IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Започна ли ценовата стабилизация на пазара на имоти у нас?

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    НЕ СЪМ СПОРИЛ ПО ВЪПРОС КОЛКО Е РЕНТАБИЛНО СЛЪНЧЕВОТО ОТОПЛЕНИЕ ЗА ШЕСТЕТАЖЕН БЛОК, А ЗА ТОВА ДАЛИ ЩЯЛИ ДА ДАДАТ НА ХОРАТА САМИ ДА СИ ПРОИЗВЕЖДАТ ЕЛЕКТРИЧЕСТВО! ТО И СЕГА ДАВАТ!
    Ми всъщност - НЕ, НЕ ДАВАТ. Ако искаш наистина да произвеждаш електричество, трябва да си закачен за мрежата на електроразпределителното дружество и да им продаваш излишъка. Другият вариант е да си боднеш един-два панела на покрива или на терасата и да си топлиш примерно водата в бойлера чрез тях - ама само докато е светло. Един колега има такава инсталация и сподели, че цялата хамалогия е общо взето безсмислена.
    Never underestimate the predictability of stupidity

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Не че разбрах нещо.... Ама ей, туй икономистите сте страшна порода бе.
      Имам чувството че един с един май няма на същото мнение, дори и от 1 школа да са. Ми как искате политиците дето и без туй са кухи лейки в областта да вземат правилни решения като не им ги давате ?

      Я си направете отделна тема и си организирайте там 1 брейнсторминг та белким достигнете до някаква обща позиция (силно ме съмнява) какво ни очаква следващите години през призмата на пазара.
      Ще си платим после ако трябва
      Пипбел 10 икономиста 11 прогнози

      Нормално още млада наука има се доразвива хахахах

      Колко лесно е било преди - пазара като определя всичко - ни политици ни бюрократи ни чудесии
      Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Мисля че не познаваш дори и в основни линии нито Кейнс нито австрийците. Всъщност не познаваш и класическия икономикс. дори само заради това че той е микроикономикс, а ти му придаваш някакви макро качества. Адам Смит например се е кефил на Прусия, не на Великобритания. А Прусия си е била вонезирана държава, която е била най-близко но кейнсианството преди кейнс да го е измислил.

        макроикономика преди Кейнс няма. Това което си мислиш че е класически икономикс е всъщност политическа мисъл или по-скоро политическа философия. Джон Лок предимно. След това на основа на неговата политическа философия, която по същество е прекрасна, израства това крайно дясно икономическо течение, което чрез откровена пропоганда го пробутват като икономика.
        Не че разбрах нещо.... Ама ей, туй икономистите сте страшна порода бе.
        Имам чувството че един с един май няма на същото мнение, дори и от 1 школа да са. Ми как искате политиците дето и без туй са кухи лейки в областта да вземат правилни решения като не им ги давате ?

        Я си направете отделна тема и си организирайте там 1 брейнсторминг та белким достигнете до някаква обща позиция (силно ме съмнява) какво ни очаква следващите години през призмата на пазара.
        Ще си платим после ако трябва

        Коментар


        • Това, че Кейнс въвежда термина макроикономика не означава, че до тогава икономиска не е обеснвал "макроикономиката" с заместващи терми.

          Добре, мисли си така че не разбирам кейнсинството - ти поне наясно ли с Австрийската школа или всяка школа различна от мейнстрийма?

          Щото трябва си наясно основата линия на Кейнс е стимулиране на трудовия пазар и агрегатното търсене и да се надяваш да стане чудо голямо - само дето Кейнс доста неща говори на теория красиви но на практика води до едно доста солидно харчене, а това яде спестявания, а харча не води до производство това е от инвестициите. а те са от спестяванията.
          Нивата на дълг спрямо БВП на Кейнс отдавна са отминали.
          А да не говорим че спрямо Кейнс понятие като стагфлация просто не съществува, но съществува. Защото Кейнс някак си угодно отбягва финансирането на дефиците, които да стимулират търсенето. Не случайно към края на 70 и началото 80 инфлацията е била толкова бясна и инфлационните очаквания са били големи в САЩ, а икономиката освен до два мини бума до друго не достигна, но все още е била в рецесия


          Кейнс се използва от политиците не за друго, а защото се оправдава инфлационния данък!

          П.С. Лордов за теб май-най добре комунизъм - кво е това нещо никой не купува имоти я бърже ги накараме. Или другия вариянт я да напечатаме 2-3 милярда и да им ги спуснем от хеликоптерите да се почувстват богати и да купуват.

