IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Започна ли ценовата стабилизация на пазара на имоти у нас?

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • kur. nqma da zopo4ne scoro

    Коментар


    • Пешо, ти като се биеш в гърдите, че ди голем енергетик, защо не работиш в областта на енергетиката, а копаш картофи??!!

      Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      За съжаление нямам самочувствие но знания и опит в излишък.Няма електрическа централа или електроенергийна компания в света в която да има тайни за мен.Казах че съм готов да се изправя в състезание с хора завършили Масачузетс и който ми кажете университет по света.Да видим като са дали толкова пари какво толкова повече знаят и могат от мен.Аз съм завършил непрестижния и несъществуващ за световните класации Технически университет в София.Работил съм с колеги от цял свят и знам какво говоря.
      Голяма заблуда е че едно нещо като е лъскаво и има пари е голяма работа.Образованието е вътрешен а не външен процес.Който иска да учи за него прегради няма.Рано или късно стига където накъдето е тръгнал.Който не иска престоя на луксозно място не му гарантира нищо.Или обират парите на родителите му или задлъжнява до безумие.За икономиката и финансите няма да спорим.Няма да си променя мнението че това не са науки.Наука е нещо друго.Не може да бъде наука нещо което зависи от волята на политици и евреи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
        Голяма заблуда е че едно нещо като е лъскаво и има пари е голяма работа.Образованието е вътрешен а не външен процес.Който иска да учи за него прегради няма.Рано или късно стига където накъдето е тръгнал.Който не иска престоя на луксозно място не му гарантира нищо.Или обират парите на родителите му или задлъжнява до безумие.За икономиката и финансите няма да спорим.Няма да си променя мнението че това не са науки.Наука е нещо друго.Не може да бъде наука нещо което зависи от волята на политици и евреи.
        Точно в десятката. Поздравления.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ale1 Разгледай мнение
          няма лошо - важно е да имаш самочувствие..а не теб не ти липсва
          какво , като някой е завършил Харвард , Йеил - същото като Левуново Скуул

          влязла тиква с Пари в Харвард - излязла тиква без Пари но с претенции
          ------

          Пак бъркаш икономиката и Финансите

          икономика можеш да завършиш - тя е точна дисциплина , като инженерията

          ако искаш финанси - научи Покера и по-спец Законът на Покера !

          или законите на Диалектиката........и добре дошъл на пързалката
          За съжаление нямам самочувствие но знания и опит в излишък.Няма електрическа централа или електроенергийна компания в света в която да има тайни за мен.Казах че съм готов да се изправя в състезание с хора завършили Масачузетс и който ми кажете университет по света.Да видим като са дали толкова пари какво толкова повече знаят и могат от мен.Аз съм завършил непрестижния и несъществуващ за световните класации Технически университет в София.Работил съм с колеги от цял свят и знам какво говоря.
          Голяма заблуда е че едно нещо като е лъскаво и има пари е голяма работа.Образованието е вътрешен а не външен процес.Който иска да учи за него прегради няма.Рано или късно стига където накъдето е тръгнал.Който не иска престоя на луксозно място не му гарантира нищо.Или обират парите на родителите му или задлъжнява до безумие.За икономиката и финансите няма да спорим.Няма да си променя мнението че това не са науки.Наука е нещо друго.Не може да бъде наука нещо което зависи от волята на политици и евреи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
            Покупката на имот винаги съм мислела и доказвала, че е била,е и ще бъде много добра инвестиция, а може би не е само за разни спекуланти. За нормалните хора, които го купуват с цел да живее в него и следващите поколения това си е супер финансова сделка с положителни дългосрочни последици. Затваряш едни пари в имот и не ти трябва да го мислиш повече въобще! Няма да се дзвериш в екрани и графики, освен ако не помислиш да го продадеш.
            Ако имаш парЕ, да. Ама с кредит си е ...
            Хем нямаш пари, хем имаш да изплащаш, хем имота ти се обезценява (за сега де )

