IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Започна ли ценовата стабилизация на пазара на имоти у нас?

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
    Тук вече е политически въпрос, ако ЕЦБ и Германците им скимне няма даваме пари няма печатаме, такава яка дефлациийка ще си спретнем че не е истина. Но преспективата е монетизиация на дълга, така че и аз съм сколен за сериозна инфлация. Проблема при нас е че ако в ЕС напечат 10% там ще им се увеличи предлганаето и цените ще кореспондират на промяната, проблема е че тук ще се увеличат цените на вноса, но предлганете на пари ще е едно и също. Ей тогава сериозно ще я втасаме.

    EЦБ и германците са две страни с различни интереси

    Това , че ЕЦБ е във Франкфурт не я прави по никакъв начин "приобщена" към интереса на Германия

    германците са същите като нас - овце , пардон- данъкоплатци

    ЕЦБ има други интереси - неслучайно рефинансираха ТБ с 940 млд Евро за сметка на еврооф.....данъкоплатците

    Прочетох скоро мнение на юзър от друг форум
    (твърди ,че живее в Дания) който изказа мнение по същия въпрос ,
    но на висок йезуитски стил ! Чудех му се около 20 мин

    ще опитам да го перифразирам :

    "дойде време цинизмът да стане императивна категория и норма за обществено поведение
    а Либор - универсален часовник за "Необходимото" точно време"
    --------
    за мен това е безупречно вярно ,
    защото човешката глупост е като права линия - няма нито начало , нито край
    Last edited by ale1; 03.11.2012, 17:12.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
      Стига сте спорили за вицове, а дайте да обсъдим по темата, след сегашната стабилизация, ще има ли рязък ръст или ще бъде по-плавен и неусетен.
      Тезата на Супертредър е, че ще има хиперинфлация, парите ще се обезценят рязко и имотите ще поскъпнат пъти, след което ще се нормализират отново доходите.
      Аз съм по-консервативен, предпочитам плавния и бавен около 20 годишен ръст. Вие...
      НИ все още падат. А когато достигнат дъното ще се покачват плавно. Моят апартамент струваше 18К $ през 1998. Сега го дават че е около 40к евро. Как така стана че се вдигна цената на 18 годишен тухлен апартамент???
      Правим сметка през златото . 1998 са 300$ на 3унция,т.е. 18 000 / 300 = 60 3унции. Сега златото е около 1300 евро. 40 000 / 1000 = 30 3унции. Според мен цената на апартамента ми е паднала НАПОЛОВИНА.
      Защо ли си мисля,че цената на НИ постоянно пада Вярно,обезценява се по-бавно от парите ( влогъ ), ама е абсолютно неликвиден като инвестиция.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        Стига сте спорили за вицове, а дайте да обсъдим по темата, след сегашната стабилизация, ще има ли рязък ръст или ще бъде по-плавен и неусетен.
        Тезата на Супертредър е, че ще има хиперинфлация, парите ще се обезценят рязко и имотите ще поскъпнат пъти, след което ще се нормализират отново доходите.
        Аз съм по-консервативен, предпочитам плавния и бавен около 20 годишен ръст. Вие...

        Тук вече е политически въпрос, ако ЕЦБ и Германците им скимне няма даваме пари няма печатаме, такава яка дефлациийка ще си спретнем че не е истина. Но преспективата е монетизиация на дълга, така че и аз съм сколен за сериозна инфлация. Проблема при нас е че ако в ЕС напечат 10% там ще им се увеличи предлганаето и цените ще кореспондират на промяната, проблема е че тук ще се увеличат цените на вноса, но предлганете на пари ще е едно и също. Ей тогава сериозно ще я втасаме.
        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

        Коментар


        • Стига сте спорили за вицове, а дайте да обсъдим по темата, след сегашната стабилизация, ще има ли рязък ръст или ще бъде по-плавен и неусетен.
          Тезата на Супертредър е, че ще има хиперинфлация, парите ще се обезценят рязко и имотите ще поскъпнат пъти, след което ще се нормализират отново доходите.
          Аз съм по-консервативен, предпочитам плавния и бавен около 20 годишен ръст. Вие...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
            С радиото трудно се води дискусия. Чаках аргумент, а получих стари новини.
            трябва да се постараеш повече за нов виц
            според Иванчо и кафето..........и новините

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ale1 Разгледай мнение
              спорят американец и руснак-чии коли са по-здрави и хубави:

              - американецът:
              ние имаме Форд , Кадилак , Шевролет....

