IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Започна ли ценовата стабилизация на пазара на имоти у нас?

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    Много е агресивен този Пешо. Не разбира от икономика, а пък не иска и да си гледа енергетиката.
    Три години тоз човек не разбра, че ГЕРБ са най-добрата партия работеща за народа и само заради това че му взе мързеливата печалба от лихвички и наложи такса на крадливата ВЕИ в неговото село плюе срещу партията, народа и правителството.
    Я ти като разбираш от икономика кажи какво спечели от имотите за последните четири години.Прави впечатление че губиш разсъдък и молиш политиците да вземат решения в твоя полза.С дива агресия и злорадство се отнасяш към успелите и можещите.Затова и разчиташ на държавата да направи нещо защото просто си некадърен необразован и нямаш никакви знания и умения.Затова ще живеете трима души с 800 кинта.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
      Много е агресивен този Пешо. Не разбира от икономика, а пък не иска и да си гледа енергетиката.
      Три години тоз човек не разбра, че ГЕРБ са най-добрата партия работеща за народа и само заради това че му взе мързеливата печалба от лихвички и наложи такса на крадливата ВЕИ в неговото село плюе срещу партията, народа и правителството.
      Искаш ли да не ми казваш какво да харесвам?На изборите народа ще реши какво му харесва и какво не.Обясних ти вече че и стотинка няма да видят повече от мен.Ще им стоваря и двама трима безработни.Паричките ми до Коледа духват от БГ завинаги.Край на инвестициите тук.България е гнусно място за живеене именно заради такива невежи злобни и агресивни хорица като теб.Ставаш само да се забавлявам с теб.Много хора във форума ти го казват и то съвсем добронамерено но ти си продължаваш.С агресия и простотия няма да си наложиш мнението на никого.И няма да спечелиш никой да гласува за началниците ти.След изборите просто твоя ник ще изчезне.Най ще е добре след изборите да управява Бойко а парламентарното мнозинство да е друго за да му дърпа ушите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        партията, народа и правителството.

        Коментар


        • Много е агресивен този Пешо. Не разбира от икономика, а пък не иска и да си гледа енергетиката.
          Три години тоз човек не разбра, че ГЕРБ са най-добрата партия работеща за народа и само заради това че му взе мързеливата печалба от лихвички и наложи такса на крадливата ВЕИ в неговото село плюе срещу партията, народа и правителството.

          Коментар


          • Хубав спор се е заформил тука.И ясно обяснява защо икономиката не е наука.Лорда да си гледа географията и да не се меси в неща които не разбира.И да се научи да си сдържа емоциите и агресията.Този човек просто не може да се контролира.Само някой да не съгласен с него следва една много селска литературно музикална програма.
            Затова и му обират парите.Той и още двама трима хубавци са най добрите агитатори за ГЕРБ.Просто са перфектни и успяха да отблъснат всички нормални хора.В икономиката нещата се променят защото техниката и условията се променят.Всяко време си има икономически модел.Един модел работи при едни условия друг при други.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Като се позамислите и ще минете на моя вариант , събитията ще се развият много рязко и светкавично. Меркел разправя небивалици.
              Трейдърко ти явно нон стоп зобиш наркотици.Ще се извиниш ли ако до края на годината нефта не стаме 500 долара за барел?

              Коментар


              • Въпреки водената неолиберална политика на икономическа стагнация, имотите пак се стабилизират!!
                Представяте ли си какво предстои като започне ръста на икономиката?!
                Руснаците предвкусват и изкупуват светкавично морето, ако дойде реалния ръст, ще остане ли свободна паланка? Няма ли да се събудим на великден с двойни цени, както стана миналата година с яйцата!

                Коментар


                • научи Покера -

                  Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Искаш да кажеш, че продаващите сега са глупаци, или че купуващите сега са глупаци. Или че и двамата са глупаци.
                  Пазар без Глупаци Няма

                  Основно правило - Истината няма да я чуеш Безплатно ,
                  за каквото и да иде реч
                  -----

                  спец за имотите - ако си чакал обещаното Четири год и не си дочакал - значи си глупак

                  ако си купувал-когато другите са продавали от Зор (до есента на 2010 г) - значи си направил "50" с три карти

                  и най-простото: поискай съвет "какво да правиш" от 10 произволно избрани - които са КАТО ТЕБ , с които си приличате .... -
                  изслушай съвета им и направи Обратното - шанс за загуба - 2 %

