IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиция във ваканционен имот?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
    Тресете /птичи или летен/ грип . Намира се м/у 5етжни хотели - исток 27м. лице асфалтов път след него х-л "Фламинго"-3ет., юг - хотел "Силвер"-5ет. запад индивидуални вили на руснаци-/ОНД/. - Ако имаш нещо да допълниш ,-след като свалиш температурата си моля
    Че то от тези дето слязоха на плажа, пак имаше 3 етажни по спомен
    Както и да е. Мястото е ясно. Времето ще му дойде, ако продължава нищо да не се прави за укрепване

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      С екстра до няколко години да е на 100м от морето
      Тресете /птичи или летен/ грип . Намира се м/у 5етжни хотели - исток 27м. лице асфалтов път след него х-л "Фламинго"-3ет., юг - хотел "Силвер"-5ет. запад индивидуални вили на руснаци-/ОНД/. - Ако имаш нещо да допълниш ,-след като свалиш температурата си моля

      Коментар


      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
        Има един такъв имот - 380м.кв. с ПУП-ПЗ ЗП- 0,30% КИНТ - 1,5 Н- 15м.
        в к. к-с "Чайка" 200м. от морето и 700м. юг от "Ривиера" - не е обявен но се продава от собственика . За лично застрояване става .
        С екстра до няколко години да е на 100м от морето

        Коментар


        • Има един такъв имот - 380м.кв. с ПУП-ПЗ ЗП- 0,30% КИНТ - 1,5 Н- 15м.
          в к. к-с "Чайка" 200м. от морето и 700м. юг от "Ривиера" - не е обявен но се продава от собственика . За лично застрояване става .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
            Особено със "ЗАБРАВЯМ" е познал хахахаха!
            И не само той, всичките маймунки които като помиришат пари и забравят да оценят риска
            И какъв ми е риска Модереб, след като влога ми е много по-малък от гарантирания от държавата и ЕС? Друг е въпроса, че като си получа влога повече никога няма да помисля, че тази простотия е инвестиция, а ще си го набия почти веднага във ВИ.

            Коментар


            • Особено със "ЗАБРАВЯМ" е познал хахахаха!
              И не само той, всичките маймунки които като помиришат пари и забравят да оценят риска

              Коментар


              • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                А бе, къде е ЛендЛорда, че нещо взе да ми липсва....
                Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                И аз това щях да питам за телефона
                Иначе аз имам 4х4 на 6,9% лихва и изрично през октомври ги попитах като довнасях сума в един клон на най-забутаната част от София. Там един дебел, но прияте очилат чичка ме увери, че ако не тегля от депозита , всичко си остава при същите условия. А аз с този депозит постъпвам както с имотите, златото и акциите- КУПУВАМ И ЗАБРАВЯМ!
                http://m.investor.bg/forum/showthrea...post1059571291

                Коментар


                • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                  А бе, къде е ЛендЛорда, че нещо взе да ми липсва....
                  За последно го видях в НКК.Приемаха го в пред инфарктно състояние.Доколкото разбрах имал 200лв влог в КТБ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                    За да подобрите сезонността, хубаво е да имате поне два ВИ. Един на морето и втори в планинските ни курорти. Може да се използват и като основни жилища. Докато лятото летовниците се пържат на морето, вие ще си използвате ВИ зимата на спокойствие. Тези в планината са с по-дълга сезонност , но лятото може да си живуркате там вместо в жегите на големите градове или лудницата в морските ни курорти.
                    Верно е!

                    Ама летния имот на Карибите а зимния в Австрия или Швейцария.
                    В бургаристан е кочина, не си струва.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                      А бе, къде е ЛендЛорда, че нещо взе да ми липсва....
                      За да подобрите сезонността, хубаво е да имате поне два ВИ. Един на морето и втори в планинските ни курорти. Може да се използват и като основни жилища. Докато лятото летовниците се пържат на морето, вие ще си използвате ВИ зимата на спокойствие. Тези в планината са с по-дълга сезонност , но лятото може да си живуркате там вместо в жегите на големите градове или лудницата в морските ни курорти.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                        По-скоро бих купил КАТО ИНВЕСТИЦИЯ малък апартамент или гараж или магазин в голям град - наем - целогодишно, съпътстващи разходи - минимални - ликвидност - доста по-голяма от ваканционния имот. Ако има възможност пък да е навън ( Германия, Холандия например) , направо си в бизнеса
                        А ако си го направил със средства от затворена след няколко месеца банка, може да се каже, че си таковал жив дявол във въздуха
                        Yeah

                        Коментар


                        • Така нареклия се ЛендЛорд си е чист клошар паникиосан в момента как да си върне кредита към КТБ
                          Май ще му отекат няколко панеляка

                          Коментар


                          • А бе, къде е ЛендЛорда, че нещо взе да ми липсва....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
                              Знам, че е така, но не си единствения. Вие сте огромна маса....тези дето се правихте на "умни" и възхвалявахте инвестиция 4х4, на която и аз се поддадох преди 2 години , та сега не мога да си прибера паричките, които моментално бих вложил като сума за самоучастие в закупуване на ВИ на южно черноморие. Нали се сещате вие озлобените към имотите дори и ваканционни, че ние - около 20% от вложителите, никога повече няма да стъпим в банка с цел депозит, а имота както винаги се оказва остров на спокойствието.
                              Баббче, не ме цитирай избирателно!!
                              Вадиш от контекста!
                              И аз ще ставам инвеститор бе!!
                              Искам един ВИ на морето, един на Пампоровец и един на Борово!!!
                              "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
                                Заглавието на темата трябва да бъде "Покупка на ваканционен имот?"

                                Купуването на имот от свободния пазар не е инвестиция.
                                Инвестицията се възвръща за 10 до 15 години.
                                А в случая ще са 30 до 40 години.
                                За пенсионери е много добре да имат такъв имот - могат да го ползват от май до
                                октомври - заслужава си покупката, стига да имат кинти
                                Но човек, който е на работа, надали ще отдели повече от 2 седмици за почивка.
                                За уикенд (ако дестинацията е София-море) горивото излиза скъпо - към 200 лв.
                                За отдаване под наем трябва през фирма и ще ти платят max. 30-35% от прихода.
                                Много добро. Тук мисля, че много хора не различават покупка от инвестиция. Ако си купиш вила или апартамент на морето, да си ходиш там лятото, няма лошо, стига да те кефи, но това е покупка. Правиш го за себе си, за кеф. Инвестиция е когато целта е не аз да си го ползвам за кеф, а да изкарам пари от него.
                                За мен лично, ваканционните имоти са абсолютен балон. Търсенето е малко, сезона е кратък, конкуренцията на хотелите - огромна, съпътстващите разходи и проблеми - големи и не винаги управляеми.
                                По-скоро бих купил КАТО ИНВЕСТИЦИЯ малък апартамент или гараж или магазин в голям град - наем - целогодишно, съпътстващи разходи - минимални - ликвидност - доста по-голяма от ваканционния имот. Ако има възможност пък да е навън ( Германия, Холандия например) , направо си в бизнеса

                                Коментар

                                Working...
                                X