IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Живот на село vs Живот в големия град

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • На село се ходи като се пенсионираш и то лятото- чист въздух и лесни комуникации

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
      Има феодали в помашките села. Разни като Фидел Беев. Но е пресилено да се преувеличава тяхното влияние върху всички жители. Особено пък да ме изгонят. Ще ме изгони друг път, ако не искам да се махна. Мисля, че тук се имат предвид местните държатели на бившите ТКЗС-та които ползват земите на повечето жители срещу скромна рента. Ако ги отреже местния феодал няма да получат рентата, а най-често и са и доста дърти да обработват сами земята си. Затова са създадени подобни порядки.
      Виж ромите, стават за ратаи, ама не можеш да разчиташ постоянно на повечето от тях.
      Lorda стига си плещил глупости.Това в София съвсем изперкахте.Не бъркай Редута със селата.Вие в София си живеете с някакви клишета и свои си представи и взаимно си разправяте някакви небивалици.На село живеели само цигани всички вземали по 100 лева и карали москвичи.Нямало доктори циганите като нинджи крадели и убивали.Не коментирай теми и неща които не познаваш.Никой не кара никого по селата да си дава земята.Който иска си я работи сам който иска я дава на арендатор.В село има 4 арендатори и всеки е свободен да ходи където реши.И изобщо живота на село не е за хора които на 60 години решили да отидат там.То цял живот работило в канцелария какво да търси на село?На симпатичната ТДК искам да кажа че мотофрезите са измислени отдавна и бурени с мотиката не копая.Да гледаш градина се искат и умения и знания а не само желание.Това не е проста работа.А ако искаш да не обработваш парче земя сееш райграс и косиш само.Да не говорим че вече има и моторни коси които се оправят със всякакви бурени издънки на дървета и всичко каквото се сетиш.Не сме в 19 век

      Коментар


      • Чудя се, защо тази тема още не я закриха като безполезна. Никога в никакво село никой от вас няма да отиде. И не заради цигани, феодали и т.н., а заради това, че селската действителност отдавна ни е чужда. Стойте си на парното, дето му няма човек грижата, на килима в апартамента, дето не се почиства от треволяци. Няма кой да излезе една пътечка сутрин да направи пред блока в снега, а как си я представяте на село - със частен снегорин ще чистите до площада, мей би? Мой приятел миналата зима на ръка изчисти сто метра в Драгалевци, за да отиде на работа. На село ще трябва да ринете километри. Е, понеже тук са само аристократи, може пък да си имате прислуга, знам ли?
        Няма да живеете хиляди години. За всичко се плаща. С време, със здраве.... Колкото повече имоти имате, толкова повече ще са ви грижите. Моят съвет е - забравете за живот на село. Като си млад - децата не позволяват, като остарееш - навиците и здравето.
        Иначе може да си мечтаете и фантазирате. Това е безплатно и не създава проблеми, като реалният живот на село.
        Партия была, есть и будет есть!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          пичове/дами, имам странното чувство, че никой от вас не е излизал извън София и ако е посещавал изобщо села, то това е било Банско (е, то и това село го разсипаха, ама нейсе), Слънчев бряг или архитектурните резервати в някоя селска къшурка със спа, финансирана по програмата за селските райони и си мисли, че всичко ще хвърчи, се яде....

