IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на собствено жилище?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
    Бошке, не предполагах, че още има хора, които смятат апартамента и колата за условие за брак, ама на - имало
    Че какви хора да са условие, обещаващи бъдещо проспериране , хайде не ме разсмивай. Повечето измамници са такива. Гащници не притежаващи нищо, но обещаващи охолен живот. С такива е бъкано и от такива много трябва да се пазят дъщерите ни. Собственици на балиран въздух....после почват оправдавания от сорта на доставчиците са ми некоректни, аз съм нумеро уно ама никой не ме разбира и не проумява защо не успявам като аз имам високо мнение за себе си. Лузъри дай Бог, лошото е, че са мнозинство, затова мразят имотите, там всичко е легитимно има НА, който казва всичко...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
      Бошке, не предполагах, че още има хора, които смятат апартамента и колата за условие за брак, ама на - имало
      То това е от едно времешните разбирания останало тогава земя и магаре, сега апартамент и кола

      Коментар


      • Бошке, не предполагах, че още има хора, които смятат апартамента и колата за условие за брак, ама на - имало

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
          .... Така възпитавам и дъщеря ми, да не вярва на разни търчи-лъжи бъдещи успешни бизнесмени. "Я покажи какво имаш сега, пък после с корема ще ми е лесно да знам с кой и къде да съм......."
          А това - ако дъщеря ти, беше за женене преди 3 години. И се беше срещнала с мен и един мой адаш, щеше да се залюбят много. Той имаше повечко от мен. Е..колелото се върти, сега годишната му заплата е малко-повече от моята...месечна.

          Не ли по-добре да преценим хората, според възможностите им, не според моментното състояние? Не вярвам да си бил landlord цял живот, но въпреки това - в момента си стигнал до там, нали
          #dagoduhatbednite

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
            Не си я намерил досега поради чергарския начин на живот. Извинявай, но това в повечето случаи е горчивата истина.
            Изглежда доборнамерен съвет, но при мен стана обратното. Точно когато материалното положение не е било никога по-добро, наместих се в чудесна двуетажно апартаментче (под наем, отново) - жената си би камшика. Най-лошия период в живота ми, емоционално, но мина Сега всичко е наред. Така, че - ако ще да намеря жена, защото имам апартамент - не, благодаря.

            Всъност, дори в момента имам собствен апартамент...празен...във Видин. Честно казано дори не го смятам, за нещо, но както ѝ да е. Ако идеята е да се върна в най-бедното място в Европа, и да намеря жена, която ще ми се радва на апартамента - не, благодаря.

            пс. Генерализирането, че всички търсят сигурност е голям тъч. Жените с които съм бил, до сега - не търсеха сигурност, а точно обратното. Гъз път да види. Но това, може би, е поради материалното положение в което се намираха..
            Last edited by vankata23; 14.03.2015, 21:35.
            #dagoduhatbednite

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
              Каква стабилност е един апартамент със 100-200 хиляди лева ипотека и кола на лизинг без пукнат лев в банковата сметка? Това не е стабилност, а точно обратното!
              Ами МЗ-етка, де да знам що ме питаш, дали поради липса на опит с ипотеки или друго, най-вероятно първото. Трябва да ти е ясно, че за да ти дадат кредит по ипотека, трябва с нещо да го заслужиш, тоест да си надежден кредитополучател. Явно ти и многото останали дето ги е страх, но ги бие алчност нямате тази възможност, но се биете в гърдите с мобилност и бъдещо проспериране, което винаги е под въпрос.
              От моя личен опит бих споделил следното: До 40 дни очаквам заличаване на ипотека в която съм участник и веднага след заличаването смятам да сключа договор за втора ипотека за друг имот, ако не ми мине котка път.
              Ипотеката е прекрасна сделка, ако имаш възможност да я учредиш за даден имот, без да разчиташ на наследства, стига да си достатъчно надежден за банката. Това което съм си харесал, кредитния инспектор ми сподели, че ще съдейства без проблем...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                Дали! От опит знам, че всички жени търсят сигурност, не празни приказки за мобилност и развиващ се бизнес. Така възпитавам и дъщеря ми, да не вярва на разни търчи-лъжи бъдещи успешни бизнесмени. "Я покажи какво имаш сега, пък после с корема ще ми е лесно да знам с кой и къде да съм......."
                Каква стабилност е един апартамент със 100-200 хиляди лева ипотека и кола на лизинг без пукнат лев в банковата сметка? Това не е стабилност, а точно обратното!

