IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ипотечен кредит от Пощенска Банка: минаване от франкове в левове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
    ...Още повече - учудвам се, че му предлагат да премине от франкове в левове, а не в евро.......
    Е ако смятат , че лева ще поскъпне към еврото и то вземе да се случи - шапка им свалям ! При положение , че здравата логика е банката играе на сигурно да си запази печалбата

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
      Банките не са форекс дилъри, така че едва ли търсят начин да заемат насрещната страна при такав сделка и да "прекарат" клиентите си. Има си други начини за това.
      Ситуацията всъщност е точно обратната на вашите предположения - банката най-вероятно се страхува от ново поскъпване на франка и иска да ограничи риска кредитополучателите да изпаднат в затруднено положение при високите вноски. Освен това, банката най-вероятно не е печелила от валутни разлики до момента тъй като е хеджирала този риск още при отпускането на кредита. Сега въпросния суап вероятно изтича и банката дава възможност на клиента да се превалутира и така хем ще намали риска от трудности при изплащането, хем ще намали разходите си за новия хедж - оттам и по-ниската лихва.
      е най после да прочета разумно и логично обяснение....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от irena Разгледай мнение
        +1

        И аз съм се чудела същото
        Irena на кое се чудиш мила, на това че пиша във всички теми ( което не е вярно ) или че искам да съм компетентен.... ако е второто , смея да кажа че човек не МОЖЕ да иска да е компетентен , това е нон сенс ..човек е или компетентен или не .... та аз говоря за неща за които СЪМ компетентен....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от rado 42 Разгледай мнение
          Значи вариантите са два :
          Валутния отдел на банката е препоръчал превалутиране на франковите кредити в евро. Защото очаква поевтиняване на франка , т.е. ШНБ ще задържи нивото 1,2 при Е/Ф и се очаква поскъпване на еврото.
          Пробива на 1.20 при евро/франк е въпрос на време. Когато се заговори за проблемите на Испания и ще замине.

          Друга уловка трябва да има и сигурно е свързана с лихвите. Още повече - учудвам се, че му предлагат да премине от франкове в левове, а не в евро......


          Дано създателят на темата описва реален случай, а не търси валутен съвет.

          Коментар


          • Значи вариантите са два :
            Валутния отдел на банката е препоръчал превалутиране на франковите кредити в евро. Защото очаква поевтиняване на франка , т.е. ШНБ ще задържи нивото 1,2 при Е/Ф и се очаква поскъпване на еврото. По същата логика би трябвало евро-депозитите да искат да ги обърнете във франкове. Защото е "световна " валута . Не е задължително , но някоя по-нагла банка може да го предложи ...!!!
            Втория вариант е банката умишлено да предлага по-изгодни условия за кредитополучателя с цел да не спре той да плаща.
            Това второто ми се струва нереално. Трябва да са много зле финансово , за да мислят така. Така се мисли когато си опрян до стената... Тогава на всеки се назначава охрана и личен лекар само и само да си плаща кредита
            Първия вариант е по-логичен , като смятам , че ако кредитния отдел не се допитва до валутния то в тая банка лявата ръка не знае какво прави дясната
            Друг е въпроса дали валутните дилъри са прави - пазара ще реши !!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hippo Разгледай мнение
              Здравейте,

              имам ипотечен кредит във франкове от Пощенска Банка. Остават ми 3 години.

              От Пощенска Банка ми предложиха да обърна кредита в лева, като от 7.15% във франкове минава на 6.5% в лева, като сумата е една и съща при курс 1,62.

              Сега ми се обадиха, че трябва да кажа да/не до края на месеца.

              Много ми е чудно, защо ми правят това предложение. Да няма някаква врътка, която не мога да хвана, щото по-големи мошенници от банките не съм виждал и те не пряват нишо без изгода.

