IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Започна ли ценовата стабилизация на пазара на имоти у нас?

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Имам пердвид ,че ще се втурнат да спасяват банки и да печатат още пари - спешно и спасително. Ще удължат процеса и понеже са мега некадърни няма да успеят да го спрат , защото и Путин ще почне да си играе с кранчетата , за да задържи цената на газта и петрола и с това спирачката в Америка, ще сработи твърдо и безотказно , дакато Европа ще изживее по драматично процеса , така че ще успеят и да я катастрофират хуманитарно и то не в Германия , а в периферията. Дано не съм прав !
    Разбирам ти притесненията. Те не са само твои.
    За да влезем в този разговор, обаче, трябва да се върнем доста назад и да започнем "препитване" един-друг, кой какво точно разбира при използването на дадено понятие, че може да възникне шум.
    Давам ти най-семпъл пример. Под една или друга форма и двамата употребихме понятието "инфлация".
    Аз разбирам под това един процес на обезценка на парите (понижаване на покупателната им способност), в резултат на (относително) увеличеното предлагане на пари, което резултира в повишаване на общото ниво на цените. Ето, сега набързо спретнах една дефиниция и съм готов да поема всички последици от това , че тук има безброй бойци на ик. фронт.
    Важно ! Не всяко увеличение на цените е инфлация.
    Буквално навсякъде, дори и тук във форума, се слага знак на равенство между едното и другото. То не е лесно да се изчисли коректно, каква част от покачването на цените се дължи на инфл. фактор и каква част на други причини.

    В общия случай, ако легнем на класическата постановка, че
    MV = PQ
    тоест количеството на парите по скорост на обращаемост трябва да е равно на
    цените по количеството произведени стоки, услуги, права и др. в рамките на определен период, то инфлация ще има при :
    - увеличаване на количеството пари в системата при равни други условия,
    - при увел. на велоситити при равни други условия,
    - при намалено предлагане на стоки, услуги.

    Доколкото пазарът "работи" в посока да "възстановява" уравнението, при реализиране на горните хипотези се стига да растеж на цените.

    Сега в кризисния период, викат, кризата е унищожила доверието и по тази причина велоситито е паднало драстично, а това предизвиква недостиг на пари в системата и налага да се увеличи паричното предлагате, което било и причината за вливанията от типа QE. Ерго, намалената обращаемост се компенсира с увеличено количество ресурс. Аз лично ще повярвам на това,но ако видя един ден и обратния процес, който би изглеждал по следния примерен начин. Чичо Бен натиска клавиша делл на главния компютър, и "унищожава" трилион ненужни долара. Ама надали!

    Добре де, а защо продължават да мерят инфлацията чрез разните видове CPI
    Аз не го възприемам.
    По този въпрос има огромни различия. Аз не възнамерявам да започвам такъв разговор. Той е много дълъг и сложен. Става дума да се преразгледа вероятно обща теория за парите, характерът им, отделни важни понятия и т.-н. Така или иначе всяка школа си има свои виждания.
    Само за справка, има един симпатичен чичко – Мартин Хюфнер, който редовно и официално списва в коментарната част на сайта на Дойче Бьорзе, та той преди време излезе с интригуващо мнение по въпроса. Не е от големите корифеи, но говори ясно и просто за сложните неща и е леко четим. Разсъждава по въпроса: какво е инфлация и как се мери. Заглавието беше нещо от рода:
    Ние мерим инфлацията погрешно. Като свърша поста ще опитам да намеря.
    Ти викаш „за” хиперинфлацията. Не я обичам тази дума, че ми лъхва на неопределеност от нея. След като няма единно виждане за числово изражение, що е то?
    После, има и друга много популярна теза. Увеличеното парично предлагане (ефектът му) не можело да се „просмуче” при цените на търговските стоки и услуги, тъй като то засягало отношенията на емисионната и търговските (плюс инвестиционни банки,където ги има) и целяло оправяне на техните баланси. Това са приказки за „лека нощ” за пораснали деца, ако ме питаш мен, но всеки е в правото си да вярва, или не. С тези приказки се цели да ни накарат да вярваме, че няма няма опасност от инфлация.

    Изказваш предположение, че банките са болни и ще се налагат спасителни операции. Трябва да се внесат някакви уточнения. В Щатите доста безкомпромисно изрязаха инфектираното месо. Ликвидност има. Потреблението е силно. Безработицата – поносима. Засягаш енергетиката, но там (независимо от дългосрочните ефекти) са на път да си решат проблемите, че и големи износители на енергоносители да станат.
    Обемът на дълга е огромен, но като % не е от най-страшните. Може би по-скоро е въпрос на воля, че да започнат да изплуват.
    Европа ми е леко в мъгла. Липсва ми важна информация за банките. Какви скелети има в балансите им, особено при тези деривативи. Индиректно може да се съди само дори от това, че още няма практически фалирали банки, което е крайно съмнително, а от друга страна ето ти последните LTRO са вече за три години.
    Както казах, някакво решение може да се „търси” в посока „инфлация” , но защо трябва да е неконтролируема, след като и една контролирано увеличена инфлация би постигнала удовлетворителни резултати при достатъчен хоризонт.

