IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой вариант е най-удачен?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    този апартамент за теб е като манна небесна
    явно не си от хората, които карат парите да работят за тях, дано поне заплатата ти да е добра
    Накара ме да се замисля... Но все пак не става толкова лесно работата. Я, имам малко капитал, що не ги удвоя или утроя тези пари? )) Форекси, борси и т.н не са вариант

    Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
    20% кеш 20 години фиксирана лихва и си ти стига да имаш възможност да плащаш вноските поне повечето зад океана които инвестират в имоти твърдят че това е печелившата схема.
    Хм... това съотношение ми е малко странно. Сумата по лихвата за този период ще е огромна сума. А и се загробваш за 20 години да плащаш лихви. При условие, че имаш парите, не е ли по-добре самофинансирането да е с повече пари?

    Коментар


    • .......
      Last edited by razbiratel; 29.07.2014, 12:04.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ally Разгледай мнение
        Сетих се, че преди време бях пускала тема тук във форума. То като чета отговорите, няколко само са темата де, но ще пробвам с още едно питане . Ще се радвам, ако някой желае да сподели мнението си по въпроса.

        Ако разполагате с цялата сума за апартамент, но не желаете да оставате без никакъв кеш и искате да изтеглите кредит, какво би било съотношението собствени пари и кредит? От една страна, ако кредитът е по-голям, лихвата към банката ще е по-голяма. Което ще е тъпо, при условие, че разполагате с парите. От друга страна ако се вземат повече пари от спестяванията, ще останат по-малко пари в сметката Има ли някъде из икономическите среди теории и формули по тези въпроси?
        20% кеш 20 години фиксирана лихва и си ти стига да имаш възможност да плащаш вноските поне повечето зад океана които инвестират в имоти твърдят че това е печелившата схема.
        http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mussi Разгледай мнение
          Трябва да е много широк център... Аспарухово, Галата или Приселци...
          В момента давам едностаен на тези пари и двустаен на 350 ойро... е верно,че не е толкова широк центъра (Ч.Площад) ама все пак не е и пъпа
          Централна улица на гр.Пловдив /5мин.пеша и си на пъпа/ 2 спални, голям хол и кухня на последен етаж 6 с асансьор, обзаведен с 2 климатика, ново строителство- 350лв.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
            Поразгледах офертите за наем на тристайни в широк център:
            - Пловдив 220 евро;
            - Варна 260 евро:
            - Бургас 230 евро
            - Плевен 150 евро.
            Кой ли е този голям областен център та наема е 330 евро??
            Трябва да е много широк център... Аспарухово, Галата или Приселци...
            В момента давам едностаен на тези пари и двустаен на 350 ойро... е верно,че не е толкова широк центъра (Ч.Площад) ама все пак не е и пъпа
            Only God Can Judge me...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
              Поразгледах офертите за наем на тристайни в широк център:
              - Пловдив 220 евро;
              - Варна 260 евро:
              - Бургас 230 евро
              - Плевен 150 евро.
              Кой ли е този голям областен център та наема е 330 евро??
              Това са цени без пазарлъка, смятай ги мин. с 20% надолу.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
                Ами защото имам едно такова жилище,.. Струващо ми 43000Е, което ми носи 330Е, всеки месец. В широк център на голям областен град (не е София)..имам разбира се и други с различни параметри... но това е най близо до цитираното от колегата (по форум) ... Затова съм изказал несъгласие...
                Поразгледах офертите за наем на тристайни в широк център:
                - Пловдив 220 евро;
                - Варна 260 евро:
                - Бургас 230 евро
                - Плевен 150 евро.
                Кой ли е този голям областен център та наема е 330 евро??
                "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ally Разгледай мнение
                  Здравейте,

                  Надявам се, че приемате пресни новорегистрирани, които случайно са попаднали в този форум и са преценили, че точно това е мястото на това питане. Е, можеше и в бг-мамма, но...

                  Та, какво бихте направили със 100К лева?
                  • На депозит за около 6% лихва и с тези пари си покривам целогодишния наем
                  • Купувам си жилище на стойност цялата сума
                  • Купувам две по-малки жилища, едното го давам под наем (тук ще трябва да се изтегли някакъв кредит)
                  • Купувам едно по-малко жилище, останалата сума на депозит
                  този апартамент за теб е като манна небесна
                  като изцеление на всички инвеститорски неволи
                  той не беше ли, за да живееш в него
                  някой теоретик беше написал, че апартамента е като БМВ, но с по-дълъг срок на обезценяване
                  явно не си от хората, които карат парите да работят за тях, дано поне заплатата ти да е добра

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                    в прованса 330 еуро баси то средната заплата е по малка от 330 еуро
                    Прав си, от личен опит мога да заявя, че в прованса да си намериш такъв наемател е мисията невъзможна или ще живее една година докато му построят апартамента за чието изплащане му стигат въпросните 330 евро, може би човека/наемодателя/ има късмет.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
                      Ами защото имам едно такова жилище,.. Струващо ми 43000Е, което ми носи 330Е, всеки месец. В широк център на голям областен град (не е София)..имам разбира се и други с различни параметри... но това е най близо до цитираното от колегата (по форум) ... Затова съм изказал несъгласие...
                      в прованса 330 еуро баси то средната заплата е по малка от 330 еуро

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                        Само не видях някой да е включил данъци, ремонти и др. разходи по "инвестицията" - хапартамент
                        Е не ми се занимава, смятал съм ги когато е трябвало, всеки да си смята и си предпочита каквато си иска "инвестиция " в BG.

                        Коментар


                        • Само не видях някой да е включил данъци, ремонти и др. разходи по "инвестицията" - хапартамент

                          Коментар


                          • [QUOTE=15%;1059669567]И защо -1 ?[/QUOTE....
                            Last edited by razbiratel; 29.07.2014, 12:05.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
                              .....-1
                              И защо -1 ?
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                                В КТБ годишната лихва за 100 000 лева при депозит 4х4 е 8.85%... Тоест 8850 лева годишно или 737.5 лева месечно. Бих искал да видя жилището, което струва 100 000 лева и може да се отдаде под наем за 737.5 лева месечно...
                                .....-1

                                Коментар

                                Working...
                                X