IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да разбера кои земи са наши?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
    нема значение, он да каже!
    Ей, три години по-късно, няма да се смилите и ще се шегувате с човечета.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
      нема значение, он да каже!
      е поне да каже нещо смислено. то проблема не е юридически

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
        питането е от 2013 година човека вероятно вече си е решил проблема
        нема значение, он да каже!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от skeptika Разгледай мнение
          трябва да знае най-важното :

          болен ли си - при доктор
          имаш ли правен проблем - при адвокат
          счупи ли се РС-то.....при ИТ майстор
          питането е от 2013 година човека вероятно вече си е решил проблема

          Коментар


          • колега....ако имаш пето отделение завършено

            Първоначално изпратено от jordanzdr Разгледай мнение
            здравейте, интересува ме как да разбера моят дядо /който е покойник/, какви земи притежава.....никога не сме говорили за това и нямам никаква представа къде точно се намират, но знам , че има такива......издирването по ЕГН ли става и в коя агенция ?
            трябва да знае най-важното :

            болен ли си - при доктор
            имаш ли правен проблем - при адвокат
            счупи ли се РС-то.....при ИТ майстор
            .
            .
            .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
              Това е май за бисери и вицове!
              истински бисер

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jordanzdr Разгледай мнение
                здравейте, интересува ме как да разбера моят дядо /който е покойник/, какви земи притежава.....никога не сме говорили за това и нямам никаква представа къде точно се намират, но знам , че има такива......издирването по ЕГН ли става и в коя агенция ?
                Това е май за бисери и вицове!

                Коментар


                • и като за начало вземи си направи договор с арендатора и си вземай ти рентата.така и по давност няма да я придобие никой
                  Last edited by nradev; 04.07.2016, 16:49.

                  Коментар


                  • заеби ги земите, като ги няма хората - кел файда, земите няма кой да ти ги вземе, ще се ориентираш и ще ги продадеш. И сега може да ги продадеш, не е нужно и да ги прехвърляш на себе си. Земите са вечни и ще те надживеят, но хората са тленни. Както и да е.

                    Коментар


                    • това че искаш да се разберете доброволно и без съд е разумно. можете ако всички имат добра воля да си направите доброволна делба. ако не се разберете отивате на съдебна делба . става бавно и скъпо. а това че еди кой си се отказал забрави. щом няма нотариално заверен документ не кяриш
                      Last edited by nradev; 02.07.2016, 00:00.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от etib Разгледай мнение
                        Направено ,но от тук натам и дали е нужно след като съм едунствен наследник.
                        подаваш декларация за имотите които са твои или имаш дял. за земеделска земят не се подава мисля(ако съм в грешка може да ме поправите) защото тя не се облага. срока е 6 месеца. никви документи за собственост няма нужда да вадиш.по принцип може констативен нот. акт ама не виждам смисъл от разправията . освен това се плаща на нотариуса. ако продаваш ,удостовеерението з а наследници в комплект с нот.акт на наследодателя върши работа.това с давността важи за всякакви имоти.не те разбрах ти ли искаш да придобиеш по давност или те е страх някой да не ги вземе. между сънаследници давност не съм сигурен дали има.консултация с адвокат ти е нужна
                        Last edited by nradev; 04.07.2016, 16:48.

                        Коментар


                        • Прекалено много въпроси задаваш (апартаменти, гори, земи, баща, майка, брат,,,), без нужната информация никой не може да ти помогне!
                          Оправи си имотите който са на твое име първо.
                          След това ще решиш как да се разпореждаш с тях.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kony Разгледай мнение
                            Нямаш време - не се излагай и плати 50-100лв.на адвокат или нотариус да ти оформи законово наследството. Има придобиване на имот по давност при 10-годишно явно, необезпокоявано и непрекъснато владеене - т.е.може да се стигне до съд, особено ако не се разберете за доброволна делба с другите наследници.
                            Важи ли за земеделска земя десетгодишната давност .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от jikev Разгледай мнение
                              Започни с изваждане на "Удостоверение за наследници" на човека на който са имотите!
                              Направено ,но от тук натам и дали е нужно след като съм едунствен наследник.

                              Коментар


                              • Удостоверение имам,но от тук нататък накъде.Това е проблема,че не зная какво да предприема по отношение на земеделската земя на баща ми и къде да отида и дали е нужно въобще да прехвърлям земята на мое име след като съм единствен наследник.
                                Що се касае за дела от майка- не бих искала да си развалям отношенията със съдилища.Бих искала да си уредя документално нещата.

                                Коментар

                                Working...
                                X