IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на собствено жилище?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
    [SIZ[IMG]http://
    Близко си батко, близко си. Честно казано, очаквах повечко парички на 23, но и 3.4k €, не са толкова зле.
    Ти колега, насочи дъщеря ти, към пичовете с панелките и бъди здрав.
    ХХХАХАХАХХАХАХХАХА Почувства ли се човекоподобно в Данмарк, та изплака за имот в БГ??

    ПП. Всички човекоподобни маймуни така се чувстват на Запад , щото си мислят, че те с нещо са им длъжни, освен да се докажат със здрава работа. Винаги аз съм смятал, че на Запад ще се чувствам прекрасно защото работата не ме плаши и не разчитам някой да ме счита за нещо. ...
    Last edited by Бедният landlord; 14.03.2015, 23:19.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
      Естествено! Иначе нямаше да се върнеш тук и да ревеш за имот като вдовица за ху
      Или като овчар в северозапада, нали, другарю
      #dagoduhatbednite

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
        ванка, дай повече данни ........................ иначе фантазиите на пишещите нямат край

        - ако си на 23 години нещата изглеждат по един начин; ако си на 33 години нещата изглеждат по друг начин, а на 43 или на 53 години нещата са съвсем различни .................. сещаш ли се за какво ти говоря (пиша, де)

        - едно е да купуваш дом в софия, рим, берлин или лондон .................... съвсем друго е да купуваш жилище във вършец, източна германия на границата с полша; на югозапад от бриндизи или в лонгфорд да речем

        - една е да отделиш 20-30% от наличния кеш за да си купиш жилище, а съвсем друго е да купиш жилище с 20-30% свои средства и останалото заем от банк с изплащане от 35 години да речем

        - едно е да си ерген и да ти трябва ергенско апартаментче за купон и забавление, а съвсем друго е да имаш жена, две деца и трето да е напът например
        Видях ги фантазиите до къде стигнаха, на някой екземпляри.

        Сбито - на 23 съм, гледам да сменям държавите през година. Което осъзнавам, че отчасти е от факта, че нямам собствен дом. В същото време - не съм сигурен дали няма да ми изиграе лоша шега, ако се закотвя на едно място.. В момента съм в Дания, но не смятам да оставам. И затова оглеждам алтернативи - избрал съм си къде искам да живея, и се чудя - дали ще е добра идея - да си купя жилище, защото осъзнавам, че тоя избор (към днешна дата) - може да се промени много бързо... Но ако си взема жилище - един вид ще се закотвя.. Абе знам ли - май ще чакам жена, както писахме по-долу.
        #dagoduhatbednite

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
          Караш ме да се замислям, дали не избрах грешната алтернатива. Може би трябваше 20 годишна панелка в София, вместо да ходя по чужбината да уча..
          Естествено! Иначе нямаше да се върнеш тук и да ревеш за имот като вдовица за ху

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
            +1
            Не дава неслучайно, иска да се изкара поредния космополитен , ама само с бегли данни, защото е по-лесно внушението. Иначе нищо чудно да е овчар в Северозападна България...



            Близко си батко, близко си. Честно казано, очаквах повечко парички на 23, но и 3.4k €, не са толкова зле.

            Ти колега, насочи дъщеря ти, към пичовете с панелките и бъди здрав.
            #dagoduhatbednite

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
              ванка, дай повече данни ........................ иначе фантазиите на пишещите нямат край

              - ако си на 23 години нещата изглеждат по един начин; ако си на 33 години нещата изглеждат по друг начин, а на 43 или на 53 години нещата са съвсем различни .................. сещаш ли се за какво ти говоря (пиша, де)

              - едно е да купуваш дом в софия, рим, берлин или лондон .................... съвсем друго е да купуваш жилище във вършец, източна германия на границата с полша; на югозапад от бриндизи или в лонгфорд да речем

              - една е да отделиш 20-30% от наличния кеш за да си купиш жилище, а съвсем друго е да купиш жилище с 20-30% свои средства и останалото заем от банк с изплащане от 35 години да речем

              - едно е да си ерген и да ти трябва ергенско апартаментче за купон и забавление, а съвсем друго е да имаш жена, две деца и трето да е напът например
              +1
              Не дава неслучайно, иска да се изкара поредния космополитен , ама само с бегли данни, защото е по-лесно внушението. Иначе нищо чудно да е овчар в Северозападна България...
              Last edited by Бедният landlord; 14.03.2015, 23:00.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                Покупка на собствено жилище?
                Добър ден,

                Директно на въпроса - спроед Вас, заслужава ли си покупката на собствено жилище?

                Собственото жилище носи много плюсове, но главно е стабилност и сигурност.
                Обаче има и много минуси - до голяма степен се връзваш в един град, квартал и прави мобилността много по-сложна. Което в дългосрочен план, може да донесе минуси от сорта на пропуснати кариерни възможности и т.н.