          Кво е това пазар, няма пазар!
          Last edited by needtoknowmore; 03.11.2012, 23:18.
          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

          Коментар


          • хАХАХХА. Равновесния ви заби в земята неолайнярите! Точно така е. Каква икономика проповядват лайнярите: съкращаване на държавните разходи, съкращаване на държавната администрация, Приватизация. Да си представим, че управляват 50 години напред. През първите 5 години са достатъчни да се направят подобни псевдореформи, а послееееееееееееееееееееееееее...................

            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Мисля че не познаваш дори и в основни линии нито Кейнс нито австрийците. Всъщност не познаваш и класическия икономикс. дори само заради това че той е микроикономикс, а ти му придаваш някакви макро качества. Адам Смит например се е кефил на Прусия, не на Великобритания. А Прусия си е била вонезирана държава, която е била най-близко но кейнсианството преди кейнс да го е измислил.

            макроикономика преди Кейнс няма. Това което си мислиш че е класически икономикс е всъщност политическа мисъл или по-скоро политическа философия. Джон Лок предимно. След това на основа на неговата политическа философия, която по същество е прекрасна, израства това крайно дясно икономическо течение, което чрез откровена пропоганда го пробутват като икономика.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
              Равновесие, абсолютно си прав и именно щото води до политическа смърт не се ползва, ако го допуснат ще видят колко са били некадърни и как за нищо не стават. Но не означава, че не е се ползва това - именно по времето на тези 100 год. в САЩ държавата е играела 1-2% от БВП тогава са били класиците, а австийците се базират на тях.

              Япония хич не си прав точно кейнс-то се ползва, за периода се удвои монетарната основа(М0).и публичния дълг от 50% стана на 250% за да финансира големите дефицит - по-голям пример няма.

              Работа е че Японците не успяват да се преборят с рецесионните сили. Като не оставаш очистителния период да се случи това става.

              Нали не смятате, че това лудо печатане и харчене води до богатство и устойчиво развитие - това което прави е да отлага за напред и на пред, чичко Кейнс голяма работа няма що. Щото не оставихме да фалират вече 5-та година се влачим и още толкова сигурно няма ни стигнат.

              Не случайно Питър Шифт и компания австрийски икономисти предричаха точно това, което стана и защо стана и че още има доста ляб се яде. Но политиците са прегърнали мейнстрийм идеологиите

              Всичкото това печатане, не създава производство, а създава яка неефективност и освен да създава балони до друго не води.

              Та и по тази линия за Париж Лордов, там ще обърнат цените, въпрос на време.

              П.С. Никой не ще да даваме кинти на Гърция и да фалира, но пък всички са политици са про кейнсианството иди го разбери
              Мисля че не познаваш дори и в основни линии нито Кейнс нито австрийците. Всъщност не познаваш и класическия икономикс. дори само заради това че той е микроикономикс, а ти му придаваш някакви макро качества. Адам Смит например се е кефил на Прусия, не на Великобритания. А Прусия си е била вонезирана държава, която е била най-близко но кейнсианството преди кейнс да го е измислил.

              макроикономика преди Кейнс няма. Това което си мислиш че е класически икономикс е всъщност политическа мисъл или по-скоро политическа философия. Джон Лок предимно. След това на основа на неговата политическа философия, която по същество е прекрасна, израства това крайно дясно икономическо течение, което чрез откровена пропоганда го пробутват като икономика.

              Коментар


              • Крукс, то само една 30 kwp солар струва към 100к, най-малко 2 ще му трябват + як ЮПС ....
                Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                Коментар


                • НЕ СЪМ СПОРИЛ ПО ВЪПРОС КОЛКО Е РЕНТАБИЛНО СЛЪНЧЕВОТО ОТОПЛЕНИЕ ЗА ШЕСТЕТАЖЕН БЛОК, А ЗА ТОВА ДАЛИ ЩЯЛИ ДА ДАДАТ НА ХОРАТА САМИ ДА СИ ПРОИЗВЕЖДАТ ЕЛЕКТРИЧЕСТВО! ТО И СЕГА ДАВАТ!
                  Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                  Ленди, поправи ме, ако греша, но доколкото знам, ако сградата не е вързана към ЧЕЗ (или което е там разпределителното дружество в региона), няма как да получиш Разрешение за ползване. Но да приемем, че все пак получиш - според теб колко соларни панела ще са нужни, за да обезпечат с електричество едно блокче на 6 етажа с по 3 апартамента на етаж? И още нещо - соларните панели произвеждат ток през светлата част на денонощието - ами през тъмната??? Трябва мощен UPS, който да се зарежда през деня от панелите и да обезпечава захранване вечерно и нощно време - за 18 апартамента. Да ти сметна, ако искаш, колко kVA трябва да е тоя UPS и какви батерии трябва да му се закачат, за да осигури подобен товар? А след като ти го сметна, ще ти дам и цена - басирам се, че цялата инсталация ще излезе по-скъпо от блокчето, дето ще го захранва

                  Коментар


                  • Равновесие, абсолютно си прав и именно щото води до политическа смърт не се ползва, ако го допуснат ще видят колко са били некадърни и как за нищо не стават. Но не означава, че не е се ползва това - именно по времето на тези 100 год. в САЩ държавата е играела 1-2% от БВП тогава са били класиците, а австийците се базират на тях.