              - руснакът не изброява по разбираеми причини , но казва:
              Може да са ви по-хубави колите-но биете негрите

              ---------
              когато се намесваш в принципен разговор - трябват аргументи

              всеки път когато се намесваш - ще ти разказвам по един Адекватен виц

              за етикетите си абсолютли праф
              С радиото трудно се води дискусия. Чаках аргумент, а получих стари новини. Приказвай си, то гроздето е кисело..

              Коментар


              • ще ти разкажа един виц ....

                Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                Чакам снимка на 14г етикет.........................................
                спорят американец и руснак-чии коли са по-здрави и хубави:

                - американецът:
                ние имаме Форд , Кадилак , Шевролет....

                - руснакът не изброява по разбираеми причини , но казва:
                Може да са ви по-хубави колите-но биете негрите

                ---------
                когато се намесваш в принципен разговор - трябват аргументи

                всеки път когато се намесваш - ще ти разказвам по един Адекватен виц

                за етикетите си абсолютли праф

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader;1059338669

                  Имам някаква представа какво се търси в момента и къде се концентрират усилията.
                  По отношение на имотите - ще се превърнат в съоръжение и източник на доходи при необходимост за хората .
                  Това никак не е зле, като за апокалипсис.
                  аз ти писах ,чe R&D e сериозен занаят .......
                  няма как да проумея тезата ти.....
                  което не означава , че не би могъл да си прав

                  а и няма да попитам какво и къде се концентрира -
                  щом ти е занаят.......
                  едва ли раздаваш безплатни инвестиционни съвети
                  --------
                  онова което аз знам , че Кризата Идва когато Трябва и си Отива когато свършат Парите
                  за мое съжаление не знам КОГА точно ще я отменят

                  Много сме близо , единомислието за срив е ужасяващо .....
                  а това е "Зодия № 5" от уроците на Тремпълтън (оФчия синдром)

                  от друга страна има крещящо обедняване.......което значи едно - Кризата е "ожънала" -
                  следват Години за оран,сеитба,поливане, наторяване

                  и после пак някой "Лиман Брос" ще изплаши глупаците

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ale1 Разгледай мнение
                    Прочети му съветите , остави му парите - прехвърлил ги е много преди ние да разберем !
                    Банка НЕ фалира - фалират Глупаците (данъкоплатците-термин твой )
                    ---------
                    останалото ще го разбереш като преброиш резулатите в Гугъл от Този сърч:
                    "манипулации на Либор"
                    за това писах в преден пост - най-страшен е гласът на мнозинството (Зодии 2 , 3 и 5 на Тремпълтън)

                    щом говориш за кредитен рейтинг ..........няма убеждаване в нищо....

                    ---------------
                    Как щяха такива като теб да повярват в "Кризата" ако не бяха удавили Лимън Брос
                    нали ви трябва ужас , за да повярвате


                    в поста ти има и нещо градивно :

                    различаваш 12-годишното от 14 годишното ..........
                    има хора които с това си вадят хляба
                    Чакам снимка на 14г етикет ( за да ги разпознавам като пия ). И на мене така наречената 'криза', в същност отрезвяване ми подейстава добре. Мога да си купя повече неща с парите които печеля. А и заплатата ми се вдигна, тъй като смених компанията. Не виждам какво лошо има в това, кредита който теглиш да е 60% от РАЗПОЛАГАЕМИЯТ доход. А не 80% от очакваният след година. Това не е криза,а реалност.
                    За твое сведение, цената на кредита,т.е. на ЛИХВАТА се определя от кредитният рейтинг. С две думи колкото по-висок рейтинг, толкова по-малка лихва. Учудва ме че икономист пренебрегва рейтинга, т.е. цената на парите.
                    Нещо не си наясно, независимо от претенциите. Или аз не те разбирам. А пък остави му парите - прехвърлил ги е много преди ние да разберем направо ме хвърли в оркестъра. Човекът си е дал великите съвети за изкарване на пари, ама къде са му парите - никой не знае.
                    И аз имам велики съвети, ама повече от 100к на година не идват.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение

