IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Започна ли ценовата стабилизация на пазара на имоти у нас?

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ще купят 2026г., обаче косите ще са сиви, семейството отдавна забравен блян, трудно ще се намира работа, приятелите ще са заети за преместване на мебелите в нова квартира, абе УЖАС за некупилите!!
    Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

    Коментар


    • Пазарите са "Непроменими" места

      Нищо ново няма да кажа по въпроса , освен старото с други думи

      а старото е :

      довери ли се човек на "колективното" мислене - ще губи пари защото :

      Журналистите НЕ продават Евтини жилища - (най-страхливите спечелиха - най-алчните ще го из*у*хат пак)

      през 2010 год Отново започна рекламата на ипотеки ,
      през 2011 смениха "плочата" ,
      сега Вече е Ясно
      -----------
      И понеже никой не се учи от грешките си - Пазарите са "непроменими места"

      излъгани ще има винаги ........

      "Няма по-опасен израз от "Всички така правят / мислят" - Лев Толстой

      - който не е купил през 2010 - 2011 - през 2026 год Пак ще има Шанс

      Коментар


      • Абе вие критикувате туканка, ама като гледам май хората с усещане за поскъпване са се увеличили доста. Не съм само аз като преди 2 години. Вече виждам поне още 7-8.
        Е, нормално е печелившите да сме малцинство, ама и ротшилдовците и бъфетите не са сред мнозинството от населението.
        А само като си представите когато ни сполети това:
        http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5311211
        , тогава хиляда евро на квадрат ще струват селските къщи в Бяла Слатина!
        Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

        Коментар


        • Мокри брокерски сънища.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
            Разбира се, че се бъзика. Историята за продавача, който я обарвал не я ли помниш?

            Ще и се ама на дали

            Коментар


            • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
              Този пък! Аз моята под 1000 евра няма да я дам посмъртно. Купил съм една за 19,6, друга за 300. Е първата може и да я шитна на Е960/м.2, ама тази за триста докато не стане 3000 няма да я барам. Още малко и инфлацията да оправи нещата и хоп-готово. Цял безмислен влогарски живот, ще отиде марцина.
              Ако искаш не барай до 10000

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ale1 Разгледай мнение
                Пазарите никога не "слушат" мнозинството .......
                А най-интересното и хубавото е, че самото мнозинство е сляпо и глухо, само инстинктивно се допира до вълната на събрата, тича и пасе доволно.
                Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                Коментар


                • никакво значение няма цената

                  Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  никой не е казал, че няма да стигнат 1000Е+ панелките... особено до циганите... само дето тогава любимите ти панирани кожички ще са 10-20 евра в кварталната кръчма, а бензина ще е по 4-5 еврака литъра.
                  кучето е закопано на друго място

                  лошото е , че всеки вярва само на това , което му харесва

                  а още по-лошото е , че Пазарите никога не "слушат" мнозинството .......

                  иначе няма кой да оправи крайния резултат

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
                    Този пък! Аз моята под 1000 евра няма да я дам посмъртно. Купил съм една за 19,6, друга за 300. Е първата може и да я шитна на Е960/м.2, ама тази за триста докато не стане 3000 няма да я барам. Още малко и инфлацията да оправи нещата и хоп-готово. Цял безмислен влогарски живот, ще отиде марцина.
                    никой не е казал, че няма да стигнат 1000Е+ панелките... особено до циганите... само дето тогава любимите ти панирани кожички ще са 10-20 евра в кварталната кръчма, а бензина ще е по 4-5 еврака литъра.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
                      Този пък! Аз моята под 1000 евра няма да я дам посмъртно. Купил съм една за 19,6, друга за 300. Е първата може и да я шитна на Е960/м.2, ама тази за триста докато не стане 3000 няма да я барам. Още малко и инфлацията да оправи нещата и хоп-готово. Цял безмислен влогарски живот, ще отиде марцина.
                      Майко МИЛА!!!!!!!!!!!! Лорде сменил си си ника нали???

