IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Живот на село vs Живот в големия град

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
    Аз не вярвам

    Абе хора, какво е това нещо?? Опънете се малко, не е възможно селски михлюзин да ви тормози
    Колега-наивник, и аз като тебе не вярвах и все се карах с местните защо го търпят всичкото това нещо, но тук стигаме до един друг въпрос - колко от местните не се продават и на колко от тях цената им е между 70 и 100 лева или помощ по някоя програма срещу имитация на труд, например чопленето на тревата по селските улици и площади, която обаче е единственият доход на семейството. Оказа се, че първите са доста по-малко от вторите и така нещата стават много ясни...

    Затова питам бат Пешо, къде е това място, дето все още има хора без цена, готови да се опънат на местния дерибей.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батко Пешо Разгледай мнение
      Няма как да повярвам и думичка на написаното от теб.Ти на село не си ходила камо ли да си живяла.Това с бурените направо ме разсмива?Този бурен за два часа ли става колкото дърво та чак "чупел" мотофрезата?????!!!!!!!!!!!!!!!!!Ако ти наистина живееше на село бурена няма как да стане толко голям.Аз си минавам междуредията на доматите и краставиците веднъж на три седмици,бурен няма.Покрай дуварите кося пролетно време веднъж седмично а през лятотото веднъж месечно че и по рядко в зависимост от валежите.В двора ми бурени нямам.Майка ми дори се ядосва че не и оставям нищо за копане и нямало какво да прави по цял ден.Картофите и лука ги вадя след Петровден по стар стил и после минавам с мотофрезата.Бурени няма.Това с феодалите е някаква фантасмагория приказки под шипковия храст.Аз твърдя че местни феодали няма никъде ти твърдиш че има напиши къде е и ще видиш че проблема ще се реши.Адвокати професори и инженери се разтреперали от един кмет айде не ме баламосвай.
      понякога си мисля, че си ШОП докарваш го без грешка

      иначе ТДК е написала много верни неща. Имай предвид, че е жена, а те както знаем обикновено леко пресилват нещата. Това с феодалите си го има.. и с мързеливите полицаи ... и с циганите.... и с кражбите..... не викай на черното бяло, защото с очите си съм виждал хора заложници на животните си да казват " ако излезем някъде и оставим къщата празна за 1 ден .. като се върнем прасетата/кокощките/ кравата няма да ги има...
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от TDK Разгледай мнение
        Бат Пешо, при нас бурените са такива, че мотофрезите направо се чупят, така че ръчният труд е незаменим в градината .

        А иначе не очаквай да ти назова името на селото, че дори и региона, щото феодалът си е все още жив и здрав и биячите му бият яко, а правят и други още по-неприятни зулуми и хич не си поплюват, а аз имам семейство и имаме имоти във вилаета му. Но в региона всички го знаят. А за тези, които недоумяват как може да се случи такова нещо в 21 век, то и аз се чудя, но от личен опит мога да кажа, че феодалното владение на цялата община се осъществява чрез държавните структури и държавната власт. Феодалът е общинският кмет, а всички държавни и общински структури работят за него, но най-вече местната полиция. Работни места, разрешения за започването на какъвто и да било бизнес, социални помощи, лични асистенти, включването в разни европейски програми, разпределение на общинския бюджет и проч; и проч. (абе, всичко, за което може да се сетиш), се раздава от него. Не можеш дори да кихнеш, без той да научи и да вземе съответните мерки. Целият вилает е пропищял от него, но местните цигани са неговата вярна и непобедима гвардия от избиратели. Само един нищожен пример - всички знаят кой (поименно) в село и в региона краде посред бял ден (имай предвид, че при нас нещата са толкова зле, че бандитите си влизат по къщите по всяко време без притеснение в присъствието на стопаните) и колкото пъти са подавани жалби в полицията, толкова пъти полицията не е започвала дори разследване с мотива "липсват доказателства". Ама да не си помислите, че в наше село живеят само прости бабички - имаме си адвокати, няколко професори, няколко лекари, инженери, учители и проч. интелигенция, включително и хора във властта. Е, няма оправия! Ти явно не си живял на село, та затова не искаш да повярваш в този абсурд. Но на нас ни е всеки ден пред очите. Очевидно такива безобразия може да се вършат единствено с помощта на височайша протекция и досега някак си не я афишираха, но миналата есен решиха, че вече не е нужно и да се крият, и дойдоха "онези" отгоре (тоест от София) да празнуват заедно и всенародно 9-тото септември. В наше село те обаче не са на власт и затова така си и патим. То трудно може да се опише това тегло с две думи, по едно време ми идеше да напиша цяла книга на тема "Бай Ганьо по избори", ама нейсе! И това ми се отщя...

