба и на тия им святкат очите, като на адски създания, за пари са толкова жадни, че са готови всеки ден майките си да продават... иии тия "същества", ще дават нещо безплатно. Абе те съвсем ни взеха за идиоти.

        Разбирам да сме някаква нормална държавица с някакви работещи институции и нормална социална система, да тогава бих приел такова нещо... но в България... хе хе хе...

        Някой ще каже, че съм черноглед... еми де да знам, може и да съм черноглед, но аз никога не съм видял някой да е спечелил от такива "безплатни" работи. Винаги такива примамливи неща са голяма измама.

        Учудвам се че дори в тази тема където уж има инвеститори, някой се връзва на тази простотия и дори "пропагандира" в полза на "безплатното" саниране. Мислите ли си че някой ще ви го плати?!? Те за здравето на хората не се грижат, много са се загрижили за отоплението им. Те са оставили разни смешни дългове по 100 лева да стават 2000 - 3000лв. и не обръщат внимание на тези злоупотреби от страна на ЧСИ... за отоплението ще се погрижат...

        Разбира се който иска ще си надене розовите очила и ще вярва, но най малкото е наш човешки дълг да предупредим тук. После някой да не каже "ама ние не знаехме". Ето знаете... утре да не ревете.

        Коментар


        • Много внимавайте с евтините оферти, от мен да знаете! Става ма-за-ло!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
            Тая нормална ли е бе? За триетажна къща имам оферти по 40-50 лева с ДДС ...
            Пак крадат с пълни шепи...
            Дограма, тръби, изолация и покрив.....

            Няма сериозни фирми, които да започнат работа при такива цени....

            Бай мангал ще цапне тук-там и ще забегне.....
            Отделно, ще стовариш материала в блока и половината ще ти изчезне....

            Ще започнат десетина ентусиасти и като минат първите проекти и ударят калема - дим да ги няма....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
              andy2000,
              Предполагам, че офертата е само за стиропор на стените.
              Покрив, дограма?
              Без покрив и дограма.
              Покрив правих преди 2 години, дограмата е алуминиева от преди 10 години.
              Пак не мога да го докарам до 120 лева БЕЗ ДДС, дори и да влязат покрив и дограма.

              Коментар


              • andy2000,
                Предполагам, че офертата е само за стиропор на стените.
                Покрив, дограма?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                  Цената за саниране на апартамент е 120 лв /м2 без ДДС и е подписана от лилиту.....
                  Тая нормална ли е бе? За триетажна къща имам оферти по 40-50 лева с ДДС ...
                  Пак крадат с пълни шепи...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mr_crash Разгледай мнение
                    Точно така е.
                    Общината някой ден ще си поиска парите. Безплатен обяд няма!
                    Има лапнишарани. А докато има шарани , ще има и рибари.
                    Парите за "безплатно" саниране не са на общината, а от централния бюджет!
                    Аз си санирах апартамента преди няколко години - външна термоизолация
                    и ПВЦ дограми навсякъде - към 8К лева излезе. Сметките не паднаха, но
                    температурата вътре през зимата е 4-5 градуса нагоре от преди ремонта.
                    "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                      Аз малко се чудя на тоя ситуация някои да иска да ти даде нещо и пак да си недоволен.

                      Аз лично съм си санирал къщата в която живея / дограма, изолация и ремонт покрив / и независимо от всичките истории за поевтиняване които съм правил като вземане на едро и т.н. пак ми стъпи над 30 хил. лева.

                      Та се чудя след като държавата иска да ви направи тези неща общо взето без да ви струва нещо , що се дърпате ......
                      Марков, общината утре ще иска да ти боядиса къщата червена и да нарисува сърп и чук на видно място.
                      Ще се съгласиш ли??

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                        vilkos, можете да изпаднете в нежъзможност да продадете жилището си при наложен запор. Това. евентуално, в слуай, че не заплатите разходите.
                        Точно така е.
                        Общината някой ден ще си поиска парите. Безплатен обяд няма!
                        Има лапнишарани. А докато има шарани , ще има и рибари.

