IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Започна ли ценовата стабилизация на пазара на имоти у нас?

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Цените тепърва ще падат. Сега се надига първата вълна от софиянци останали без работа но с кредити за изплащане, които не могат да обслужват. Като си заминат обратно по селата и техните имоти ще прекършат вратлето на и без това умрелия от глад пазар. А след тази вълна ще последват и други.

    Има само едно временно спасение за тях - световна хиперинфлация. Това което бе у нас през 90-те но в световен план. Това ще облекчи мъките им за 2-3 години но пък ще съсипе и голяма част от все още работещия бизнес.... Така че от лошо по-лошо... Насочете се към производство, каквото и да е то. Времето на охолния живот идващ от прехвърляне на едни и същи пари от един джоб в другия свърши.
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • наистина ли ?

      Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение
      Верно. Говори се, че Уорън Бъфет искал да купи луксозен имот в Младост понеже аналитиците му докладвали, че нема как да паднат надолу... немало никакъв начин.., и смятайте той ако купи, после идват Слим, Бил и махараджите..
      вярно ли е , че Бъфет щял да купува в БГ ??
      според мен е закъснял
      -----------

      Коментар


      • Първоначално изпратено от stefi Разгледай мнение
        Вече започна Поскъпването
        в събота говорих с една позната , която търси жилище от 2010 год.

        през 2010 Не купи в Младост на 680 Е/кв (било й скъпо)
        през 2011 Не купи в Бъкстон на 780 Е/кв (пак така)
        през лятото на т.г. продължаваше да гони Михаля .........но вече знае:
        няма безплатна софра

        сега е в преговори за тристаен пак в Младост ,

        но за същите пари ще купи ЕПК на Седми етаж

        вместо нов тухлен през 2010 на третия етаж


        ум царува , ум робува , ум губи пари
        Верно. Говори се, че Уорън Бъфет искал да купи луксозен имот в Младост понеже аналитиците му докладвали, че нема как да паднат надолу... немало никакъв начин... , и смятайте той ако купи, после идват Слим, Бил и махараджите...
        Location: Terminal Island
        Institution: FBI Correctional Facility
        Jurisdiction: Unknown

        Коментар


        • Ценовата стабилизация приключи през Лятото

          Вече започна Поскъпването
          в събота говорих с една позната , която търси жилище от 2010 год.

          през 2010 Не купи в Младост на 680 Е/кв (било й скъпо)
          през 2011 Не купи в Бъкстон на 780 Е/кв (пак така)
          през лятото на т.г. продължаваше да гони Михаля .........но вече знае:
          няма безплатна софра

          сега е в преговори за тристаен пак в Младост ,

          но за същите пари ще купи ЕПК на Седми етаж

          вместо нов тухлен през 2010 на третия етаж


          ум царува , ум робува , ум губи пари

          Коментар


          • Първоначално изпратено от sisiko Разгледай мнение
            Хахахахаха! Бъфет бил той! ХАхахаа! А тая от статията я питай какво ще прави след 2016г. Ама се съмнявам да може да ти каже, защото друг ще трябва да спасява системата от такива като нея.
            А ти си неспасяем и изперкал случай! Пишман имотен инвеститор!??? Доста студена вода има да пиеш! Хахахаа!
            Кой си ти бе? Не съм Бъфет, но съм като него. Купувам дългосрочно и нищо не продавам преди да минат десетилетия. Ясно!
            Ти някога две стотинки отдели ли за нещо?
            Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
              НЯМА КАК ДРЕБНО ЧОВЕЧЕ КАТО ТЕБ - ЛАКЪТ БРАДА ДА СПОРИ С ИНВЕСТИТОР ОТ РАНГА НА БЪФЕТ!

