IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Недвижими Имоти в Германия,Австрия...??

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
    Небенкостен зависят и от броя обитатели, определят се веднъж годишно (е, може да си останат и непроменени с години ако няма нужда) 200евро е твърде висока ..
    На Веско много му здраве по темата кое не си заслужавало, както и какво щяло да стане понеже си чужденец
    .
    Не разбрах кой мой коментар визираш? За мене дългосрочно е по-добре да си купиш апартамент в Германия отколкото в Шумен примерно.
    Наистина плащам 200 с включено парно и вода и доста хора живеят там. Сега ми се натресе и една месечна такса за телевизия. Ако наистина имаш някакъв опит, дай съвет как да докажа че не гледам немска телевизия.

    Коментар


    • Nebenkosten

      Първоначално изпратено от Boykov Разгледай мнение
      nebenkosten...,моля дайте малко по-подробно инфо. за месечните/годишните разходи по собствеността на апартаментите/къщите/стаите по комуналните общежития.
      Когато купуваш апартамент:
      Различно е , и всичко зависи от управлението на сградата от чистенето на сняг,подрязването на храстите и т.н.Ако предстои ремонт на сградата трябва да ти съобщят при покупката.Присъстваш на събранието на собствениците и там се решават разходите за годината.Има една Рюклаге каса,поинтересувай се колко пари има в нея.Хаусмайстера също трябва да одобри покупката.От пет години имаме малък Апартамент 35 кв. синът ми е студент и плащаме 65 евро на месец.Имай предвид , че квадратурата се измерва само на височина 2,30, ако има скосявания(нашия по под е 43 кв.)Но най най важното е района.Има квартали в които все едно не си в Германия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Boykov Разгледай мнение
        Благодаря ти redcretin, на теб и всички включили се в темата Засега мисля да приключа с въпросите си .
        В началото на Януари с жена ми ще бъдем на екскурзия за десетина дена в Франкфурт на Майн и Берлин като за начало , а месец май ще имаме свободно време за среща с консултант и евентуални огледи.,тогава и аз се надявам да мога да постна някаква полезна някому достоверна и свежа информация.
        Ако може само още нещо - бихте ли ми препоръчали агентство или посредник може на лични.
        За Берлин е добре да побързате, беше едно от евтините места в Германия но полеко поскъпва. Не мога да ви препоръчам никого - аз съм в друг район (точно между двата града на 300-400км хахаха) и при всяко положение бих работил с местна агентура.
        Ако ще отдавате под наем - препоръчвам ви също и кратка данъчна консултация с местен Steuerberater (важно е да е от същия Бундесланд, "щат").

        ПП: не се навивайте за повече от 5% комисиони към агентурите, дори по-вероятни са 3-3 и нещо. В някои случаи и без такива изобщо, особено хубаво става ако имота се предлага от банка

        Коментар


        • Благодаря ти redcretin, на теб и всички включили се в темата Засега мисля да приключа с въпросите си .
          В началото на Януари с жена ми ще бъдем на екскурзия за десетина дена в Франкфурт на Майн и Берлин като за начало , а месец май ще имаме свободно време за среща с консултант и евентуални огледи.,тогава и аз се надявам да мога да постна някаква полезна някому достоверна и свежа информация.
          Ако може само още нещо - бихте ли ми препоръчали агентство или посредник може на лични.

          Коментар


          • Купувайте! Ако имате възможност И в Германия е хубаво, и в Австрия... така поне съм чувал

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Boykov Разгледай мнение
              nebenkosten...,моля дайте малко по-подробно инфо. за месечните/годишните разходи по собствеността на апартаментите/къщите/стаите по комуналните общежития.
              Кой да ти го даде инфото като са видни туристи и теоретици? Апропо- гледам един от тях дължи бонус хахахаха, ама не му стиска да се появи да си плати.

              Небенкостен зависят и от броя обитатели, определят се веднъж годишно (е, може да си останат и непроменени с години ако няма нужда) 200евро е твърде висока сума и по-скоро е присъща за тристаен имот, обитаван от семейство с деца. Включва поддръжка на пространството наоколо, фасадата, общите части, възможно и газ (отопление), вода - според всеки отделен случай. Това което ти описваш е миниатюрно жилище за сам човек, небенкостен са около 50-70тина месечно.
              На Веско много му здраве по темата кое не си заслужавало, както и какво щяло да стане понеже си чужденец

              ПП: "експерти" като Винер, пробващи да пробутват апартаменти в безлюдни градчета в Източна Германия срещу 3000+ евро комисиона? Не ти трябват Имал съм контакт с него (поне за тоя който се представи в реала) Типичен варненски тарикат, останал гладен накрая.

              .
              Last edited by redcretin; 27.11.2014, 20:54.

              Коментар


              • nebenkosten...,моля дайте малко по-подробно инфо. за месечните/годишните разходи по собствеността на апартаментите/къщите/стаите по комуналните общежития.

                Коментар


                • Благодаря Ти Веско .
                  Тъкмо обмислях да пиша до модератора на сайта;ако е възможно да бъде създадена нова тема "недвижимост в Германия" и постовете ми да бъдат преместени .
                  Тема по възможност лишена от спам и лични нападки,съдържаща актуална информация за тренда и законодателството в момента.
                  Искренно се надявам да се включат любопитни и знаещи и помогнем друг друга .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Boykov Разгледай мнение
                    По мои заключения :
                    50 000 € продажна цена + 14% (7000€) tax грубо + разходи за ремонт/реновиране, подсигуряване на място за паркиране и обзавеждане ,ако ще се използва за лични нужди*, + периодични разходи по поддръжка на собствеността и изразходените ,време ,нерви, пари до покупката +възможността като чужденец незапознат с нормативната уредба и законодателство което може да доведе до главоболия и глоби покупката е неоправдано както за лично ползване така и като инвестиция.