                Любопитем съм, какво е мнението Ви?
                ванка, дай повече данни ........................ иначе фантазиите на пишещите нямат край

                - ако си на 23 години нещата изглеждат по един начин; ако си на 33 години нещата изглеждат по друг начин, а на 43 или на 53 години нещата са съвсем различни .................. сещаш ли се за какво ти говоря (пиша, де)

                - едно е да купуваш дом в софия, рим, берлин или лондон .................... съвсем друго е да купуваш жилище във вършец, източна германия на границата с полша; на югозапад от бриндизи или в лонгфорд да речем

                - една е да отделиш 20-30% от наличния кеш за да си купиш жилище, а съвсем друго е да купиш жилище с 20-30% свои средства и останалото заем от банк с изплащане от 35 години да речем

                - едно е да си ерген и да ти трябва ергенско апартаментче за купон и забавление, а съвсем друго е да имаш жена, две деца и трето да е напът например

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                  Не мисля, че си сбъркал с ученето в чужбина, още повече, ако алтернативата е била годишна панелка в София. Образованието, което си получил дава повече възможности и сам казваш сега получаваш колкото годишна заплата на твой приятел, но за месец. Учението е нещо важно и трябва да се ъпдейтва постоянно, а панелка винаги можеш да си купиш, но си мисля, че Ти яма да си купиш панелка щото стандарта ти е по висок, може би къща? Успех
                  Това е едно твърдение за желаното , но не сбъднато доколкото го виждам нашия форлумпен автор.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от gtomm Разгледай мнение
                    На кредитния инспектор това му е работата да хваща шарани
                    Ти не си срещал кредитен инспектора за да даваш подобни плоски мнения. Там има изисквания за доход и прочее надеждност, не драсканици по форуми колко си велик. Там е разликата, там такива като теб ги осветляват мигновено........ Каракуди!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                      Караш ме да се замислям, дали не избрах грешната алтернатива. Може би трябваше 20 годишна панелка в София, вместо да ходя по чужбината да уча..
                      Щом като задаваш този въпрос или е провокация или искрено съжаление, че не си избрал първото

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                        Караш ме да се замислям, дали не избрах грешната алтернатива. Може би трябваше 20 годишна панелка в София, вместо да ходя по чужбината да уча..
                        Не мисля, че си сбъркал с ученето в чужбина, още повече, ако алтернативата е била годишна панелка в София. Образованието, което си получил дава повече възможности и сам казваш сега получаваш колкото годишна заплата на твой приятел, но за месец. Учението е нещо важно и трябва да се ъпдейтва постоянно, а панелка винаги можеш да си купиш, но си мисля, че Ти яма да си купиш панелка щото стандарта ти е по висок, може би къща? Успех

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                          Ами МЗ-етка, де да знам що ме питаш, дали поради липса на опит с ипотеки или друго, най-вероятно първото. Трябва да ти е ясно, че за да ти дадат кредит по ипотека, трябва с нещо да го заслужиш, тоест да си надежден кредитополучател. Явно ти и многото останали дето ги е страх, но ги бие алчност нямате тази възможност, но се биете в гърдите с мобилност и бъдещо проспериране, което винаги е под въпрос.
                          От моя личен опит бих споделил следното: До 40 дни очаквам заличаване на ипотека в която съм участник и веднага след заличаването смятам да сключа договор за втора ипотека за друг имот, ако не ми мине котка път.
                          Ипотеката е прекрасна сделка, ако имаш възможност да я учредиш за даден имот, без да разчиташ на наследства, стига да си достатъчно надежден за банката. Това което съм си харесал, кредитния инспектор ми сподели, че ще съдейства без проблем...
                          На кредитния инспектор това му е работата да хваща шарани
                          Какво ще стане, ако в България останат само цигани и държавни служители?!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                            Че какви хора да са условие, обещаващи бъдещо проспериране , хайде не ме разсмивай. Повечето измамници са такива. Гащници не притежаващи нищо, но обещаващи охолен живот. С такива е бъкано и от такива много трябва да се пазят дъщерите ни. Собственици на балиран въздух....после почват оправдавания от сорта на доставчиците са ми некоректни, аз съм нумеро уно ама никой не ме разбира и не проумява защо не успявам като аз имам високо мнение за себе си. Лузъри дай Бог, лошото е, че са мнозинство, затова мразят имотите, там всичко е легитимно има НА, който казва всичко...
                            Няма по голям балон с въздух от имот с ипотека А това, че банкерите те одобряват за ипотека не означава нищо! Показват го и статистиките за проблемните ипотеки. Като добавиш към проблемните ипотеки и тези които на време си продават имота преди да се е превърнал проблемна ипотека може да се окаже, че всеки втори апартамен купен с ипотека е проблемен!

                            Коментар


                            • Представи си, имало хора, за които няколко панела трябва да бъдат смисъла на живота на децата им.
                              Всичко е в главата, какво да се прави

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                                Че какви хора да са условие, обещаващи бъдещо проспериране , хайде не ме разсмивай. Повечето измамници са такива. Гащници не притежаващи нищо, но обещаващи охолен живот. С такива е бъкано и от такива много трябва да се пазят дъщерите ни. Собственици на балиран въздух....после почват оправдавания от сорта на доставчиците са ми некоректни, аз съм нумеро уно ама никой не ме разбира и не проумява защо не успявам като аз имам високо мнение за себе си. Лузъри дай Бог, лошото е, че са мнозинство, затова мразят имотите, там всичко е легитимно има НА, който казва всичко...
                                Караш ме да се замислям, дали не избрах грешната алтернатива. Може би трябваше 20 годишна панелка в София, вместо да ходя по чужбината да уча..
                                #dagoduhatbednite

                                Коментар

                                Working...
                                X