IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение на цените на парцелите за къща очаквате

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Last edited by Данни; 22.11.2012, 12:07.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
      Може би трябва да се уточни за кои парцели става дума. Около София и морето най-вероятно ще поскъпнат, а цената на парцел в регулация в някое село из Делиормана или където и да е другаде, ще започне да клони към абсолютната НУЛА.
      На там са тръгнали и апртаментите в малките градове.
      ++1
      Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

      Коментар


      • Може би трябва да се уточни за кои парцели става дума. Около София и морето най-вероятно ще поскъпнат, а цената на парцел в регулация в някое село из Делиормана или където и да е другаде, ще започне да клони към абсолютната НУЛА.
        На там са тръгнали и апртаментите в малките градове.

        Коментар


        • Last edited by Данни; 22.11.2012, 12:08.

          Коментар


          • В местноста "Златна рибка"край ККАлбена ...СОБСТВЕНИК продава Парцел 2250кв.м в регулация на 300-400м от морето/права линия/ и на 3км от ККАлбена,без непосредствени съседи ...с петно за строеж.Кинт,ток,вода,септична яма.25-30градуса наклон на терена.Южно изложение.Асфалтов път непосредствено до входа на парцела.Открит панорамен изглед 280градуса към морето на юг, ККАлбена на запад и нос Калиакра на изток.Пълна документация.Предложете приемлива и за двете страни цена за сделка
            Животът е дар от бога за изживяване, а не план за изпълнение!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
              Айде леко с оценките, говоря ти за конкретни неща, приятелката знае всичко за парцелите, законите и квото ти дойде на ум в тая материя, ти ме фърляш у некви ПУП, ПУТ, МУТ.
              Виждам, че имаш желание да обясняваш, давай!
              Хубав ден!
              ТОВА ЧЕ "приятелката знае всичко за парцелите, законите и квото ти дойде на ум в тая материя" Е СУПЕР !! НО НЕ МОЖЕШ ПО ТЕЛЕФОНА ДА РАЗБЕРЕШ каква е документацията за съответния парцел, та да си правиш генерални изводи! С това не отричам извода до който си стигнал -че цените на парцелите са по-високи отколкото изглежда... искам да кажа че може да се окажат още още по-високи
              Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
                Говориш безсмислени неща! Нещата от към законодателство се промениха от 3 години с такава СКОРОСТ и СИЛА, че в 90% от случаите ще те излъжат дори и без да съзнават за това

                - например! Преди навсякъде можеше да стартираш бавничко процедура по промяна предназначение която започава с допуск за ПУП... сега тези започнати ПУП-ове са невалидни в болшинството от случаите, а и в ЗОЗЗ сложиха едни срокове за завършване на процедурите, които за повечето "парцели" са изтекли отдавна!... абе какво да обяснявам... всеки с акъла си
                Айде леко с оценките, говоря ти за конкретни неща, приятелката знае всичко за парцелите, законите и квото ти дойде на ум в тая материя, ти ме фърляш у некви ПУП, ПУТ, МУТ.
                Виждам, че имаш желание да обясняваш, давай!
                Хубав ден!
                И това ще мине ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
                  Дедо има тоя адет да верва на телефона, ако ти имаш винаги едно на ум, че отсреща те лъжат, това е друга тема.
                  Моите критерии за читав парцел аз си ги знам.
                  Ако си забелязал, с Вабо си говорим за едни неща, с конкретна локация, брокерчето беше достатъчно учтиво да ми каже за кои става въпрос и т.н., то пък случайно там има две каки, които живеят на три преки едната и малко по-далече другата. На мен ми стига за извода, че читавите парцели вместо по 20К евро са от 30 нагоре.
                  Говориш безсмислени неща! Нещата от към законодателство се промениха от 3 години с такава СКОРОСТ и СИЛА, че в 90% от случаите ще те излъжат дори и без да съзнават за това

                  - например! Преди навсякъде можеше да стартираш бавничко процедура по промяна предназначение която започава с допуск за ПУП... сега тези започнати ПУП-ове са невалидни в болшинството от случаите... а и в ЗОЗЗ сложиха едни срокове за завършване на процедурите, които за повечето "парцели" са изтекли отдавна!... абе какво да обяснявам... всеки с акъла си

