IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет относно продажба на жилище без посредник

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Е, за евтини, не са евтини, за 1ст. освежена след ремонт все пак си трябва такса оглед, няма да ми стъпват безнаказано разни аниони върху току що лакираното дюшеме. Освен това не желая да си намирам бързо наемател, а бавно, но на по-висок наем. Та така, по-добре празно, отколкото на нисък наем, това е моето условие, това е моето мото.

    Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    качествените имоти си намират наемател доста бързо ако са обявени адекватно, а за енда стая под наем...като знам какъв народ ще се извърви, че и пари да им взимаш за огледа.... жалка история откъде и да го погледнеш. затова не бих се наел да се занимавам с ефтини имоти - въпреки, че там има шанс за по-добра възвръщаемост ..уж..само дето първо трябва да си гаден и второ имаш кофти клиенти.
    Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
      Довършвам една стая за отдаване под наем и се чудя дали да не въведа такса оглед от наемодател, щото като знам какви навлеци ще се запишат да гледат, без да са с реални намерения, а просто сравняват цените.
      Как мислите левче на квадратен метър да въведа за такса оглед от потенциален наемател?
      По-добре въведи такса оглед за цялата квадратура на апартамента.
      А можеш да сложиш и такса оглед на самия себе си - поне наемателите ти да знаят с "какво" си имат работа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
        Довършвам една стая за отдаване под наем и се чудя дали да не въведа такса оглед от наемодател, щото като знам какви навлеци ще се запишат да гледат, без да са с реални намерения, а просто сравняват цените.
        Как мислите левче на квадратен метър да въведа за такса оглед от потенциален наемател?
        качествените имоти си намират наемател доста бързо ако са обявени адекватно, а за енда стая под наем...като знам какъв народ ще се извърви, че и пари да им взимаш за огледа.... жалка история откъде и да го погледнеш. затова не бих се наел да се занимавам с ефтини имоти - въпреки, че там има шанс за по-добра възвръщаемост ..уж..само дето първо трябва да си гаден и второ имаш кофти клиенти.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Довършвам една стая за отдаване под наем и се чудя дали да не въведа такса оглед от наемодател, щото като знам какви навлеци ще се запишат да гледат, без да са с реални намерения, а просто сравняват цените.
          Как мислите левче на квадратен метър да въведа за такса оглед от потенциален наемател?
          Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

          Коментар


          • Продажбата без брокер е много по-лесна от покупката, защото от твоя страна няма какво да проверяваш освен количеството и достоверността на КЕША, което може да стане във всяка една банка.

            проблемите и притесненията за купувача в повечето случаи
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Липсата на брокер единствено би те затруднила за огледите.
              Най-добре да си намериш някоя пенсионерка от сградата за да им отваря - ще ти струва 100тина лв., а не 2.5% без ДДС както искат повечето "брокери".
              Нотариуса при който ще минеш сделката ще ти каже какви документи са ти необходими.
              Нищо сложно няма.
              "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от morenna Разгледай мнение
                Благодаря на всички за отношението по темата. Прочетох всички коментари и се надявам, че ще има и други, за да мога да взема решение как да продам жилището.
                Апартаментът се намира в хубав район и е основно ремонтиран. Разчитам да получа добра сума за него, за да мога с малко доплащане и възможността за спестена комисионна да закупя малко по-голям.
                Обаче не желаеш да го продадеш на келеши от този форум нали

                Коментар


                • Благодаря на всички за отношението по темата. Прочетох всички коментари и се надявам, че ще има и други, за да мога да взема решение как да продам жилището.
                  Апартаментът се намира в хубав район и е основно ремонтиран. Разчитам да получа добра сума за него, за да мога с малко доплащане и възможността за спестена комисионна да закупя малко по-голям.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от playmen Разгледай мнение
                    Правилно,НО .Знаеш ли ,че британците-купувачи имат доверие на агенциите и са скептични към частните продавачи
                    Аз пък и двата ми апартамента съм ги купил от частни лица -
                    Без ненужната подкрепа на КОМИСИОНЕРИТЕ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
                      не знаех, че имаш опит в този бранш и ти се извинявам, че по-долу написах, че не разбираш, но всеки в този бранш знае, че един строи, а друг продава в 95% от случаите

                      на диаблото му четях мненията по една дума на ред И ми се стори, че пише пълни глупости като, че баща му строял, а той продавал апартаментите - нещо което много рядко се случва, а 20 години това да се прави е наистина похвално, но на практика трудно осъществимо

                      особенно ме шокира и това:



                      изобщо не е нормално един и същи брокер да представлява и купувача и продавача

                      в България нещата са много объркани и голяма част от хората намират за нормално едно и също лице (брокер) да защитава интересите на купувача и на продавача ..................... това просто няма начин да се случи ................ брокера има интерес да има сделка и да си вземе комисионната от двете страни - и точно затова брокера натиска продавача да свали още цената и натиска купувача да отвори още кесията за да "има сделка" -> съответно комисионна за брокерчето

                      затова е добре човек сам да си движи сделките с НИ и особено когато продава ................... продавача на НИ няма как да го излъжат ---- обявява си имота и чака да се появи купувача като си го рекламира както намери за добре; след това като се намери купувач -> договаря цената -> получава парите по банков път и отива при нотариуса за да прехвърли имота ................... съвсем елементарно

                      това продавача да подпише договор с АНИ за да му продават имота е най-голямата глупост която може да се направи, но балъци винаги ще има за съжаление...