                    Япония хич не си прав точно кейнс-то се ползва, за периода се удвои монетарната основа(М0).и публичния дълг от 50% стана на 250% за да финансира големите дефицит - по-голям пример няма.

                    Работа е че Японците не успяват да се преборят с рецесионните сили. Като не оставаш очистителния период да се случи това става.

                    Нали не смятате, че това лудо печатане и харчене води до богатство и устойчиво развитие - това което прави е да отлага за напред и на пред, чичко Кейнс голяма работа няма що. Щото не оставихме да фалират редица институции и им налягме трилони, вече 5-та година се влачим и още толкова сигурно няма ни стигнат.

                    Не случайно Питър Шифт и компания австрийски икономисти предричаха точно това, което стана и защо стана и че още има доста ляб се яде. Но политиците са прегърнали мейнстрийм идеологиите

                    Всичкото това печатане, не създава производство, а създава яка неефективност и освен да създава балони до друго не води.

                    Та и по тази линия за Париж Лордов, там ще обърнат цените, въпрос на време.

                    П.С. Никой не ще да даваме кинти на Гърция и да фалира, но пък всички са политици са про кейнсианството иди го разбери
                    Last edited by needtoknowmore; 03.11.2012, 22:55.
                    Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                      ХХАХАХАХАХХАХАХАХАХХАХХАХ, БЕЗИМОТЕН КАУН!!!!!!!!!


                      Ти за слънчеви системи не си ли чуваъл, бре , видял бре, пипал бре,???????????2
                      Егати КАУУУУУУУУУУУУУУУНА! Това бездомните не знаете нищо за интелигентните системи дето връщат ток~!
                      Ленди, поправи ме, ако греша, но доколкото знам, ако сградата не е вързана към ЧЕЗ (или което е там разпределителното дружество в региона), няма как да получиш Разрешение за ползване. Но да приемем, че все пак получиш - според теб колко соларни панела ще са нужни, за да обезпечат с електричество едно блокче на 6 етажа с по 3 апартамента на етаж? И още нещо - соларните панели произвеждат ток през светлата част на денонощието - ами през тъмната??? Трябва мощен UPS, който да се зарежда през деня от панелите и да обезпечава захранване вечерно и нощно време - за 18 апартамента. Да ти сметна, ако искаш, колко kVA трябва да е тоя UPS и какви батерии трябва да му се закачат, за да осигури подобен товар? А след като ти го сметна, ще ти дам и цена - басирам се, че цялата инсталация ще излезе по-скъпо от блокчето, дето ще го захранва
                      Never underestimate the predictability of stupidity

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от valio1900 Разгледай мнение
                        Коя икономика ще раздвижат? Хващам се на бас , че единственно ще раздвижат вноса.
                        В БГ нищо не се произвежда така , че консумацията няма как да стимулира нашата икономика.
                        Въпреки, че ти си малък да пазаруваш, утре като майка ти отиде на пазар , след като се върне, я питай къде е произведен хляба, сиренето, млякото и месото които е купила?
                        След това не е лошо и като любознателен ученик да я попиташ на кои компании плаща парно, ток, вода и бензин....Вече не ги ли учите тези работи по предмета "човекът и обществото"?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                          ХУБАВОТО, е че нашите се научиха малко късно, но са непоколебими да повишат доходите, което според днешните новини щяло да вкара пари в потреблението и да задвижи икономическия ръст. ОЩЕ ЧИЧО КЕЙНС ИМ ГО Е НАБИЛ В ТЪПИТЕ И ПРАЗНИ ТИКВИ, АМА КОЙ ДА СУШАААААА!!!!!!!ДОБРО ЮТРО АМЕРИКА, ТОВА
                          Коя икономика ще раздвижат? Хващам се на бас , че единственно ще раздвижат вноса.
                          В БГ нищо не се произвежда така , че консумацията няма как да стимулира нашата икономика.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                            Лорде дай с добро, щото видимо си личи ти колко си учил.
                            Я ми кажи тогава, като го е нямал Кейнс що САЩ за 100 години става най-силна икономика от света и е имало 15 рецесии за тези 100 години? Не влизай така смешно.

                            Аз изповядвам Австрийската икон. мисъл.
                            Я да питам до къде доведе Кейнс Япония?! 22 години инфлетиране на икономиката няколко мини бума и още сме във фазата на рецесия, все още не сме догонили нивата от 1990. Там НИ си спадат всяка година

                            Виж един Сингапур, драстичено свиване на икономиката за 1 година доста фалити и престуктурирания и за 1 година минаха през очистителния процес и после е ясно ....

