IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Живот на село vs Живот в големия град

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не знаех!!!Бе тва Зарата е люлка на поп-фолка бре!!!

    Коментар


    • Шопски комплекси, но не от затворен тип.

      п.п. По темата: До 10 км от голям град е все едно, че живееш в него. За Варна това са: Звездица, Приселци, Евксиноград, Зл. пясъци и Константин и Елена. . Край Пловдив също има такива и хич не им пречи на културата.
      Last edited by val/she; 28.12.2012, 21:21.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
        Аз ги знам!!!Мария!!!Ми то фолклоро пари чине!!!

        Мария
        250px
        Информация
        Рождено име Мария Панайотова Кирова
        Псевдоним Мария , Lady Maria
        Родена 13 януари 1982 г. (на 30 г.)
        Стара Загора, България
        Стил Поп-фолк, RnB
        Активни години 2000 - настояще
        Музикален издател Пайнер мюзик
        Свързани изпълнители Емилия Цветелина Янева Илиян Dj Дамян, , Dj Jerry,Dj Живко Mix, Оркестър Кристали.

        Мария Панайотова Кирова, по-позната само като Мария, е българска поп-фолк изпълнителка. От малка пее и е известна от предаването „Като лъвовете“ по БНТ.[1] Там Мария печели своето място с песента „Детелини“[2][3][4][5] на естрадната певица Лили Иванова. Мария тогава е едва на осем години. От този момент тя започва и своите първи турнета в страната. Сред концертите, които тя изнася е и този в Синдикалния дом на родния и град - Стара Загора. Първото и самостоятелно турне е факт през 2001 година и се провежда в Америка. Има концерти също в Англия, Холандия, Македония, Турция, Гърция, Германия.[6] Подписва договор с Пайнер през 2000 година като се явява предварително на конкурс в комплекс „Приказките“[7] и изпълнява две от песните на певицата Глория.[8] Певицата има дуети с Емилия , Дж Дамян, Дж Джери , Дж Живко Микс , Оркестър Кристали , Илиян , Цветелина Янева.

        НЕМА БЕ ПИЧ, НЕМА , КОЛКОТО И ДА СЕ ПЪНЕШ, ИЗВЕСТНА ЧАЛГАДЖИЙКА СОФИЯНКА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ВИДИ!

        Виж варненки има, ама Варна си е тъпо село!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
          http://sales.bcpea.org/bg/properties/item30822.html

          Специално за Наивника.!!!
          Ко шъ правя у Руси бря Ни щъ. Ако не избягам от държавицата - около Софето или Варна

          Коментар


          • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
            Абе знаеш ли, че си доста прав! Аз не се сещам за мутра популярна от София, а и чалгаджийка не се сещам, не че ги и знам де...

            Проблем на живота на село може да е и донякъде нормалното селско население.
            Не винаги са особено приятни за общуване. Естествено има изключения и не трябва да се генерализира.
            Естествено, че не трябва да се генерализира, но известна мутра или чалгаджийка от София няма уви!
            Тъпото е, че селянин стана обидна дума в БГ. Селяни като бате Пешо , които са си отглеждали сами земята и винаги са били независими дори през турско, селяни които са били най-добрите градинари прославляли и прославящи и до днес България и всички столици на централна Европа, аз им свалям шапка. Но не и на тъпите чалгаджийки и мутри, които през 90-те съсипаха културата на столичния град

            Коментар


            • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
              Абе знаеш ли, че си доста прав! Аз не се сещам за мутра популярна от София, а и чалгаджийка не се сещам, не че ги и знам де...
              Аз ги знам!!!Мария!!!Ми то фолклоро пари чине!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                ТИЯ ТЪПИ СЕЛЯНДУРИ И СЕЛЯНДУРКИ УНИЩОЖИХА МОДЕРНАТА КУЛТУРА С КОЯТО СОФИЯ СЕ РАВНЯВАШЕ ДО МНОГО ДРУГИ ЦЕНТРАЛНОЕВРОПЕЙСКИ СТОЛИЦИ. Благодарение на примитивните селяци и мангалите!,
                Абе знаеш ли, че си доста прав! Аз не се сещам за мутра популярна от София, а и чалгаджийка не се сещам, не че ги и знам де...