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        Бабитката се бъзика с нас. Панел на последен етаж по 750Е м2 .. това и в мокрите сънища на музовира го няма
                        Този пък! Аз моята под 1000 евра няма да я дам посмъртно. Купил съм една за 19,6, друга за 300. Е първата може и да я шитна на Е960/м.2, ама тази за триста докато не стане 3000 няма да я барам. Още малко и инфлацията да оправи нещата и хоп-готово. Цял безмислен влогарски живот, ще отиде марцина.
                        Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                          Ей, тва брокЕтата напълно сте изтрещели!
                          Добра оферта?!?! ТОВА?!?! Панеляк, последен етаж, в средата на нищото! Кое му е доброто? "Усвоените" балкони може би? Секциите и тапетите тип "Късен соц"? Боже, Боже... И това за 75 бона В ЕВРО???
                          Луди хора...
                          По-горе пише, че строителството е тухла. И тъй като е в Малинова долина - склонен съм да приема, че е тухлено строителство.

                          Но само това.

                          Коментар


                          • Бабитката се бъзика с нас. Панел на последен етаж по 750Е м2 .. това и в мокрите сънища на музовира го няма
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
                              Не ви разбирам, ако тази супермодерна сграда и удобно разположение е втасала" обява, то тогава незнам.........сигурно искате някакви извънземни имоти. Добре, ето една наистина добра оферта:
                              http://www.imoti.net/tristaen-aparta...no2039590.html

                              Тука мога да играя повече, до 6%.
                              Ей, тва брокЕтата напълно сте изтрещели!
                              Добра оферта?!?! ТОВА?!?! Панеляк, последен етаж, в средата на нищото! Кое му е доброто? "Усвоените" балкони може би? Секциите и тапетите тип "Късен соц"? Боже, Боже... И това за 75 бона В ЕВРО???
                              Луди хора...
                              Never underestimate the predictability of stupidity

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                                Офертата, която посочваш се равнява на 194 средни заплати от третото тримесечие на 2012г. в България и при това само за 102 кв. м.
                                http://www.nsi.bg/otrasal.php?otr=26


                                За сравнение апартамент във Франкфурт на Майн, а не Франкфурт на Одер:
                                - 200 кв. м.
                                - струва само 177 средни заплати от второто тримесечие на 2012г. в Германия
                                http://www.von-poll.de/index.php5?ke...&immo=67292999
                                https://www.destatis.de/EN/FactsFigu...yEarnings.html
                                Колегата Информ открай време предпочита убедително да онагледява тезите си, вместо да формулира разни твърдения, които имат като единствена последица - разправии и грубости.
                                Чест и почитания, колега Информ!

                                Позволи ми да продължа. Не, че не е казвано вече Н пъти, но очевидно трябва периодично да се повтаря.
                                Дълги наблюдения са довели до извода, че при ненарушени базови икономически съотношения, цената на 1 кв. м. среден по характеристики и разположение жилищен имот следва да тендира към размера на 1-на средна едномесечна брутна работна заплата.
                                Примерът с германския имот "илюстрира" правилото.
                                Е, вярно, този актив "живее" на един зрял пазар, конкурентен и доста консервативен, с висока ефективност, а Германия участва в разделението на труда със стоки с висока добавена стойност и масиран експорт в гигантски размери.

                                Последният абзац по-горе го пиша само и единствено за да сложа пранги на собствения си порив да се изцепя юнашки: Ето, видите ли! За да стигнем до нормалната цена на българския имот, трябва безмилостно да делнем оферираното на две. Твърде просто, за да е вярно. А защо, би попитал някой? И то с пълно право.
                                Само ще намекна, че то пълно изследване на връзки и зависимости е сложна работа.
                                Течните горива, като пример, и в Германия и в Бг, са практически на една цена в абсолютни стойности, но като % отнесени към други фактори, се отличават значително.

                                В последна сметка, цената е не това, което показват разни абстрактни сметки, а това, на което си стиснат ръцете двете страни.

                                Без спекула с конкретни числа, тази оферта е драстично над всякакви мислими стойности.
                                Последното е субективно и без всякакъв ангажимент.

                                Коментар

                                Working...
                                X