                Аз междо другото съм решил синовете ми да ги уча максимално да бягат от такива материалистки като дъщеря ти Дори да имаш нещо е по добре да го скриеш от бъдещата ти жена за да разберш истински ли те обича или просто се е влюбила в някоя твоя вещ! Инвеститорите лесно много да крият материалното си положение, като не показват извлеченията си от банката и брокерската къща
                Last edited by MZ/X; 14.03.2015, 21:25.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                  Това са пълни глупости! Най-лошо е ако си намериш жена, която те е избрала по колата и жилището. Ако живееш под наем е много по голям шансът да намериш жена, която те обича теб, а не вещите ти!
                  Дали! От опит знам, че всички жени търсят сигурност, не празни приказки за мобилност и развиващ се бизнес. Така възпитавам и дъщеря ми, да не вярва на разни търчи-лъжи бъдещи успешни бизнесмени. "Я покажи какво имаш сега, пък после с корема ще ми е лесно да знам с кой и къде да съм......."

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                    Блгадорая за съвета, мисля, че наистина така е най-добре.

                    А за жената- ще гледам да я изборам да е сходна на мен - къща в прегдрадията и далеч от родителите!
                    Забрави всякакви подобни планове Ако търсиш пълно сходство, за винаги ще си останеш без жена! Всяка връзка е някакъв вид компромис с определени черти на партньора. Това къде иска да живее жена ти, не е изобщо най-важното нещо!

                    Може да искате и двамата да живеете в предградията, но в предградието на Лондон или Ню-Йорк Когато имаш деца ще разбереш, че близостта на бабите и дядовците не винаги е чак толкова лошо нещо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                      Не си я намерил досега поради чергарския начин на живот. Извинявай, но това в повечето случаи е горчивата истина.
                      Това са пълни глупости! Най-лошо е ако си намериш жена, която те е избрала по колата и жилището. Ако живееш под наем е много по голям шансът да намериш жена, която те обича теб, а не вещите ти!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                        Блгадорая за съвета, мисля, че наистина така е най-добре.

                        А за жената- ще гледам да я изборам да е сходна на мен - къща в прегдрадията и далеч от родителите!
                        Не си я намерил досега поради чергарския начин на живот. Извинявай, но това в повечето случаи е горчивата истина.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                          Това е най-умното нещо което може да направиш! Не взимай подобно решение без жената на живота ти и преди да искате да имате деца. До тогава живота може да те духне в хиляда посоки, включително и в чужбина!

                          Напълно е възможно бъдещата ти жена да има жилище или да не харесва жилището което си купил и т.н. Ако ти предстои промяната на семейното положение, най-рационалното е да решиш този въпрос с бъдещата ти съпруга!

                          Купуване на скъпо жилище също не е гаранция, че ще хареса на бъдещата ти жена. Възможно е да иска да живее в центъра или в къща в предградията. Може да иска да живее близко до родителите си и т.н.
                          Блгадорая за съвета, мисля, че наистина така е най-добре.

                          А за жената- ще гледам да я изборам да е сходна на мен - къща в прегдрадията и далеч от родителите!
                          #dagoduhatbednite

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                            Смятам, че може би е най-добре, да изчакам, да видя как ще се стекат обстоятелствата и може би, когато се оженя - тогава ще мисля за апартамент.
                            Това е най-умното нещо което може да направиш! Не взимай подобно решение без жената на живота ти и преди да искате да имате деца. До тогава живота може да те духне в хиляда посоки, включително и в чужбина!

                            Напълно е възможно бъдещата ти жена да има жилище или да не харесва жилището което си купил и т.н. Ако ти предстои промяната на семейното положение, най-рационалното е да решиш този въпрос с бъдещата ти съпруга!

                            Купуване на скъпо жилище също не е гаранция, че ще хареса на бъдещата ти жена. Възможно е да иска да живее в центъра или в къща в предградията. Може да иска да живее близко до родителите си и т.н.

                            Коментар


                            • Ако искаш да направиш нещо в живота - по-добре е да увеличиш капитала си - бизнес, или др... отколкото да затваряш пари в имот!

                              Имот винаги можеш да купиш стига да си завъртял колелото и имаш доходи и печеливш бизнес!
                              Какво ще стане, ако в България останат само цигани и държавни служители?!

                              Коментар


                              • Не можем да очакваме нашият живот да протече както на родителите ни, днес динамиката е друга. Надолу се писа - строили три-четириетажни къщи, да има за децата, обаче децата не искат да живеят живота на родителите си и става напрежение. Така че всеки да си живее своя живот, както е според собствените му разбирания.

                                Коментар

                                Working...
                                X