        Някой тук предположи, че с няколко агнета и известна сума пари ще се оправят нещата, но и това никога не се знае, щото феодалите са капризни същества и винаги може да очакваш промяна в техните настроения и симпатии. А от друга страна, все пак човек нали си има и достойнство. То при нас дори и това не беше нужно, щото феодалът вместо да ни иска пари, сам се опита да ни купи, но понеже не се продаваме, лично обеща на мъжа ми никога повече да не си намери каквато и да било работа в региона, така че това си заприлича на изгонване. А частникът, при когото работеше там мъжът ми, пък е пребиван почти до смърт от биячите на феодала. В интерес на истината по-голямата част от трудоспособното население вече е изгонено по този и подобен начин от вилаета и се шета из София и Европата. Та вместо да развяваме из форумите разни имена на феодали (то така или иначе вече името му присъства в интернет-списъците на българските кметове-феодали с всичките му купени за жълти стотинки имоти, престъпления и злоупотреби, качени от някой друг препатил местен, не от мене) и да обслужваме по този начин пак техните интереси, по-добре да използваме по-ефективни методи за борба с тях. Каквото зависи от мене, вече съм го направила.

        А ти, бат Пешо, вземи ми отговори на моя въпрос, къде ги няма тези феодали (без значение от партийната им принадлежност), че такъв отговор първо е по-безопасен, второ - по-полезен . Иначе самата дискусия наистина става безсмислена и аз нямам желание да я продължавам. Каквото имах да кажа, вече го казах на човека, който се чуди дали да иде на село или да си остане в града. Моите симпатии са на страната на селото, но българската селска действителност е трудна за оцеляване. Засега единственото реално решение е - зимата на работа и на училище в града, през лятото - на село. Или изобщо в чужбина на село, ако човек има тази възможност .
        Няма как да повярвам и думичка на написаното от теб.Ти на село не си ходила камо ли да си живяла.Това с бурените направо ме разсмива?Този бурен за два часа ли става колкото дърво та чак "чупел" мотофрезата?????!!!!!!!!!!!!!!!!!Ако ти наистина живееше на село бурена няма как да стане толко голям.Аз си минавам междуредията на доматите и краставиците веднъж на три седмици,бурен няма.Покрай дуварите кося пролетно време веднъж седмично а през лятотото веднъж месечно че и по рядко в зависимост от валежите.В двора ми бурени нямам.Майка ми дори се ядосва че не и оставям нищо за копане и нямало какво да прави по цял ден.Картофите и лука ги вадя след Петровден по стар стил и после минавам с мотофрезата.Бурени няма.Това с феодалите е някаква фантасмагория приказки под шипковия храст.Аз твърдя че местни феодали няма никъде ти твърдиш че има напиши къде е и ще видиш че проблема ще се реши.Адвокати професори и инженери се разтреперали от един кмет айде не ме баламосвай.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
          Аз не вярвам

          Абе хора, какво е това нещо?? Опънете се малко, не е възможно селски михлюзин да ви тормози
          събирате се съседи и регистрирате всички пълнолетни деца, братчеди и тн ..който познат се навие като живущи в селото...
          на изборите гласувате като един за конкуренцията

          пускате сигнали до медии и правите фейсбук група ... и тн и тн... може да е всичко, но информацията вече е много по-достъпна и интернет е лост, който не бива да се подценява.