          ... Мнението на Косто е ултра пристрастно - той говори за онзи 1 промил (дори не е процент) от хора живущи в малките населени места, които поради една от причините: бивш партиен секретар за регион (негов роднина), бивш участник в разпарчетосването (т.е. кражбата) на земята, чрез т. нар поземлени комисии или и двете (много често съвпадаха) успяха до такава степен да си уредят живота чрез КРАЖБАТА на активи (земи или предприятия), ..
          Та хайде пак да си говорим за честните частници на село ....
          - Не говоря за село даже, но само за по-малки градчета, които са по-близо до село отколкото до голям град.
          - а бе всичките са маскари викаш, ама дали в София не е така? Пък и половината в София не са от София, но правят оборот по магазините етс. По-често, ама МНОГО по-често срещана случка за произхода на капитала е: близък до властта човек от София, взема умишлено фалиран завод, разпродава железарията и купува хотел например..та остави .., А многото земя освен единични игри се концентрира у някои заради продаващи земя за апартаменти в града. Всеки имаше земя. Според мен няма виновни. Всеки е правил каквото е сметнал за правилно.
          но тук във форума преди 2-3 години, твърдях пред Joan че апартаментите ще паднат, а земеделските земи ще скочат. (заради растящи цени на фуражи).
          Тогава 1 дка земя в Добруджа беше около 400,-лв. Един средно голям апартамент в София или Варна (дори наследен) около 70 000-80 000 евро грубо 150 000 лв. или равно близо 400 дка.
          В момента 400 дка в Добруджа струват над 500 000 и носят рента 30- 40 000 год. Ако работиш сам и знаеш какво правиш около 70-80 000 година. А ако решиш да правиш и нещо друго - възможностите са неограничени. Познати досега в соларния бранш инвестираха много здраво в тази посока ...
          Колко хора замениха апартамент + заплата за земя + собствен бизнес? Оставиха панелката да носи 3000лв/год и това е. Но съм рентиер в града Хайде кажи че всичко не зависи от манталитет и приоритети! Няма никакви феодали там, пълни щуротии са това (може би в други краища на България, но и в във видинско видях печени арендатори и смешни цени, но на мен мие далеко, затова пък постоянно виждам мързеливи хора навсякъде с претенции, които в никакъв случай не могат и не бива да променят начина си на живот. ) можеш да избираш поне между няколко арендатора и всякакво договориране и въобще нещата са развити на всякакво ниво и са ТОП. Аз купих и се занимавам и с това сега, но не основно. За това не ми трябва повече от 1 месец на година. За (мое)съжаление във всеки град виждам обяви за купуване на земя и цените скочиха много. Но винаги ще има нещо ново...което звучи НЕмодерно и още не е хит
          А германските села са хубави. Не знам някой дали е живял там..няма нищо общо с командировка една или 100, но ако някой се засели там и е далеч от голям град, ще бъде като негър в селска кръчма
          Last edited by Kosto; 15.01.2013, 17:23.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
            http://www.numbeo.com/cost-of-living...a&city2=Zurich
            Малко по-скъпо, само 3 пъти.
            че е скъпо скъпо е, но не си правете сметките на база нашия стандарт.. качеството на живот е много много по-високо.

            цюрих е точка на сгъстяване на кеш ... няма как да е тънкана
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marinbg Разгледай мнение
              Капрезето в Цюрих е 18 евро, но цените по хранителните магазини не съм ги гледал лично...
              http://www.numbeo.com/cost-of-living...a&city2=Zurich
              Малко по-скъпо, само 3 пъти.

              Коментар


              • по-голям проблем са циганите и липсата на полицаи, а ако няма цигани има местни пияндури, които са готови на всичко , за да докопат пари за 10 ракии.

