IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Етажна собственост

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
    Жеката, годината е 2015. Бравите вече са стотици видове , не си правете майтап.
    Викаш специалист и плащаш. Мирна главица най-добре. Освен това, начинът описан от теб не е адекватен. Не си прави експерименти, работата може, да се зацапа яко.
    Как по-точно за патрон за 5-10 лв?
    Вече ако е висок клас - ключар естествено.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
      Закон за собствеността:

      Чл. 51. Когато за извършването на работи в един недвижим имот е необходимо да се влезе в друг имот, собственикът на този имот е длъжен да даде достъп за това.

      Иначе защо ключар - ако е хилав патрон - перфоратор за 5 сек го прави на чипс и оттам с отвертката се завърта палеца и отключва.Автографи на всички и даже като се смени патрона бих го запечатал апартамента отново с подписите на всички присъствали, като ключовете от патрона останат в управителя.
      Жеката, годината е 2015. Бравите вече са стотици видове , не си правете майтап.
      Викаш специалист и плащаш. Мирна главица най-добре. Освен това, начинът описан от теб не е адекватен. Не си прави експерименти, работата може, да се зацапа яко.
      The strongest stand last.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
        Такаа...
        Има си ред при такива случаи.
        В присъствието на трима съседи се отваря жилището с ключар, не е задължително, да участва полиция, затваряте прозореца и заключвате. Прави се протокол с подписите на тримата. Заинтересованият плаща на ключаря.

        Така се постъпва и при наводнения от повредени тръби или кранове.
        Нищо сложно няма.
        Закон за собствеността:

        Чл. 51. Когато за извършването на работи в един недвижим имот е необходимо да се влезе в друг имот, собственикът на този имот е длъжен да даде достъп за това.

        Иначе защо ключар - ако е хилав патрон - перфоратор за 5 сек го прави на чипс и оттам с отвертката се завърта палеца и отключва.Автографи на всички и даже като се смени патрона бих го запечатал апартамента отново с подписите на всички присъствали, като ключовете от патрона останат в управителя.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Moesia Разгледай мнение
          Колега, има ли някакво правно основание за подобни действия? Може и аз да не съм дочел, но това за което говориш (дори в присъствието на свидетели) си е чисто престъпление.
          Така се прави при аварии и липса на собственик. Всеки читав домоуправител е запознат с правилата. Попитай адвокат ако желаеш. Ако искаш, звънни в районното на полицията, няма да те изядат, ще ти го обяснят същото.
          The strongest stand last.

          Коментар


          • Колега, има ли някакво правно основание за подобни действия? Може и аз да не съм дочел, но това за което говориш (дори в присъствието на свидетели) си е чисто престъпление.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от sneg Разгледай мнение
              Здравейте на всички!

              Имам един казус и се чудя как да постъпя. Ситуацията е следната:
              Живея на 7 етаж. Съседите над мен не пребивават в апартамента си към настоящия момент и не се знае дали и кога ще се върнат - в неизвестност са и се носи слух, че апартаментът им е ипотекиран. Прозорецът им е постоянно отворен. Когато вали, ни наводняват винаги. Въпросът ми е - как бихме могли да постъпим, за да защитим правата си и да съхраним имуществото си при положение, че съседите не живеят в дома си.

              Благодаря предварително за отзивчивостта.
              Такаа...
              Има си ред при такива случаи.
              В присъствието на трима съседи се отваря жилището с ключар, не е задължително, да участва полиция, затваряте прозореца и заключвате. Прави се протокол с подписите на тримата. Заинтересованият плаща на ключаря.

              Така се постъпва и при наводнения от повредени тръби или кранове.
              Нищо сложно няма.
              The strongest stand last.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от sneg Разгледай мнение
                Здравейте на всички!

                Имам един казус и се чудя как да постъпя. Ситуацията е следната:
                Живея на 7 етаж. Съседите над мен не пребивават в апартамента си към настоящия момент и не се знае дали и кога ще се върнат - в неизвестност са и се носи слух, че апартаментът им е ипотекиран. Прозорецът им е постоянно отворен. Когато вали, ни наводняват винаги. Въпросът ми е - как бихме могли да постъпим, за да защитим правата си и да съхраним имуществото си при положение, че съседите не живеят в дома си.

                Благодаря предварително за отзивчивостта.
                Възможност да се свържеш ссъ спобствениците няма ли/ Това че не живеят там, не означава, че не ностя отговорност какво се случва.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sneg Разгледай мнение
                  Здравейте на всички!

                  Имам един казус и се чудя как да постъпя. Ситуацията е следната:
                  Живея на 7 етаж. Съседите над мен не пребивават в апартамента си към настоящия момент и не се знае дали и кога ще се върнат - в неизвестност са и се носи слух, че апартаментът им е ипотекиран. Прозорецът им е постоянно отворен. Когато вали, ни наводняват винаги. Въпросът ми е - как бихме могли да постъпим, за да защитим правата си и да съхраним имуществото си при положение, че съседите не живеят в дома си.

                  Благодаря предварително за отзивчивостта.
                  Тихо през нощта с отвертка и чук със свидетели децата и жената....

                  Коментар


                  • КАЗУС

                    Здравейте на всички!

                    Имам един казус и се чудя как да постъпя. Ситуацията е следната:
                    Живея на 7 етаж. Съседите над мен не пребивават в апартамента си към настоящия момент и не се знае дали и кога ще се върнат - в неизвестност са и се носи слух, че апартаментът им е ипотекиран. Прозорецът им е постоянно отворен. Когато вали, ни наводняват винаги. Въпросът ми е - как бихме могли да постъпим, за да защитим правата си и да съхраним имуществото си при положение, че съседите не живеят в дома си.

