IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Като купувач на имот длъжен ли съм да плащам комисионна на брокера на продавача?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
    Никога не съм се скатавал от комисиона на брокера при покупка. Вярно използвал съм го да внушава, че трябва да има коментар в крайната цена, но не и да лишавам човека който извършва посредническата услуга от полагащия му се комисион. Това са андрешковщини, както казва Психиатъра.
    защо ни будалкаш.никога не си платил комисион, защото никога не си купувал. освен онова ведомственото

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kris123 Разгледай мнение
      ние продавахме имот който бе даден в няколко агенции,
      Клиентка ходила с една и друга агенция да гледа нашия имот избира да работи с едната агенция, и тъй като не е доволна от другата агенция и казва че са им много високи комисионите и че няма да работи с тях, но по случайност и ние имаме договор и с двете
      На коя агенция трябва да се плати
      а другата нагла агенция дето не е направила нищо и тя иска комисионна и дори заплашва
      как може да са такива алчни тези агенции
      щом се знаете с клиентката, стискайте ръцете и ако решите почерпете малко тая агенция, от която сте доволни.
      на другата пожелайте "лек ден" и готово
      препоръка е

      Коментар


      • брокерите са не коректни

        ние продавахме имот който бе даден в няколко агенции,
        Клиентка ходила с една и друга агенция да гледа нашия имот избира да работи с едната агенция, и тъй като не е доволна от другата агенция и казва че са им много високи комисионите и че няма да работи с тях, но по случайност и ние имаме договор и с двете
        На коя агенция трябва да се плати
        а другата нагла агенция дето не е направила нищо и тя иска комисионна и дори заплашва
        как може да са такива алчни тези агенции

        Коментар


        • Моят телефон „Нокия с фенерче“ (Nokia 100) има функция за блокиране на номера. Работи перфектно. След добавяне на номер в списъка - няма индикация, че ви търсят от този номер.

          Вижте документацията на вашият телефон или умнофон за подобна функционалност.

          Да, могат да ви звънят от няколко номера. Но повечето досадници ще се откажат още след втората или третата смяна на номера, от който звънят (или изобщо няма да се сетят да сменят номера си).
          Два прости метода за легално намаляване на данъците

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
            Когато купувате, продавате или давате под наем нещо си вземете една платена карта за телефон с нов номер. По-нагли от тия брокерчета няма. Ще ви звънят още 5 години да проверяват дали не предлагате нещо.
            Тук си много прав. Мен ме търсиха поне 5 години от една компания след като спрях да отдавам стара къщичка в дъното на парцел.
            Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

            Коментар


            • Когато купувате, продавате или давате под наем нещо си вземете една платена карта за телефон с нов номер. По-нагли от тия брокерчета няма. Ще ви звънят още 5 години да проверяват дали не предлагате нещо.

              Коментар


              • И си,и не си!!Зависи отмного неща!Време е,да режете локума.Пускайте друга тема.Редактор,давай!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Глупости . Ако купуваш през брокер и той ти е предложил имота ти си му плащаш за улугата че ти е предложил този имот ...
                  Ако продавача го продава чрез брокер, то той си му плаща на този брокер. Купувача не плаща комисионна на брокера на продавача, защото този брокер не му прави на него услуга а прави услуга на продавача.
                  Никога не съм се скатавал от комисиона на брокера при покупка. Вярно използвал съм го да внушава, че трябва да има коментар в крайната цена, но не и да лишавам човека който извършва посредническата услуга от полагащия му се комисион. Това са андрешковщини, както казва Психиатъра.
                  Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                  Коментар


                  • Глупости . Ако купуваш през брокер и той ти е предложил имота ти си му плащаш за улугата че ти е предложил този имот ...
                    Ако продавача го продава чрез брокер, то той си му плаща на този брокер. Купувача не плаща комисионна на брокера на продавача, защото този брокер не му прави на него услуга а прави услуга на продавача.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Глупаво ще е и ще са дадени пари на вятъра ако брокера получи и пари от купувача. Защо? за запознанството с продавача ли или за огледа?