                  ако 10-те са можещи - или няма да приличат на теб.....или Ти няма да имаш нужда от съвет
                  ---------
                  това е Практиката , Теорията я Знаеш
                  -----------
                  а ББ е много прав в диагнозата си "Лош човешки матРял
                  може да не е завършил психология , но има богат опит в работата с българи

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ludoed Разгледай мнение
                    Скоро беше споделил ,че четеш една книга на бившия банкер Липс(в някоя от темите),да разбираме ли,че не ти е допаднала,щом така ласкаво изписваш името на Кейнс?
                    Да прочетох я. "Световната конспирация срещу златото" Отначало я харесах, но после като се замислих как този човек абсолютизира една суровина за сметка на всичко останало, си помислих, че може да създаде само крайно фанатични привърженици като Мастъра! А и високата цена на златото до нищо добро не е довела!
                    Чел съм людоеде и много други неща, примерно как Рузвелт изтегля света от голямата депресия чрез кейнсианска политика в икономиката. Гледам Турция води подобна политика в момента и цъфти и връзва! За разлика от неолиберална Европа затънала до шия и превръщаща се във второразредна сила. За мен е важно да има ръст в икономиката за да вървят имотите нагоре.

                    Коментар


                    • странно.......много странно ..какво прави Съботата

                      Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                      Икономиката не е наука. Поне според една значителна част от икономистите. И аз споделям това мнение. Все пак става дума за индивидуални решения на множество хора, които няма как да са излезли от калъп. За съжаление това мнение не се споделя от хората които се оптитват да вкарат решенията на хората в калъп.
                      .
                      От тогава има бихейвиористична икономика, теория на игрите, навлизане на социална психология в икономиката, и дори на елементи на психоанализа и друга дълбина психология.

                      Аз поне не познавам човек който да да действа единствено и само като компютър. без да вкарва човешки емоции, без да вкарва собствените си ценности в решенията си. Ако някой смята че хората действат така, ОК може би тогава неолиберализма е неговата теория. Но аз поне не се сещам за нито един успешен на пазарите неолиберал. Политици, професори, и в най-голяма степен идеолози и ПРи, но нито един който си изкарва хляба от пазарите. Там подобна късогледа доктрина води само до фалит.
                      --------
                      През някакъв катарзис ли преминаваш.........или аз съм объркал очилата .......
                      това е първото балансирано мнение за същността , която кара колелото да се върти

                      щом знаеш базата - Надстройката следва......... дори тогава , когато това не се харесва на водещите се по собственото си Его

                      За това съм пуснал темата с аналогично на Публикцията заглавие - за да няма място за частни изпълнения.....

                      Дори и за индоктринираните се изяснява , че каквото се напише - волю/неволю става факт
                      -------------
                      за това , че си прав - формулирайки Базата - прилагам доказателства

                      1 - Проф Георги Лозанов в средата на 60-те на миналия век
                      успява да "облече" "шаманите" и "Вудумейкърите" в научни дрехи...........на 6.5.2012 напусна този свят

                      2 - http://www.investor.bg/analizi/91/a/...-nauka,100994/...........тайната е в Подзаглавието

                      в коментарите могат да се преброят индоктринираните-платили за образУвание
                      ---------------

                      ЗА теб сега е най-трудното - да приемеш , че това което си формулирал се отнася и за теб:
                      термини като "балони" "крах", "срив" , "ужас" са произведени по Поръчка -
                      а тези които наричал неолиберали плашат с тях оФцете
                      ----------------
                      и понеже темата е за Повишение на цените на имотите - ако изхвърлиш шаманите - остава само здравия разум на Банките

                      "Животът е низ от Върхове и Спадове - ние сме с вас и при двете " Левон Хампарцумян
                      ----------
                      Следващият ми пост към теб е Бонус - стига да си напънеш сметанката
                      Last edited by ale1; 04.11.2012, 08:22.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Не че разбрах нещо.... Ама ей, туй икономистите сте страшна порода бе.
                        Имам чувството че един с един май няма на същото мнение, дори и от 1 школа да са. Ми как искате политиците дето и без туй са кухи лейки в областта да вземат правилни решения като не им ги давате ?

                        Я си направете отделна тема и си организирайте там 1 брейнсторминг та белким достигнете до някаква обща позиция (силно ме съмнява) какво ни очаква следващите години през призмата на пазара.
                        Ще си платим после ако трябва
                        Е не намират се и с едно мнение, за маловажни неща

                        Икономиката не е наука. Поне според една значителна част от икономистите. И аз споделям това мнение. Все пак става дума за индивидуални решения на множество хора, които няма как да са излезли от калъп. За съжаление това мнение не се споделя от хората които се оптитват да вкарат решенията на хората в калъп.

