IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Етажна собственост

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
    Нот .акт го пише нотариуса най малко . и ти не му казаваш какво да напише
    Вижте г-н Радев или както там се казвате: моите нотариални актове ми ги пише адвокат, на който аз плащам за да ми огледа нещата и той се разбира с нотариуса какво пише вътре, а не оставям на някой си там нотариус да се упражнява за моя сметка, разбирай го както искаш. И при покупка и при продажба ползавам адвокат, а нотариуса и неговите комисионни са си ясни. Така, че не ми казвай кой какво пише и какво включва в нотариялния акт. Предполагам, ама ей така на общо основание, че нот. акт от 8-10 сраници дори и не си виждал. Най-малкото затова зашото не си сключвал сделки при които има много условности и проблеми. Айде от мен толкова и Ви пожелавам успехи при НИ.
    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
      Нима?! Най-странното е че знам за какво говоря, а ти не. Но нека да не се караме, всеки си знае как си прави нещата. Аз моите си ги оглеждам изключително добре.
      Нот .акт го пише нотариуса най малко . и ти не му казаваш какво да напише

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
        май не си виждал никога нот.акт
        Нима?! Най-странното е че знам за какво говоря, а ти не. Но нека да не се караме, всеки си знае как си прави нещата. Аз моите си ги оглеждам изключително добре.
        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

        Коментар


        • Благодаря Ви на всички!
          Дадохте ми криле както се казва!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
            май не си виждал никога нот.акт


            добър отговор и точно на място...
            НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
              Имаш ли клауза в нотариалния акт за неплатените задължения? Ако нямаш, според мен задълженията са твои вече. Аз винаги включвам такива клаузи в нотариалните актове.
              май не си виждал никога нот.акт
              Last edited by nradev; 15.11.2016, 17:22.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от brabusbg Разгледай мнение
                Здравейте,
                имам следния казус. Купих си жилище! Етажната собственост се управлява от "професионален домоуправител". Предния собственик има задължения от 180лв (и не е в България вече) и съответно няма да ги плати. Та.. сега фирмата домоуправител иска от мен да заплатя тази сума, понеже парите се дължали на недвижим имот, не от физическо лице - дефакто който живее там, той придобива задълженията и на предния (както в случая не са платени).
                Така ли е наистина - понеже според мен е абсурдно това?
                Дайте съвет?
                задълженията са лични, а не тежест върху имота. може да не им платиш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от brabusbg Разгледай мнение
                  За почистване и асансьор. Не са за ремонти! От една година бившия собственик е в Германия и не си е плащал ежемесечните сметки за почистване и асансьор.
                  Ако трябва да приложа бележки примерно от ток и вода (за да се видят че са нулеви) с което да им докажа че никой не е живял. Дали би свършило работа?

                  Е какво търси тогава, като са индивидуални разходи още повече.
                  Коя е тая фирма?
                  Иначе си имате нотариален акт, има си книга на собствениците, като впишат нов собственик на 5 май как ще му искат за януари?!
                  Направо да дишат прахоляка нейде, малоумна история, той не е чувал за тоя апартамент януари, ама той за ежемесечни разходи му иска пари през май.
                  Има малък момент, че за времето, в което няма никой се дължат 50 % такса за вход. Като за целта трябва писмено да е уведомен управителя, че следващия най-малко месец няма да има никой.
                  Но да искат пари, които виси стария собственик и то за режийни - смях в залата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение



                    Между другото - за какво са тези разходи?
                    За почистване и асансьор. Не са за ремонти! От една година бившия собственик е в Германия и не си е плащал ежемесечните сметки за почистване и асансьор.
                    Ако трябва да приложа бележки примерно от ток и вода (за да се видят че са нулеви) с което да им докажа че никой не е живял. Дали би свършило работа?

