IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Започна ли ценовата стабилизация на пазара на имоти у нас?

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
    Някои помнят, клиентите ми много се колебаят, но винаги везните им накланят към имота, защото обикновено не го купуват като инвестиционен, а за собствени нужди.
    За мен кризата ще отмине като почнат отново да купуват 2, 3, 5.ти дом
    както и тези, които са с малък решат ,че могат да си позволят по-голям..

    общо взето това , за да се случи трябва икономиката да тръгне качествено нагоре

    това с харчовете от бюджета (имайки предвид, че не могат да печатат пари) няма как да засили имотния сектор...не и без подобряване средата за правене на бизнес.

    с 2 думи : има време
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Пак ще дойдат чужденците да купуват , нямаш си идея какви прости и елементарни хора има. Те купуват заради ниски и с потенциал да растат цени. Преди години англичани ми разправяха за техни сънародници , които си купили къща в почти 100% циганско село. Те за какво я били купили ? Да плюели семките по пода, като ядат дини ! Ти мислиш , че помнят..да помнят макс.24 часа. Колкото българите помнят как ги обрулиха банките 96 година.
      Някои помнят, клиентите ми много се колебаят, но винаги везните им накланят към имота, защото обикновено не го купуват като инвестиционен, а за собствени нужди.
      За мен кризата ще отмине като почнат отново да купуват 2, 3, 5.ти дом

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Данни Разгледай мнение
        bertram,javcho,виждам,че живо се интересувате от мен,лошо няма.Да семейството ми притежава този апартамент,но не живея там и не го давам под наем.Опитахме не става,сега там живеят родителите ми.Те имат и други имоти,както и децата.
        javcho го виждам,че и той се пита как от 2002 живея от наеми,а 2004 са дадени под наем.Тогава приключих изцяло с фирмата и последно отдадах всичко.Човек не може да е изцяло и винаги съвсем точен,има нюанси винаги,например къщата е наследствена в центъра на София.....тук се самоцензурирах,че взех да влизам в подробности .
        ок,
        не съм се заяждал, но както ти писах тук пишат какви ли не странни птици.. та така.
        успех с бизнеса с имоти. преди 2001-2 се правеха наистина удари, но не е казано, че тия времена няма да се върнат благодарение на управляващата мафия.


        поздрави
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Last edited by Данни; 22.11.2012, 12:01.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от javcho Разгледай мнение
            В момента цените не са като през 2004, все още, съответно отношенето сума на инвестиция към потенциален наем е значително по-лошо. Това, че си купила на цени от 2004, а отдаваш на цени от 2012 не значи, че подобна, по параметри, инвестиция е реализируема и в момента и по никакъв начин не доказва, че подобна инвестиция, поне за момента, би била добра.
            а ,кой е Яворе :LANDLORD 31 ? - Виждаме ,пиар ,ще става ,на важна партия ,пък го е страх ,много страх от теб !

            п.п. просто пишете в една тема !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Данни Разгледай мнение
              javcho,имотите не са домати и краставици за да им изгубя бройката
              Ние със семейството ми не живееме в апартамент,а в къща.
              vs


              Първоначално изпратено от Данни Разгледай мнение
              Изобщо не мога да се съглася с това.Живея в нов блок ( сграда на годината ) .Истината е 20 % нормални ( собствениците на земята са в този % ) 80 % пълни идиоти ( застрахователи,пълни селяци,руснаци и т.н.),но всички откровенни пияници.
              това е от март месец

              последно в къща или е нов блок (при все, че уж нови апп не си купувал/а) в последните години?

              нищо лично, но тука се въртят едни образи и сме малко мнителни (прости ни за което)
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Данни Разгледай мнение
                През 2004 г. се разболях и дадах всичко под наем
                В момента цените не са като през 2004, все още, съответно отношенето сума на инвестиция към потенциален наем е значително по-лошо. Това, че си купила на цени от 2004, а отдаваш на цени от 2012 не значи, че подобна, по параметри, инвестиция е реализируема и в момента и по никакъв начин не доказва, че подобна инвестиция, поне за момента, би била добра.
                Last edited by javcho; 05.11.2012, 23:39.

                Коментар


                • Last edited by Данни; 22.11.2012, 12:00.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Данни Разгледай мнение
                    Вие търсите да купите апартаменти ли,че се държите като "ущипани" госпожици ?
                    Апаратаменти и имоти, поне аз, си имам.
                    За момента съм задоволен и от към бизнес, и от към жилищни, и от към ваканционни.

