IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Етажна собственост

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dikobraz Разгледай мнение
    Да питам и аз,
    Какво бихте направили, ако ток стълби от 3 лв месечно и редовно изведнъж скочи на 18 лв за август.
    Светъл отпускарски месец.
    Стъмва се след 20.00 часа. Няма заклинени бутони и постоянно светещи забравени лампи.
    Изправна инсталация
    може да е някакво изравняване от енергото ............... не бързайте да обвинявате съседите преди да видите сметките за няколко последователни месеца
    НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dikobraz Разгледай мнение
      Да питам и аз,
      Какво бихте направили, ако ток стълби от 3 лв месечно и редовно изведнъж скочи на 18 лв за август.
      Светъл отпускарски месец.
      Стъмва се след 20.00 часа. Няма заклинени бутони и постоянно светещи забравени лампи.
      Изправна инсталация
      Слагаш възможно най-слабия бушон.
      Когато въпросния крадец си включи печката, бушона пада и въпросния крадец гори /в смисъл, че не може да краде/. След седмица, ще се развърже сам.
      Аз съм сложил бушон 1 ампер, тъй като при мен стана така преди две години.
      Това беше и причината да откача осветлението от апартаментите и да го направя с клетки /от ключа в апартамента не може да се пусне стълбищното осветление/.
      Попаднах на уникален майстор, който така ми направи инсталацията, че откакто е направена нямам нито един дефект.
      постове на LATINICA не чета
      МОЛЯ пишете на БЪЛГАРСКИ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dikobraz Разгледай мнение
        Да питам и аз,
        Какво бихте направили, ако ток стълби от 3 лв месечно и редовно изведнъж скочи на 18 лв за август.
        Светъл отпускарски месец.
        Стъмва се след 20.00 часа. Няма заклинени бутони и постоянно светещи забравени лампи.
        Изправна инсталация
        Бих потърсил пияндето на входа, да го попитам кой го научи, да краде ток.
        С една добра сопа ще го "попитам"...

        Някой е варил компоти в мазето нощем... На общия ток..
        Last edited by Manyface God"; 04.10.2016, 09:55.
        The strongest stand last.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от rrado Разгледай мнение
          Аз като един изстрадал домоуправител след години течове и разправии, включително преминаване на 3-4 бригади професионалисти през последните 6-7 години ... какво направих:

          Направих си покрива сам. С един познат ... бригада от двама непрофесионалисти. Организирах материали, сечива и т.н. Купих всичко за около 250 лв. и една събота и неделя го оправихме.
          250 кв. метра покрив на панелка, като основно сме ремонтирали към 30-40 кв. на 3 места, от където преценихме на око че тече.
          Мислех това лято да го направя целия покрив на чисто, но на съседите не им се работи ... /много са силни в даването на съвети и отстояването на права, но за пари и работа не ги тъпси/, а аз сам не искам да се занимавам.

          Това се случи ноември 2015. от тогава, една капчица теч не е имало.

          Течна гума.
          Браво за направения покрив.

          И при нас е така, дават съвети, а не бачкат.
          Има един келеш дето само драска по стените, които сме боядисвали. И един габровски селянин. който постоянно дава селски съвети и цепи всяка стотинка.

          Мен например мръсното ме дразни и редовно чистя разни боклуци по общите части, просто така ми харесва, да е чисто и да няма вехтории,

          Коментар


          • Да питам и аз,
            Какво бихте направили, ако ток стълби от 3 лв месечно и редовно изведнъж скочи на 18 лв за август.
            Светъл отпускарски месец.
            Стъмва се след 20.00 часа. Няма заклинени бутони и постоянно светещи забравени лампи.
            Изправна инсталация

            Коментар


            • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
              Колеги ,как да накарам една "м*рша" да плати, за ремонта на дограмата от 24 апартамента само тя не плаща ,това за даването на ЧСИ ,ми се вижда много тромаво и ще натоваря входа с разходи по делото ...Дайте съвет
              Сложи чипове на асансьора, а на въпросното лице не давай;
              Обърни се към общината за съдействие, а именно, че лицето не изпълнява прието от ОС решение;
              Обърни се към работодателя на лицето с официална кореспонденция;
              Трябва и ти да си изряден като страна - документално и като действия;
              В случай, че лицето има стари претенции, то трябва да се изслуша и да се стигне до работещо решение;
              Обърни се към агенция за събиране на вземания;
              Подавай жалби в общината/полцията за всяко провинение ... спиране с кола върху градинки, вдигане на шум, изхвърляне на боклук през процорците, пушене на трева, простиране откъм лицето на блока;
              Лицето да премахне незаконно остъкляване;
              Подай жалби в случай, че ти е известно за неправомерни ремонти ... бутане на стени, местене на врати, преместване на кухнята на балкона например;
              Приемете работещ вътрешен правилник и т.н.
              Last edited by rrado; 03.10.2016, 14:48.
              постове на LATINICA не чета
              МОЛЯ пишете на БЪЛГАРСКИ