          като се вдигне шум тоя изрод ще се кротне...няма вечни кметове
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от TDK Разгледай мнение
            А иначе не очаквай да ти назова името на селото, че дори и региона, щото феодалът си е все още жив и здрав и биячите му бият яко, ...............
            Аз не вярвам

            Абе хора, какво е това нещо?? Опънете се малко, не е възможно селски михлюзин да ви тормози

            Коментар


            • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
              Онова с швейцарския банкер не важи у нас. И в Швейцария вероятно не всички са банкери. За да живееш на село, трябва да си трудолюбив. Ама не по офисчийски, а по български. Днес цигла протекла, утре оградка правиш, плевиш тревичка. И нали трябва и дръвчета да имаш, иначе за какво си там. Рязане, пръскане. Хората си гледат и домати, чушки, краставици - това се сади, полива. Иска време, труд... Иначе ще се озовете в положението на Дончо Цончев преди време, който беше решил в Нови Хан да се отдаде на идилията, та беше купил две кози да ги пасе като гръцки философ. Ама се оказа, че и тази работа с нерВЕНото успокоение не е баш така както си я е представял, че и се потиш по баирите, че и мухи те хапят... Намери си човек да ги пасе, ама и така не се получи.
              По-полека с идилията и селската романтика. Пак ви казвам - говорете с любов за селото - стойте си в града. Селото е за истински мъже, а не за онези от офис столовете. На полето климатик и парно няма.
              Така е, Ровър, на село бачкане се иска и як гръб, и там няма как да оцелееш, ако не си здраво стъпил на земята в най-прекия смисъл.

              Коментар


              • Много наивен отговор

                Бат Пешо, при нас бурените са такива, че мотофрезите направо се чупят, така че ръчният труд е незаменим в градината .

                А иначе не очаквай да ти назова името на селото, че дори и региона, щото феодалът си е все още жив и здрав и биячите му бият яко, а правят и други още по-неприятни зулуми и хич не си поплюват, а аз имам семейство и имаме имоти във вилаета му. Но в региона всички го знаят. А за тези, които недоумяват как може да се случи такова нещо в 21 век, то и аз се чудя, но от личен опит мога да кажа, че феодалното владение на цялата община се осъществява чрез държавните структури и държавната власт. Феодалът е общинският кмет, а всички държавни и общински структури работят за него, но най-вече местната полиция. Работни места, разрешения за започването на какъвто и да било бизнес, социални помощи, лични асистенти, включването в разни европейски програми, разпределение на общинския бюджет и проч; и проч. (абе, всичко, за което може да се сетиш), се раздава от него. Не можеш дори да кихнеш, без той да научи и да вземе съответните мерки. Целият вилает е пропищял от него, но местните цигани са неговата вярна и непобедима гвардия от избиратели. Само един нищожен пример - всички знаят кой (поименно) в село и в региона краде посред бял ден (имай предвид, че при нас нещата са толкова зле, че бандитите си влизат по къщите по всяко време без притеснение в присъствието на стопаните) и колкото пъти са подавани жалби в полицията, толкова пъти полицията не е започвала дори разследване с мотива "липсват доказателства". Ама да не си помислите, че в наше село живеят само прости бабички - имаме си адвокати, няколко професори, няколко лекари, инженери, учители и проч. интелигенция, включително и хора във властта. Е, няма оправия! Ти явно не си живял на село, та затова не искаш да повярваш в този абсурд. Но на нас ни е всеки ден пред очите. Очевидно такива безобразия може да се вършат единствено с помощта на височайша протекция и досега някак си не я афишираха, но миналата есен решиха, че вече не е нужно и да се крият, и дойдоха "онези" отгоре (тоест от София) да празнуват заедно и всенародно 9-тото септември. В наше село те обаче не са на власт и затова така си и патим. То трудно може да се опише това тегло с две думи, по едно време ми идеше да напиша цяла книга на тема "Бай Ганьо по избори", ама нейсе! И това ми се отщя...

                Някой тук предположи, че с няколко агнета и известна сума пари ще се оправят нещата, но и това никога не се знае, щото феодалите са капризни същества и винаги може да очакваш промяна в техните настроения и симпатии. А от друга страна, все пак човек нали си има и достойнство. То при нас дори и това не беше нужно, щото феодалът вместо да ни иска пари, сам се опита да ни купи, но понеже не се продаваме, лично обеща на мъжа ми никога повече да не си намери каквато и да било работа в региона, така че това си заприлича на изгонване. А частникът, при когото работеше там мъжът ми, пък е пребиван почти до смърт от биячите на феодала. В интерес на истината по-голямата част от трудоспособното население вече е изгонено по този и подобен начин от вилаета и се шета из София и Европата. Та вместо да развяваме из форумите разни имена на феодали (то така или иначе вече името му присъства в интернет-списъците на българските кметове-феодали с всичките му купени за жълти стотинки имоти, престъпления и злоупотреби, качени от някой друг препатил местен, не от мене) и да обслужваме по този начин пак техните интереси, по-добре да използваме по-ефективни методи за борба с тях. Каквото зависи от мене, вече съм го направила.

