IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с кредит, въпреки добро обезпечение

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А нищо чудно въпросната банка все още да работи с методите от преди двайсетина години.Та за това да ти отпуска кредит
    За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

    Коментар


    • Нашите банкови "мениджъри", като отидеш при тях, дори с добро ЦКР и с тройно обезпечение, те гледат като умряла риба и не разбират нито от пазари, нито от продукти. Толкова ... трудно мислещо съсловие, изобщо, не бях си представял, че съществува но, факт: не иде реч за консервативност, а за силно закърнели мозъчни функции. Иначе, като вземеш да обсъждаш кредитни лимити, лихви и т.н., се правят, че разбират всички. В моя конкретен случай, от 18 обходени банки, изобщо, реагира една-единствена и то, понеже с проекта ми се запозна уважаван в бранша кредитен инспектор който, макар и бивш, ми даде препоръка при кого да ида и какви вълшебни думички да кажа. Лично преживяно.
      А твоят случай е дори по-тежък, т.к. търсиш рефинансиране на стари задължения от...работа. Съчувствам ти, друже. Потърси контакт с хора от бранша, след работа, и ги попитай, какво , вероятно, пропускаш, когато обясняваш на /поредния/ "умен човек с власт". Кавичките са специално да укажат, че поне едното от двете твърдения силно куца.

      Коментар


      • Да не те разочаровам, но едва ли ще успееш дори чрез роднини. Ако имаш лошо ЦКР ще те ровят поне 5 години назад.
        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

        Коментар


        • Проблем с кредит, въпреки добро обезпечение

          Здравейте, с лошо ЦКР съм, заради което не ми се отпуска в момента кредит. Опитахме различни варианти, да вземем кредит на родителите ми, които са с чисто ЦКР, който аз да го обслуждам и да съм съдлъжник, тъй като те са пенсионери, така вземат моя доход,който не е никак лош, дадох обезпечение(ипотека, която покрива двукратно кредита по пазарна оценка,т.е. искам 50% от обезпечението, като банките отпускат 70-80%) и въпреки това банките са доста консервативни. Много ме е яд, че развалих по глупав и наивен начин ЦКР-то си, но сега се опитвам да изплувам и търся спасение и рефинансиране на всичките ми задължения. Моля за съвети, тъй като опитах почти всичко, единствената банка в която има шанс да стане, постави много неизгодни за мен условия,вероятно защото съм бил рисков и съм допуснал просрочия.Предлагат ми кредит в евро,на 7.80%,без избор на анюитетни или намаляващи вноски,а само анюитетни. Чуждите банки са доста консервативни за моя случай,почти никакъв шанс, надявах се на българските ,но и при тях положението не е много обнадеждаващо. Спешно ми се налага да рефинансирам задълженията си с ипотечен кредит,или потребителски с обезпечение ипотека. Моля за съвети или препоръки.Благодаря
        Working...
        X