IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имоти в Гърция - сега ли му е времето или да се изчака?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
    За много години .....
    Та бях в Атина 1 седмица и направо останах шашнат от цените на имотите в Центъра на гръцката столица.
    До станция Като Патиция тристаен апартамент 85кв ЧИСТИ беше закупен за 23к евра или под 300 евра.
    И аз ходих да гледам с въпросния "роднина" 3-4 апартамента и си харесах даже един за 21к 70 квадрата.

    Изникнаха няколко въпроса.
    Това ли е дъното на цените в Гърция? - на мене и тези цени ми се виждат НЕВЕРОЯТНИ.
    Ще се вдигат ли данъците на имотите им? - тука май и господ не знае - в момента е 200-250 евра - колкото в БГ на ново строителство
    За цените не смея и да питам - аз не виждам как може по надолу да ходят - освен да стане като Сирия

    Защо в Гърция за 2-3 години се сринаха цените а в София това не се случи?!?
    Явно ние сме в уникално добре

    За цените - ами като у нас си е само че в евро.
    Има и една кръчма на брега - даваш 13 евра и ядеш деликатеси - риба и пиеш узо на КОРЕМ. Гърчолята много ми се радваха - 1 килце узо и 1 плато риби ошушквам + една гръцка салата и много сладки приказки
    Ами това не се случи, защото банките останаха стабилни, а те се насраха. Ако знаеш , че може да не си видиш парите и не можеш да теглиш големи суми от банките ще продаваш квото имаш за колкото пари ти кажат. Стабилни сме за момента, тъй като в България политиците не се наемат да решават проблеми и да взимат решения, това ни помага и можем да се радваме, че са толкова некадърни.

    Коментар


    • Доколкото знам на няколко пъти се вдигнаха данъците на имотите- имате ли представа по колко например е данъка на апартамента от 70мкв.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
        За много години .....
        Та бях в Атина 1 седмица и направо останах шашнат от цените на имотите в Центъра на гръцката столица.
        До станция Като Патиция тристаен апартамент 85кв ЧИСТИ беше закупен за 23к евра или под 300 евра.
        И аз ходих да гледам с въпросния "роднина" 3-4 апартамента и си харесах даже един за 21к 70 квадрата.

        Изникнаха няколко въпроса.
        Това ли е дъното на цените в Гърция? - на мене и тези цени ми се виждат НЕВЕРОЯТНИ.
        Ще се вдигат ли данъците на имотите им? - тука май и господ не знае - в момента е 200-250 евра - колкото в БГ на ново строителство
        За цените не смея и да питам - аз не виждам как може по надолу да ходят - освен да стане като Сирия

        Защо в Гърция за 2-3 години се сринаха цените а в София това не се случи?!?
        Явно ние сме в уникално добре

        За цените - ами като у нас си е само че в евро.
        Има и една кръчма на брега - даваш 13 евра и ядеш деликатеси - риба и пиеш узо на КОРЕМ. Гърчолята много ми се радваха - 1 килце узо и 1 плато риби ошушквам + една гръцка салата и много сладки приказки
        Скоро ще се разбере кплко сме добрре - цените ше тръгнат от 165Е квадрата НАДОЛЕ

        Коментар


        • За много години .....
          Та бях в Атина 1 седмица и направо останах шашнат от цените на имотите в Центъра на гръцката столица.
          До станция Като Патиция тристаен апартамент 85кв ЧИСТИ беше закупен за 23к евра или под 300 евра.
          И аз ходих да гледам с въпросния "роднина" 3-4 апартамента и си харесах даже един за 21к 70 квадрата.

          Изникнаха няколко въпроса.
          Това ли е дъното на цените в Гърция? - на мене и тези цени ми се виждат НЕВЕРОЯТНИ.
          Ще се вдигат ли данъците на имотите им? - тука май и господ не знае - в момента е 200-250 евра - колкото в БГ на ново строителство
          За цените не смея и да питам - аз не виждам как може по надолу да ходят - освен да стане като Сирия

          Защо в Гърция за 2-3 години се сринаха цените а в София това не се случи?!?
          Явно ние сме в уникално добре

          За цените - ами като у нас си е само че в евро.
          Има и една кръчма на брега - даваш 13 евра и ядеш деликатеси - риба и пиеш узо на КОРЕМ. Гърчолята много ми се радваха - 1 килце узо и 1 плато риби ошушквам + една гръцка салата и много сладки приказки
          Last edited by bota156; 11.01.2016, 12:10.
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
            Гърция е фалирала
            Именно затова сега му е момента да се купуват имоти там! Цените са атрактивни и си заслужава!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от draifuss Разгледай мнение
              Гърция няма да фалира нито ще напусне еврозоната.Ако имота е добър го купувай, защото после да не се хапеш.
              Гърция е фалирала

              Коментар


              • прав си , как Наивник ще съветва Червен кретен (redcretin)

                Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                Наивник, за какъв хей ми е да живея в България вместо на гръцкото крайбрежие? Всичко е по-качествено и по-евтино, а пенсията вече се задава на хоризонта...
                Колкото до доходността, може да достигне 15% годишно. Данъците за чужденци не са като тия за гърци и т.н., абе не виждам смисъл да обяснявам - стойте си в БГ и чакайте руснаците да ви вдигат цените (ама едва ли)

                ПП: с 200К можеш да купиш ДОСТА в Гръчко. Достатъчни са и 20%тина от тая сума, че понякога и по-малко.
                кога и къде се е Чуло и Видяло Наивник да съветва Червен кретен (redcretin)
                това не може да бъде !