                А ти, бат Пешо, вземи ми отговори на моя въпрос, къде ги няма тези феодали (без значение от партийната им принадлежност), че такъв отговор първо е по-безопасен, второ - по-полезен . Иначе самата дискусия наистина става безсмислена и аз нямам желание да я продължавам. Каквото имах да кажа, вече го казах на човека, който се чуди дали да иде на село или да си остане в града. Моите симпатии са на страната на селото, но българската селска действителност е трудна за оцеляване. Засега единственото реално решение е - зимата на работа и на училище в града, през лятото - на село. Или изобщо в чужбина на село, ако човек има тази възможност .
                Last edited by TDK; 16.01.2013, 12:37.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  като говориш за мързел как ще коментираш селската младеж по кръчми и дискотеки...най-работливите са..добре, че са бабите да отсрамят селото... то това си е открай време.

                  за едни стол в канцелария за други стол в кръчмата

                  все е работа
                  Mладежта няма да я коментирам.И за нас така говореха а какво излезе.Децата са чудесни и като им дойде времето ще ни сложат в малкия си джоб.Това с дискотеките и кръчмите си е до човека няма значение град село.Който си обича ходи който не обича не ходи.Аз съм ходил на дискотека точно два пъти.И нищо не съм загубил.По селата поне наркотиците и сектите са изключение.А в София проблем са не младеците а техните баби и родители щото само мрънкат и са мързеливи.Пуснеш телевизора и гледаш сняг по другия свят а хората с лопати ринат.Покажат сняг в България народа с ръце в джоба пищи къде е кмета.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
                    Онова с швейцарския банкер не важи у нас. И в Швейцария вероятно не всички са банкери. За да живееш на село, трябва да си трудолюбив. Ама не по офисчийски, а по български. Днес цигла протекла, утре оградка правиш, плевиш тревичка. И нали трябва и дръвчета да имаш, иначе за какво си там. Рязане, пръскане. Хората си гледат и домати, чушки, краставици - това се сади, полива. Иска време, труд... Иначе ще се озовете в положението на Дончо Цончев преди време, който беше решил в Нови Хан да се отдаде на идилията, та беше купил две кози да ги пасе като гръцки философ. Ама се оказа, че и тази работа с нерВЕНото успокоение не е баш така както си я е представял, че и се потиш по баирите, че и мухи те хапят... Намери си човек да ги пасе, ама и така не се получи.
                    По-полека с идилията и селската романтика. Пак ви казвам - говорете с любов за селото - стойте си в града. Селото е за истински мъже, а не за онези от офис столовете. На полето климатик и парно няма.
                    Хаха, така си е. Само че далеч не е толкова страшно, при добра организация всичко си става, а и е страхотен фитнес на чист въздух. Но си иска "дупе", както обича да казва дядо ми.
                    Но ако някой не го влече, да си стои в апартамента, по-евтино е.

                    Коментар


                    • Как циганите забогатяват в Германия под друга самоличност!

                      http://spodeli.net/3/story-40414.html

                      ЧЕРКЕЗОВ
                      Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
                        Онова с швейцарския банкер не важи у нас. И в Швейцария вероятно не всички са банкери. За да живееш на село, трябва да си трудолюбив. Ама не по офисчийски, а по български. Днес цигла протекла, утре оградка правиш, плевиш тревичка. И нали трябва и дръвчета да имаш, иначе за какво си там. Рязане, пръскане. Хората си гледат и домати, чушки, краставици - това се сади, полива. Иска време, труд... Иначе ще се озовете в положението на Дончо Цончев преди време, който беше решил в Нови Хан да се отдаде на идилията, та беше купил две кози да ги пасе като гръцки философ. Ама се оказа, че и тази работа с нерВЕНото успокоение не е баш така както си я е представял, че и се потиш по баирите, че и мухи те хапят... Намери си човек да ги пасе, ама и така не се получи.
                        По-полека с идилията и селската романтика. Пак ви казвам - говорете с любов за селото - стойте си в града. Селото е за истински мъже, а не за онези от офис столовете. На полето климатик и парно няма.
                        +1