                      Само едно нещо на ми е ясно за най-великият инвеститор. Какво стана със богатото му наследство в краят на 2008??? Защото през 2008 Лемън Брадърс бяха на върха и със непробиваем кредитен рейтинг.... И най-великите банки и инвеститори бяха спасени със парите на данъкоплатците. Май фаворизираш хората изгубили милиарди НЕТЕХНИ пари
                      Прочети му съветите , остави му парите - прехвърлил ги е много преди ние да разберем !
                      Банка НЕ фалира - фалират Глупаците (данъкоплатците-термин твой )
                      ---------
                      останалото ще го разбереш като преброиш резулатите в Гугъл от Този сърч:
                      "манипулации на Либор"
                      за това писах в преден пост - най-страшен е гласът на мнозинството (Зодии 2 , 3 и 5 на Тремпълтън)

                      щом говориш за кредитен рейтинг ..........няма убеждаване в нищо....

                      ---------------
                      Как щяха такива като теб да повярват в "Кризата" ако не бяха удавили Лимън Брос
                      нали ви трябва ужас , за да повярвате


                      в поста ти има и нещо градивно :

                      различаваш 12-годишното от 14 годишното ..........
                      има хора които с това си вадят хляба

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Имам някаква представа какво се търси в момента и къде се концентрират усилията. По отношение на имотите - ще се превърнат в съоръжение и източник на доходи при необходимост за хората . Това никак не е зле, като за апокалипсис.
                        Как?

                        Коментар


                        • ale1

                          Имам някаква представа какво се търси в момента и къде се концентрират усилията. По отношение на имотите - ще се превърнат в съоръжение и източник на доходи при необходимост за хората . Това никак не е зле, като за апокалипсис.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ale1 Разгледай мнение
                            ето ти линк с най-доброто от Джон Тремпълтън
                            http://integritylife.blog.bg/biznes/...mpyltyn.781808
                            ----------------
                            обърни внимание на съвети №.. № 2 , 3 , 4 , 5 , 7 , 10 (тук е най-сложното)

                            Запомни , че Всичко започва и завършва с т. 4 - тя е Вечна

                            срещу всяка точка има "Зодия"

                            като напишеш в Гугъл "страстите инвеститорски" -
                            в друг портал ще видиш колективна снимка на професионалистите
                            ----------
                            тези правила действат безусловно навсякъде - от пазара на мотики и лопати до пазара на капитали
                            ----------------
                            в Нета има много "вируси" , но не за РС-то е за главата ....
                            има и "антивируси" - стига да знаеш , че си "заразен"
                            ...........
                            към момента тази инфо е Безполезна за теб......
                            ще се върнеш към нея - ако се наложи да замениш мисленето (т. 2 , 3 , 4 , 5 ) с разсъждение (т. 10)
                            ---------
                            и Споко........и аз съм бил като теб , само че аз "купих зодиите" ,
                            ти ги получаваш Безплатно ........
                            само срещу бутилка "Шагающий Ваня" на 14 год
                            Мир на праха му. : "През юли 2008-та, сър Темпълтън на 95 години си отива от тази земя, оставяйки ни наистина богато наследство."

                            Само едно нещо на ми е ясно за най-великият инвеститор. Какво стана със богатото му наследство в краят на 2008??? Защото през 2008 Лемън Брадърс бяха на върха и със непробиваем кредитен рейтинг.... И най-великите банки и инвеститори бяха спасени със парите на данъкоплатците. Май фаворизираш хората изгубили милиарди НЕТЕХНИ пари.
                            А бутилката е ' Иван Прогулчик', ама като слушаш хора не знаещи руски.
                            То след като си нямаш понятие от наименованията на питиетата ( аз знам за 12 годишно, ама явно има и 14 и ще съм ти благодарен за снимка на етикет за 14г. ), какво ли разбираш от НИ и финанси.
                            Поне във форума дойде още един ъпър и можем да чуем различно мнение. иначе аз съм се отчаял от перспективите за развитие на България и се чудя КАК ли след 5г ще продам НИ които имам, след като ще ходим да живеем във Франция
                            Недоразумение31, навит ли си да ти продам 5 от НИ които имам, след 5г, на цена която са сега? Имотите са във Варна и Бургас.

                            Коментар


                            • съни(тя)

                              Приятно , харча..
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • R&D - това е сериозно

                                Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                R&D е това с което се занимавам в момента, работя с една компания , американска. ..
                                вече си обяснявам всичко

                                а защо с такъв ник - създава погрешни представи за занаята ?

                                Коментар

                                Working...
                                X