IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Недвижими Имоти в Германия,Австрия...??

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Къде ми е бонуса, Недев?

    Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
    Да разбирам ли че ще ми платиш 50Е/м2 бонус ако ти намеря?
    Изобщо не се майтапя.
    Недев, какво стана момче? Хайде, тебе чакам - аз вече си взех и питам за още
    За протокола - сделка с НИ в Гърция става за 1 ден, от 10 сутрин до 2 следобед в това число отваряне на сметка в банка и вадене на номер. Стига всичко по имота да е вече проверено.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
      Защото ....
      От обясненията ти личи, че си от онази особена порода, която по изключение, че и мъчително и условно при това, може да бъде полезна само на себе си.

      Обидните думи имат отношение и характеризират субекта, не обекта.
      Не ми е никакъв проблем да ги прескоча.
      С усмивка и съчувствие.
      Горкото.

      Но, правилата са си правила!
      МОДЕРАТОРИТЕ да си влизат в ролята!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
        Добре де, защо не споделиш впечатления от първа ръка? Тук никой не иска консултация или помощ за конкретна сделка, обменяме информация просто. Аз лично съм далеч от имотния бранш, още по-малко пък в Германия, но ще ми е интересно да чуя мнение на пряко запознат какви са особеностите, за които си споменал и какви са тенденциите. Все пак това е вероятно водещия все още жив пазар на имоти в Европа и е интересно да се знае какво се случва там.

        Недев сподели лично мнение и беше интересно мисля на всички.
        Защото темата не е ипотечно финансиране в Германия например. Но забелязах едни наивни корелации с други пазари, оттам и коментарът ми че има специфика и тя е причината - трябва и да се отчита. Това което обаче беше по темата е доколко е смислена покупка на НИ в Германия без да се използва немско финансиране по специфичната им схема - та изплаваха и непонятните за някои преценки за доходност и т.н.

        Основните моменти които се пропускат са Bausparvertrag и Nebenkosten/Hausgeld (това пък да не се бърка с един вид помощи - Wohngeld). С първото са възможни лихвени нива по кредит под 2% годишно но при определени нелеки (откъм време) условия. Затова и определих точно тази рамка от мин.6 - типично 15 години.

        Грешка е да се използва друг тип кредит/кредитиране по ред причини - вкл. и данъчни отстъпки. Но го очаквам - типично по български е да се плава срещу течението.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
          Рапон, да не съм тук да водя лекции за такива като тебе. Научете немски, намерете си инфо и си четете, другия вариант е да се преселите и да си направите среща с банкерите. Дотогава само ще дрънкате на кухо с общи приказки - единия ходел командировка и знаел, другия чел Тиквестора и той знаел ... ама и двамата не пробвали и реалния им опит НУЛА.
          Добре де, защо не споделиш впечатления от първа ръка? Тук никой не иска консултация или помощ за конкретна сделка, обменяме информация просто. Аз лично съм далеч от имотния бранш, още по-малко пък в Германия, но ще ми е интересно да чуя мнение на пряко запознат какви са особеностите, за които си споменал и какви са тенденциите. Все пак това е вероятно водещия все още жив пазар на имоти в Европа и е интересно да се знае какво се случва там.

          Недев сподели лично мнение и беше интересно мисля на всички.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
            Поредният бисер!
            Изказване в стил: аз знам нещо много важно за имотите в Германия, но няма да ви го кажа!
            Няма да ви го кажа и причината за това е, че ако ви го кажа, ще вземете и вие да станете посветени (ерго ценни), какъвто съм и самият аз. Пък аз няма да допусна никога на пиедестала до мен.


