IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиция във ваканционен имот?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
    'баси - мнооо ме е яд, че съм муши и немам кинти за ВИ....
    D
    Знам, че е така, но не си единствения. Вие сте огромна маса....тези дето се правихте на "умни" и възхвалявахте инвестиция 4х4, на която и аз се поддадох преди 2 години , та сега не мога да си прибера паричките, които моментално бих вложил като сума за самоучастие в закупуване на ВИ на южно черноморие. Нали се сещате вие озлобените към имотите дори и ваканционни, че ние - около 20% от вложителите, никога повече няма да стъпим в банка с цел депозит, а имота както винаги се оказва остров на спокойствието.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
      Не знам за точно колко мушмуроци покупката на ВИ не е инвестиция, но факт е, че българина се преселва към морето.
      Ало муши муши, събудете се прочетохте ли фактите от днес или още ви е яд че нямате кинти за ВИ.?
      'баси - мнооо ме е яд, че съм муши и немам кинти за ВИ....
      Аз с'я 'зимам едно кредитче и търся як брокер да инвестираме!!
      Искам един ВИ на морето, един на Пампоровец и един на Борово!!!
      Ще цакам здрави комисиони - 5% давам без ДПС, ей!!
      Исках да кажа без ДДС бе - обърках се от мечти за ВИ!!
      Отделно почерпки и едно-друго!
      Понеже съм дистрибутор на Ролекс - давам по едно кашонче на сделка!
      Утре ще звънна на моя човек в китайландия да изпрати контейнера...
      "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

      Коментар


      • от 35 града 16 са на морето и ти това го тълкуваш като "преселва на морето"?

        кога ще сложат facepalm иконка в тоя форум

        Коментар


        • Не знам за точно колко мушмуроци покупката на ВИ не е инвестиция, но факт е, че българина се преселва към морето.

          http://www.dnes.bg/stranata/2014/08/...-moreto.235596

          Ало муши муши, събудете се прочетохте ли фактите от днес или още ви е яд че нямате кинти за ВИ.?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
            Бре пичове, тука има ли някой който наистина да се е занимавал с материята(влагайки кинти) .... или теоретично ще си филосовствате до безкрай.
            Искаш да кажеш, че нещо може да не работи много на теория, но на практика да е страхотно?

            Аз нямам никакъв опит в сферата и слава богу. За сметка на това, обаче, добре познавам някой, който преди 7-8 години построи един малък комплекс. По времето като го завърши обаче, цените не бяха това, което беше очаквал, а и търсенето. Та оттогава продава бавничко, а останалото време бачка като хотелиер. На времето псуваше, но мисля че вече е попривикнал.

            Не знам какво хората разбират под "инвестиция", но моята идея се различава доста.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
              Заглавието на темата трябва да бъде "Покупка на ваканционен имот?"

              Купуването на имот от свободния пазар не е инвестиция.
              Инвестицията се възвръща за 10 до 15 години.
              А в случая ще са 30 до 40 години.
              За пенсионери е много добре да имат такъв имот - могат да го ползват от май до
              октомври - заслужава си покупката, стига да имат кинти
              Но човек, който е на работа, надали ще отдели повече от 2 седмици за почивка.
              За уикенд (ако дестинацията е София-море) горивото излиза скъпо - към 200 лв.
              За отдаване под наем трябва през фирма и ще ти платят max. 30-35% от прихода.
              Нц и за пенсионери не става.Покупката на такова животно е оправдана само ако си решил да си почешкаш егото.В противен случай е пълна глупост.Набиваш едни 30-40 евра и на втората година ти писва и почваш да се чудиш как да се отървеш от излишни ядове и проблеми.По добрия вариант е ранна резервациика 1000-2000 евра в джобчето и с бабата където ти е кеф И вместо да слугуваш ти на имота,други ти слугуват на теб 10-15 дни
              За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

              Коментар


              • Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
                Бре пичове, тука има ли някой който наистина да се е занимавал с материята(влагайки кинти) .... или теоретично ще си филосовствате до безкрай.
                Много хубаво си го задал въпроса.Има само една малка подробност.За да се вложат едни кинти,ТРЯБВА ДА ГИ ИМАШ.
                За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                Коментар


                • Заглавието на темата трябва да бъде "Покупка на ваканционен имот?"