              Коментар


              • Колеги ,как да накарам една "м*рша" да плати, за ремонта на дограмата от 24 апартамента само тя не плаща ,това за даването на ЧСИ ,ми се вижда много тромаво и ще натоваря входа с разходи по делото ...Дайте съвет

                Коментар


                • Аз като един изстрадал домоуправител след години течове и разправии, включително преминаване на 3-4 бригади професионалисти през последните 6-7 години ... какво направих:

                  Направих си покрива сам. С един познат ... бригада от двама непрофесионалисти. Организирах материали, сечива и т.н. Купих всичко за около 250 лв. и една събота и неделя го оправихме.
                  250 кв. метра покрив на панелка, като основно сме ремонтирали към 30-40 кв. на 3 места, от където преценихме на око че тече.
                  Мислех това лято да го направя целия покрив на чисто, но на съседите не им се работи ... /много са силни в даването на съвети и отстояването на права, но за пари и работа не ги тъпси/, а аз сам не искам да се занимавам.

                  Това се случи ноември 2015. от тогава, една капчица теч не е имало.

                  Течна гума.
                  постове на LATINICA не чета
                  МОЛЯ пишете на БЪЛГАРСКИ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
                    има ли някакво развитие по случая?
                    Признавам аз не можах да свърша нещо, но съседите отсреща като ги застигна и тях теча такава олелия вдигнаха..целият квартал разбра...пазех документите и майсторите си оправиха кашата.
                    Сега обаче треперя като след седмица завали какво ще се случи..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от chimney Разгледай мнение
                      Вече не издържам, при последния проливен дъжд покрива пак протече, явно и моите майстори не са си свършили работата. Сега пак трещи и вали и ми иде да се гръмна, казвайте какво да правя?
                      има ли някакво развитие по случая?
                      НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                      Коментар


                      • chimney , дори и без да имате в момента домоуправител, Законът за етажната собсвеност си важи и съседите трябва да го спазят и да си заплатят нещата.

                        Раздел II.
                        Права и задължения на собствениците, ползвателите и обитателите на самостоятелни обекти или на части от тях
                        Чл. 6. (1) Собствениците са длъжни да:
                        ..
                        9. (изм. - ДВ, бр. 57 от 2011 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 26 от 2016 г.) заплащат разходите за ремонт, реконструкция, преустройство, основен ремонт и основно обновяване на общите части на сградата, подмяна на общи инсталации или оборудване и вноските, определени за фонд "Ремонт и обновяване", съразмерно с притежаваните идеални части;


                        Нали пазиш документи за разходите?
                        Освен това, не отлагайте изборът на нов домоуправител. Ако никой в блока не иска, вижте варианти с професионалните. Когато са на самотек нещата винаги следват много проблеми.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от chimney Разгледай мнение
                          Вече не издържам, при последния проливен дъжд покрива пак протече, явно и моите майстори не са си свършили работата. Сега пак трещи и вали и ми иде да се гръмна, казвайте какво да правя?
                          Само вие ли сте на последния етаж? Няма ли поне още едно пряко засегнато семейство, за да поставите сериозно въпроса пред съседите?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от chimney Разгледай мнение
                            Вече не издържам, при последния проливен дъжд покрива пак протече, явно и моите майстори не са си свършили работата. Сега пак трещи и вали и ми иде да се гръмна, казвайте какво да правя?
                            Гръмни ги тях.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от chimney Разгледай мнение
                              Вече не издържам, при последния проливен дъжд покрива пак протече, явно и моите майстори не са си свършили работата. Сега пак трещи и вали и ми иде да се гръмна, казвайте какво да правя?
                              някаква гаранция не дадоха ли майсторите които ви правиха покрива?

                              извикайте първо тях, но трябва да дойдат когато вали за да видят на място...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от chimney Разгледай мнение
                                Вече не издържам, при последния проливен дъжд покрива пак протече, явно и моите майстори не са си свършили работата. Сега пак трещи и вали и ми иде да се гръмна, казвайте какво да правя?
                                Освен те, може да са я свършили във Вашата част, но водата ако иска от другия край по диагонал ще дойде...Ако е скапан целия покрив - не се ли направи изцяло, гаранция Франция.

                                Коментар

                                Working...
                                X