            Хайде сега да позабавляваш аудиторията и да и разкажеш за икономически процеси, които стоят в пикови стойности поне 6 години и една тогава може да се случи някаква функционална зависимост.
            После, за десерт, може да ни разкажеш и за 15 годишни процеси.
            Рапон, да не съм тук да водя лекции за такива като тебе. Научете немски, намерете си инфо и си четете, другия вариант е да се преселите и да си направите среща с банкерите. Дотогава само ще дрънкате на кухо с общи приказки - единия ходел командировка и знаел, другия чел Тиквестора и той знаел ... ама и двамата не пробвали и реалния им опит НУЛА.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
              Не е зле да поживееш в Мюнхен и после да коментираш в тоя забавен стил
              НИ в Германия изобщо се купуват и финансират на друг принцип - затова не ги ловят събития с продължителност на пика под 6 години ПОНЕ (в масовия случай 15 години).
              Поредният бисер!
              Изказване в стил: аз знам нещо много важно за имотите в Германия, но няма да ви го кажа!
              Няма да ви го кажа и причината за това е, че ако ви го кажа, ще вземете и вие да станете посветени (ерго ценни), какъвто съм и самият аз. Пък аз няма да допусна никога на пиедестала до мен.


              Хайде сега да позабавляваш аудиторията и да и разкажеш за икономически процеси, които стоят в пикови стойности поне 6 години и една тогава може да се случи някаква функционална зависимост.
              После, за десерт, може да ни разкажеш и за 15 годишни процеси.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                Преди да даваш квалификации, научи се да цитираш коментираната мисъл коректно (тук беше редно да включи целия абзац) и най-вече - добронамерено.
                Може и евентуално да споделиш номера на евр. регламент, където пише, че на европейски граждани с пълно и неограничено право на пребиваване и работа, им се смеят.

                Ако имаш да споделиш нещо делово и смислено, развий идеята, дай си предложението, бъди полезен на колегата.

                Заслужава си труда да прочетеш по-назад за какво иде реч. Колежката пита за покупка на имот, който да се обитава.
                Къде тук видя доходност?
                Това да не би да прилича на някакво неадекватно включване, което цели да излъска самочувствието на автора.
                Аз не твърдя, де!
                Съмнявам се.
                Съмнявай си се. Аз живея на място, купувам на място, кандидатствам за кредити на място - нямам нужда от цитати по евродирективи. Банките не се интересуват от директивите, правят си оценка на риска по други критерии и новите европейци не са особено радушно приети. Колкото до доходността - тя винаги е в сметките. Няма значение дали човек купува за живеене или не, когато заемаш/харчиш пари тази сметка се прави.

                ПП: говоря от личен опит а не от гледната точка на форумен плъх-фантазьор като теб, четящ вестници със статии за НИ писани от спортни журналисти (както масово става в БГ медии). Набий си в главата че съм го пробвал, не съм го чел.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                  Имай предвид че в Лондон за топ локация се стига до 100 000евро кв/м.Вярно кратък въпрос по който цял докторат може да се изпише, аз ще опитам с 2-3 изречения.
                  Не мисля че е балон защото......
                  Първо да уточня като казвам престижен квартал имам предвид наистина бохемски квартал.В Мюнхен са съсредоточени централите на множество индустриални и финансови гиганти, където живеят постоянно висшите мениджъри на тези корпорации, както и така нареченото средно управленско ниво.
                  Втората група са определящите пазара и те са със среден доход 150 000-200 000евро годишно.Повечето от тях искат да живеят в такъв тип бохемски квартал.Когато тръгнат с тези суми естествено, че цената се нагажда според техните възможности.
                  А и там е просто задължително когато пораснеш във фирмената йерархия да отидеш там където са себеподобните.
                  Не е зле да поживееш в Мюнхен и после да коментираш в тоя забавен стил
                  НИ в Германия изобщо се купуват и финансират на друг принцип - затова не ги ловят събития с продължителност на пика под 6 години ПОНЕ (в масовия случай 15 години).

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                    Намери ми в Гърция имот по 150евро кв/м, аз ще предложа 200 и ще купя 2-3 ей така да има.
                    Да разбирам ли че ще ми платиш 50Е/м2 бонус ако ти намеря?
                    Изобщо не се майтапя.

                    Коментар


                    • http://www.estador.de/Projekte.html
                      "Начинът да гледаш право в Слънцето,без да ослепееш е ти самият да светиш..."

