IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Аз съм частно лице, как мога да намеря купувач за парцел на брега на Черно море?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    Eeeeeeeeeee Чичка, ти като знаеш кво предлагам, що не ми намери бре?
    Намерил съм ти - жълтица за 1000м2...Близо до София....
    С останалите 999 жълтици ще си докараш морето........

    Коментар


    • 1
      Първоначално изпратено от Trigrad Разгледай мнение
      какво е станало с нас българите?:цонфусед:

      Искаме уважение а не сме в състояние да дадем поне 1/4 от това което очакваме. Явно сам избрала погресчен форум.
      Защо сега с рогите напред? Не ти ли хареса моето предложение? Ами трябва да го рекламираш по някакъв начин за да стигне обявата ти до клиентите . Аз ти предлагам един от най старите начини за оповестяване! Ако не ти харесва използвай медиите, може и агенции за продажба на недвижими имоти. Ами глупавичък е въпроса и смятам ,че е постнат за да ни видиш акъла и да ни скроиш шапка!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
        По една жълтица на м2....
        Eeeeeeeeeee Чичка, ти като знаеш кво предлагам, що не ми намери бре?

        Коментар


        • Благодаря са съвета

          какво е станало с нас българите?:цонфусед:

          Искаме уважение а не сме в състояние да дадем поне 1/4 от това което очакваме. Явно сам избрала погресчен форум.
          Last edited by mibova; 02.07.2012, 20:51.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trigrad Разгледай мнение
            Аз съм частно лице, как мога да намеря купувач за парцел на брега на Черно море?
            Отиваш в магазина и си купуваш един тъпан. После го мяташ на рамо и тръгваш по централните улици на най големите градове и крещиш. Прооооодаваааам парцел на брега на мореееетооооо! Днеска има утре няяяямаааа! Хааайде не останаааа! Кукуриццааа! Може и след 24 часа. Ехото е по силно!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trigrad Разгледай мнение
              Аз съм частно лице, как мога да намеря купувач за парцел на брега на Черно море?
              Бърз отговор: как се търси купувач? Търси се, докато се намери - това е... /понякога цял живот е малко/, но тук "частното лице" - определено иска да намери купувач, който да развърже смело портфейла си - и да ръси, ръси, ръси..., именно - защото - ако купувачът има - то той трябва да плаща много..., да де - ама вече много хора останаха да продават, а това може да означава само едно: или си пазиш парцела /може и внуците ти да не могат да го реализират/, или да смъкнеш цената поне наполовина на това, което до сега си предлагал..., което ние така и не разбрахме какво число представлява... За да се ориентират хората тук, по-долу давам ориентировъчни цени от миналото - не бива да забравяме фактът, че за да се вкара парцел в регулация - новият собственик ще трябва да плаааааща....

              Разбира се, който търси трябва да е готов на отстъпки от различен вид /основно правило!/ - както в случая - продавач търси купувач..

              Например: в голямото търсене за парцели край морето - търсещите бяха готови да плащат /и плащаха/ големи суми. Сега вече палачинката се обърна - търсене няма, но предлагането е голямо. Това означава единствено, че ако собственик иска да продаде парцел /повтарям: той желае да намери купувач!/ - то търсещият продавач е готов на отстъпки в цената!

              За да не съм голословен, бих подсказал какво трябва да търси сега продавачът, АКО отчетем отстоянието на имота от морската ивица, от наличието/отсъствието на регулация, или близостта до парцели в регулация, от наличието на замърсени терени в близост до хвостохранилища /!/ и т.н...................

              Примери от ЗАВИШЕНИ цени на парцели около 800 - 1000 - 1500 кв.м., без замърсявания - по времето на голямото търсене - преди 7-8 години:

              - през една улица от регулация и около 300 метра от плажната ивица, красива панорама - 75 евро/кв.м.,
              - на около 400 метра от регулация, красива панорама, в близост до къмпинг - 45 - 55 евро/кв.м.,
              - парцел над 3000 кв.м., в близост до главен път, на 600 м. от плажната ивица - подходящ за промишлено строителство - 25 евро/кв.м.

              Мисля, че днешните цени на земи с парцели, които не са в регулация /изключвам големите морски градове и селища/ - РЕАЛНО - не биха надхвърлили 5 - 10 евро/кв.м....

              Истината е, че в голямото търсене на земи съществуваше пълна аналогия с нарастващите цени на акциите... Много от собствениците на земи, по подобие собствениците на акции - така и не намериха "смелост" да се разделят със собствеността си..., именно - за да не се прецакат и следващият ден цените да нараснат с още 2-3 евро на кв.м...

              ...същото е и при форекса, когато губещият очаква вдигането на цените, при което да затвори позицията си на печалба..., но цената пада още повече и той се набутва допълнително, особено ако не е имал възможност да хеджира, или - още по-лошо - допълнително добавя към позицията си в очакване промяна на цените..., така доближава маржин-кола си, именно по подобие собтвеникът на крайморски парцел, комуто СЕГА са необходими пари, но той не продава, защото прави произволни сравнения с цените, на които е продал ПРЕДИ ГОДИНИ неговият съсед..., така се появяват нови и нови продавачи, които са готови СЕГА да продадат земите си на някакви цени...

              Народът е казал нещо за лакомото дупЕ..., а истината е, че пазарът не може да бъде предвиден, като се колебае между офертите "предлага" и "купува", за да определи реалната цена, на която би се сключила сделката...

              Поздрави!
              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

              Коментар


              • май свършиха бЪлъците дето
                се натискат за земя до клоака, А?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                  Нещо параметри, цени , предназначение? Мръсни думи ли са?
                  По една жълтица на м2....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    аз пък съм купувач частно лице и се чудя как да намеря продавач, който да не е малоумен или да не е агенция, която търси канарчета с фалшиви оферти.
                    Ако е същия за който си мисля , пича си е с истинска оферта , но просто не иска да приеме , че няма търсене за земеделска земя която да се преотрежда че и да се застроява после , въртяха му се някакви над 20е/кв. м. /пак с уговорката ако е същия/ в главата а тази земя дето иска да я продава на 3-4е/кв/м/ да я дава в момента пак не съм сигурен дали някой ще я поиска.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                      аз пък съм купувач частно лице и се чудя как да намеря продавач, който да не е малоумен или да не е агенция, която търси канарчета с фалшиви оферти.
                      Мога да предложа нещо интересно, ако си наистина купувач?!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trigrad Разгледай мнение
                        Аз съм частно лице, как мога да намеря купувач за парцел на брега на Черно море?
                        аз пък съм купувач частно лице и се чудя как да намеря продавач, който да не е малоумен или да не е агенция, която търси канарчета с фалшиви оферти.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Нещо параметри, цени , предназначение? Мръсни думи ли са?

                          Коментар


                          • Аз съм частно лице, как мога да намеря купувач за парцел на брега на Черно море?

                            Аз съм частно лице, как мога да намеря купувач за парцел на брега на Черно море?
                          Working...
                          X