                        Неолиберализма е едно такова течение. Според него хората са идентични, взаимозаменяеми, с основна цел в живота правене на пари. И макар и със сигурност да има такива хора, силно ме съмнява те да са мнозинство. За повечето хора са по-важни други неща. Хармоничен семеен живот, спокойствие, сигурност, избягване на риска. Все неща които влизат в пряк конфликт с неолибалната доктрина. За товаи не вярвам в неолиберализма. За мен лично това е извратена философия за живот, а от тук и извратена икономика.

                        Но само при подобна философия на живот - на кон с капаци, при която човек гледа само печалбата, е възможно математизиране на икономиката.При която хората са Хомо Икономикус. "Рационални" човешки същества, които слагат икономическата печалба над всичко. За мен лично това е глупост. Никой не може да ме убеди че пет лева отгоре или пет хиляди лева отгоре си заслужават жертване на човешките взаимоотношения, на спокойствието и така да се каже кефа от живота. Но това е което се разглежда от мейнстрим икономикса. Или поне мейнстрима от преди 15 -20 години. Неолибералния икономикс.

                        Този неолиберализъм, който се появява от къде ли не в българската действителност всъщност никога не е бил преобладаваща норма в икономическата наука. Е може би за кратко някъде преди 15-20 години. От тогава има бихейвиористична икономика, теория на игрите, навлизане на социална психология в икономиката, и дори на елементи на психоанализа и друга дълбина психология.

                        Но неолибералите са замръзнали десетилетия и не искат да си признаят че са атавистичния кон с капаци в икономиката. Не примет нищо, които им противоречи на човеконенавистната икономика. Не примет че могат и да грешат и най-голямата им глупост приемат че всички са прави ако разглеждат човека като сметало. Като част от математическо уравнение.

                        Аз поне не познавам човек който да да действа единствено и само като компютър. без да вкарва човешки емоции, без да вкарва собствените си ценности в решенията си. Ако някой смята че хората действат така, ОК може би тогава неолиберализма е неговата теория. Но аз поне не се сещам за нито един успешен на пазарите неолиберал. Политици, професори, и в най-голяма степен идеолози и ПРи, но нито един който си изкарва хляба от пазарите. Тамо подобна късогледа доктрина води само до фалит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                          Ти ми даваш пример с крайно либерални икономики, а аз ти посочих две с продължителна кейнсианска политика и ти ме питаш как кам има растеж, ами има щото се проповядва КЕЙНС

                          ХУБАВОТО, е че нашите се научиха малко късно, но са непоколебими да повишат доходите, което според днешните новини щяло да вкара пари в потреблението и да задвижи икономическия ръст. ОЩЕ ЧИЧО КЕЙНС ИМ ГО Е НАБИЛ В ТЪПИТЕ И ПРАЗНИ ТИКВИ, АМА КОЙ ДА СУШАААААА!!!!!!!ДОБРО ЮТРО АМЕРИКА, ТОВА

                          Скоро беше споделил ,че четеш една книга на бившия банкер Липс(в някоя от темите),да разбираме ли,че не ти е допаднала,щом така ласкаво изписваш името на Кейнс?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Точно така си е Валъо.
                            Лорде, моли се да намерят газ в морето и то много, че инак няма оправия и вечно ще си останем да лазим по корем, аче и надупени на който мине при това...
                            И да намерят няма да помогнат. Фосилните горива са преминали пика си. Най много да разлеят някой танкер или пукнат тръба и черноморския туризъм да пие една солена вода. Акъл требва
                            I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                            Коментар


                            • Много си е хубава икономиката , има цикли
                              НАЙ ОБИЧАМ ПРЕХОДА МЕЖДУ ТЯХ. !!!!!! Тогава мое да срещна най-големите идиоти през живота си!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                                Ми всъщност - НЕ, НЕ ДАВАТ. Ако искаш наистина да произвеждаш електричество, трябва да си закачен за мрежата на електроразпределителното дружество и да им продаваш излишъка. Другият вариант е да си боднеш един-два панела на покрива или на терасата и да си топлиш примерно водата в бойлера чрез тях - ама само докато е светло. Един колега има такава инсталация и сподели, че цялата хамалогия е общо взето безсмислена.
                                Ако си вързан към електрическата мрежа и продаваш излишъка на тях производител ли си? Естествено, производителите на ВЕИ ток на кого продават и кой е задължен да го изкупува? Абсолютно същото!

                                Коментар

                                Working...
                                X