                Проблем на живота на село може да е и донякъде нормалното селско население.
                Не винаги са особено приятни за общуване. Естествено има изключения и не трябва да се генерализира.
                Last edited by melon; 28.12.2012, 21:04.

                Коментар


                • Имам декар и триста на 53км. от София и градска къща на 40км. от София и на 19км. от декаря и тристата. Значи, навърша ли 50 живот и здраве ще избягам с триста км. от всички селтаци надошли в София и всичко освен един бизнес имот, ще отдам под наем. На вилата ми виреят само ябълки, круши, домати и аспержи. Това плодово-ракиено + зеленчуково-салатено напасване ще допълня с някое агънце-багънце за месно мезенце и така от 50 до края на дните. Наздраве на калвадосче с бобено-лютеничково-киселокраставичкова салатка!

                  Коментар


                  • http://sales.bcpea.org/bg/properties/item30822.html

                    Специално за Наивника.!!!

                    Коментар


                    • Ъммм, и още нещо. Днес се прибирам от Варна. Ако си мислите, че има мъгла след Кремиковци - лъжете се

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                        Честно да си кажа и аз ламтя за 1,5-2 дка. Но като се замисля, май ще вземам до 1 дка От 3 дка лехички ще вадиш тон домати дневно
                        Като си помисля, колко ракия иска това нещо....
                        Не-заслужил инвеститор

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                          Ще наемам мангали, албанци и китайци да ми копаят, пък после аз ще си връзвам колците и ще си правя лехичките.
                          Не знам дали ще им връзваш колците или ще ти набият колците!
                          Позволете ми леко да изместя темата! Бертрамчо добре е описал плюсовете и минусите на живот в двете основно и условно разграничени места - голям град и село.
                          Аз също съм трето поколение столичанин, дядо ми по бащина линия е построил къща в София, а майка ми се е заселила от деветгодишна при нейна леля пак в София.
                          Като дете имах много хубав град. Като младеж също. Когато се уволних от казармата в началото на 90-те цяла София беше супермодерна, всички слушаха рок, заведения като "Космос", "Магурата", "Кравай", "Синьото", дискотеките 2Х5, аквариума, Орбита и Б-52 бяха супер-яки с последните готини дискотечни и рок ритми. След това дойдоха мръсните гадни селяци, носещи културата на т.н попфолк /чалга/ Първо бяха шокиращите Тигре, тигре и Радка, пиратка. След това цяла плеяда от селски певачки, свикнали единствено да носят с гумените галоши поцинкованата кофа с ярма на прасетата и да доят кравата. Почти на всички знам биографиите от любопитство как може едни тъпи дебеловрати момчета също от село да ги спонсорират. Роден в София нито от мутрите нито от тъпите селски певачки съм сигурен, че няма или са много редки изключения! ТИЯ ТЪПИ СЕЛЯНДУРИ И СЕЛЯНДУРКИ УНИЩОЖИХА МОДЕРНАТА КУЛТУРА С КОЯТО СОФИЯ СЕ РАВНЯВАШЕ ДО МНОГО ДРУГИ ЦЕНТРАЛНОЕВРОПЕЙСКИ СТОЛИЦИ. Благодарение на примитивните селяци и мангалите!,

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                            Хихих, 3 дка доста копане си иска
                            За какво са мъжете....

                            Една модерна къща с всички екстри - парно от земята, топла вода от слънцето, ток от вятъра ( една зелена къща) е за предпочитане...( и нито един маргинал, любител на метали наоколо...)
                            Ще дойде и това време...Засега съм доволен на съчетанието - апартамент и вила..

                            На 4-5 км след Метро - Люлин, се построиха две затворени селища с по десетина къщи. Добре изглеждат.

                            Коментар


                            • На село става като се пенсионираш, и пак за постоянно зависи от селото. С малки деца какво образование ще получат, с какви хора ще общуват и как ще се адаптират после в живота, определено не е разумно?

                              Коментар


                              • Един приятел си направи къща в Панчсрево, сегс не мога да му видя очиге, прибира се в 4 да рие снаяг да се качи до горе, сътрин става в 6 по същата причина, като излизаме вечер не може да си викне такси, принуждава се да идва с колата и после да я оставя, проблеми с отоплението, но неко си го кефи

                                Коментар

                                Working...
                                X