IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с кредит, въпреки добро обезпечение

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
    Ми нормално , човек трябва да си плаща за грешките.

    Казваш че имаш добър доход , сигурна заетост пък не си си плащал заемите.....ми и аз да съм банкер и аз ще ти кажа да си гледаш работата....

    На банкера работа е да им върнеш парите с лихва в срок както е по договор ..не да се правят на агенция по недвижими имоти и да си бият главите с продаването на обезпечение.....
    абсолутно верно банката не е заложна къща. а лихва 7.8 кво не и хареса даже ниска ми се види за некоректен платец

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pivoley Разгледай мнение
      Твоето решение се казва "София комерс кредит". Имат един жабок на емблемата, няма как ди ги объркаш.
      тия са с гпр около 40%

      Коментар


      • Благодаря, но благодарение на такива като тях се бях заробил. Втори път мерси.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от slavi_l Разгледай мнение
          Здравейте, с лошо ЦКР съм, заради което не ми се отпуска в момента кредит.
          Твоето решение се казва "София комерс кредит". Имат един жабок на емблемата, няма как ди ги объркаш.

          Коментар


          • Ми нормално , човек трябва да си плаща за грешките.

            Казваш че имаш добър доход , сигурна заетост пък не си си плащал заемите.....ми и аз да съм банкер и аз ще ти кажа да си гледаш работата....

            На банкера работа е да им върнеш парите с лихва в срок както е по договор ..не да се правят на агенция по недвижими имоти и да си бият главите с продаването на обезпечение.....
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
              Само на рекламите дават 50К без обезпечение.
              Или на "специални" лица...
              И 70 дават. Ако познаваш шефа на клона може и 100к - ти и жена ти/близък по 50к, като един на друг си ставате поръчители.
              Без никакво обезпечение - само превод на заплата. Трябва да е над 2к
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Само на рекламите дават 50К без обезпечение.
                Или на "специални" лица...
                "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                Коментар


                • Това мога и да го направя,но ЦКР-то няма да е чисто. Гледат 5 години назад,а не само актуалното състояние. Трябва много да ги убеждавам,че проблема който съм имал,е приключил и няма да изпадна пак в такива закъснения. Ако е било преди 2-3 години,иди дойде,ама като е било близките месеци пак те гледат накриво. Въпроса ми е,къде е ролята на това обезпечение в цялата схема,като него го гледат последно и за тях едва ли не не е фактор? Аз ако съм с чисто ЦКР,щях ли да ипотекирам имот,всички дават потребителски кредити до 50К вече и без ипотеки и глупости

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от slavi_l Разгледай мнение
                    Очуден съм как предлагаш примерно имот с оценка 100 000лв, и искаш 50 000лв( по ЦКР задълженията ми са 16 000), и това обезпечение въобще не ги трогва. Ако бях с чисто ЦКР и 100 000 обезпечение , дават 80 000,а сега и 50 не искат.
                    Единствен вариант - намираш на заем от приятели въпросните 16 000 лв.,
                    погасяваш задължението, получаваш чисто ЦКР и готово.
                    За друг начин не се сещам.
                    "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                    Коментар


                    • Проблема реално е в ЦКР-то,защото всички като видят че съм имал забавяния и казват Не. Нямам проблем с приходите и работата, професията ми е такава,че кадрите са кът,и ако не съм на това място, веднага мога да почна на друго, с не по-малко възнаграждение. Т.е. това е отправната ми точка и минимума в момента. Очуден съм как предлагаш примерно имот с оценка 100 000лв, и искаш 50 000лв( по ЦКР задълженията ми са 16 000), и това обезпечение въобще не ги трогва. Ако бях с чисто ЦКР и 100 000 обезпечение , дават 80 000,а сега и 50 не искат.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
                        Проблема на кредитите не е обезпечението, а възможността
                        на кредитоплучателя да плаща редовно!
                        Не може да станеш съдлъжник с лошо ЦКР.
                        По-сложното при колегата е било, вярвам, това, че разчита - доколкото аз разбрах от написаното - да изплаща кредита си от работа. Знаем, че работни места се отварят но, и затварят в много кратки, спрямо продължителността на договорения кредитен период времеви участъци. Тоест, могат внезапно да ти щракнат приходите и неясно кога да се възстановят в неясно какъв обем.

                        Коментар


                        • Проблема на кредитите не е обезпечението, а възможността
                          на кредитоплучателя да плаща редовно!
                          Не може да станеш съдлъжник с лошо ЦКР.
                          "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                            Интересното е, че човек с тежко кредитно досие /неплатежоспособност/ е получил одобрение от само една банка, както и ти с твоя проект, който е авангарден
                            Всъщност, още по-интересното е, че проектът, който все пак придвижих и финансираха, не е точно онзи, с който се будалкаш и ти. Ама нали си Експерт, няма как да ги знаеш тия работи

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                              Нашите банкови "мениджъри", като отидеш при тях, дори с добро ЦКР и с тройно обезпечение, те гледат като умряла риба и не разбират нито от пазари, нито от продукти. Толкова ... трудно мислещо съсловие, изобщо, не бях си представял, че съществува но, факт: не иде реч за консервативност, а за силно закърнели мозъчни функции. Иначе, като вземеш да обсъждаш кредитни лимити, лихви и т.н., се правят, че разбират всички. В моя конкретен случай, от 18 обходени банки, изобщо, реагира една-единствена и то, понеже с проекта ми се запозна уважаван в бранша кредитен инспектор който, макар и бивш, ми даде препоръка при кого да ида и какви вълшебни думички да кажа. Лично преживяно.
                              А твоят случай е дори по-тежък, т.к. търсиш рефинансиране на стари задължения от...работа. Съчувствам ти, друже. Потърси контакт с хора от бранша, след работа, и ги попитай, какво , вероятно, пропускаш, когато обясняваш на /поредния/ "умен човек с власт". Кавичките са специално да укажат, че поне едното от двете твърдения силно куца.
                              Интересното е, че човек с тежко кредитно досие /неплатежоспособност/ е получил одобрение от само една банка, както и ти с твоя проект, който е авангарден

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
                                А нищо чудно въпросната банка все още да работи с методите от преди двайсетина години.Та за това да ти отпуска кредит
                                Интересно стана след това: Именно тази банка я придоби първата, която ми отказа, и сега съм им любим клиент
                                Само дето главният им мениджър у Шопско - онзи, с оцъкления поглед - може да се мръщи, ако чете тези редове.
                                - Да си се мръщи, щом не е преценил правилно тогава...

                                Коментар

                                Working...
                                X