IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиция в апартамент в София през следващите 2 години

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от green hawk Разгледай мнение
    това е така..всичко се върти



    след спада дойде Поскъпването ,

    след Поскъпването вероятно ще дойде Спада
    но до тогава ще е в сила това: http://www.capital.bg/biznes/imoti/2...arite/?ref=rss

    вероятно и това:http://fakti.bg/bulgaria/117204-vejd...kvidirat-banki

    пък който Оцелее , Някога може да доживее 800 Евро /кв , през 2029 год , иншаллах
    Бе това за 800 евра след дузина години ми звучи вече като за темата "бисери и вицове". Да се не окаже, че през 2029 средната ще клони към Е8000м2?

    Коментар


    • Принципно си прав - въпрос е на организация

      Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
      Не съм в ИТ сектора, но кажи ми коя работа не може да се върши дистанционно, която се върши в офис на компютър? Примерно счетоводството може да ти е на 500 киломентра. Сканираш и пращаш фактурите, а веднъж в месеца изпращаш всички оригинали. Ако ти трябва да обсъждаш нещо имаш телефон. Ако работиш в голяма компания примерно и сте всички колеги в една сграда на няколко етажа, замисли се с колко от хората, с които пряко работиш всеки ден ги виждаш поне веднъж седмично.
      написах поста в контекста на преобладаващите...ИТ инженери

      да , ако си в компания .... Непряко зает в основното производство -

      дистанционно можеш да работиш за 1500 - 2000 лв а да си купиш
      в град със заплати от 500 - 700 лв..съотв на Два пъти по-ниски цени

      вече всичко е възможно , стига да вземаш правилни решения .. имайки право на избор
      .
      .
      .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от skeptika Разгледай мнение
        сигурно си от ИТ сектора , при Вас е лесно..има ли Нет - има и Пари ,
        не не всички са като Вас , болшинството от младите и образовани работят реална работа -
        т.е. реално работно място , реален офис , реална продукция..а това зависи от предлагането ,
        т.е. от Големия град.
        Вие сте лесни- днес в Ямбол - утре в Стамбул..лаптопа , раницата и ...движение
        Не съм в ИТ сектора, но кажи ми коя работа не може да се върши дистанционно, която се върши в офис на компютър? Примерно счетоводството може да ти е на 500 киломентра. Сканираш и пращаш фактурите, а веднъж в месеца изпращаш всички оригинали. Ако ти трябва да обсъждаш нещо имаш телефон. Ако работиш в голяма компания примерно и сте всички колеги в една сграда на няколко етажа, замисли се с колко от хората, с които пряко работиш всеки ден ги виждаш поне веднъж седмично.

        Коментар


        • Стига с това поскъпване, ще купят след няма и десетилетие
          Първоначално изпратено от green hawk Разгледай мнение
          след спада дойде Поскъпването ,

          след Поскъпването вероятно ще дойде Спада
          но до тогава ще е в сила това: http://www.capital.bg/biznes/imoti/2...arite/?ref=rss

          вероятно и това:http://fakti.bg/bulgaria/117204-vejd...kvidirat-banki

          пък който Оцелее , Някога може да доживее 800 Евро /кв , през 2029 год , иншаллах

          Коментар


          • прав си , безусловно

            Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
            За следващите 2 години според мен ще е изгодно, но тенденцията мисля, че ще се обърне. Все повече позиции и работи могат да се вършат дистанционно, а хората търсят спокойствие, което не получават в големия град. СПоред мен хората ще започнат да се обръщат към по-малките градове, след като могат да работят от там и да изкарват добри доходи.
            сигурно си от ИТ сектора , при Вас е лесно..има ли Нет - има и Пари ,
            не не всички са като Вас , болшинството от младите и образовани работят реална работа -
            т.е. реално работно място , реален офис , реална продукция..а това зависи от предлагането ,
            т.е. от Големия град.
            Вие сте лесни- днес в Ямбол - утре в Стамбул..лаптопа , раницата и ...движение
            .
            .
            .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от skeptika Разгледай мнение
              ръст има само в София ,Пловдив, Варна и Бургас
              За следващите 2 години според мен ще е изгодно, но тенденцията мисля, че ще се обърне. Все повече позиции и работи могат да се вършат дистанционно, а хората търсят спокойствие, което не получават в големия град. СПоред мен хората ще започнат да се обръщат към по-малките градове, след като могат да работят от там и да изкарват добри доходи.