              ВИЖ За кво иде реч:
              http://www.investor.bg/sasht/337/a/v...2016-g,142830/
              Хахахахаха! Бъфет бил той! ХАхахаа! А тая от статията я питай какво ще прави след 2016г. Ама се съмнявам да може да ти каже, защото друг ще трябва да спасява системата от такива като нея.
              А ти си неспасяем и изперкал случай! Пишман имотен инвеститор!??? Доста студена вода има да пиеш! Хахахаа!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от sisiko Разгледай мнение
                Пич, ти си в най-големия бичи капан на НИ в БГ. Не мисля изобщо да споря с такива като тебе, защото много неща не са ти ясни.Само ще ти подскажа. Света е бил в подобно положение с нарастваща инфлация в края на 70те и началото на 80те години на миналия век. Виж как е завършило тогава. Сега няма да е по различно с някои разлики в "локомотива". Айде със здраве!
                НЯМА КАК ДРЕБНО ЧОВЕЧЕ КАТО ТЕБ - ЛАКЪТ БРАДА ДА СПОРИ С ИНВЕСТИТОР ОТ РАНГА НА БЪФЕТ!

                ВИЖ За кво иде реч:
                http://www.investor.bg/sasht/337/a/v...2016-g,142830/
                Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
                  Ххахахаххахаххахахахахха,
                  Само, че лихвите сега имат само една посока- НАДОЛУ!!!!!!!!!
                  Пич, ти си в най-големия бичи капан на НИ в БГ. Не мисля изобщо да споря с такива като тебе, защото много неща не са ти ясни.Само ще ти подскажа. Света е бил в подобно положение с нарастваща инфлация в края на 70те и началото на 80те години на миналия век. Виж как е завършило тогава. Сега няма да е по различно с някои разлики в "локомотива". Айде със здраве!

                  Коментар


                  • sisiko

                    В момента тези лихвени проценти са анормални...банките не могат и няма да ги изплатят реално. Чрез тези лихви се събраха едни пари, които когато собствениците им решат да си ги потърсят, ще чукат на затворена врата. Някои хора печеленето на пари пък било то с вложен дори капитал го имат за едно нищо ! Опитай се да печелиш и като загубиш си представи, че банките дори по зле и от теб инвестират и се грижат за ЧУЖДИТЕ пари и въобще не им дреме за тях. Ако ти държиш някакви пари в банка , то нейния собственик държи едва 3% и дори по малко от парите в тази банка, той като по запознат как се управляват парите в собствената му банка не желае очевидно да си държи парите в нея. Лихвата за да се плати ..банката трябва да спечели тези пари. ЛИХВИТЕ реално са отрицателни, така както са отрицателни лихвите за собствениците на гръцки дълг и ги принуждават да пият една студена вода за главницата..Пий една студена вода и сънувай високи лихви..
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от sisiko Разгледай мнение
                      Добре разсъждаваш! Само да ти помогна малко . Най сериозният срив на НИ, който още не е започнал ще бъде, когато започнат да вдигат лихвените проценти навсякъде по света включително и тук в БГ. Ползвай това за ориентир. Причините за това и последствията от това са много и не ми се обясняват тук.
                      Ххахахаххахаххахахахахха,
                      Само, че лихвите сега имат само една посока- НАДОЛУ!!!!!!!!!
                      Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                      Коментар


                      • Хахахахаххахаххахаха
                        Пич що не вземеш да ги разказваш тези истории в цирка Балкански? Знаеш ли колко почитатели ще сбереш? Цел, на кой цел бе умен? На кой нормален човек може целта му да е спадане на цените на актив който притежава 90% от населението. Хайде опитай се да мислиш!

                        Днес, 18:42



                        Цитат:
                        Първоначално изпратено от Людени Разгледай мнение
                        Нека (да се опитаме) да се върнем на темата на дискусията ....
                        Бих искал, смирено, да ви запитам :
                        Как, по какъв начин и чрез какви "механизми" очаквате да се реализира, да се случи на практика, очакваното от мнозина в тази тема (а също и в други теми) "Понижение на жилищните имоти" ?

                        Нещо повече, това ще даде възможност на хората които разсъждават, да си направят изводи за (евентуалния) тайминг на този процес. Дали е започнал .... кога ще започне или завърши и т.н.