                        Коментар


                        • Прочетох сега повече по въпроса, и вероятно не е точно така. Ако реша да отадвам апартамента под наем , или да упражнявам друга стопанска дейност, трябва да си заплатя санирането, но мога да го направя с така наречената минимална помощ.de minimis. в размер на 100 000 евро, стига вече да не съм се възползвал от нея по други евро програми. Пише го в държавен вестник http://dox.bg/files/dw?a=7f05e856d2
                          от 06.02.2015. Конкретно за продажба на апартамента не можах да намеря официален документ, но предполагам, че нещата пак стоят по съшия начин като при даването под наем - плащаш си санирането с минималната помощ, която ти се полага.
                          Засега, обаче все още чета и проучвам за други подводни камъни.
                          На вас известни ли са ви такива?

                          Коментар


                          • vilkos, можете да изпаднете в нежъзможност да продадете жилището си при наложен запор. Това. евентуално, в слуай, че не заплатите разходите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vilkos Разгледай мнение
                              Здравейте,
                              Блокът в който живея (ЕПК) вече е одобрен по програмата за санирането тъй, като има събрано мнозинство, и сега предстои да се направи обследване. Доколкото разбирам от информацията, която чета в интернет, след направата на въпросното "безплатно" саниране, вече няма да имам възможност да го продавам или отдавам под наем, освен ако не си го заплатя, което е непосилно по моите възможности. Сравнявайки бюджета на блоковете, които са определени до момента за саниране в гр. Бургас, стигам до извода че стойността на тази услуга варира между 15000 и 30000 лв на апартамент ( зависи каква цена ще си сложи за извършваните СМР-та изпълнителят, и до каква степен ще се надуят техните количества, което е извън моя контрол) Накратко казано, излиза, че против моята воля, ще бъда задължен с една сериозна сума, в случай че един ден реша да продам апартамента, което е възможно, тъй като е малък, или да остана да живея до гроб в него, тък като при една евентуална продажба не бих могъл да си избия тази висока сума.
                              Моля тези от вас, които са минали по този път, или имат познания по въпроса да споделят за "вратички" или изход от ситуацията с възможно най-малки загуби.
                              Преди около месец написах това: "Немалък принос за забавянето имаше и агитацията на една политическа партия (БСП) насочена срещу санирането. Сред хората бяха разпространявани неверни постановки с отнемане на жилища, с невъзможност за продажба след саниране и всякакви подобни, което имаше много силен ефект на спирачка за иначе много доброто начинание"
                              Писал съм го и преди това. Нищо от това, което пишеш, не е вярно. Не зная къде го четеш, но горещо ти препоръчвам да си смениш източниците на информация. Това са материали с отрицателна информационна стойност, т.е те са създадени за да предизвикат объркване и хаос, като по този начин подпомагат ограбването на българския народ. Но това е една друга тема. Ако ще те санират възползвай се.
                              Last edited by derk; 22.02.2016, 19:28.

                              Коментар


                              • СИРЕНОТО Е БЕЗ ПАРИ САМО В КАПАНА ЗА МИШКИ

                                ОБИРЪТ, НАРЕЧЕН „БЕЗПЛАТНО САНИРАНЕ”
                                • Тайните цели на програмата
                                • Секретният й механизъм, който ще ви направи длъжници
                                • Документите по нея, които не знаете
                                • Защо тази наглост е възможна само у нас?
                                „Десант" по убеждаване за участие в програмата за саниране е разпоредил Бойко Борисов. "Обяснявайте на хората, защото само те ще имат полза от това. Освен красиви техните жилища ще могат да им спечелят и пари, които ще спестят от отопление", дал указанията той. Срещу програмата за саниране се е разразила антикампания, хората стават жертви на спекулации и манипулации, има саботаж. Това констатира регионалният министър Лиляна Павлова при обиколките си из страната, където пропагандира националната програма.
                                На партизанска внучка саботажи почнаха да и се привиждат...! Какво да се прави...! Наследствена обремененост!
                                А и човек трябва да е кръгъл идиот, за да си мисли убедено, че някакво родно правителство искрено се е загрижило за битието на българите. Вероятно и затова залите за презентация са пълни, но напливът към сдруженията е рехав.
                                Както сe казва, хората си имат едно на наум.http://forumat-bg.com/ikonomika/3507...pana-za-mishki

                                Коментар

                                Working...
                                X