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                        Мелон, прав си по принцип, но това важи за апартаментите и то за новите такива.
                        Ами аз съм от малкото щастливци които работят за себе си и ходят по такива командировки.Адвокат съм по принцип, но работя за тесен кръг клиенти.Основните ми са две големи немски компании, които имат бизнес в България.От известно време пращат мен тука-там защото съм им много по-евтин, а и с радост се съгласявам да оставам по 2-3 седмици в тези държави, а и най-важното е че говоря без проблем 5 езика.
                        За карибските държави и океания пък съм цяла енциклопедия защото другото в което съм тясно специализиран е да уреждам гражданство там, а и всичко каквото се сетиш относно постоянното пребиваване вкл. покупка на имот, откриване на сметки, покупка на автомобил и всичко за дома и т.н и т.н.Вече и в България има доста хора, уредили финансовото си положение, които предпочитат да зарежат всичко тук и да отидат на спокойствие възможно най-далече.И за уточнение това не са хора тип братя Галеви или Таки.
                        Браво, живот като на кино. Ако имаш семейство с деца има и тегави аспекти цялото това пътуване, но поне ще има много какво да разказваш на внуците, като се появят Успехи!

                        Коментар


                        • Мелон, прав си по принцип, но това важи за апартаментите и то за новите такива.
                          Ами аз съм от малкото щастливци които работят за себе си и ходят по такива командировки.Адвокат съм по принцип, но работя за тесен кръг клиенти.Основните ми са две големи немски компании, които имат бизнес в България.От известно време пращат мен тука-там защото съм им много по-евтин, а и с радост се съгласявам да оставам по 2-3 седмици в тези държави, а и най-важното е че говоря без проблем 5 езика.
                          За карибските държави и океания пък съм цяла енциклопедия защото другото в което съм тясно специализиран е да уреждам гражданство там, а и всичко каквото се сетиш относно постоянното пребиваване вкл. покупка на имот, откриване на сметки, покупка на автомобил и всичко за дома и т.н и т.н.Вече и в България има доста хора, уредили финансовото си положение, които предпочитат да зарежат всичко тук и да отидат на спокойствие възможно най-далече.И за уточнение това не са хора тип братя Галеви или Таки.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                            А за Берлин личното ми инфо е, че цените са много по-ниски от Франкфурт например, но може да е стара и невярна информация.
                            Абсолютно вярна информация, преди 5-6 години даже бяха на нивото на софийските. Оттогава ррррръст , но още не са стигнали нивата на Франкфурт и Мюнхен.
                            Yeah

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                              Българина е по-скоро еснаф отколкото сноб.Има тънка разлика между двете понятия.Зависи какво има в един имот като обзавеждане и разбира се големина за да струва 300К евро.
                              Но като сравнявам цените в други държави по света, включително екзотични, където също ми се налага да ходя, макар и по рядко, цените на имотите в България ми се струват най-ниските в света.
                              Говоря за тухлено жилище с бетон.В Чад и Конго, както и в Танзания цените на бетонни жилища в столиците са над 1000евро на кв/м.
                              Недев, какво работиш бе човек, какви са тия командировки до Чад и Танзания?

                              Иначе на база лични впечатления подкрепям това, което пишеш за пазара в Германия. Разбира се Мюнхен, както и Франкфурт, Кьолн и пр. са "перлите" на имотния пазар, там са евраците и ефекта е ясен. Предполагам, че в Лайпциг и Дрезден (които не са от ранга на Джебел и Мездра) нещата са малко по-различни. А за Берлин личното ми инфо е, че цените са много по-ниски от Франкфурт например, но може да е стара и невярна информация.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                                Българина е по-скоро еснаф отколкото сноб.Има тънка разлика между двете понятия.Зависи какво има в един имот като обзавеждане и разбира се големина за да струва 300К евро.
                                Но като сравнявам цените в други държави по света, включително екзотични, където също ми се налага да ходя, макар и по рядко, цените на имотите в България ми се струват най-ниските в света.
                                Говоря за тухлено жилище с бетон.В Чад и Конго, както и в Танзания цените на бетонни жилища в столиците са над 1000евро на кв/м.
                                Всъщност има малка уловка. В бг квадратният метър не винаги е метър, а част от метъра. Та сравнението през кв. метри не е точно и подвежда.

                                Коментар

                                Working...
                                X