                        Коментар


                        • Онова с швейцарския банкер не важи у нас. И в Швейцария вероятно не всички са банкери. За да живееш на село, трябва да си трудолюбив. Ама не по офисчийски, а по български. Днес цигла протекла, утре оградка правиш, плевиш тревичка. И нали трябва и дръвчета да имаш, иначе за какво си там. Рязане, пръскане. Хората си гледат и домати, чушки, краставици - това се сади, полива. Иска време, труд... Иначе ще се озовете в положението на Дончо Цончев преди време, който беше решил в Нови Хан да се отдаде на идилията, та беше купил две кози да ги пасе като гръцки философ. Ама се оказа, че и тази работа с нерВЕНото успокоение не е баш така както си я е представял, че и се потиш по баирите, че и мухи те хапят... Намери си човек да ги пасе, ама и така не се получи.
                          По-полека с идилията и селската романтика. Пак ви казвам - говорете с любов за селото - стойте си в града. Селото е за истински мъже, а не за онези от офис столовете. На полето климатик и парно няма.
                          Партия была, есть и будет есть!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батко Пешо Разгледай мнение
                            Темата не е безполезна но за останалото си прав.Това с риненето на сняг го има но не е в такива мащаби.Да изринеш пътеки с обща дължина 20-40 метра и широка 50сантима не е толко трудно.И за колата пътека дълга 5-10метра и широка два.Улиците се разриват има си трактор и снегорин кметството.Това че в София народа е мързелив и негоден е друга работа.На село баби по на 80 години в 7 сутринта са поринали.А пък и колко пъти в годината вали сняг?Ама ревът на мързела е голям.
                            като говориш за мързел как ще коментираш селската младеж по кръчми и дискотеки...най-работливите са..добре, че са бабите да отсрамят селото... то това си е открай време.

                            за едни стол в канцелария за други стол в кръчмата

                            все е работа
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              На село се ходи като се пенсионираш и то лятото- чист въздух и лесни комуникации
                              Защо само като се пенсионираш? Може и сега, всеки сезон, когато искаш истинска почивка, тишина и спокойствие. А като се пенсионираш, наистина ще бъде доста трудно да заживееш целогодишно. Главният проблем е здравното обслужване, също отоплението, пътищата през зимата и т.н. Снабдяването в по-големите села не е проблем.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
                                Чудя се, защо тази тема още не я закриха като безполезна. Никога в никакво село никой от вас няма да отиде. И не заради цигани, феодали и т.н., а заради това, че селската действителност отдавна ни е чужда. Стойте си на парното, дето му няма човек грижата, на килима в апартамента, дето не се почиства от треволяци. Няма кой да излезе една пътечка сутрин да направи пред блока в снега, а как си я представяте на село - със частен снегорин ще чистите до площада, мей би? Мой приятел миналата зима на ръка изчисти сто метра в Драгалевци, за да отиде на работа. На село ще трябва да ринете километри. Е, понеже тук са само аристократи, може пък да си имате прислуга, знам ли?
                                Няма да живеете хиляди години. За всичко се плаща. С време, със здраве.... Колкото повече имоти имате, толкова повече ще са ви грижите. Моят съвет е - забравете за живот на село. Като си млад - децата не позволяват, като остарееш - навиците и здравето.
                                Иначе може да си мечтаете и фантазирате. Това е безплатно и не създава проблеми, като реалният живот на село.
                                Темата не е безполезна но за останалото си прав.Това с риненето на сняг го има но не е в такива мащаби.Да изринеш пътеки с обща дължина 20-40 метра и широка 50сантима не е толко трудно.И за колата пътека дълга 5-10метра и широка два.Улиците се разриват има си трактор и снегорин кметството.Това че в София народа е мързелив и негоден е друга работа.На село баби по на 80 години в 7 сутринта са поринали.А пък и колко пъти в годината вали сняг?Ама ревът на мързела е голям.

                                Коментар

                                Working...
                                X