IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Етажна собственост

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вече не издържам, при последния проливен дъжд покрива пак протече, явно и моите майстори не са си свършили работата. Сега пак трещи и вали и ми иде да се гръмна, казвайте какво да правя?

    Коментар


    • Ей такава амнистия цари при нас. Плащаме 3-4 апартамента Добре че се появиха 1-2 млади семейства последните месеци. Има нагли бабички, които отказват да плащат, нямало да ползват...Да, бе! Дръж ми шапката!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
        ами спри да плащаш таксите на входа,и така докато избиеш парите за ремонта
        В началото спрях да плащам, но и това не е решение, не чистят на етажа, гледат те накриво... А и се замислям в дългосрочен план нещо да се направи, защото пак може да се случи, преди няколко месеца имаше буря и вятъра отвя капандурата на общото помещение на тавана, познайте кой я оправи!
        Не се оплаквам от етажа, имам гледка и е светло, по скоро трябва да се намери генерално решение на проблема.

        Коментар


        • точно, обяваваш им доживотна амнистия на таксите за входа и им пожелаваш "лек ден"
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от chimney Разгледай мнение
            Хайде сега, някой да ми каже как да си взема парите за ремонт на покрива. Направих ремонта без решение на общо събрание, защото положението беше трагично. Аз съм на последния етаж в стара кооперация, първоначално се появи теч в банята, но като протече и в другите стаи нямах време да чакам защото нямаме домоуправител, предишния почина, повечето апартаменти се дават под наем и след няколко неуспешни опита да се съберем за избор на нов, направих ремнота на своя глава. Сега не искат да ми върнат парите, още нямаме домоуправител и съм в патова ситуация. Някакъв съвет!
            ами спри да плащаш таксите на входа,и така докато избиеш парите за ремонта

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
              Отпише ги тези пари. Няма да ги видиш никога. Ние заради подобни инциденти като търсихме жилище с мъжът ми, изрично не искахме да е на последен етаж тъпкмо поради това, че всеки, който живее по-надолу казва, на мен не ми тече и не ми е спешно. При родителите ми го имаше този проблем и от последния етаж се молеха на всички докато им плуваха домовете във вода. Накрая и те теглиха кредит, за да направят ремонт за тяхна сметка. Сега още си изплащат кредита.
              ама как така да ги отпише? това са си нейни пари. а това са едни нагли хора, които трябва да разберат,че има понятие наречено коректност. между другото понеже проблемът е на доста хора, някои са намерили решение в професионалните домоуправители. едни приятели са си наели такъв в Дианабад и са доволни, щото няма пет-шест по въпросите за етажната собственост. не знам явно хората от входа са възприели човекът по-насериозно и няма такова скътаване.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от chimney Разгледай мнение
                Хайде сега, някой да ми каже как да си взема парите за ремонт на покрива. Направих ремонта без решение на общо събрание, защото положението беше трагично. Аз съм на последния етаж в стара кооперация, първоначално се появи теч в банята, но като протече и в другите стаи нямах време да чакам защото нямаме домоуправител, предишния почина, повечето апартаменти се дават под наем и след няколко неуспешни опита да се съберем за избор на нов, направих ремнота на своя глава. Сега не искат да ми върнат парите, още нямаме домоуправител и съм в патова ситуация. Някакъв съвет!
                Отпише ги тези пари. Няма да ги видиш никога. Ние заради подобни инциденти като търсихме жилище с мъжът ми, изрично не искахме да е на последен етаж тъпкмо поради това, че всеки, който живее по-надолу казва, на мен не ми тече и не ми е спешно. При родителите ми го имаше този проблем и от последния етаж се молеха на всички докато им плуваха домовете във вода. Накрая и те теглиха кредит, за да направят ремонт за тяхна сметка. Сега още си изплащат кредита.