                    Ако някои намира пропуски и грешки в моите умозаключения ,моля нека опонира и коригира.
                    Абсолютно точно, но много зависи от квартала. И да си смяташ 200 евра nebenkosten месечно. По тази тема има много обширна дискусия отпреди 5-6 години от хора запознати като никол и уинър, ама те отдавна не пишат. Откакто падна нивото на форума де,

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                      Мелон, прав си по принцип, но това важи за апартаментите и то за новите такива.
                      Ами аз съм от малкото щастливци които работят за себе си и ходят по такива командировки.Адвокат съм по принцип, но работя за тесен кръг клиенти.Основните ми са две големи немски компании, които имат бизнес в България.От известно време пращат мен тука-там защото съм им много по-евтин, а и с радост се съгласявам да оставам по 2-3 седмици в тези държави, а и най-важното е че говоря без проблем 5 езика.
                      За карибските държави и океания пък съм цяла енциклопедия защото другото в което съм тясно специализиран е да уреждам гражданство там, а и всичко каквото се сетиш относно постоянното пребиваване вкл. покупка на имот, откриване на сметки, покупка на автомобил и всичко за дома и т.н и т.н.Вече и в България има доста хора, уредили финансовото си положение, които предпочитат да зарежат всичко тук и да отидат на спокойствие възможно най-далече.И за уточнение това не са хора тип братя Галеви или Таки.
                      Недев, ти си моя човек за инфо. Избрах си Сейнт Китс и Невис за краен случай като се пенсионирам. Ако имаш някакви връзки там, прати си мейла на лични. За всеки случай просто

                      Коментар


                      • По мои заключения :
                        50 000 € продажна цена + 14% (7000€) tax грубо + разходи за ремонт/реновиране, подсигуряване на място за паркиране и обзавеждане ,ако ще се използва за лични нужди*, + периодични разходи по поддръжка на собствеността и изразходените ,време ,нерви, пари до покупката +възможността като чужденец незапознат с нормативната уредба и законодателство което може да доведе до главоболия и глоби покупката е неоправдано както за лично ползване така и като инвестиция.

                        Ако някои намира пропуски и грешки в моите умозаключения ,моля нека опонира и коригира.

                        Коментар


                        • Данъци и такси при придобиване на недвижимо имущество.

                          Еднократен данък при придобиване на недвижим имот (Grunderwerbssteuer) се начислява, ако продажната цена надвишава 2500 евро.Варира от 3.5 до 6.5% според ставката на федералния щат.
                          Заплаща се от купувача.




                          Real Property Transfer Tax Rates in the Respective Federal States 2014

                          3.5% Bavaria, Saxony
                          4.5% Hamburg
                          5.0% Baden-Württemberg, Bremen, Brandenburg, Mecklenburg-Vorpommern, Niedersachsen, North Rhine- Westphalia, Rheinland-Pfalz, Saxony-Anhalt, Thuringia
                          5.5% Saarland
                          6.0% Berlin, Hessen
                          6.5% Schleswig-Holstein

                          Нотариални такси (Notary Fees)
                          1.2-1.5%

                          Ако при покупката се използват услугите на брокери (Makler' s),
                          комисионни те им ,по мои наблюдения варират между 4 и 7% (+19%VAT),кои се поделят между продавача и купувача 50/50.

                          Източници :
                          GTAI.DE
                          Global property guide

                          Извинявам се за правописа и пунктуация та си -поствам на крак помежду полетите си.

                          *This text is not intended to render legal,accounting or tax advice.

                          Коментар


                          • Не исках публично да се впускам в лични подробности ,
                            за това директно поставих въпроса ,очаквайки да се за -форми дискусия , да се сподели опит и наблюдения- полезни за интересуващите се от казуса недвижимости в Германии.
                            За по- любопитните ,не съм Светлю а Стефан.

                            Best regards
                            Stefan B.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Boykov Разгледай мнение
                              Апартамент в Германии.


                              * Локация - Frankfurt am Main околия (Offenbach,Wiesbaden,Limburg,Giessen...)

                              * площ 30 -45м2
                              * година на построяване 1900-1990
                              * състояние ; може за капитален ремонт ,за сметка на площ или локация.
                              * цел на покупката -отдаване под наем.
                              * размер на вложение то 50 000 € total ↑↓ 10% cash.

                              ... възможно ли е и заслужава ли си?
                              Светльо, това ти ли си бе брат?

                              Извинявам се но имам един приятел и колега с който ежедневно дискутираме темата!
                              Първо искаше втори апартамент в Пловдив за отдаване под наем, после видя че кинтите му не стигат за хубаво жилище и реши да е земя в Добруджа , последната теза бе че чел за наемите в Лондон в Инвестора и щял да зима апартамент под наем в Англия или Германия!!!
                              Викам му вземи си СФИ, БРЕФ или АТЕРА - не отговаря, махни ги тия акции!


                              Сега искаш мнение от други май, а?

                              Коментар


                              • Апартамент в Германии.


                                * Локация - Frankfurt am Main околия (Offenbach,Wiesbaden,Limburg,Giessen...)

                                * площ 30 -45м2
                                * година на построяване 1900-1990
                                * състояние ; може за капитален ремонт ,за сметка на площ или локация.
                                * цел на покупката -отдаване под наем.
                                * размер на вложение то 50 000 € total ↑↓ 10% cash.

                                ... възможно ли е и заслужава ли си?

                                Коментар

                                Working...
                                X