IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение на цените на парцелите за къща очаквате

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от playmen Разгледай мнение
    Но преживяванията,които ще ти произведе кемпера... апартаментчето неможе.Всичко трябва да се смята в рамките на един живот....Увековечаването с недвижимости е изтощително и неблагодарно занимание за "малкия" човек.
    Пламене,това кемпера е особен род мазохизъм.Дори и много лъскав и с много екстри.За мен единствено става за риба но пък там има проблеми с проходимоста така,че и за там.....Е може би ако бях 30-35 години по млад може и да ми хареса
    За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

    Коментар


    • Първоначално изпратено от playmen Разгледай мнение
      Но преживяванията,които ще ти произведе кемпера... апартаментчето неможе.Всичко трябва да се смята в рамките на един живот....Увековечаването с недвижимости е изтощително и неблагодарно занимание за "малкия" човек.
      Абе тук да не сте си спретнали купон тинейджери ? На мен кемпера може да ми "произведе" САМО НЕУДОБСТВО !!! Пари да ми дават (не безплатно) не го искам !!!

      а парцела като дългосрочна инвестицийка , ДОРИ за "малкия" човек, не е никак лоша идея!
      Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
        Така е обаче:
        Кемпер - 15-20 хил евра.
        Студио по морето / 40-50 квадрата / - 25-30 хил. евра

        след петнадесет години обаче кемпера 0
        апартамента все нещо ще струва и тогава ...
        Но преживяванията,които ще ти произведе кемпера... апартаментчето неможе.Всичко трябва да се смята в рамките на един живот....Увековечаването с недвижимости е изтощително и неблагодарно занимание за "малкия" човек.
        Животът е дар от бога за изживяване, а не план за изпълнение!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от playmen Разгледай мнение
          Според мен не грешиш!Ами една приемлива каравана струва 15000Е и ще те кара по света 15години.А една вила край морето 150000Е и през две години ремонти ,данъци,такси за по 4-5000лв...пък и да отидеш от София до там 100Е...,НО усещането за собствено "ранчо" е друга тръпка а и караванинга омръзва.
          Така е обаче:
          Кемпер - 15-20 хил евра.
          Студио по морето / 40-50 квадрата / - 25-30 хил. евра

          след петнадесет години обаче кемпера 0
          апартамента все нещо ще струва и тогава ...
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение
            На времето през 2000 година, си купих за 6 000 $ къща със 720 кв.м. у центъра на Равно поле. Щото мислех че е време да се купува. Това през 2008 струваше безумни Евра, то и сега пак за безумни, ма инвестицията в твоя дом са умрели пари, ма най умрелите. Какъв е смисъла в Каварна Софиянец да строи, като на гръцкото море една почивка годишно е със символична цена. Пък десет пъти по красиво е. Може да греша светнете ме.
            Според мен не грешиш!Ами една приемлива каравана струва 15000Е и ще те кара по света 15години.А една вила край морето 150000Е и през две години ремонти ,данъци,такси за по 4-5000лв...пък и да отидеш от София до там 100Е...,НО усещането за собствено "ранчо" е друга тръпка а и караванинга омръзва.
            Животът е дар от бога за изживяване, а не план за изпълнение!

            Коментар


            • На времето през 2000 година, си купих за 6 000 $ къща със 720 кв.м. у центъра на Равно поле. Щото мислех че е време да се купува. Това през 2008 струваше безумни Евра, то и сега пак за безумни, ма инвестицията в твоя дом са умрели пари, ма най умрелите. Какъв е смисъла в Каварна Софиянец да строи, като на гръцкото море една почивка годишно е със символична цена. Пък десет пъти по красиво е. Може да греша светнете ме.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                Никога не казвай никога.
                Първото което ми попадна в нета, лично за мен е скъпичко но :

                http://www.imoti.net/hotel-burgas-ob...no1925872.html
                В най-добрия случай ще се окаже земеделска земя с нанесени бунгалата на скицата... това значи че повече от това никога няма да може да се строи! И разбира се местните които продават му казват УПИ...
                Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
                  казах "повечето" не защото знам че има други, а защото допускам че може да има други за които да не знам ????

                  та всички за които аз знам са зем. земи... мисля че ще се окажат ВСИЧКИ !!

                  а за парите... ами за една тъпа първа линия дето беше на 200м от морето собственика на зем.земя от бивш къмпинг получи 95е/м2 и то за 1дка в идеална част от целия парцел от 10-ина дка! бяха се разбрали със новия собственик от къде до къде да ползва (2-3 стари бунгала)... и сега е в натура 2000 без никакви шансове за регулация за винаги!...
                  Никога не казвай никога.
                  Първото което ми попадна в нета, лично за мен е скъпичко но :

                  http://www.imoti.net/hotel-burgas-ob...no1925872.html
                  Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                    За повечето че е така се солидаризирахме ...кажи за парите ще е интересон да чуем ..
                    Ако не ти дреме ,че не става за бизнес може и за 60-80е/кв.м. някоя нивица в генгерлиците надолу от Царево да гризнеш , ако искаш да има поне теоретичен шанс да се строи мин 120-140 и то 2-3 линия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                      За повечето че е така се солидаризирахме ...кажи за парите ще е интересон да чуем ..
                      казах "повечето" не защото знам че има други, а защото допускам че може да има други за които да не знам ????