            Коментар


            • Първоначално изпратено от споменЪ Разгледай мнение
              Моето скромно мнение е, че покупката на жилищен имот в момента е добра инвестиция. е очаквам голям скок при цените на НИ.
              Покупката на имот винаги съм мислела и доказвала, че е била,е и ще бъде много добра инвестиция, а може би не е само за разни спекуланти. За нормалните хора, които го купуват с цел да живее в него и следващите поколения това си е супер финансова сделка с положителни дългосрочни последици. Затваряш едни пари в имот и не ти трябва да го мислиш повече въобще! Няма да се дзвериш в екрани и графики, освен ако не помислиш да го продадеш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от каун Разгледай мнение
                Ама е вярно за това, че луд умора няма
                тя и глупостта е безгранична.....но не ти пречи , както се вижда

                Коментар


                • Първоначално изпратено от каун Разгледай мнение
                  --------
                  гледам по-долу има линк от експерт.бг , пак се говори за повишение
                  http://news.expert.bg/n224750/[/I]

                  Ако преди строителните компании работеха на 12% печалба, сега тя е между 5 и 7%.

                  Цитат от линка. Да се чудиш да се смейш ли да п..ш ли. Наглост.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от green hawk Разгледай мнение
                    -------------
                    отзад напред :
                    4 - банките няма да изкарват жилища на търг масово -
                    те вече са спечелили от Самоучастието на кредитополучателите + натрупаните лихви ........
                    а и има още мераклии , които си мислят "ще ударим кьоравото"

                    3 - нещата не могат да се сговн*сат - най-богатите ще ги боли най-много..а те са го измислили да им е хубаво а не болезнено

                    2 - мерките отдавна са сработили - ако изобщо са били необходими

                    1- Дъната и Върховете при Имотния Пазар се формират от новините - не от мерака на продавачите и купувачите - единствено в тази точка си с лек дебаланс в мнението
                    защото вече никой не говори за спад - факт е , че заглавието на темата е от публикация в Инвестор а не нечие съчинение
                    Пак ли пишеш с няколко ника?

                    Гледам тук едно твое мнение от 2009:

                    благодаря за съвета
                    какво да ти кажа.............говореха за ЕВТИНО през септември 2008 , за нова година,за края на март ,,,сега ти за май (не че не ти вярвам) но това чакане.......
                    да,за жилищни нужди е , но разликата към днес е около 24000 евро (между офертата и моите възможности )
                    мръсно време-един умира / друг му го нав....ира
                    --------
                    гледам по-долу има линк от експерт.бг , пак се говори за повишение
                    http://news.expert.bg/n224750/



                    Ама е вярно за това, че луд умора няма

                    Коментар


                    • а пък моето скромна мнение е , че си 98 % прав

                      Първоначално изпратено от споменЪ Разгледай мнение

                      1- Моето скромно мнение е, че покупката на жилищен имот в момента е добра инвестиция. Не съм напълно сигурен дали точно сега е дъното на цените или дъното ще бъде достигнато догодина с 3-5% надолу, но това едва ли е от особено значение, когато става въпрос за по-дългосрочна инвестиция.
                      Според мен едва ли ще последва рязък скок през следващите няколко години. Дори го изключвам изобщо като вариант. Очаквам плавно покачване на цените.
                      Основните ми аргументи, за това, че цените са около дъното и ще последва възстановяване в скоро време са следните:
                      2. Ако мерките за излизане от кризата, които се прилагат в момента сработят (варианта, който аз лично предпочитам) няма как да не доведат до обръщане на тенденциите и нагласите и раздвижване на икономиката, а това без съмнение би подкрепило и цените на НИ. Не очаквам да станем свидетели на някъв икономически бум, а на бавно и плавно възстановяване, затова и не очаквам голям скок при цените на НИ.
                      3. Ако “нещата” се сговнясат, единствения оставащ за мен вариант (поради изчерпване на останалите) за облекчаване на длъжниците, поизглаждане на дисбалансите и раздвижване на икономиката е печатането на пари и увеличаване на инфлацията. Изключвам напълно варианта, за който говори т.нар. супертрейдър, за хиперинфлация, шок и ужас. Германците сега се противят на мерки, които биха довели до увеличаване на инфлацията с 1-2%, а си представям какво ще се случи, ако някой настоява да си задраскат 90-95% от стойността на онова, което са печелили и спестили десетилетия, чрез безразборно печатане на евра и хиперинфлация. Аз очаквам да си стиснат ръцете при нива на инфлацията около 8-10% до 12%, което за 3-4 години би дало добри резултати и би рестартирало системата.