                  Купуването на имот от свободния пазар не е инвестиция.
                  Инвестицията се възвръща за 10 до 15 години.
                  А в случая ще са 30 до 40 години.
                  За пенсионери е много добре да имат такъв имот - могат да го ползват от май до
                  октомври - заслужава си покупката, стига да имат кинти
                  Но човек, който е на работа, надали ще отдели повече от 2 седмици за почивка.
                  За уикенд (ако дестинацията е София-море) горивото излиза скъпо - към 200 лв.
                  За отдаване под наем трябва през фирма и ще ти платят max. 30-35% от прихода.
                  "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от rscossworth Разгледай мнение
                    Толкова струва една сравнително малка панелена дупка по морето. Отвори по-големите сайтове за продажба на имоти и разгледай ако не вярваш.
                    Ходи си гледай сайтове, аз отидох в Гърция това лято и купих. Както вече съм писал - нито е скъпо, нито трудно, нито панелно - и не е в затритото БГ черноморие.
                    Знам отлично какво говоря - за разлика от книжните плъхове като теб в теми като тази.

                    Коментар


                    • Бре пичове, тука има ли някой който наистина да се е занимавал с материята(влагайки кинти) .... или теоретично ще си филосовствате до безкрай.

                      Коментар


                      • Тази година сте повдигнали страхотна тема! Всяко лято като се върна от морето както днес, ми се мисли за закупуване на ВИ. Пак отварям офертите за съни бийч и чета ли чета........

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                          Да, а ти си от тарикатите. Ама нещо си противоречиш. Първо Влас било много зле, пък сега имало за тарикати
                          Давай де, то това му е тънкото на тоя бизнес, да накараш шарана да си мисли че е тарикат - инвеститор в имоти и собственик на крайбрежието
                          Аз лично със supertrader-a за имоти не бих спорил още повече за краибрежни такива защото до колкото го познавам през ръцете са му минали повече такива имоти от колкото ти може да си представиш и да купиш в този ред на мисли до известна степен е прав.

                          Статията която обсъждаме е с доста криви сметки. Аз от няколко години следя основно имотите в Слънчев Бряг и деиствително има достъпни варианти за инвестиция но не съм сигурен че ще се избие тъй като тези достъпни варианти на цени между 15-18к евро за 40-60 кв. са на 3-та линия а там едва ли са много хората който плажуват. На първа линия квадрата върви на около 900 евро което идва бая дебело и не съм сигурен че ще се избие въпреки че ще има кой да го управлява и едва ли ще седи много празно.

                          От друга страна за да се класираш като богат в България трябва да имаш: Къща, Кола, ваканционен имот и пари в банката.

                          Аз пък на скоро гледах едни доста симпатични къщички с басейн вярно не на сами плажа а на 7-10 км на вътре но с гледка, басейн и 200 кв застроена и обзаведена площ за 100к евро което както и да го погледна ми се вижда топ оферта.

                          Така че действително има много голямо значение как точно се инвестира в имот и какъв точно доход ще ти даде проблема при ваканционите имоти е че да кажем са натоварени едва 60-90 дни годишно което означава че трябва да се дават супер евтино според мен реално стая за двама за да има реален шанс да се заплъни трябва да варви на около 30 лв на ден при да кажем 90 дена заетост това са: 2700 лв да кажем че такъв имот е 18 000 евро или за 20 години това ще е 3300 лв на месец тоест реално ще си на загуба от такъв имот тъй като освен кредита имаш още разходи като данъци и тн.
                          С други думи инвестицията в такъв имот е неоправдана !
                          http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
                            Във Sunny има апартаменти от хотели на между 15 и 18к евро или поне миналата година имаше силно вярвам че сега са по-евтини.

                            От друга страна обаче твоите сметки са доста грешни в статията която си ни представил като някакво логично четиво.
                            Само имайте предвид едно:
                            Като си "купиш" апартамент от хотел, всъщност не е твой, защото не можеш да си правиш каквото си искаш с него. Ще ти съберат пари за охрана, чистене, поддръжка и т.н. и този разход щеш не щеш си го плащаш, а реализацията на апартамента на пазара на наеми си е твой проблем. Може и те да ти го отдават под наем, ама на каква цена и с какво натоварване не е ясно, така че.. всъщност не си ти инвеститора тук а клиента.
                            По-добре си купи акции от някой хотел или туристическа фирма

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от rscossworth Разгледай мнение
                              Толкова струва една сравнително малка панелена дупка по морето. Отвори по-големите сайтове за продажба на имоти и разгледай ако не вярваш.
                              Във Sunny има апартаменти от хотели на между 15 и 18к евро или поне миналата година имаше силно вярвам че сега са по-евтини.

                              От друга страна обаче твоите сметки са доста грешни в статията която си ни представил като някакво логично четиво.
                              http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                НЕее дори край Влас има построено без да се презастроява, то има строено за баламурници и за тарикати.
                                Да, а ти си от тарикатите. Ама нещо си противоречиш. Първо Влас било много зле, пък сега имало за тарикати
                                Давай де, то това му е тънкото на тоя бизнес, да накараш шарана да си мисли че е тарикат - инвеститор в имоти и собственик на крайбрежието

                                Коментар

                                Working...
                                X