                местните феодали са в селата с хубава земя - там се оре и арендува кой както му идва, който е прав здрав ходи и си търси рентата, но старците... ги лъжат кой като иска..
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батко Пешо Разгледай мнение
                  Питах нещо отговор не получих.Феодали по селата няма освен в твоята фантазия.Кражби има но то в България къде няма кражби.В София не се ли краде?Или си отишла в някакво затънтено село или ни послъгваш?Магазините по селата наистина са заредени с по евтини боклуци но никой не те кара да пазаруваш от тях.Та искам да науча кое е това село в което има феодал?И с какво точно те заплашва?
                  Има феодали в помашките села. Разни като Фидел Беев. Но е пресилено да се преувеличава тяхното влияние върху всички жители. Особено пък да ме изгонят. Ще ме изгони друг път, ако не искам да се махна. Мисля, че тук се имат предвид местните държатели на бившите ТКЗС-та които ползват земите на повечето жители срещу скромна рента. Ако ги отреже местния феодал няма да получат рентата, а най-често и са и доста дърти да обработват сами земята си. Затова са създадени подобни порядки.
                  Виж ромите, стават за ратаи, ама не можеш да разчиташ постоянно на повечето от тях.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от TDK Разгледай мнение
                    Бат Пешо, кажи къде ги няма тези феодали, че да идем и ние в това село да живеем, защото на село феодалът е най-неприятният и неразрешим проблем. Всичко друго е по-малкото зло и все пак има решение при наличие на здрав разум и известна доза инициативност, ако не беше интересът на феодала.
                    Питах нещо отговор не получих.Феодали по селата няма освен в твоята фантазия.Кражби има но то в България къде няма кражби.В София не се ли краде?Или си отишла в някакво затънтено село или ни послъгваш?Магазините по селата наистина са заредени с по евтини боклуци но никой не те кара да пазаруваш от тях.Та искам да науча кое е това село в което има феодал?И с какво точно те заплашва?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                      ...........А един мармот...
                      Капрезето в Цюрих е 18 евро, но цените по хранителните магазини не съм ги гледал лично...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                        Готино Ама далече бе мамка му. 2 часа натам и 2 наобратно
                        Спокойно карана 2 часа (180 км. от тях 90 по магистрала Хемус). Къща на 143 г. (цялата от дърво), красив Балкан, слънце, Черни Осъм с риба, троянска сливова, спокойствие, добри съседи, манастир на 400 м., панаир за св. Богородица, тишина. С една дума - прекрасно! Пожелавам го на всекиго!
                        Last edited by diletant; 15.01.2013, 14:47.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
                          Къщата ми до Троянския манастир!
                          Готино Ама далече бе мамка му. 2 часа натам и 2 наобратно

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marinbg Разгледай мнение
                            Берти, поздрави за чудесната снимка. Наистина почва да ми се иска да се преместя, например в Швейцария.... Познати вече почнаха там и за обикновена работа с горе-долу 3 позиции под моята са на 7,000 лв. заплата СЛЕД данъци. Спокоен живот, спокойна работа и... цените на храни и консумативи в 80% от случаите същите, или по-ниски от БГ-товица...
                            Да разбира се, в Швейцария цената на живота е горе долу колкото София, даже и по-ниски от "БГ-товица". А един мармот...

                            Коментар


                            • Къщата ми до Троянския манастир!
                              Attached Files

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                на това от снимката съм бил и е уникално спокойно и приятно място..нищо че се води курортно пак е спокойно, защото не е хич презастроено. по разписанието на гара (пеша се стига до нея за минути) може да си сверяваш часовника.

                                Сутринта 6.45 - стегнат мъж с костюм и дипломатическо куфарче чака влака за Берн - това си е нормална гледка хората банкери си живеят спокойно и не им дреме. Същия този банкер ако беше в БГ щеше да е с лимузина 5м , намръщен, суров и пред пукване.

                                Няма престъпност на практика (освен някой ненормален)... полиция и да има е незабележима в стелт режим.

                                няма манифестации да построят още 2 лифта, селяните не мечтаят да си пласират нивите, че да купят на неграмотните си синове ес класи и апартаменти в малинова долина и тн и тн

                                абе друга планета, но едва ли ще ида защото ще съм далеч от близките си (+ че ми трябват няколко милиона евро )
                                Берти, поздрави за чудесната снимка. Наистина почва да ми се иска да се преместя, например в Швейцария.... Познати вече почнаха там и за обикновена работа с горе-долу 3 позиции под моята са на 7,000 лв. заплата СЛЕД данъци. Спокоен живот, спокойна работа и... цените на храни и консумативи в 80% от случаите същите, или по-ниски от БГ-товица...

                                Коментар

                                Working...
                                X