                      4 Някои участници в темата споделят, че имотите, които банките ще изсипят на пазара щели да натиснат още цените – вече 3-4 години го чакаме това изсипване, но то все още го няма. Нямаше го на 20-25% по-високи цени преди 2-3 години, няма го и сега на 40% от върха. Банките просто нямат интерес да “изсипват”, понеже по този начин сами на себе си ще навредят. Да, през последната година се наблюдава повсеместно желание за продажба на обезпечения, но не е на всяка цена. Тук проблема на банките не е в бройката на имотите, които притежават, а в качеството на имотите, които са вземали като обезпечения. Качественият имот и сега много лесно се продава. Друго е положението с разни порутени апартаменти из крайни квартали или на що годе добро място, но в трагично състояние. Подобни имоти много трудно се продават, но не заради пазара, а заради тях самите. Голяма част от тези имоти наистина за непродаваеми, но те не могат да натиснат пазара в никакъв случай, понеже не са част от него.
                      -------------
                      отзад напред :
                      4 - банките няма да изкарват жилища на търг масово -
                      те вече са спечелили от Самоучастието на кредитополучателите + натрупаните лихви ........
                      а и има още мераклии , които си мислят "ще ударим кьоравото"

                      3 - нещата не могат да се сговн*сат - най-богатите ще ги боли най-много..а те са го измислили да им е хубаво а не болезнено

                      2 - мерките отдавна са сработили - ако изобщо са били необходими

                      1- Дъната и Върховете при Имотния Пазар се формират от новините - не от мерака на продавачите и купувачите - единствено в тази точка си с лек дебаланс в мнението
                      защото вече никой не говори за спад - факт е , че заглавието на темата е от публикация в Инвестор а не нечие съчинение

                      Коментар


                      • аз също смятам, че започва стабилизация на цената на НИ.
                        най много до 2-5 години очаквам процеса на поевтиняване да приключи.
                        в периода 6-10 години дори очаквам покачване в номинално изражение. (става въпрос за имоти в градове над 200 хил. души и който не са от панел. и за селски имоти сторени след 1972 година или реставрирани такива от преди освобождението, намиращи се в район където местното население не е преобладаващо индианско). за останалите имоти не мога да гарантирам покачване. дори и в номинално изражение.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                          Те нямат интерес, но ще бъдат принудени. И това ще стане когато се вдигне лихвения процент и рефинансирането на загубите, които търпят благодарение на просрочените кредити стане непосилно. Друг е въпроса колко хора ще имат кеш-а да си позволят подобен ход.
                          Според мен е възможно (евентуално) да има "подаръци" при най-ниския клас апартаменти, за които споменах и за които и в момента няма желаещи купувачи на обявените им ниски цени, както и при най-високия клас, които също не са много ликвидни. Но това за мен са по-скоро изключения и малки сегменти от пазара като цяло. Не че разбирам кой знае колко от този пазара де, в интерес на истината, но просто си размишлявам

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от споменЪ Разгледай мнение

                            Някои участници в темата споделят, че имотите, които банките ще изсипят на пазара щели да натиснат още цените – вече 3-4 години го чакаме това изсипване, но то все още го няма. Нямаше го на 20-25% по-високи цени преди 2-3 години, няма го и сега на 40% от върха. Банките просто нямат интерес да “изсипват”, понеже по този начин сами на себе си ще навредят. Да, през последната година се наблюдава повсеместно желание за продажба на обезпечения, но не е на всяка цена. Тук проблема на банките не е в бройката на имотите, които притежават, а в качеството на имотите, които са вземали като обезпечения. Качественият имот и сега много лесно се продава. Друго е положението с разни порутени апартаменти из крайни квартали или на що годе добро място, но в трагично състояние. Подобни имоти много трудно се продават, но не заради пазара, а заради тях самите. Голяма част от тези имоти наистина за непродаваеми, но те не могат да натиснат пазара в никакъв случай, понеже не са част от него.
                            Те нямат интерес, но ще бъдат принудени. И това ще стане когато се вдигне лихвения процент и рефинансирането на загубите, които търпят благодарение на просрочените кредити стане непосилно. Друг е въпроса колко хора ще имат кеш-а да си позволят подобен ход.
                            I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                            Коментар