              Коментар


              • естествено , Ръст в Горна Нанадолнище ?!?!

                Първоначално изпратено от Georgi Разгледай мнение
                София ще си остане притегателен център за младите и за в бъдеще. Но това си е световна тенденция, мегаполисите рано или късно ще се превърнат в градове държави, а провинцията ще се обезлюдява.
                ръст има само в София ,Пловдив, Варна и Бургас
                .
                .
                .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Georgi Разгледай мнение
                  София ще си остане притегателен център за младите и за в бъдеще. Но това си е световна тенденция, мегаполисите рано или късно ще се превърнат в градове държави, а провинцията ще се обезлюдява.
                  Глупости, Германия никога не е следвала мегаполис-идеята. Основно държави като БГ и Македония са така, неразвити и без шанс да се развият - бизнесът работи само в столицата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Nikola_D Разгледай мнение
                    То ако слушам брокерите, сигурно им се привиждат цени като в Манхатън.
                    София ще си остане притегателен център за младите и за в бъдеще. Но това си е световна тенденция, мегаполисите рано или късно ще се превърнат в градове държави, а провинцията ще се обезлюдява.
                    http://georgipiskov.blogspot.com

                    Коментар


                    • това е така..всичко се върти

                      Първоначално изпратено от mailoff Разгледай мнение
                      Е да, но след поскъпване ще има и спадане на цените. Така е при всичко, всичко е динамично в този живот.
                      след спада дойде Поскъпването ,

                      след Поскъпването вероятно ще дойде Спада
                      но до тогава ще е в сила това: http://www.capital.bg/biznes/imoti/2...arite/?ref=rss

                      вероятно и това:http://fakti.bg/bulgaria/117204-vejd...kvidirat-banki

                      пък който Оцелее , Някога може да доживее 800 Евро /кв , през 2029 год , иншаллах

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от GeppyTrader Разгледай мнение
                        брокерите пеят една и съща песен от години, сега се вдигат, утре се вдигат, ако има нещо, на което ще му се качва цената, това са качествените имоти с добро изложение и локация, за панелите и всичко с полу качество ще се качи, ама друг път
                        То ако слушам брокерите, сигурно им се привиждат цени като в Манхатън.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                          а който няма да взема ли кредит
                          Е да, но след поскъпване ще има и спадане на цените. Така е при всичко, всичко е динамично в този живот.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tonich_is_bg Разгледай мнение
                            Първо простете слабия ми български, тук емигранте сегунда генерасион във Испания. Криза голяма, но кретаме. Искам да вкарам активи във portfolio-to освен акции и книжа. Понеже не съм толкова луд, Недвижими Имоти във Испания няма да е.

                            Видях, че цените във БГ, както навсякъде, са паднали бая. Предполагам, че ако не е в София, не би било на добре да се инвестира. Бих искал апартамент горе долу централен, близко до университети ако може да е със ratio стаи/м2 високо.
                            Също бих искал да влезя със нисък капитал и да ползвам leverage. Би се давал под наем.
                            За жалост не познавам София, бил съм само за по 2-3 дена. В процес на четене на няколко книги по темата(Real Estate) съм и съм много зелен, все още. Сигурен съм. че съм наивен, дори глупав с това което написах до сега.

                            Иска ми се да чуя вашето мнение преди да започна да уча по темата и да правя research като си отида август месец.

                            Мерси ви предварително.
                            с тоя ливъридж българските банкери ще ти скъсат испанския задник. те не са милостиви като испанските банкери

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от minerals Разгледай мнение
                              Който има свободни пари, не е зле да купува. Очаква се голямо поскъпване на имотите - това по информация от познати брокери
                              а който няма да взема ли кредит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                                а брокерите откъде имат информация
                                Е, как от къде??
                                Звездите им го говорят!
                                И извънземните, баба Ванга и др. подобни!
                                А Божидар Димитров изпраща вампирите да ги поливат със светена вода!!
                                Като минават задължително на ляв завой през "диаманта" на Белокопитово!!
                                "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                                Коментар

                                Working...
                                X