                    Благодаря предварително за отзивчивостта.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                      Май е време българинът да бъде научен в училище, че трябва да отделя поне 1% от стойността на жилището за Ремонти и обновление всяка година.

                      Иначе си мисли, че дава веднъж 100 000 лв. за жилище и после шапка на тояга, стиска се за всеки лев.
                      http://zaparite.blogspot.com/2015/03/blog-post_31.html
                      Какво искаш да кажеш. Че до сега българинът не си е ремонтирал жилището, че не си е правил сметката в дългосрочен план. Много ти здраве.
                      Друг е въпроса, че сега разни чантаджии искат да вкарат и това в регулация и централизирано планиране. И да може да яхнат некакви фондове с чужди пари за управление. Много лесно се харчат чужди пари.

                      Коментар


                      • По повод говоренето "на едро" от типа "българите такива, българите онакива..."
                        Ето ви още един пример на абсурдна глобализация.
                        Заглавие от днес: "Галъп: Две трети от българите смятат, че санирането само частично решава проблемите на панелките."
                        Ама всички българи ли питаха или няколко от тях - става ясно по-надолу в текста:
                        "... данните са получени в периода между 27 февруари и 5 март чрез пряко интервю по домовете сред 1011 пълнолетни български граждани"
                        Значи заглавието не само не е вярно и е подвеждащо, ами се опитват да ни заблуждават.
                        На такива писачи им казват "журналя", но само на подобни измислячи, не на всички, да ме простят истинските.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
                          Абе пасив си е, ама като го имаш трябва да проявяваш грижа към поддържането му - не от входната врата навътре, а и за общите части.
                          И ние имаме двама байганювци. По-скоро са като чичко Снегов (помните ли страхотната роля на Константи Коцев във филма Топло). Не искат да подписват декларациите.
                          Почти всеки ден лепим на таблото инфо до къде е достигнала кампанията, колко договора са подписани и прочие, с любезна бележка. Двама от 40, това е статистиката.
                          Иначе всички плащат сумите за общи разходи и ремонт, с което оборват "глобалните" констатации във въпросната статия.
                          Пасив е тристаен за ергена, иначе народопсихологията друго казва.
                          Ганьовците...навсякъде сме, лошо няма, а тия, които не искат да участват - не им пречи да драснат декларация за достъп, но да не са в сдружението. После обаче ако сте конструктивно проблемни и решите, че спирате до тук, е, ще се наложи по 10 евро ли беше на кв. м да платите техническия паспорт. Но пък плащат си хората, а и зависи как се построи комунизма в тия социалистически отрочета. В един голям блок няма проблем с фонд "Резервен", в друг, три пъти по-малък не искат и да чуят "да седят на някаква сметка някакви пари". Обаче като почнаха едни наводнения от стари тръби щат или не почнаха ремонтите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                            Абе жилището си е пасив, откъдето и да го гледаш, така че марш под наем.
                            Абе пасив си е, ама като го имаш трябва да проявяваш грижа към поддържането му - не от входната врата навътре, а и за общите части.
                            И ние имаме двама байганювци. По-скоро са като чичко Снегов (помните ли страхотната роля на Константи Коцев във филма Топло). Не искат да подписват декларациите.
                            Почти всеки ден лепим на таблото инфо до къде е достигнала кампанията, колко договора са подписани и прочие, с любезна бележка. Двама от 40, това е статистиката.
                            Иначе всички плащат сумите за общи разходи и ремонт, с което оборват "глобалните" констатации във въпросната статия.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
                              Не очаквах, че авторът знае какво си мисля, какво не осъзнавам и какво не желая.
                              Разбирам, уважаван журналист да спомене бай Ганю, кочината му и решетките му, но това тотално обобщаване ми идва прекалено.
                              Уважаеми, дори 99% от българите да отговарят на Вашите представи за тях всичките, пак не би следвало да обобщавате.
                              Иначе заприличвате на футболен запалянко, пък така няма как да постигнете иначе справедливата цел (която напълно подкрепям!) на Вашата статия.
                              Абе жилището си е пасив, откъдето и да го гледаш, така че марш под наем.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                                Май е време българинът да бъде научен в училище, че трябва да отделя поне 1% от стойността на жилището за Ремонти и обновление всяка година.

                                Иначе си мисли, че дава веднъж 100 000 лв. за жилище и после шапка на тояга, стиска се за всеки лев.
                                http://zaparite.blogspot.com/2015/03/blog-post_31.html
                                Прочетох... и получих фрустрация:

                                Българинът си мисли…
                                Българинът още не осъзнава…
                                Масово българинът казва…
                                Българинът се стиска...
                                Българинът масово обаче си мисли…
                                Нежеланието на българина…
                                Не очаквах, че авторът знае какво си мисля, какво не осъзнавам и какво не желая.
                                Разбирам, уважаван журналист да спомене бай Ганю, кочината му и решетките му, но това тотално обобщаване ми идва прекалено.
                                Уважаеми, дори 99% от българите да отговарят на Вашите представи за тях всичките, пак не би следвало да обобщавате.
                                Иначе заприличвате на футболен запалянко, пък така няма как да постигнете иначе справедливата цел (която напълно подкрепям!) на Вашата статия.

                                Коментар

                                Working...
                                X