    За струпване на негативните последици към периферията на Европа нямаме разлики. То има и защо.
    Last edited by nacheff; 24.11.2012, 21:05.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
      Аз си имам две собствени жилища - в Сф и в средно голям областен град.
      Не смятам, че са ми необходими още имоти.
      А ако ми потрябват - ще си купя...
      Не можеш да имаш. Гаранция. Хайде на бас, че нямаш нищо. С риск да изгубя баса, без да те познавам, знам, че нямаш нищо! Не съм ли добър играччччччччч!!!!!!
      ДОБЪР ВЕЧЕР Г-Н НИЩО!
      Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
        Испанците и голяма част от гърците се върнаха, сега остава задокеанските другари да се върнат и част от английските. Като се върнат скоро и всички доктори, ще копираме гърция по емигрантско поведение. А, ти специално ако не желаеш никога да се нанесеш в собствено жилище, никой не те кара, чергарския начин на живот е генетично заложен код от зората на човечеството. Някои хора не са се променили много за 200-300 поколения.
        Аз си имам две собствени жилища - в Сф и в средно голям областен град.
        Не смятам, че са ми необходими още имоти.
        А ако ми потрябват - ще си купя...
        "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

        Коментар


        • nacheff

          Имам пердвид ,че ще се втурнат да спасяват банки и да печатат още пари - спешно и спасително. Ще удължат процеса и понеже са мега некадърни няма да успеят да го спрат , защото и Путин ще почне да си играе с кранчетата , за да задържи цената на газта и петрола и с това спирачката в Америка, ще сработи твърдо и безотказно , дакато Европа ще изживее по драматично процеса , така че ще успеят и да я катастрофират хуманитарно и то не в Германия , а в периферията. Дано не съм прав !
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
            Имотите ще поскъпнат десетки пъти, но ще е по-малко от инфлацията и пак ще са надолу!
            А за да се изкупи всичко построено трябва да се върнат емигрантите (къде 800 000 чиляка) и да си родят по две деца на семейство - ей тогава ще се изкупят...
            С други думи - на кукуво лято ще се изкупят!
            Вече повече от преди ще е от значение свободната миграция на населението в ЕС, защото в края на 2010г.:
            1)
            - населението в ЕС до 19 години включително беше по-малко от 106.6 милиона души
            2)
            - населението в ЕС от 45 години до 64 години включително беше над 134.6 милиона души

            Тоест от началото на 2011г. до края на 2030г. ЕС ще се нуждае от над 28 милиона души в работоспособна възраст.
            Понеже и без това България е най-бедната държава в ЕС нейната роля е да доставя образовани човешки ресурси (не цигани) за да има финансова стабилност в по-богатите държави в ЕС.


            http://appsso.eurostat.ec.europa.eu/nui/show.do

            Коментар


            • Испанците и голяма част от гърците се върнаха, сега остава задокеанските другари да се върнат и част от английските. Като се върнат скоро и всички доктори, ще копираме гърция по емигрантско поведение. А, ти специално ако не желаеш никога да се нанесеш в собствено жилище, никой не те кара, чергарския начин на живот е генетично заложен код от зората на човечеството. Някои хора не са се променили много за 200-300 поколения.


              Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
              Имотите ще поскъпнат десетки пъти, но ще е по-малко от инфлацията и пак ще са надолу!
              А за да се изкупи всичко построено трябва да се върнат емигрантите (къде 800 000 чиляка) и да си родят по две деца на семейство - ей тогава ще се изкупят...
              С други думи - на кукуво лято ще се изкупят!
              Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
                Много правилно определение! И аз мисля, че една мека хиперинфлация, без да е галопираща, по-скоро прогнозируема може да избави Европа от вълчия капан.След това нещата ще си дойдат по местата. Имотите ще поскъпнат десетки пъти, ще се изкупи всичко построено, еврото ще стане конкурентно, ще се изчистят дълговете и сме готови за нов дългосрочен цикъл на ръст. Идеално ще стане трейдърко!
                Имотите ще поскъпнат десетки пъти, но ще е по-малко от инфлацията и пак ще са надолу!
                А за да се изкупи всичко построено трябва да се върнат емигрантите (къде 800 000 чиляка) и да си родят по две деца на семейство - ей тогава ще се изкупят...
                С други думи - на кукуво лято ще се изкупят!
                "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  То еврото им стартово дори , ще поскъпне и каквито са умнички в Европа начело с бабата и току виж им се прискала мека хиперинфлация. Влязат ли пак в някаква илюзия на спасението , ще докарат Европа до хуманитарна катастрофа. Солидни дапаси от брашно и то добре заключени, ще трябва да си направим.
                  Въобще не е никакво пророчество да се види момента , те янките вече го определиха.
                  Много правилно определение! И аз мисля, че една мека хиперинфлация, без да е галопираща, по-скоро прогнозируема може да избави Европа от вълчия капан.След това нещата ще си дойдат по местата. Имотите ще поскъпнат десетки пъти, ще се изкупи всичко построено, еврото ще стане конкурентно, ще се изчистят дълговете и сме готови за нов дългосрочен цикъл на ръст. Идеално ще стане трейдърко!
                  Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    То еврото им стартово дори , ще поскъпне и каквито са умнички в Европа начело с бабата и току виж им се прискала мека хиперинфлация. Влязат ли пак в някаква илюзия на спасението , ще докарат Европа до хуманитарна катастрофа. Солидни дапаси от брашно и то добре заключени, ще трябва да си направим.
                    Въобще не е никакво пророчество да се види момента , те янките вече го определиха.
                    Вероятно трябваше да кажа, че и аз съм "инфлационист". Това последното иде само да уточни, че във все още течащия спор относно това, какви процеси текат в момента : инфлация или дефлация, заставам на страната на инфлационистите.
                    Не ми харесва, не ми е изгодно, но така го виждам.
                    Темата е дълга.
                    Тезата ти за хиперинфлация ми изглежда крайна. Субективно е.

                    Ти може и да не взимаш отношение към това, което ти пиша, но е подходящо поне да дефинираш понятията, които ползваш. Заради теб самия.
                    Това "мека хиперинфлация" ме кара да потърся ухилен емотикон след съчетанието. Погледнах, обаче, няма.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      То еврото им стартово дори , ще поскъпне и каквито са умнички в Европа начело с бабата и току виж им се прискала мека хиперинфлация. Влязат ли пак в някаква илюзия на спасението , ще докарат Европа до хуманитарна катастрофа. Солидни дапаси от брашно и то добре заключени, ще трябва да си направим.
                      Въобще не е никакво пророчество да се види момента , те янките вече го определиха.
                      Не бе ... Аз принципно съм на сходна позиция относно "перспективите", ама ме развесели точното определяне на датата
                      А и не нищо не каза за макароните...
                      все пак...
                      Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                      Коментар


                      • pipbel

                        То еврото им стартово дори , ще поскъпне и каквито са умнички в Европа начело с бабата и току виж им се прискала мека хиперинфлация. Влязат ли пак в някаква илюзия на спасението , ще докарат Европа до хуманитарна катастрофа. Солидни дапаси от брашно и то добре заключени, ще трябва да си направим.
                        Въобще не е никакво пророчество да се види момента , те янките вече го определиха.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Нострадамус ряпа да яде

                          Суджуци има, паламудите са осолени, двойна преварена бол.
                          До брашното само не съм опрял още, ма то малък кахър.

                          Ха наздраве за другарите маи и ко

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            След по малко от месец ФЕД , ще се парализира и САЩ ще фалира поради огромния си бюджетен дефицит..парите ще се обезценят. Купувайте сега, защото пак ще станем свидетели на галопиращи цени като през 97 г.
                            Хиперинфлацията, ще е толкова силна че са и приготвили огромна спирачка - нова технология за достъпна енергия и когато се заговори за нея и цените на енергоносителите почнат да падат ..хиперинфлацията ще бъде спряна и овладяна. Плановете са тя да се развие светкавично и още по светкавично да бъде овладяна - закована ! Целта е минимални хуманитарни поражения. Все пак се позапасете с брашно например.
                            Традер, 21.12.2012 ле визираш ... ?
                            ... и ако може втори въпрос - Макарони и ориз, вършат ли работа, или само брашно
                            Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                            Коментар


                            • музовир

                              Няма време за купуване на апартаменти вече, има време да се купи брашно !
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • След по малко от месец ФЕД , ще се парализира и САЩ ще фалира поради огромния си бюджетен дефицит..парите ще се обезценят. Купувайте сега, защото пак ще станем свидетели на галопиращи цени като през 97 г.
                                Хиперинфлацията, ще е толкова силна че са и приготвили огромна спирачка - нова технология за достъпна енергия и когато се заговори за нея и цените на енергоносителите почнат да падат ..хиперинфлацията ще бъде спряна и овладяна. Плановете са тя да се развие светкавично и още по светкавично да бъде овладяна - закована ! Целта е минимални хуманитарни поражения. Все пак се позапасете с брашно например.
                                Last edited by supertrader; 23.11.2012, 10:21.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X