                    Коментар





                    • NQMAM KIRILICA NA KOMPA...IZTECHE MI FREE FLEKS TAIPA

                      mnogo hlopat v moq blok.kak da gi splasha

                      Koi
                      susedite
                      samo na tri etaja mi e bloka..polovinata apartamenti prazni

                      Trudna rabota..probvsy s dialog za nachalo
                      samo edin vhod e bloka 17 apartamenta samo ot koito 5 prazni i pak hlopat i kuche lae....govori s edin veche no ne stava...mojel da si hlopa mi vika

                      Ami mema kak
                      maizer oshte li e aresta....dushterq i v varna li e

                      ima kak ama sam trqbva da izmislq
                      shte si stroq kushta,,,shtom polizaite kato im zvunq ne idvat da nakarat susedite da pazqt tishini,,nqma da plashtam danuci...100% nezakona kushta shte si stroq daji i za parcela nqma da plashtam,,shtom policiqta ne si vurshi rabotata i bez razreshitelno za proekt .v rechica

                      Tochno taka
                      Bravo
                      12:13PM
                      в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от brabusbg Разгледай мнение
                        Здравейте,
                        имам следния казус. Купих си жилище! Етажната собственост се управлява от "професионален домоуправител". Предния собственик има задължения от 180лв (и не е в България вече) и съответно няма да ги плати. Та.. сега фирмата домоуправител иска от мен да заплатя тази сума, понеже парите се дължали на недвижим имот, не от физическо лице - дефакто който живее там, той придобива задълженията и на предния (както в случая не са платени).
                        Така ли е наистина - понеже според мен е абсурдно това?
                        Дайте съвет?
                        ЗУЕС:

                        Чл. 48. (1) (Изм. - ДВ, бр. 57 от 2011 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2016 г.) Ремонт, основно обновяване, реконструкция и преустройство на общите части или подмяна на общи инсталации и оборудване се извършва по решение на общото събрание на собствениците.
                        (3) (Изм. - ДВ, бр. 57 от 2011 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2016 г.) Разходите за ремонт, основно обновяване, реконструкция и преустройство на общите части, за които има прието решение на общото събрание на собствениците, се разпределят между собствениците на самостоятелни обекти съразмерно с притежаваните от тях идеални части от общите части на сградата.

                        На две места схемата е била една и съща - разходите до изповядване на сделката са за сметка на стария собственик, управителите си ги търсят от тях. Тъпичко си е щото новия им е на тепсия него да тормозят. Но пък си ги мързи да търсят явно стария.

                        Между другото - за какво са тези разходи?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от brabusbg Разгледай мнение
                          Здравейте,
                          имам следния казус. Купих си жилище! Етажната собственост се управлява от "професионален домоуправител". Предния собственик има задължения от 180лв (и не е в България вече) и съответно няма да ги плати. Та.. сега фирмата домоуправител иска от мен да заплатя тази сума, понеже парите се дължали на недвижим имот, не от физическо лице - дефакто който живее там, той придобива задълженията и на предния (както в случая не са платени).
                          Така ли е наистина - понеже според мен е абсурдно това?
                          Дайте съвет?
                          Имаш ли клауза в нотариалния акт за неплатените задължения? Ако нямаш, според мен задълженията са твои вече. Аз винаги включвам такива клаузи в нотариалните актове.
                          “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                          Коментар


                          • Здравейте,
                            имам следния казус. Купих си жилище! Етажната собственост се управлява от "професионален домоуправител". Предния собственик има задължения от 180лв (и не е в България вече) и съответно няма да ги плати. Та.. сега фирмата домоуправител иска от мен да заплатя тази сума, понеже парите се дължали на недвижим имот, не от физическо лице - дефакто който живее там, той придобива задълженията и на предния (както в случая не са платени).
                            Така ли е наистина - понеже според мен е абсурдно това?
                            Дайте съвет?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                              дрън дрън
                              Предложи нещо ...
                              постове на LATINICA не чета
                              МОЛЯ пишете на БЪЛГАРСКИ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от rrado Разгледай мнение
                                Сложи чипове на асансьора, а на въпросното лице не давай;
                                Обърни се към общината за съдействие, а именно, че лицето не изпълнява прието от ОС решение;
                                Обърни се към работодателя на лицето с официална кореспонденция;
                                Трябва и ти да си изряден като страна - документално и като действия;
                                В случай, че лицето има стари претенции, то трябва да се изслуша и да се стигне до работещо решение;
                                Обърни се към агенция за събиране на вземания;
                                Подавай жалби в общината/полцията за всяко провинение ... спиране с кола върху градинки, вдигане на шум, изхвърляне на боклук през процорците, пушене на трева, простиране откъм лицето на блока;
                                Лицето да премахне незаконно остъкляване;
                                Подай жалби в случай, че ти е известно за неправомерни ремонти ... бутане на стени, местене на врати, преместване на кухнята на балкона например;
                                Приемете работещ вътрешен правилник и т.н.
                                дрън дрън

                                Коментар

                                Working...
                                X