                        И нека да се опитаме да бъдем аргументирани .... доколкото ни е възможно, разбира СЕ!
                        Моето виждане по въпроса...

                        Започнах да чета тази тема, точно защото бях решен да купя в доста скоро време жилище. Да ама не.

                        Цените са необяснимо високи в моят регион.
                        Хубавото е, че все още има някаква икономика от външни инвеститори в района. Заплатите са ниски.
                        Бързо обезлюдяване. Баланса се допълва с "орки".
                        Лоша инфраструктура.

                        От ми идва мисълта дали съм във вярната посока. Отговор - едва ли...

                        На 25 г съм с добра заплата, но въпреки това при тези условия няма да закупя жилище.

                        - 1 потенциален клиент на пазара в близко бъдеще.

                        Ако съм среднограмотен и разсъждавам правилно, то тогава и масата трябва да е като мен.

                        В следващите 2-3 (най-много) години или трябва да огладнеят продавачите, или държавата да обложи с данък недвижимостите, или пък активно да подпомага млади семейства с цел да останат в родината.

                        Това с цел понижаване на цените и то с 50%!

                        Отговори с цитат
                        Last edited by музовир; 18.11.2012, 20:51.
                        Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от VINS Разгледай мнение
                          Ето това е пример за едно много добро аргументирано мнение, почиващо само на факти от реална пазарна обстановка дадено от професионален ИНВИСТИТУР .
                          Не се заяждам с никой но другари с такъв начин на мислене и поведение скоро няма да минем 1 милион среднодневен оборот на БФБ на ден и няма да имаме успехи на който и да е друг пазар
                          На факти е повярвай колега! От десет години се занимавам много активно с НИ и знам психологията, кътните зъби и дори начина на изразяване до запетайката на всеки кандидат купувач, реален купувач, мечтател и дразнител на пазара. Преобладават неудачниците с желания без покрития. И все повече ще е така, за радост на реалните участници на пазара. Те ще си купуват на воля и ще освобождават пространство за свесни хора, не за психопати, които справедливо ще бъдат изстласкани в гетата и в дълбокия прованс, където им е мястото.
                          Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
                            Турбосигурно е само повишението. То ще бъде на вълни с различна амплитуда и размери. Извън пазара ще останат само влогарите, както и разни мечтатели за еФтинки имоти сред които преобладават циклофреници-самотници, дето не са представителна извадка на нормалния семеен чове стремящ се към жилище и дом, както и разни клошари ровещи по кофите и спящи под мостовете вечер греейки се на запалка мечтаещи за еФтинки имоти и за тях. Те най-късно ще усетят вятъра към висините и ще останат в подножието тъжно блеейки.
                            Ето това е пример за едно много добро аргументирано мнение, почиващо само на факти от реална пазарна обстановка дадено от професионален ИНВИСТИТУР .
                            Не се заяждам с никой но другари с такъв начин на мислене и поведение скоро няма да минем 1 милион среднодневен оборот на БФБ на ден и няма да имаме успехи на който и да е друг пазар

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Е нали уж беше 3-4 пъти за дни
                              И турбосигурно
                              Турбосигурно е само повишението. То ще бъде на вълни с различна амплитуда и размери. Извън пазара ще останат само влогарите, както и разни мечтатели за еФтинки имоти сред които преобладават циклофреници-самотници, дето не са представителна извадка на нормалния семеен чове стремящ се към жилище и дом, както и разни клошари ровещи по кофите и спящи под мостовете вечер греейки се на запалка мечтаещи за еФтинки имоти и за тях. Те най-късно ще усетят вятъра към висините и ще останат в подножието тъжно блеейки.
                              Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
                                Е и аз не съм голям оптимист като Супертрейдъра, очаквам растеж на имотите само с около 10-15% годишно в най-скоро време.
                                Е нали уж беше 3-4 пъти за дни
                                И турбосигурно

                                Коментар

                                Working...
                                X