                      значи ако много държиш да купиш даден имот, отиваш на оглед с приятел/познат който играе ролята на брокер. Това е. Не е кой знае колко трудно да разкараш брокера от твоята част от сделката. Другия начин е просто още преди оглед да обявиш, че няма да искаш услугите на брокера на продавача заради конфликт на интереси, даваш да се разбере, че си сериозен купувач, но при комисион от двете страни се отказваш от сделка. Третия начин е да го накараш да си заработи парите като му възложиш да смъкне цената на имота с двойно повече отколкото би му бил комисиона, оделно от цената която ти е цел на при пазарлъка.

                      Сценката с приятел не е трудна: Приятеля звъни брокера и казва: "колега звъниме от друг град, имам купувач, може ли оглед?" разбират се че всеки ще си вземе своя комисион и става оглед.

                      отивате на оглед и "вашия брокер ви дава акъл", ако има сделка черпите приятеля по една напитка за добре изиграната сценка.

                      А пък ако искаш изцяло да разкараш брокито от сделката, можеш при запознанството с продавача да подшушнеш на продавача, че сделка ще има, но само ако разкара брокито, пъхаш ми една визитка тайно в ръка и казваш чао.

                      Първоначално изпратено от dian88 Разгледай мнение
                      Здравейте
                      Повечето обяви за имот в интернет се предлагат от брокер. Брокера си взема 2,5% от продавача. Но ако отида като клиен сам на оглед, ще поиска и 2,5% от мен.

                      Когато отида на оглед имам ли опция да кажа че ще си уреждам сам документите по сделката (или с помоща на мой адвокат) и нямам нужда от неговата помощ? Това нормална практика ли е, каква е вероятността да се съгласи?

                      Ако отида с мой брокер, плащам комисионна само на него. Брокера на продавача си взема комиссионната от продавача. Т.е брокера на продавача е готов да вземе само 2,5% за да стане сделката. При това положение не мога ли се договаря да не му плащам и аз 2,5% а примерно само 1%? Или пък да отида на огледа с някой мой приятел, който да твърдя че ми е брокер и така изобщо брокера на продавача да не поиска комисионна от мен?
                      Last edited by Чифликчия; 25.09.2016, 10:58.

                      Коментар


                      • брокери и комисионни

                        какво мислите ако комисионната е 3% общо и за двете страни ? тоест 1.5 % от купувача и 1,5% от продавача ?????

                        Коментар


                        • не е луд този който яде баница

                          Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение
                          Това от българските брокери на имоти по-нагли твари няма. Чувал съм, че има и точни, ама май не съм срещал.

                          Ако се срещнеш с брокер и му кажеш, търси ми имот с такива критерии, с тази цена, в този район , дължиш комисион като купувач.

                          Ако видиш оферта в някой сайт. Обадиш се, идеш на оглед, харесаш, НЕ ДЪЛЖИШ нищо. Ако си направи устата, кажи: "аз си имам брокер, той просто не можа да дойде на огледа и ме прати сам, той ми подбра тази обява".

                          Такива преживявания имам с това съсловие, че няма да стигне форумното пространство да ги разказвам.
                          Никаква комисионна, ако си си намерил сам офертата.
                          щом ти каже - дължиш комисионна , .....
                          Без да си го търсил за Съдействие - тогава Адиос

                          комисионна дължи този - който ползва брокер да ум свърши работа
                          .
                          .
                          .

                          Коментар


                          • Никакви пари не давам на брокери. Пазарът се съживява и достатъчно хора търсят/предлагат, че да трябва да плащам на някакви обирджии и то не малък процент

                            Коментар


                            • Ако не искаш да плащаш, най-добре си търси имот самостоятелно и не ползвай брокер. Ако ползваш прави предварително договорка...
                              Какво ще стане, ако в България останат само цигани и държавни служители?!

                              Коментар


                              • Това от българските брокери на имоти по-нагли твари няма. Чувал съм, че има и точни, ама май не съм срещал.

                                Ако се срещнеш с брокер и му кажеш, търси ми имот с такива критерии, с тази цена, в този район , дължиш комисион като купувач.

                                Ако видиш оферта в някой сайт. Обадиш се, идеш на оглед, харесаш, НЕ ДЪЛЖИШ нищо. Ако си направи устата, кажи: "аз си имам брокер, той просто не можа да дойде на огледа и ме прати сам, той ми подбра тази обява".

                                Такива преживявания имам с това съсловие, че няма да стигне форумното пространство да ги разказвам.
                                Никаква комисионна, ако си си намерил сам офертата.

                                Коментар

                                Working...
                                X