              Някой може ли да ми обясни врътката?
              Обърни внимание как ще ти образуват във времето лихвения процент на левовия кредит. Най-добре е да напишеш в темата как ти образуват сега лихвата по франковия дълг и какво ти предлагат след смяната в левове.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                Банките не са форекс дилъри
                ... Все едно нищо не каза.... пък и няма логика в другите ти предположения.

                Най вероятно банката е отрязана от международния банков пазар и вече не може дългосрочно да хеджира позиции във франкове или евро.
                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                  Много интересно ..... Това предложение означава, че банката очаква в скоро време франкът да се срине яко спрямо еврото. Което може да означава едно от следните две неща или и двете:

                  1. Кризата си отива
                  2. Няма да има война в Иран или ако има - ще е светкавична и Иран ще бъде смазан.

                  Защо тая смотана банка има такива очаквания, не мога да знам
                  Банките не са форекс дилъри, така че едва ли търсят начин да заемат насрещната страна при такав сделка и да "прекарат" клиентите си. Има си други начини за това.
                  Ситуацията всъщност е точно обратната на вашите предположения - банката най-вероятно се страхува от ново поскъпване на франка и иска да ограничи риска кредитополучателите да изпаднат в затруднено положение при високите вноски. Освен това, банката най-вероятно не е печелила от валутни разлики до момента тъй като е хеджирала този риск още при отпускането на кредита. Сега въпросния суап вероятно изтича и банката дава възможност на клиента да се превалутира и така хем ще намали риска от трудности при изплащането, хем ще намали разходите си за новия хедж - оттам и по-ниската лихва.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hippo Разгледай мнение
                    Здравейте,

                    имам ипотечен кредит във франкове от Пощенска Банка. Остават ми 3 години.

                    От Пощенска Банка ми предложиха да обърна кредита в лева, като от 7.15% във франкове минава на 6.5% в лева, като сумата е една и съща при курс 1,62.

                    Сега ми се обадиха, че трябва да кажа да/не до края на месеца.

                    Много ми е чудно, защо ми правят това предложение. Да няма някаква врътка, която не мога да хвана, щото по-големи мошенници от банките не съм виждал и те не пряват нишо без изгода.

                    Някой може ли да ми обясни врътката?
                    Пич, ял си голямата тупалка до момента - колко по-лошо да стане Бордът може и да падне, но няма голяма далавера да изкараш Абе тези от Пощенска, не им се връзват да превалутират в Евро и вече лева предлагат

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от centar Разгледай мнение
                      Не съм недоволен,просто ми е интересно,защото пишеш във всяка тема и незнам защо,но държиш винаги да компетентен във всичко.Както и да е,Господ здраве да дава.
                      +1

                      И аз съм се чудела същото

                      Коментар


                      • Не съм недоволен,просто ми е интересно,защото пишеш във всяка тема и незнам защо,но държиш винаги да компетентен във всичко.Както и да е,Господ здраве да дава.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от centar Разгледай мнение
                          Йоска,батко,що си на всяко гърне мерудия?
                          защото с асфъкара сме си приятелчета и така си ни е лафа...

                          ти от кое точно не си доволен...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                            а ако ти паднат килотите ,дали ще има кой да те избръмчи отзад...а?
                            сигурно това чака банката ....
                            Йоска,батко,що си на всяко гърне мерудия?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от assfucker_1 Разгледай мнение
                              Ako мине в левове и борда падне какво става

                              Да не би това да чака банката
                              а ако ти паднат килотите ,дали ще има кой да те избръмчи отзад...а?
                              сигурно това чака банката ....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от assfucker_1 Разгледай мнение
                                Ako мине в левове и борда падне какво става

                                Да не би това да чака банката
                                На мен ми остават 3 години. Няма да се стигне до там. Само се чудя какви игри играят тия банки. Еврото ли ще поскъпва, Франковете ли ще падат, дали наистина не искат да държат ипотеки във франкове...
                                eObshtestvo.com - Мисли,Анализрай,Споделяй

                                Коментар

                                Working...
                                X