IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Като купувач на имот длъжен ли съм да плащам комисионна на брокера на продавача?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не си длъжен,но ако са си свършили добре работата сам ще искаш да им дадеш.На мене например тези момчета bulgarianproperties толкова бързо ми продадоха апартамента ,че как да не им даде човек пари хаха.А ако си наемеш частно лице може доста да се пазариш с него.
    Само Реал Мадрид

    Коментар


    • Не си ДЛЪЖЕН да плащаш комисионна на чужд брокер.
      Не си го ангажирал да търси нещо за тебе. Нямаш договор с него.
      За огледите плаща ПРОДАВАЧА. Може да почерпиш брокера със сто лева, ако искаш.

      Преди три години търсех Хапартаментче и след втория оглед брокера разбра, че ми харесва.
      И пита - "Нали знаете, че има комисионна?".
      А аз казвам - "Май нямам договор с вас?".
      Той - "Е аз нали ви водих на оглед, осигурявам документи...".
      Аз - "Плаща ви ПРОДАВАЧА за тези неща, аз мога да ви дам 100 евро (мнооо съм ларж!) да се почерпите".
      Той - "Нашата фирма няма такава практика - без комисионна".
      Аз - "Е, както искате - ще ви напиша имейл с предложението ми".
      ..... сделката стана и БЕЗ комисионна....
      "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dian88 Разгледай мнение
        И какво? Просто се обаждаш на брокера от обявата и казваш - искам да видя апартамента но на теб няма да ти плащам комисионна, или примерно ще ти платя 1% ? И те се съгласяват?
        Къде видя да пише апартамент?Само да кажа,че и до сега подържам връзка с брокера и продължавам да получавам оферти, дори за част от парцелите именно той се занимава с вкарването в регулация.Опитах се да помогна като на човек но явно не съм на нивото на финансовите корифеи
        Last edited by chronos; 18.03.2015, 10:15.
        За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

        Коментар


        • хххахаххахаха

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dian88 Разгледай мнение
            И какво? Просто се обаждаш на брокера от обявата и казваш - искам да видя апартамента но на теб няма да ти плащам комисионна, или примерно ще ти платя 1% ? И те се съгласяват?
            нещо подобно , но трябва да имаш подход

            Коментар


            • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
              Всичко зависи от теб.През 2005-2006 купувах земеделска в ситуация точно като твоята.Комисионната на брокера беше 3% от продавача а аз се договорих за 1,5%,при втората покупка 1% а при третата беше сума определана от мен, която доста се различаваше от каквито и да е проценти.И при трите случая не съм подписвал никакви договори а само на честна дума.Така,че зависи изцяло от теб,до колко си мераклия и до колко ще си твърд относно това какво си готов да платиш
              И какво? Просто се обаждаш на брокера от обявата и казваш - искам да видя апартамента но на теб няма да ти плащам комисионна, или примерно ще ти платя 1% ? И те се съгласяват?

              Коментар


              • Всичко зависи от теб.През 2005-2006 купувах земеделска в ситуация точно като твоята.Комисионната на брокера беше 3% от продавача а аз се договорих за 1,5%,при втората покупка 1% а при третата беше сума определана от мен, която доста се различаваше от каквито и да е проценти.И при трите случая не съм подписвал никакви договори а само на честна дума.Така,че зависи изцяло от теб,до колко си мераклия и до колко ще си твърд относно това какво си готов да платиш
                За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                Коментар


                • брокерите толкова са огладнели от тази суша че вземат комисионни и от продавач и от купувач

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dian88 Разгледай мнение
                    Като купувач на имот длъжен ли съм да плащам комисионна на брокера на продавача?
                    не си длъжен нищо да плащаш на брокера, но от друга страна, ако погледнеш реално точно купувача плаща всички разходи ако има брокер участващ в сделката...

                    Коментар


                    • Ха, ха.... още имало купувачи!!!
                      Вие сте изчезващ вид и трябва на вас да ви плащат, че купувате
                      Но брокеритв са нагло племе, могат да ви поискат комисионна и за "добър ден"

                      Коментар


                      • Като купувач на имот длъжен ли съм да плащам комисионна на брокера на продавача?

                        Здравейте
                        Повечето обяви за имот в интернет се предлагат от брокер. Брокера си взема 2,5% от продавача. Но ако отида като клиен сам на оглед, ще поиска и 2,5% от мен.

                        Когато отида на оглед имам ли опция да кажа че ще си уреждам сам документите по сделката (или с помоща на мой адвокат) и нямам нужда от неговата помощ? Това нормална практика ли е, каква е вероятността да се съгласи?

                        Ако отида с мой брокер, плащам комисионна само на него. Брокера на продавача си взема комиссионната от продавача. Т.е брокера на продавача е готов да вземе само 2,5% за да стане сделката. При това положение не мога ли се договаря да не му плащам и аз 2,5% а примерно само 1%? Или пък да отида на огледа с някой мой приятел, който да твърдя че ми е брокер и така изобщо брокера на продавача да не поиска комисионна от мен?
                      Working...
                      X