                      докато при покупката на имот е малко по-сложно защото има вероятност да те измамят и там е добре хората които не са в нещата да ползват АНИ в която има и адвокат дори И НАЙ-ВАЖНОТО Е, ЧЕ АКО ПРОДАВАЧА ГО ПРЕДСТАВЛЯВА ЕДНА "АНИ", ТО КУПУВАЧА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА СИ НАЕМЕ ДРУГА "АНИ" ИЛИ ПО-ДОБРЕ ДА НАЕМЕ АДВОКАТ СПЕЦИАЛИСТ В ТАЗИ ОБЛАСТ .................. не всяко АНИ може да наеме човек защото повечето брокери са пълни профани и човек може лесно да "изгори" с парите...
                      Правилно,НО .Знаеш ли ,че британците-купувачи имат доверие на агенциите и са скептични към частните продавачи
                      Животът е дар от бога за изживяване, а не план за изпълнение!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                        Това, което казваш е така.Аз съм работил с фирми и от двата "вида".
                        не знаех, че имаш опит в този бранш и ти се извинявам, че по-долу написах, че не разбираш, но всеки в този бранш знае, че един строи, а друг продава в 95% от случаите

                        на диаблото му четях мненията по една дума на ред И ми се стори, че пише пълни глупости като, че баща му строял, а той продавал апартаментите - нещо което много рядко се случва, а 20 години това да се прави е наистина похвално, но на практика трудно осъществимо

                        особенно ме шокира и това:

                        Първоначално изпратено от Diablo
                        А твърдението на -1912- че ще си излагаш условията пред брокера, че не ти се плащало комисионна и не ти се подписвал договор, тия ги да ги приказва на някой друг. Няма брокер, който да се съгласи на тези условия, аз поне съм работил с повечето от тях. Като не ти отърва, е... продавай си ги сам, брокера е юридическо лице, без договор няма да си мръдне пръста.
                        изобщо не е нормално един и същи брокер да представлява и купувача и продавача

                        в България нещата са много объркани и голяма част от хората намират за нормално едно и също лице (брокер) да защитава интересите на купувача и на продавача ..................... това просто няма начин да се случи ................ брокера има интерес да има сделка и да си вземе комисионната от двете страни - и точно затова брокера натиска продавача да свали още цената и натиска купувача да отвори още кесията за да "има сделка" -> съответно комисионна за брокерчето

                        затова е добре човек сам да си движи сделките с НИ и особено когато продава ................... продавача на НИ няма как да го излъжат ---- обявява си имота и чака да се появи купувача като си го рекламира както намери за добре; след това като се намери купувач -> договаря цената -> получава парите по банков път и отива при нотариуса за да прехвърли имота ................... съвсем елементарно

                        това продавача да подпише договор с АНИ за да му продават имота е най-голямата глупост която може да се направи, но балъци винаги ще има за съжаление...

                        докато при покупката на имот е малко по-сложно защото има вероятност да те измамят и там е добре хората които не са в нещата да ползват АНИ в която има и адвокат дори И НАЙ-ВАЖНОТО Е, ЧЕ АКО ПРОДАВАЧА ГО ПРЕДСТАВЛЯВА ЕДНА "АНИ", ТО КУПУВАЧА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА СИ НАЕМЕ ДРУГА "АНИ" ИЛИ ПО-ДОБРЕ ДА НАЕМЕ АДВОКАТ СПЕЦИАЛИСТ В ТАЗИ ОБЛАСТ .................. не всяко АНИ може да наеме човек защото повечето брокери са пълни профани и човек може лесно да "изгори" с парите...
                        НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                        Коментар


                        • Това, което казваш е така.Аз съм работил с фирми и от двата "вида".
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                            Polki, има и такива фирми.Че и с много повече от 1000 построени апартамента.Особено тези които оцеляха от 90-те години.
                            абе, то има много малко фирми които са строили, инвестирали и са оцелели последните 20 години, но има много неща които трябва да се вземат на предвид когато се пише по темата

                            едно е строителна фирма и съвсем различно е инвеститор .................. нещо което диабло явно не прави разлика, а виждам, че и ти не правиш разлика ................. който не се е занимавал няма да ме разбере какво пиша

                            строителната фирма си строи, а инвеститора си има неговите ангажименти ................... старите строителни фирми от началото на 90-те години след като ядоха дървото по жан-виденово време и след това при костов повече не искат да инвестират, а искат само да си работят като строителна фирма

                            с инвестициите се занимават други субекти

                            отделно, че обикновено за всеки един обект се прави отделно юридическо лице поради ред причини и т.н.

                            затова исках да видя коя е тази фирма което строи от 1994 год. и е същевременно инвеститор ..................... такива фирми не са много, а и диаблото не ми пише нито на лични , нито тук във форума ...................... просто съм любопитен
                            Last edited by _1912_; 20.11.2012, 21:14.
                            НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                            Коментар


                            • Polki, има и такива фирми.Че и с много повече от 1000 построени апартамента.Особено тези които оцеляха от 90-те години.
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Diablo Разгледай мнение
                                Не знам с кои строители си имал вземане даване, че нямало никой, който да е построил 1000 апартамента. Само последната ни сграда е с 48, а работим от 1994 година. Не искам да си правя реклама във форумите, защото повечето пишат тук именно с такава цел, но ако държиш ще ти кажа в лично съобщение
                                дали във форума, дали на лични .................. любопитен съм да чуя фирмата на баща ти как се казва и за която фирма ти си продал 1000 апартамента
                                НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X