                      та всички за които аз знам са зем. земи... мисля че ще се окажат ВСИЧКИ !!

                      а за парите... ами за една тъпа първа линия дето беше на 200м от морето собственика на зем.земя от бивш къмпинг получи 95е/м2 и то за 1дка в идеална част от целия парцел от 10-ина дка! бяха се разбрали със новия собственик от къде до къде да ползва (2-3 стари бунгала)... и сега е в натура 2000 без никакви шансове за регулация за винаги!...
                      Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
                        Колегата NNS ти е отговорил. Повечето "бивши" къмпинги се връщат на наследниците като земеделски земи и горски фонд! Няма в регулация... но за сметка на това мога да ти кажа приблизително какви пари искат
                        За повечето че е така се солидаризирахме ...кажи за парите ще е интересон да чуем ..
                        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                          Благодаря за обясненията.

                          Говорейки с теб по темата за парцел около морето сега ми хрумва нещо.
                          В социализма почти всяко предприятие имаше почивна станция с бунгала / къмпинг /. Част от тези къмпинги/бунгала на юг са доста запуснати и вероятно собствениците им биха се отървали от тях на разумна цена.
                          Тези парцели би трябвало да са в регулация от време ОНО и не би трябвало да има проблеми по Закона за устроиство на краибрежието ....
                          Колегата NNS ти е отговорил. Повечето "бивши" къмпинги се връщат на наследниците като земеделски земи и горски фонд! Няма в регулация... но за сметка на това мога да ти кажа приблизително какви пари искат
                          Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nns Разгледай мнение
                            Те точно за това са в плачевно състояние - почти 100% са поставени върху чужда земя , в/у която в момента са възстановени права на собственост на различни местни физ. лица , но пък бунгалата имали документи за поставяне , но пък вече много от тях не могат да се ползват - ток вода достъп и тн. и се чака да се самосрутят , има и такива които са изкупили земята от новите/стари собственици има и такива които са поставени на земя горски фонд , но такива в регулация да седят и да чакат ти да се сетиш за тях
                            Вероятно си прав за повечето.

                            Бърз преглед по сайтове за НИ показва доста къмпинги които се продават и в момента..... част разбира се на доста неразумна цена. Но има и няколко предложения които са прилични.

                            Разбира се трябва точен анализ на правното и регулационното състояние на съответния имот да няма подводни камъни .....
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                              Благодаря за обясненията.

                              Говорейки с теб по темата за парцел около морето сега ми хрумва нещо.
                              В социализма почти всяко предприятие имаше почивна станция с бунгала / къмпинг /. Част от тези къмпинги/бунгала на юг са доста запуснати и вероятно собствениците им биха се отървали от тях на разумна цена.
                              Тези парцели би трябвало да са в регулация от време ОНО и не би трябвало да има проблеми по Закона за устроиство на краибрежието ....
                              Те точно за това са в плачевно състояние - почти 100% са поставени върху чужда земя , в/у която в момента са възстановени права на собственост на различни местни физ. лица , но пък бунгалата имали документи за поставяне , но пък вече много от тях не могат да се ползват - ток вода достъп и тн. и се чака да се самосрутят , има и такива които са изкупили земята от новите/стари собственици има и такива които са поставени на земя горски фонд , но такива в регулация да седят и да чакат ти да се сетиш за тях

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
                                Как разбра по телефона дали е "читав парцел"? ами ако е земеделска земя САМО с ПУП - демек почти нищо като процедура без абсолютни никакъв шанс за довършване на процедурата... и 1е/м2 е много, МНОГО висока цена! А ако съседния е истинско УПИ и цената му е 100е/м2 какво правим? и коя цена е реална за "читав парцел" в този случай?

                                Та по този повод да дам съвет на "бъдещите инвеститори" по морето - под 2% от "парцелите в регулация" които се продават са истински УПИ-та, и водещото при покупка не трябва да са толкова параметри като панорама и цена , а ДОКУМЕНТИ!

                                - хубавата панорама не струва нищо ако не можеш нищо да правиш на "парцела"!

                                - намесих се в разговора на МАРКОВ и ННС, не на теб с ВАБО !!
                                Благодаря за обясненията.

                                Говорейки с теб по темата за парцел около морето сега ми хрумва нещо.
                                В социализма почти всяко предприятие имаше почивна станция с бунгала / къмпинг /. Част от тези къмпинги/бунгала на юг са доста запуснати и вероятно собствениците им биха се отървали от тях на разумна цена.
                                Тези парцели би трябвало да са в регулация от време ОНО и не би трябвало да има проблеми по Закона за устроиство на краибрежието ....
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X