IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имоти в Гърция - сега ли му е времето или да се изчака?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сега съм взел едно апартаментче70кв до морето в Неомуданя за 150 евра .... По евтинко ми е да карам зимата там, до мен има фурна плодзеленчук и 4 ри рибни магазина а и сладкарница за баклави и сладки и 10 тавернички... Нека да ми е кофти
    Животът е огледало.....усмихвай се

    Коментар


    • ЗМамун там винаги е Калимера , забрави за слетобедната дрямка
      Животът е огледало.....усмихвай се

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
        И котара си купи на халкидики, на първа линия до морето 2 декара и 45 км до Солун , на май почвам къщичката, мисля ако е дал бог да остарявам на топло и красиво. Маслинки палмички,имам три в двора , рибка калмарки октоподче и узаки.....Калимера.
        То вече калиспера бре Котар

        Коментар


        • И котара си купи на халкидики, на първа линия до морето 2 декара и 45 км до Солун , на май почвам къщичката, мисля ако е дал бог да остарявам на топло и красиво. Маслинки палмички,имам три в двора , рибка калмарки октоподче и узаки.....Калимера.
          Животът е огледало.....усмихвай се

          Коментар


          • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение
            Да не е в предградията, циганския квартал или със избушени прозорци и врати, защото в Солун най-евтиното не пада под 285Е/м3 бруто.
            И кво търсиш там, там не се говори руски, няма и пияни дебели рускини, не ми е ясно ....
            Там не е и за пияни софийски бакшиши Така че не ходи.
            Център, до Операта. Може да се обитава - и ако го калкулирам като теб на КУБИК - би било над 285Е, но на КВАДРАТ е по-малко.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
              А, сетил се още един - чакай да падат, още чакай
              А в БГ не пада нищо щото няма сделки, полегнали са на дъното и чакат. ЧСИтата.

              ПП: в Атина не е много смислено мястото, ама щом те влече... аз споделих за сделката си в Солун на цена чисто 157Е/м2, бруто малко под 200Е/м2 с всичко уредено около комисиони, прехвърляния, партиди и прочие. С данъците схемата е по-сложна и по-ИЗГОДНА за чужденци отколкото за постоянно живущи.
              Да не е в предградията, циганския квартал или със избушени прозорци и врати, защото в Солун най-евтиното не пада под 285Е/м3 бруто.
              И кво търсиш там, там не се говори руски, няма и пияни дебели рускини, не ми е ясно ....
              „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jikev Разгледай мнение
                Kaжи барем, кога си купил в Солун, че са 1000 страници в темата за "поскъпването на имотите", а търсачката не казва на коя е и се налага разглеждане една по една!
                През Юни 2014.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jikev Разгледай мнение
                  Kaжи барем, кога си купил в Солун, че са 1000 страници в темата за "поскъпването на имотите", а търсачката не казва на коя е и се налага разглеждане една по една!
                  пролетта или лятото, дето мина
                  но, не съм виждал конкетности ))

                  мерси ред, като съм готов ще те потърся

                  Коментар


                  • Светкал съм много пъти, тръгваш по мненията на профила - и търсиш.
                    Kaжи барем, кога си купил в Солун, че са 1000 страници в темата за "поскъпването на имотите", а търсачката не казва на коя е и се налага разглеждане една по една!

                    Коментар


                    • Светкал съм много пъти, тръгваш по мненията на профила - и търсиш.
                      Най-кофтито е езиковата бариера, освен в банките никой няма да говори друго освен гръцки Така че охарчването за посредници е неизбежно. Мога да ти препоръчам едни за Солун само. Защо Солун - заради удобното им летище и това че за ремонти може да си викнеш БГ фирми от Сандански

                      ПП: другото кофти е че откарва поне 2 месеца докато прехвърлиш всичко на свое име. Т.е. ще ходиш няколко пъти на място, доста неща просто не може да стават от разстояние.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                        А, сетил се още един - чакай да падат, още чакай
                        А в БГ не пада нищо щото няма сделки, полегнали са на дъното и чакат. ЧСИтата.

                        ПП: в Атина не е много смислено мястото, ама щом те влече... аз споделих за сделката си в Солун на цена чисто 157Е/м2, бруто малко под 200Е/м2 с всичко уредено около комисиони, прехвърляния, партиди и прочие. С данъците схемата е по-сложна и по-ИЗГОДНА за чужденци отколкото за постоянно живущи.
                        ми светни ме на лични какъв е реда или тук на всички ако решиш.
                        1. къде /сайт/ ги гледаш? огледи прави ли?
                        2. такси
                        3. данъци
                        4. друго

                        Коментар


                        • А, сетил се още един - чакай да падат, още чакай
                          А в БГ не пада нищо щото няма сделки, полегнали са на дъното и чакат. ЧСИтата.