                            • Моето скромно мнение е, че покупката на жилищен имот в момента е добра инвестиция. Не съм напълно сигурен дали точно сега е дъното на цените или дъното ще бъде достигнато догодина с 3-5% надолу, но това едва ли е от особено значение, когато става въпрос за по-дългосрочна инвестиция.
                              Според мен едва ли ще последва рязък скок през следващите няколко години. Дори го изключвам изобщо като вариант. Очаквам плавно покачване на цените.
                              Основните ми аргументи, за това, че цените са около дъното и ще последва възстановяване в скоро време са следните:
                              1. Ако мерките за излизане от кризата, които се прилагат в момента сработят (варианта, който аз лично предпочитам) няма как да не доведат до обръщане на тенденциите и нагласите и раздвижване на икономиката, а това без съмнение би подкрепило и цените на НИ. Не очаквам да станем свидетели на някъв икономически бум, а на бавно и плавно възстановяване, затова и не очаквам голям скок при цените на НИ.
                              2. Ако “нещата” се сговнясат, единствения оставащ за мен вариант (поради изчерпване на останалите) за облекчаване на длъжниците, поизглаждане на дисбалансите и раздвижване на икономиката е печатането на пари и увеличаване на инфлацията. Изключвам напълно варианта, за който говори т.нар. супертрейдър, за хиперинфлация, шок и ужас. Германците сега се противят на мерки, които биха довели до увеличаване на инфлацията с 1-2%, а си представям какво ще се случи, ако някой настоява да си задраскат 90-95% от стойността на онова, което са печелили и спестили десетилетия, чрез безразборно печатане на евра и хиперинфлация. Аз очаквам да си стиснат ръцете при нива на инфлацията около 8-10% до 12%, което за 3-4 години би дало добри резултати и би рестартирало системата.

                              Някои участници в темата споделят, че имотите, които банките ще изсипят на пазара щели да натиснат още цените – вече 3-4 години го чакаме това изсипване, но то все още го няма. Нямаше го на 20-25% по-високи цени преди 2-3 години, няма го и сега на 40% от върха. Банките просто нямат интерес да “изсипват”, понеже по този начин сами на себе си ще навредят. Да, през последната година се наблюдава повсеместно желание за продажба на обезпечения, но не е на всяка цена. Тук проблема на банките не е в бройката на имотите, които притежават, а в качеството на имотите, които са вземали като обезпечения. Качественият имот и сега много лесно се продава. Друго е положението с разни порутени апартаменти из крайни квартали или на що годе добро място, но в трагично състояние. Подобни имоти много трудно се продават, но не заради пазара, а заради тях самите. Голяма част от тези имоти наистина за непродаваеми, но те не могат да натиснат пазара в никакъв случай, понеже не са част от него.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                                НИ все още падат. А когато достигнат дъното ще се покачват плавно. Моят апартамент струваше 18К $ през 1998. Сега го дават че е около 40к евро. Как така стана че се вдигна цената на 18 годишен тухлен апартамент???
                                Правим сметка през златото . 1998 са 300$ на 3унция,т.е. 18 000 / 300 = 60 3унции. Сега златото е около 1300 евро. 40 000 / 1000 = 30 3унции. Според мен цената на апартамента ми е паднала НАПОЛОВИНА.
                                Защо ли си мисля,че цената на НИ постоянно пада Вярно,обезценява се по-бавно от парите ( влогъ ), ама е абсолютно неликвиден като инвестиция.
                                Правилно разсъждаваш. Сградите са дълготрайни материални активи и подлежат на амортизация т.е. овехтяване. Единствения аргумент за тяхното увеличаване е инфлацията и те вече преживяха своя бум. В бъдеще технологиите ще позволяват изграждането на жилища да бъде много по-лесно, евтино и безопасно. Така че за мен повече ще се търсят парцели отколкото градски апартаменти.
                                I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                                Коментар

                                Working...
                                X