                    Ние поне само се държиме, докато ти май си съвсем истинска и реална Ощипана госпожица.
                    Last edited by javcho; 05.11.2012, 22:28.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Данни Разгледай мнение
                      В никакъв случай не казвам,че апартаментите са ми любими.
                      Не не са,от всички имоти само един е жилищен,е не се оплаквам и от него.
                      ---

                      Първоначално изпратено от Данни Разгледай мнение
                      Пускам ти линк за апартамент,защото не съм любител на жилищата / давам един ап. под наем/ Моя се намира в сърцето на кв. Изток
                      Първоначално изпратено от Данни Разгледай мнение
                      2008 г. купих апартамент на морето за лично ползване за 90000 евро,нямаше акт 14
                      От толкова много имоти им изгуби бройката май?

                      Коментар


                      • Не си брокер и се издържаш от наеми, в което няма нищо лошо

                        Първоначално изпратено от Данни Разгледай мнение
                        bertram,не съм брокер
                        Първоначално изпратено от Данни Разгледай мнение
                        Не няма такова нещо,аз само се издържам от НИ и нищо не разбирам от тях.
                        и въпросните 8 имота и 6 парецела ще си ги придобила сигурно само от приходите от наемите?

                        Първоначално изпратено от Данни Разгледай мнение
                        Не не са,от всички имоти само един е жилищен,е не се оплаквам и от него.

                        Сега съм с 8 имота от които няма един с по-малък наем от 1000 евро,разбирайте ме както искате.
                        Първоначално изпратено от Данни Разгледай мнение
                        Оооо и да не забравя,имам 6 парцела в София
                        Първоначално изпратено от Данни Разгледай мнение
                        Истината е,че на мен са ми любими търговските площи и ресторантите,това е при мен.
                        Купувани са в централната част на София
                        ---

                        Ако се абстрахираме от къде се е ПОЯВИЛ капитала за въпросното портфолио, което звучи като за доста над милион и като добавим голямата вероятност 6те парцела да не носят никакъв доход, аз не виждам чак толкова голям повод за инвеститорска гордост при подобно отношение на инвестирана сума спрямо месечен доход.
                        Last edited by javcho; 05.11.2012, 22:22.

                        Коментар


                        • bertram

                          Пак ще дойдат чужденците да купуват , нямаш си идея какви прости и елементарни хора има. Те купуват заради ниски и с потенциал да растат цени. Преди години англичани ми разправяха за техни сънародници , които си купили къща в почти 100% циганско село. Те за какво я били купили ? Да плюели семките по пода, като ядат дини ! Ти мислиш , че помнят..да помнят макс.24 часа. Колкото българите помнят как ги обрулиха банките 96 година.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • То да търсиш 2-3% доходност на луксозните имоти с обезценяваш се пазарно актив хич не е инвеститорско.
                            Никой не се дразни, просто се любувам аз лични на силата на поведенческия анализ.

                            А иначе преди страници казах какво ще се случва с НИ в идните години:
                            Днес гледах НСИ цените на кв. падат и разрешителните за нови жилища направо дълбаят дъна. Безработицата расте направо не знам от де ще дойде този растеж но някой хора вече са калкулирали бъдещите парични потоци
                            Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Данни Разгледай мнение
                              Този е страхотен,но офертата според мен не е истинска.От брокери ми е писнало и видя ли "само за частни лица" ми светва червена лампичка.Обади се утре и сподели,дали са те завели в Този апартамент на Тази цена.Ще се изненадам много,ако обявата е истинска.

                              Подкрепям мнението ти, вече не знаем на какво да вярваме и каква всъщност е стойността на това което искаме да купим.


                              _____________
                              vrati, метални решетки, врати за мазета

                              Коментар


                              • bpst

                                Ти го казваш, че са на печалба защото не си преоценяват активите..да допълня че ако си преоценят активите особенно по фирмените кредити съвсем ще излязат на печалба. Те не кредитират защото нямат пари и нямането продължава вече 5 години и няма да се обърне в имане още 50 години, защото те доста пари насъбраха с високи лихви пък парите ги няма..От банките евтино да продават все пак някакви съществуващи реални активи въобще не чакайте , пълни са с виртуални които могат да осребрят срещу 0-ла лева.. Много активи имат които не представляват , не имот а един гол камък няма. Той вулкана ще изригне декември месец, поддържащите статуквото обаче са за затвора. То бива крадене , но това е крадене с оливане...
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X