IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Продажба на гараж-сигурна инвестиция

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
    Е нали имаше интерес от поне 2-3 човека. Никой ли не се нави?
    Имаше интерес,но на хората не им се дават повече от 4000 евро. И сравняват с обяви и цени от покрайнините на София, където немогат да се вземат и 50 лв за наем.
    За 4К евро веднага мога да го ипотекирам ,и след като го изплатя да си остане при мен, данъчната му оценка е за над 15 000лв.,а пазарната цена още повече,лошо че точно в този момент не може да се намери човек със свободни пари.

    Коментар


    • Хора,престанете да ме контрирате за всичко, има договор, запишете в него каквото искате,да сте 1000% сигурни че ще плащам наем. Голям и разумен човек съм,не искам проблеми,дела и разправии и скандали.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от technov Разгледай мнение
        Лично подписвам договор за този гараж,за толкова пари,за поне 5 години! като казвам,че е спешно,значи ми е спешно.
        подписването не е като плащането

        Коментар


        • Лично подписвам договор за този гараж,за толкова пари,за поне 5 години! като казвам,че е спешно,значи ми е спешно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от technov Разгледай мнение
            Тъй като купувач не се намира, бихте ли ме консултирали дали мога да го ипотекирам при банка или в краен случай фирма, и така изплащайки кредита гаража си остава моя собственост. След 5-10 години хем си имам гараж,хем съм изплатил кредита.
            Е нали имаше интерес от поне 2-3 човека. Никой ли не се нави?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от technov Разгледай мнение
              Да,при 150лв месечен наем, са 1800лв годишно. По добра и сигурна инвестиция някой ако знае,нека я сподели
              150 лева не мои да се земат за тоя гараж

              Коментар


              • Да,при 150лв месечен наем, са 1800лв годишно. По добра и сигурна инвестиция някой ако знае,нека я сподели

                Коментар


                • Хайде бе, в този форум коскоджамити инвеститори и енвестери, а няма кой да купи гаража на човека. За 10к се скъпите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от technov Разгледай мнение
                    Тъй като купувач не се намира, бихте ли ме консултирали дали мога да го ипотекирам при банка или в краен случай фирма, и така изплащайки кредита гаража си остава моя собственост. След 5-10 години хем си имам гараж,хем съм изплатил кредита.
                    Може да пробваш продажба с обратно изкупуване.
                    Проблема е в това,че има нормативна забрана за сключването на договори с уговорка за изкупуване. Тя е записана в чл. 209 от Закона за задълженията и договорите. Ако изобщо бъде сключена такава сделка, тя ще бъде недействителна и по-точно * нищожна. Всяка от страните ще може да се позове на това и отношенията ще бъдат, все едно, че сделката изобщо не е била сключвана. В такъв случай ще се дължи връщане на посочената цена.
                    От друга страна в стопанския оборот тази недействителност на продажбите с уговорка за изкупуване не се отнася за търговските сделки. Това произтича изрично от разпоредбата на чл. 333 от Търговския закон. Според Търговския закон продажбата с уговорка за изкупуване задължително се сключва в писмена форма. За недвижимите имоти обаче, писмената форма следва да е нотариален акт.
                    Друго изискване е в договора да се определи срокът, в който продавачът може да реализира правото си на обратно изкупуване. По стария Закон за задълженията и договорите, този срок е бил не повече от пет години. Сега липсва нормативно уреждане на въпроса.
                    Стигне ли се до обратно изкупуване, реално собствеността ще се върне на първия собственик.
                    Скъпа Обергрупенфюрер - C'Est La Vie!

                    Коментар


                    • Тъй като купувач не се намира, бихте ли ме консултирали дали мога да го ипотекирам при банка или в краен случай фирма, и така изплащайки кредита гаража си остава моя собственост. След 5-10 години хем си имам гараж,хем съм изплатил кредита.

                      Коментар


                      • Какво казва колегата,не е проблем,че не е на отделен нотариален акт,разговарял съм и с брокер по недвижими имоти и той това ми каза.В договора пред нотариуаса се записва,за кой обект става дума. Отделно имам удостоверение за данъчна оценка на самия обект още преди нотариалния акт за прехвърлянето на мое име,което не знам дали значи че вече е обособен. Моля за консултация.

                        Коментар


                        • А аз пък съм напред 1бут.Валентинчо.Никой не посмя да се хване на бас,че лордо не е намесен.Извинявам се,че спамим темата на човека ама просто не издържах да се похваля
                          За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                          Коментар


                          • Това не е чак толкова голям проблем. Аз се занимавам с такива казуси. Обособява се като отделен самостоятелен обект в сградата и след това се издава отделен нотариален акт. Естествено е, че има допълнителни разходи за цялата процедура.

                            Коментар


                            • Обясни първо тук на всички, че гаража е без отделен нотариален акт.

                              После ще се уточняват подробности и ще събираш оферти...

                              Коментар


                              • И аз се интересувам.

                                Коментар

                                Working...
                                X