                            Просто си личи колко си крайно поляризиран и не можеш направиш разлика от нормален пазар и балон. Я ме светни как за 1 година имаме близо 20% ръст на НИ в Париж и това да не е спекулативен ръст, която до надува балона?!

                            http://www.bloomberg.com/news/2011-0...un-stocks.html
                            Всъщност Кейнс е англичанин. САЩ, а и всички останали развити държави използват идеите му, защото дават резултат и описват относително точно икономическата действителност.

                            Никой не използва австрийската школа реално, защото идеите им довеждат до картелиране, монополизъм и в действителност до смърт на пазарната икономика. Да не говорим че единствения вариант изобщо на някой политик масово да му хрумне да ги прилага е ако е камикадзе, решен че смърт чрез камъни от тълпата му харесва като идея за край на кариерата му.

                            В Япония прилагаха Кейнс до като растях като полудели. От 1990 прилагат политика на таргетиране на паричната маса. А това не е рецепта на Кейнс. Ако действаха кейнсиански след балона им, то трябваше да направят инфлация, а не дефлация, да национализират банките си и да девалвират валутата си.

                            И Лорда не е прав. Сорос е в момента най-големия критик на Меркел. Съвсем директно я критикува и още от 2010 я обвинява че германската политика е вредна и задълбочава кризата в Европа. Като между другото точно Сорос много трудно може да мине за неолиберал. Той от 20 години поне казва че пазарите не са ефективни и че не може да се разчита на тях сами да се регулират. Ако се оставят сами на себе си естественото им движение води до балони и сривове.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                              Лорде дай с добро, щото видимо си личи ти колко си учил.
                              Я ми кажи тогава, като го е нямал Кейнс що САЩ за 100 години става най-силна икономика в света и е имало 15 рецесии за тези 100 години? Не влизай така смешно.

                              Аз изповядвам Австрийската икон. мисъл.
                              Я да питам до къде доведе Кейнс-то Япония?! 22 години инфлетиране на икономиката няколко мини бума и още сме във фазата на рецесия, все още не сме догонили нивата от 1990. Там НИ си спадат всяка година

                              Виж един Сингапур, драстичено свиване на икономиката за 1 година доста фалити и престуктурирания и за 1 година минаха през очистителния процес и после е ясно ....

                              Просто си личи колко си крайно поляризиран и не можеш направиш разлика от нормален пазар и балон. Я ме светни как за 1 година имаме близо 20% ръст на НИ в Париж и това да не е спекулативен ръст, която до надува балона?!

                              http://www.bloomberg.com/news/2011-0...un-stocks.html

                              Доста хора говориха така като теб БФБ 2007-8 че не се балонизира, ама ...
                              Ти ми даваш пример с крайно либерални икономики, а аз ти посочих две с продължителна кейнсианска политика и ти ме питаш как кам има растеж, ами има щото се проповядва КЕЙНС

                              ХУБАВОТО, е че нашите се научиха малко късно, но са непоколебими да повишат доходите, което според днешните новини щяло да вкара пари в потреблението и да задвижи икономическия ръст. ОЩЕ ЧИЧО КЕЙНС ИМ ГО Е НАБИЛ В ТЪПИТЕ И ПРАЗНИ ТИКВИ, АМА КОЙ ДА СУШАААААА!!!!!!!ДОБРО ЮТРО АМЕРИКА, ТОВА

                              Коментар


                              • Лорде дай с добро, щото видимо си личи ти колко си учил.
                                Я ми кажи тогава, като го е нямал Кейнс що САЩ за 100 години става най-силна икономика в света и е имало 15 рецесии за тези 100 години? Не влизай така смешно.

                                Аз изповядвам Австрийската икон. мисъл.
                                Я да питам до къде доведе Кейнс-то Япония?! 22 години инфлетиране на икономиката няколко мини бума и още сме във фазата на рецесия, все още не сме догонили нивата от 1990. Там НИ си спадат всяка година

                                Виж един Сингапур, драстичено свиване на икономиката за 1 година доста фалити и престуктурирания и за 1 година минаха през очистителния процес и после е ясно ....

                                Просто си личи колко си крайно поляризиран и не можеш направиш разлика от нормален пазар и балон. Я ме светни как за 1 година имаме близо 20% ръст на НИ в Париж и това да не е спекулативен ръст, които до надува балона?!

                                http://www.bloomberg.com/news/2011-0...un-stocks.html

                                Доста хора говориха така като теб БФБ 2007-8 че не се балонизира, ама ...
                                Last edited by needtoknowmore; 03.11.2012, 22:23.
                                Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                                Коментар

                                Working...
                                X