                  - видиш ли обява съдържаща "съдействие за промяна предназначение" - бягай на 100км
                  Last edited by iivanoff; 02.10.2012, 11:33.
                  Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
                    Как разбра по телефона дали е "читав парцел"? ами ако е земеделска земя САМО с ПУП - демек почти нищо като процедура без абсолютни никакъв шанс за довършване на процедурата... и 1е/м2 е много, МНОГО висока цена! А ако съседния е истинско УПИ и цената му е 100е/м2 какво правим? и коя цена е реална за "читав парцел" в този случай?
                    Дедо има тоя адет да верва на телефона, ако ти имаш винаги едно на ум, че отсреща те лъжат, това е друга тема.
                    Моите критерии за читав парцел аз си ги знам.
                    Ако си забелязал, с Вабо си говорим за едни неща, с конкретна локация, брокерчето беше достатъчно учтиво да ми каже за кои става въпрос и т.н., то пък случайно там има две каки, които живеят на три преки едната и малко по-далече другата. На мен ми стига за извода, че читавите парцели вместо по 20К евро са от 30 нагоре.
                    И това ще мине ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
                      Само на телефона и нещата почват да се променят, от това, което разговарях, оставам с усещане, че читав парцел под 60 евро/кв.м. няма, или ще е нещо случайно.
                      Как разбра по телефона дали е "читав парцел"? ами ако е земеделска земя САМО с ПУП - демек почти нищо като процедура без абсолютни никакъв шанс за довършване на процедурата... и 1е/м2 е много, МНОГО висока цена! А ако съседния е истинско УПИ и цената му е 100е/м2 какво правим? и коя цена е реална за "читав парцел" в този случай?

                      Та по този повод да дам съвет на "бъдещите инвеститори" по морето - под 2% от "парцелите в регулация" които се продават са истински УПИ-та, и водещото при покупка не трябва да са толкова параметри като панорама и цена , а ДОКУМЕНТИ!

                      - хубавата панорама не струва нищо ако не можеш нищо да правиш на "парцела"!

                      - намесих се в разговора на МАРКОВ и ННС, не на теб с ВАБО !!
                      Last edited by iivanoff; 02.10.2012, 11:31.
                      Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Данни Разгледай мнение
                        Директно на въпроса:" Какво понижение на цените на парцелите за къща очаквате ? "
                        Не очаквам понижение на цените в голямите градове,сателитите им и в курортите.
                        В София понижение на парцелите фактически няма. Тези дето се предлагаха за стотици хилядарки, в момента са се изхитрили да ги предлагат за твърда цена десетки хилядархи + обезщетение.
                        Мисля, че трябва да отворим тема "Какво повишиение за парцелите за къщи очаквате?"

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                          Прегледах го по диагонала , значи според теб в неурбанизираните територии на 2,1 километра от брега не може да се прави нищо поради забраните в закона.....
                          не е на 2,1 ...на места стига до 2,5км ! - ако не е УПИ - абсолютно нищо не можеш да правиш.

                          Даже е по-зле отколкото си мислиш... на повечето места при определени условия нямаш право даже до земята си да стигнеш... особенно с автомобил, ако е земеделска! Затова изобщо не се занимавай със земеделски земи до 2,5км от морето !!
                          Last edited by iivanoff; 02.10.2012, 10:55.
                          Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                          Коментар


                          • Last edited by Данни; 22.11.2012, 12:08.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
                              А колко са В нета гледам обяви по толкова
                              Само на телефона и нещата почват да се променят, от това, което разговарях, оставам с усещане, че читав парцел под 60 евро/кв.м. няма, или ще е нещо случайно.
                              И това ще мине ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
                                Нищо не може да направи нито да сложи нито да огради! По морето действат "други закони" - казва се Закон за Устройство на Черноморското Крайбрежие - чети:
                                http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135555697
                                Прегледах го по диагонала , значи според теб в неурбанизираните територии на 2,1 километра от брега не може да се прави нищо поради забраните в закона.....
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X