                          ПП: в Атина не е много смислено мястото, ама щом те влече... аз споделих за сделката си в Солун на цена чисто 157Е/м2, бруто малко под 200Е/м2 с всичко уредено около комисиони, прехвърляния, партиди и прочие. С данъците схемата е по-сложна и по-ИЗГОДНА за чужденци отколкото за постоянно живущи.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                            Гледам всички инвеститори още спят че да споделя аз какво научих от първа ръка дето се вика.
                            От миналата година се облагат всички имоти а не само един.
                            Да поясня - много гърци имат цели блокове - 10-20 апартамента и плащаха данък само за 1 - демек некви си 100 евра.
                            Сега плащат за всички при това след основното = демек след първо е двоен данъка.
                            Или 0,2% от данъчна оценка 60-70к евра нищо че се продават по 20.
                            Говори се че от/след 3-тото ще стане 5-торен - може и да е влязло в сила.
                            Сега ще проучват хората дали е станало/кога ще стане - това ще натисне цените още надолу.
                            Апартаментите са стари 70-80година - но по БГ стандартите са си направо в отлично състояние, и входове и самите апартаменти с вани(даже и джакузита), оборудвани кухни тип СОЦ-а - 1.5метра шкафчета с мивка и стари плочки. Стаите са навсякъде с идеален паркет, поне половината нямат нужда и от елементарно циклене и лакиране


                            За наемите - всички са по 200 евра, за по малко НИКОЙ не дава.
                            Преди 3-4 години за толкова си вземаш гарсониера, хол - 3,5х4,5 с тераса, бокс + баня и тоалетна и килер/гардеробна 2х3,5 метра обикновено преустроено на спалня, сега за толкова + 2 спални от 3х3.5м(преди такива апартаменти бяха по 400-500 евро наем) че и повече квадрати. И "зимата" доста хора не плащат, имат закон че не могат да ги гонят и 3-4месеца не плащат и на пролет наемат нов
                            браво, че си отделил време да споделиш.
                            ако наистина вдигнат значително данъка след 3-то жилище, ще стане още по-интересно за купуване. дръж ни в течение ако, не ти пречи.

                            Коментар


                            • Гледам всички инвеститори още спят че да споделя аз какво научих от първа ръка дето се вика.
                              От миналата година се облагат всички имоти а не само един.
                              Да поясня - много гърци имат цели блокове - 10-20 апартамента и плащаха данък само за 1 - демек некви си 100 евра.
                              Сега плащат за всички при това след основното = демек след първо е двоен данъка.
                              Или 0,2% от данъчна оценка 60-70к евра нищо че се продават по 20.
                              Говори се че от/след 3-тото ще стане 5-торен - може и да е влязло в сила.
                              Сега ще проучват хората дали е станало/кога ще стане - това ще натисне цените още надолу.
                              Апартаментите са стари 70-80година - но по БГ стандартите са си направо в отлично състояние, и входове и самите апартаменти с вани(даже и джакузита), оборудвани кухни тип СОЦ-а - 1.5метра шкафчета с мивка и стари плочки. Стаите са навсякъде с идеален паркет, поне половината нямат нужда и от елементарно циклене и лакиране


                              За наемите - всички са по 200 евра, за по малко НИКОЙ не дава.
                              Преди 3-4 години за толкова си вземаш гарсониера, хол - 3,5х4,5 с тераса, бокс + баня и тоалетна и килер/гардеробна 2х3,5 метра обикновено преустроено на спалня, сега за толкова + 2 спални от 3х3.5м(преди такива апартаменти бяха по 400-500 евро наем) че и повече квадрати. И "зимата" доста хора не плащат, имат закон че не могат да ги гонят и 3-4месеца не плащат и на пролет наемат нов
                              Last edited by bota156; 11.01.2016, 13:25.
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Econlav Разгледай мнение
                                Ами това не се случи, защото банките останаха стабилни, а те се насраха. Ако знаеш , че може да не си видиш парите и не можеш да теглиш големи суми от банките ще продаваш квото имаш за колкото пари ти кажат. Стабилни сме за момента, тъй като в България политиците не се наемат да решават проблеми и да взимат решения, това ни помага и можем да се радваме, че са толкова некадърни.
                                Колко си прост СаШШШее - стабилен си защото Тиквата така ти казва а ти му ВерВаШШ

                                Ше разбереш скоро

                                Коментар

                                Working...
                                X