                веднъж Хенри Форд спрял при ваксаджия да му лъсне обувките.
                докато лъскал Ваксаджията го попитал:
                Мистър Форд добра инвестиция ли е да си купя акции на Вашата компания....говори се че щели да поскъпват Още !!!
                Хенри Форд се замислил :
                "Щом и ваксаджията твърди , че ще поскъпват , трябва да говоря с брокера си...да РазПродава всичко"

                така е и със "Сриващите" се имоти в БГ...започнат ли всички да разбират..значи Вярната Посока е Обратна !
                Last edited by skeptika; 25.09.2015, 09:25.
                .
                .
                .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                  Добре де, за къв хей ви е имот в Греческо? Ако е някакъв имот, който да носи принадена стойност- ОК, ама да набухам 100-200К еврака нейде, за 5-6 уикенда и 2 3 седмици в годината - заеби..... Ами с тези 200К, не можете да се спрете от екскурзийки и почивки в далеч по-добри места поне за 20 години напред, без данъци, без да го мислите

                  Вилен или ваканционен имот - макс на 50км от мястото на пребиваване
                  Наивник, за какъв хей ми е да живея в България вместо на гръцкото крайбрежие? Всичко е по-качествено и по-евтино, а пенсията вече се задава на хоризонта...
                  Колкото до доходността, може да достигне 15% годишно. Данъците за чужденци не са като тия за гърци и т.н., абе не виждам смисъл да обяснявам - стойте си в БГ и чакайте руснаците да ви вдигат цените (ама едва ли)

                  ПП: с 200К можеш да купиш ДОСТА в Гръчко. Достатъчни са и 20%тина от тая сума, че понякога и по-малко.

                  Коментар


                  • Добре де, за къв хей ви е имот в Греческо? Ако е някакъв имот, който да носи принадена стойност- ОК, ама да набухам 100-200К еврака нейде, за 5-6 уикенда и 2 3 седмици в годината - заеби..... Ами с тези 200К, не можете да се спрете от екскурзийки и почивки в далеч по-добри места поне за 20 години напред, без данъци, без да го мислите

                    Вилен или ваканционен имот - макс на 50км от мястото на пребиваване

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Econlav Разгледай мнение
                      В момента, хората в България с гръцки имоти се чудят как да ги разкарат, но не съм сигурен дали е за земеделска земя или къщи. Има нови данъци доколкото чух...
                      Новите данъци са още от предното или по-предното правителство. Въведоха ги покрай кризата преди някоя година. Сириза обявиха, че ще ги махнат, за да гласуват наивниците за тях и те гласуваха. Никой обаче не смята да сваля или маха данъците и собствениците го издухаха.
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mejc Разгледай мнение
                        Отдавна съм навит да си взема някоя къщичка на гръцкото море и сега съм стигнал до преговори за подписване на предварителен договор. Плаша се обаче, като погледна какво пишат за Гърция. Ами ако въведат драхмата и цените на имотите паднат още? Или пък измислят още по-яки данъци?
                        Тогава пък ще се хапя от яд. Какво ще кажат разбирачите тук по този казус?
                        В момента, хората в България с гръцки имоти се чудят как да ги разкарат, но не съм сигурен дали е за земеделска земя или къщи. Има нови данъци доколкото чух...

                        Коментар


                        • Изчакай още ако нямаш зор за купуване. Има някакъв шанс Гърция да напусне еврозоната и ако това се случи, то тогава ще има 1-2 години спад на цените на НИ там. Всъщност Гърция и в момента е по-интересно място за инвестиции от БГ, но може би е добре още малко да се изчака.

                          Коментар


                          • Ако не е тайна в кой район и каква цена и колко ти искат...
                            Животът е огледало.....усмихвай се

                            Коментар


                            • Нерде Ямбол, нерде Стамбул!
                              Китайците не са индикатор щото не са европейци и мотивите им са различни (точно както бяха и рашките). Глупостите за проблеми с регистъра им не ми се четат, аз съм минал по тоя път и проблеми няма. Никакви.
                              За гръцките имоти започва да става късно - но според мен има още около година ниски цени.

                              Коментар


                              • Държави, в които богати китайци купуват имоти http://newsline.bg/read_more.php?post=12315
                                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                                Коментар

                                Working...
                                X