IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Живот на село vs Живот в големия град

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
    Честно да си кажа и аз ламтя за 1,5-2 дка. Но като се замисля, май ще вземам до 1 дка От 3 дка лехички ще вадиш тон домати дневно
    Ако гледкаш само домати, а аз си гледкам и сега лятото всичко на 40 км. от града. Гледкам си чушчици поне 5 вида, доматки, краставички, морковчета, зеленце, всякакви подправчици, тиквички, бамя, бобче, лукче, чесънче, царевичка за пуканки и може нещо да изпускам, като киселец, лапад, спаначе и марулки. Така, че плащам само бензина.

    Коментар


    • И аз си мисля за някое къще по-натам или до банкя или зад витоша (кладница )
      с 1 декар двор, солари, почти пасивна къща с достатъчно място за гости (деца и един ден внуци) .... засега като се замисля за пътя до софия (ако се водят деца на училище) и липсата на 100 неща и се разкандардисвам, но след време ще мисля за нещо такова....

      поздрави
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
        Ще наемам мангали, албанци и китайци да ми копаят, пък после аз ще си връзвам колците и ще си правя лехичките.
        Честно да си кажа и аз ламтя за 1,5-2 дка. Но като се замисля, май ще вземам до 1 дка От 3 дка лехички ще вадиш тон домати дневно

        Коментар


        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
          Хихих, 3 дка доста копане си иска
          Ще наемам мангали, албанци и китайци да ми копаят, пък после аз ще си връзвам колците и ще си правя лехичките.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
            Аз лично предпочитам къща на 20 км. от големият град, След някоя и друга година ще бъде невъзможно на средният българин да живее в големият град, ще останат да живеят само по-бедните в блоковете, та дори и новите кооперации. Всеки който има възможност да инвестира в имоти около София, та дори и земеделска земя. До 5 години, ще има доста къщи около София, с собствен водоизточник и фотоволтарици.Аз лично предпочитам къща с двор 3 декара, с райграс и зеленчукова градинка. Метрото след няколко годинки ще стига и до Божурище, така че все едно ще си в града.
            Хихих, 3 дка доста копане си иска

            Коментар


            • Аз лично предпочитам къща на 20 км. от големият град, След някоя и друга година ще бъде невъзможно на средният българин да живее в големият град, ще останат да живеят само по-бедните в блоковете, та дори и новите кооперации. Всеки който има възможност да инвестира в имоти около София, та дори и земеделска земя. До 5 години, ще има доста къщи около София, с собствен водоизточник и фотоволтарици.Аз лично предпочитам къща с двор 3 декара, с райграс и зеленчукова градинка. Метрото след няколко годинки ще стига и до Божурище, така че все едно ще си в града.

              Коментар


              • Аз си мисля да я карам хибридка Надявам се да успея следващата година да си закупя една къщура на село. Синковецът вече израсна а и в хибридния период ще съм по често в града. Постепенно ще се пренасоча, а ако дай боже доживея до пенсия след 20-30 години, не се сещам кой ще ме задържи в града

                Коментар


                • Живот на село vs Живот в големия град

                  След разгорещяването на спора в темата за цените на НИ реших, че е добре да отворя една тема, в която по възможно най-културен начин (моля Ви!) всеки да се опита да представи кое за него е по-добре живот на село близо до природата и майката земя или живот в големия град с динамиката на 21 век.

                  Аз самият често си мечтая за къща на село въпреки, че съм кореняк софиянец (3-4то) поколение.

                  бих описал + и - на двата начина на живот както аз ги виждам

                  живот на село
                  + чист въздух (ако не си в замърсен район)
                  + хубава храна (ако не те мързи да копаш градина, да гледаш животни)
                  + по-малко динамика - по-малко стрес
                  + красива природа + красив двор (ако не те мързи да копаш)

                  - липса на добро образование (ако имате деца)
                  - липса на работни места и съответно масово некоректни чорбаджии изедници.
                  - липса на сериозна медицинска помощ (не говорим за ДЖИ ПИ, а за спешна помощ - да не се налага!)
                  - липса на места за развлечение (ако сте далеч от големия град)
                  - липса на държава (циганите колят и бесят по малките населени места)
                  - липса на приятели (освен ако не ви кефи да се напивате в хоремага или компанията на пенсионери, които обичат да обсъждат турски сериали и болежките си)

                  --------------------------------------------------------------------
                  живот в големия град
                  + динамика
                  + сравнително лесен достъп до добро образование (ако искате и можете)
                  + спешна мед. помощ (и не само ) на прилично ниво (ако имате пари на съвсем прилично)
                  + много места за забавление (ресторанти, театри, кина, молове...колкото и тривиално да звучи)
                  + много приятели (ако не сте някой темерут)
                  + много възмжности за работа без знчение от професия и образование

                  - мръсен въздух
                  - шанс да имате съседи събрани от кол и въже и заклети фенове на чалгата и ракията
                  - натоварен трафик
                  - ако нямате пари - ядете боклуци от лидъл ( на село поне можете да си отгледате хубава храна...ако не ви мързи)
                  - висока цена на жилищата
                  - висока цена на живота (хубавите заведения, храна, образование и мед помощ изискват хубави харчове)

                  --------------------------------------------------------

                  За мен лично градът е моят избор (имам къде да живея, имам бизнес и най-важното имам 2 малки деца, които тепърва ще ходят на училище, университет и тн)

                  хайде да коментираме без да се плюем, защото ако гражданите седнем да плюем по селяните - реално плюем по предците си, а селяните като плюят по гражданите..най-вероятно плюят децата и внуците си.

                  поздрави!
                  Last edited by bertram; 28.12.2012, 20:21.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции
                Working...
                X