                Коментар


                • етажна собственост

                  Разпоредбата на чл. 195 от Закона за устройство на територията /ЗУТ/ задължава собствениците на строежи да ги поддържат в техническо състояние, отговарящо на съществените изисквания по чл. 169, ал. 1 - 3.
                  При аварии или други обстоятелства, застрашаващи строежите с увреждане или разрушаване – собствениците трябва да предприемат незабавни действия за тяхното предотвратяване или за отстраняване на причинените увреждания и възстановяване на обекта.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от chimney Разгледай мнение
                    Хайде сега, някой да ми каже как да си взема парите за ремонт на покрива. Направих ремонта без решение на общо събрание, защото положението беше трагично. Аз съм на последния етаж в стара кооперация, първоначално се появи теч в банята, но като протече и в другите стаи нямах време да чакам защото нямаме домоуправител, предишния почина, повечето апартаменти се дават под наем и след няколко неуспешни опита да се съберем за избор на нов, направих ремнота на своя глава. Сега не искат да ми върнат парите, още нямаме домоуправител и съм в патова ситуация. Някакъв съвет!
                    уффф, твойта пък е хептен сложна. и сега без избор на управител съвсем сте я докарали.не знам поне има ли желаещи да стане някой домоуправител във вашата кооперация? та на него да му се разправя с цялата тази хамалогия. ама аз направо ти се чудя как така сте се навили на ваша глава да ги правите тия работи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LUBIMEC 13 Разгледай мнение
                      При неотложна нужда е трябвало да се обърнете към районния кмет, който да разпореди извършването на неотложния ремонт, съответно да е по-лесно да си претендирате сумата от останалите етажни собственици.
                      Именно, аз лично в случая бих викнал районната администрация.
                      В случай, че не почнат веднага, поне да се състави протокол, ако трябва и снимков материал, да се разпише от съседи, от представител на района и като са хитряги във входа накрая съд, ако не искат да платят. Защо сте без управител е друга тема. Като няма, правите част от входа свикване на събрание, на него се избира и тогава решават какво правите с пари от касата. Тя ми е интересно като е починал човека какво се случва с нея?

                      Коментар


                      • При неотложна нужда е трябвало да се обърнете към районния кмет, който да разпореди извършването на неотложния ремонт, съответно да е по-лесно да си претендирате сумата от останалите етажни собственици.

                        Първоначално изпратено от chimney Разгледай мнение
                        Хайде сега, някой да ми каже как да си взема парите за ремонт на покрива. Направих ремонта без решение на общо събрание, защото положението беше трагично. Аз съм на последния етаж в стара кооперация, първоначално се появи теч в банята, но като протече и в другите стаи нямах време да чакам защото нямаме домоуправител, предишния почина, повечето апартаменти се дават под наем и след няколко неуспешни опита да се съберем за избор на нов, направих ремнота на своя глава. Сега не искат да ми върнат парите, още нямаме домоуправител и съм в патова ситуация. Някакъв съвет!

                        Коментар


                        • етажна собственост

                          чл.48, ал.6 от Закона за управление на етажната собственост /ЗУЕС/
                          Всеки собственик може да извърши със собствени средства, материали и/или труд необходим ремонт на общи части на сградата/ покрив/ без решение на общото събрание. Разходите за извършване на ремонта, направени от собственик за негова сметка, с решение на общото събрание се възстановяват или се прихващат от дължимите от него вноски по чл. 50 след представяне на документи, удостоверяващи плащанията и чл.48, ал.7 от ЗУЕС - Ако разходите, извършени от собственик, не бъдат възстановени по реда на ал. 6, той има право да предяви иск срещу останалите собственици.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                            Без да направите общо събрание няма да стане. Общото събрание може да вземе решение и да покрие разходите за ремонта, макар да е направен със задна дата. За подобни разходи трябва да се гласуват с 67% ИЧ.
                            абе не е точно така - това се води неотложен ремонт (ако е бил такъв), за да спаси общото имущество от погиване, и може да си претендира разходите по съдебен ред
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от chimney Разгледай мнение
                              Хайде сега, някой да ми каже как да си взема парите за ремонт на покрива. Направих ремонта без решение на общо събрание, защото положението беше трагично. Аз съм на последния етаж в стара кооперация, първоначално се появи теч в банята, но като протече и в другите стаи нямах време да чакам защото нямаме домоуправител, предишния почина, повечето апартаменти се дават под наем и след няколко неуспешни опита да се съберем за избор на нов, направих ремнота на своя глава. Сега не искат да ми върнат парите, още нямаме домоуправител и съм в патова ситуация. Някакъв съвет!
                              Без да направите общо събрание няма да стане. Общото събрание може да вземе решение и да покрие разходите за ремонта, макар да е направен със задна дата. За подобни разходи трябва да се гласуват с 67% ИЧ.

                              Коментар


                              • Хайде сега, някой да ми каже как да си взема парите за ремонт на покрива. Направих ремонта без решение на общо събрание, защото положението беше трагично. Аз съм на последния етаж в стара кооперация, първоначално се появи теч в банята, но като протече и в другите стаи нямах време да чакам защото нямаме домоуправител, предишния почина, повечето апартаменти се дават под наем и след няколко неуспешни опита да се съберем за избор на нов, направих ремнота на своя глава. Сега не искат да ми върнат парите, още нямаме домоуправител и съм в патова ситуация. Някакъв съвет!

                                Коментар

                                Working...
                                X